szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


drfeco # 2015.09.17. 11:29

Sikeres vizsgákat hozó, kompletten kidolgozott jegyzet (tételek, jogesetek) eladóvá vált. C rész, magában foglalja a korábbi ATES mintákat is.

Érdeklődni tudtok: havasifeco82@gmail.com címen

JanoMano73 # 2015.09.14. 04:17

Sziasztok Sorstársak! Tujda valaki, hogyan lehet hozzájutni a híres ATES tételekhez? Vagy el tudná nekem valaki küldeni ide: enekes.janos@gmail.com
Köszönöm a segítséget! Jani

wimpee # 2015.09.11. 11:26

Kedves Fórumozók!

Szívesen vennék a C részhez új, hatályos felkészítő könyveket.

Akinek van feleslegessé vált könyve, megköszönöm, ha ír a hun.legal.translation@gmail.com címre.

Köszi és üdv: Zsófi

wimpee # 2015.09.11. 11:15

Kedves Sorstársak!

Október elején megyek C részből vizsgázni. Hallottam/ olvastam, hogy közkézen forog egy ATES nevű jegyzet, illetve azt is olvastam, hogy van egy közös felület, ahol több jegyzet is megtalálható.

Nagyon hálás lennék, ha valaki elküldené nekem (hun.legal.translation@gmail.com) az ATES jegyzetet, illetve a hozzáférési azonosítókat a közös felülethez.

Nagyon köszönöm és mindenkinek sikeres, eredményes felkészülést kívánok. Aki meg túl van rajta, annak gratulálok. Ügyes!:)

Üdv és hajrá!
Zsófi

bambi0425 # 2015.09.11. 09:07

Sziasztok!
Nekem rengeteget segítettek az itt olvasott infók, így megosztom Veletek a tapasztalataim.
Munkajogból írásbeliztem:
Pénzügyi tanácsadókat foglalkoztató cégnél létszámleépítést terveznek a rossz anyagi helyzet miatt: a pénzügyi beszámoló alapján 10 főt kell elküldeni, hogy stabilizálják a cég helyzetét. A hír hallatára 5 fő magától elmegy. A cég viszont úgy gondolja, hogy nem csak 5 munkavállalót küld el, hanem 10-et, mivel így fel tudna venni 5 pénzügyi tanácsadót ugyanabba a munkakörbe alacsonyabb bérrel. Ügyvédként jogi tanácsot kell adni az egyik elküldött munkavállalónak, aki férfiként 2,5 gyermekét egyedül neveli.
Megoldás: keresetet lehet indítani, hiszen ez nem szabályos az Mt. 66. § (6) miatt, mivel lett volna olyan munkakör, ahol tovább tudja foglalkoztatni. (úgy értelmeztem a feladatot, hogy nem veszi igénybe a fizetés nélküli szabadságot) Írtam még, hogy mennyit követelhet Mt. 82. § (2) és (4) alapján. És írtam még egyéb dolgokat a keresetindításról. A vizsgáztató meg volt elégedve a feladat megoldásával.
Mt. (nem volt tb. kérdés): munkaviszony létesítése, a munkarendet melyik dokumentumba tenném (tájékoztatóba), azonnali hatályú felmondás, munkavállaló kártérítési felelősségének mértéke
EU: Bizottság (mindent róla, pl.: melyik szervvel milyen viszonyban van, segítő szervei stb. ), vétkes kötelezettségszegési eljárás
Közig: szakértő és szakhatóság közötti különbség, felfüggesztés (nem emlékszem a többire)
Alk: tulajdonhoz fűződő jog, alapvető jogok biztosa
Nagyon rendes volt a vizsgabizottság, nem a buktatás volt a cél.
Továbbá ajánlom Homicskó Árpád Olivér – Társadalombiztosítási és szociálpolitikai alapismeretek könyvet, mert ez 2015.04.30. lezárású és néhány tétel hatályosan szépen össze van foglalva.
Főtanácsnokok száma 2015. október 7-től 11 fő!
Egy kalappal mindenkinek!
Ui.: És ha valakinek szüksége van Ates jegyzetre, összegyűjtött munkajog írásbeli kérdésekre és egyéb ’C’ kérdésekre, akkor írjon a bogi1222@gmail.com címre és 1 héten belül küldöm, amit kér.
üdv: Bogi

B. Alexandra # 2015.09.10. 18:22

Sziasztok,

a 2015.09.06. 10:57-s hozzászólásban felsorolt könyvek elkeltek.

Sok sikert mindenkinek a vizsgákhoz!

Lacka087 # 2015.09.10. 09:03

Sziasztok!

