szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


huby # 2008.09.01. 19:14

Sziasztok!

November második felében megyek a C részből. Még az anyag gyűjtásnél tartok... Ha valaki már megkapta elküldené nekem is az EU-s anyagot???

M.Z. # 2008.09.02. 12:49

Én is egész nyáron kerestem/keresem a Dialóg-Campus kiadó 2007-es kiadású Alkotmány-Közig könyvét. Ha valaki esetleg túl adna rajta, beszerzési áron megvenném. Sehol, még Pécsett, a kiadónál sem lehet kapni.

doris # 2008.09.03. 06:41

Sziasztok!
Én is hasonlóképpen kétségbeesett vagyok az EU-s tételsor láttán.. Én is megkaptam az itt keringő EU-s anyagokat (a lentebb kérőknek továbbítani fogom, ha esetleg még nem kapták meg), de az új tételekkel nem tudom, mit kezdjek. Nem tud vki esetleg ajánlani egy könyvet, amit érdemes lenne megvenni a felkészüléshez?

csaba311 # 2008.09.04. 16:24

Az eu tételsor változása miatt gondolom nem sok embernek van kidolgozott anyaga, így más megoldás nincs, neki kellene ülni kidolgozni. Lennének itt vállalkozó szellemű emberek, aki összefognának, hogy legalább összegyűjtsük az anyagot, és megosszuk egymással?

Friki # 2008.09.04. 21:01

Sziasztok!

Valaki el tudná küldeni nekem is az EU-s kidolgozást? Előre is köszi! Mindenkinek jó tanulást! Én eddig az A-t csináltam meg, a kérdések az A témakörnél megtalálhatóak!

Friki # 2008.09.04. 21:03

Az e-mail címemet meg elfelejtettem megírni :-) feketegabi81@gmail.com. Még egyszer köszi!

huby # 2008.09.05. 06:19

Az alkotmányjog közigjog című jogi szakvizsga könyv felől érdeklődtem a kiadónál. Azt mondták szeptember második felében fog ismét megjelenni. A Librinél is megkérdeztem már ott sem lehet kapni. Köszönöm mindenkinek az eus tételeket.

M.Z. # 2008.09.05. 11:52

Sziasztok,

Én vállalom a 80-as (Shengeni egyezmény) kidolgozását. Határidő?
Ti mikor mentek?

ponuzsaniko # 2008.09.06. 11:57

Sziasztok!

én is decemberben megyek c-ből, es egyelőre eleg kilatastalannak erzem a dolgot, foleg az EU-s reszt.
Ha van meg kidolgozando tetel, akkor en is bevallalnek egyet, de legyszi, akinek megvan, nekem is kuldjon kidolgozott teteleket.pony@freemail.hu
Elore is koszi

csaba311 # 2008.09.06. 17:06

Én vállalom a 77-est, de csak kb. 3 hét múlva leszek kész vele, mert most el kell utaznom.

csaba311 # 2008.09.06. 17:08

Bocs, most látom hogy a 77-es már megvan. Akkor a 75-öst ( vagy melyik nincs még elvállalva?)

Friki # 2008.09.07. 08:15

Sziasztok!

Ki tudja, hogy a Novissima-s könyvben melyik tételek nem hatályosak már? Előre is köszi!

lille # 2008.09.07. 13:53

Sziasztok!

Nekem szept. 18-ra hozták előre a vizsgámat. Az extra tételek Eu-ból engem is meglepetésként értek. :( Ha valaki rendelkezik velük, elküldené ide: lillentem@gmail.com

doris, ha vállalsz még fw-ot, a régi tételek is érdekelnek :)

cserébe írok én is egy tételt, csak mondjátok, melyiket...

Hálás köszönet

Kökörcsin # 2008.09.07. 17:22

Most, h sikerült pár pillanatra magára hagynom a porcelánt, látom én megyek a leghamarabb: szept 10-én.
Mivel hozom a formám és sikerült a felkészülési időm alatt betegnek lennem, ezért max. 2 napom maradt az EU-ra.
Légyszi doris,vagy akárki más ha van energiád küld át nekem az Eu-s tételsort. Azt hiszem elég lesz, ha azokat sikerül átolvasnom. A hatályosított tételsorral egyszerűen nincs idegrendszerem foglalkozni. Csoda, ha ennyi vhogy belemászik a fejembe.
Köszi
Ja, a címem: csurkeb@mail.tvnet.hu

doris # 2008.09.08. 08:34

Sziasztok!
Továbbítottam mindenkinek az EU-s kidolgozott anyagot.

A még hiányzó - zsoldosand által írt - új tetétek kidolgozásába én is szívesen beszállnék, csak mielőtt bevállalom, még futok egy kört, hogy találok-e egyáltalán neten vagy könyvtárban hozzájuk anyagot.

Friki # 2008.09.08. 19:47

Én is szívesen vállalkok kidolgozást. Írjátok meg melyiket csináljam!

Friki # 2008.09.09. 09:17

Szió!

Ok, akkor én a 76-os tételt csinálom.

etkoka # 2008.09.09. 12:41

sziasztok!
én is csatlakoznék szívesen az eu-s anyag kidolgozásához, mert nekem is nagy szükségem lenne rá. én nov. végén megyek a c-részből. ez lesz nekem az utolsó:),ha minden igaz:))))
doris el tudnád nekem is küldeni a közkézen-forgó eu-s anyagot?????? ha egyéb anyagokban kell segítség vagy bármi, ha tudok segítek szívesen.előre is köszönöm.

etkoka # 2008.09.11. 06:41

oké vettem:) próbálok utána járni és beszerezni az anyagokat hozzá. elküldenéd a meglévő anyagot????

heni.novak # 2008.09.13. 08:05

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.Ha van valakinek kidolgozott Eu,amiben az új tételek is benne vannak, vagy legalább egy része megvan elküldené őket a heni.novak@freemal.hu címre.
Egy hét múlva megyek vizsgázni és az Eu-ra jóformán nem marad időm, mert munka mellett kell tanulnom.Max.csak átolvasni tudom már azt a részt. Kérlek benneteket szánjon meg valaki egy kidolgozott anyaggal.

Köszönettel!
Heni

lille # 2008.09.15. 08:01

Sziasztok,

a 75-ös tételhez ezeket találtam:
Brüsszeli I.
http://ec.europa.eu/…01_01_hu.htm

Brüsszeli II.
http://ec.europa.eu/…02_01_hu.htm

üdv: Lille

Kökörcsin # 2008.09.15. 13:07

Sziasztok!

Én szerdán végre túlestem az utolsó vizsgámon is.
Megnyugtatásotokra gondolom leírom a tapasztalataimat :)
Tehát EU:
a csoportból senkitől nem kérdezték az új tételeket. Nem volt jogesetre konkrét rákérdezés sem.
Tőlem pl kérdezték a Bizottság hatásköreit, különösen kíváncsiak voltak a szerződés őre elnevezés mit takar (csak a lényeget). A négy szabadságot szinte mindenkitől kérdezték, felsorolás. Aztán pl mikor lehet korlátozni az áru szabad mozgását, az is csak felsorolás szintjén. Érdemes tudni ki most a Bizottság elnöke :) Nekem tényleg két napom volt rá, Doris elküldte a kidolgozottat, azt tanultam sztem elég.

Munkajog: van-e alaki kötöttség a jognyilatkozatokra nézve az Mt-ben? Lehet-e kiszabni fegyelmi büntetést (Mt. szerint nem, de koll.sz.)? Ktv, Kjt fegyelmi büntetések, fegyelmi eljárás fő elemei (pfúúj)
saját jogú nyugdíj igénylés hol, hogyan, mi alapján...

Közig/Alk:
Kormányról mindent,Önkormányzati társulások, lelkiismereti- és vallásszabadság

kb. ezekre emlékszem.

Sokkal jobban paráztam, mint kellett volna.

Mindenkinek nagy kalappal a továbbiakra:))))
Üdv

heni.novak # 2008.09.15. 14:28

Sziasztok!
Látom senki nem akar nekem küldeni tételt.Akkor itt kérdezek.Talált valaki valamilyen anyagot a 78, 79 és a 80-as tételekhez?

etkoka # 2008.09.16. 06:51

doris elküldenéd az eu-s anyagot nekem is?????csinálom a 78-as tételt, ugye az maradt nekem:)
emilem: etkoka@freemail.hu
köszikkeeee
ui: zsoldosand te is küldheted:)))))))

Abigél # 2008.09.17. 08:48

Sziasztok!

Eljött az idő, amikor már "csak" ez az egy vizsgám van hátra. De ettől eléggé parázok. Decemberre jelentkeztem be a C részből.

Azt szeretném kérdezni azoktól, akik most készülnek ebből, vagy már levizsgáztak esetleg, hogy az EU-s részhez végül miből készültetek?

Azt a sok könyvet, amit a tételsorban megjelölnek, megvette és használta közületek valaki? Számomra képtelenségnek tűnik így ez a mennyiség, tekintve hogy ez csak egy része az amúgy is borzasztó sok anyagnak. Nem beszélve a könyvek áráról!!

Próbálkoztam egy-két tételnél az interneten keresni, lehet azért találni pl.a Bizottságról, meg a többi intézményről. Szerintetek erre lehet támaszkodni, vagy a könyvek kellenek???

Köszi és üdv. mindenkinek