Múlt héten voltam vizsgázni a C részből. az alábbi kérdések voltak:

Alkjog, közig:

  • mivel lehet igazolni az állampolgárságot
  • menekültek fogalma az Alaptörvényben
  • konstruktív bizalmatlansági indítvány szabályai
  • önálló szabályozószervek, rendvédelmi szervek felsorolása
  • kizárás szabályai a Ket-ben
  • megszüntetési okok a Ket-ben

Munkajog, tb:

  • munkaszerződés megkötése és a munkaviszony kezdete közötti különbség, milyen szabály van rá az Mt.-ben
  • felmondási idő szabályai, felmentési idő
  • vezető állású munkavállalókra vonatkozó szabályok
  • baleseti ellátások felsorolása, mikor jár biztosítási jogviszony hiányában is

EU jog:

  • EU alapintézményei, Lisszaboni szerződés jelentősége e téren
  • Európai Unió Tanácsa, Európai Tanács és Európa Tanács elhatárolása
  • Európai Unió Tanácsának szerepe, működése
  • személyek szabad mozgása, Van Duyn és Sólyom ügy
  • előzetes döntéshozatali eljárás szabályai (ki tekinthető bíróságnak, kötelező esetek, kivételek)

Alapdolgokat kérdeztek de azért részletszabályokra is kíváncsiak voltak. A bizottság nagyon segítőkész és korrekt volt, 5-4-5 értékelést kaptam. Ezzel nekem vége a szakvizsgáknak, mindenkinek sok sikert hozzá!

B. Alexandra # 2015.09.06. 08:57

Sziasztok,

eladnám az alábbi szakvizsga könyveket:

• Rózsás Eszter: Közigazgatási jog (Dialóg Campus, ötödik, átdolgozott kiadás, lezárva: 2015. március 30.), ára: 4200,- Ft,
• Dr. Jeney Petra - Dr. Kende Tamás - Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Novissima, harmadik kiadás, lezárva: 2014. november 30.), ára: 3800,- Ft,
• Dr. Horváth István - Dr. Szladovnyik Krisztina: Munkajog (Novissima, harmadik kiadás, lezárva: 2013. július 1.) és Molnárné dr. Balogh Mária - Dr. Molnár-Hidassy Dóra: Társadalombiztosítási jog (Novissima, negyedik kiadás, lezárva: 2013. május 8.), a két könyv ára összesen: 4500,- Ft (csak együtt eladó).

Mindegyik könyv kihúzás-mentes, gyakorlatilag érintetlen.

Érdeklődni a yellow2013@freemail.hu e-mail címen lehet.

Drcsuli # 2015.09.01. 16:09

Sziasztok !

Valaki tudna abban segíteni, hogy elküldi nekem az ATES jegyzetet.
Előre is köszönöm !!!
drerdeizoltan@gmail.com

Hálás köszönet !

Zoli

szigjoe # 2015.09.01. 06:07

Sziasztok!

Ha valakinek meg van, küldje el részemre az ATES jegyzetet a jozsef@videoplakat.hu email címre, légyszi. Cserébe tudok küldeni EU jogesetgyűjteményt.

Köszi előre is!

ildiko.manga # 2015.08.27. 09:23

Sziasztok!

Előző hirdetésem tárgytalan, a könyv sikeresen gazdára talált!

ildiko.manga # 2015.08.19. 17:47

Sziasztok!

Eladóvá vált a következő, teljesen új, bolti állapotú (a hatályos joganyagot tartalmazó) könyvem:

Dr. Jeney Petra - Dr. Kende Tamás - Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Harmadik kiadás) (Jogi Szakvizsga kézikönyvek, Novissima Kiadó, 2015).

Hívjatok, és az árban megegyezünk!

A számom: 06-30-383-7071

GG17 # 2015.08.12. 12:14

Sziasztok!

A szakvizsga C részéhez vásárolnék Dialóg Campusos Munkajog + TB könyvet, illetve Alkotmányjogot. Aki megválna tőle, kérem keressen, sürgős lenne! Köszönöm

dandyke # 2015.07.22. 06:55

Kedves Fórumozó!
Meg tudnátok adni a levelező listához a jelszót és a felhasználó nevet, mert nem tudok belépni és nem tudom megnézni az anyagokat.
Köszi előre is.

jogaszka80 # 2015.06.29. 20:07

Sikeres vizsga után eladóvá vált teljes kidolgozott tételsorom C részből.Érd:70/396-7905

b_dia # 2015.06.14. 18:15

Kedves Szakvizsgázók!

Kérlek benneteket, hogy írjátok meg a legutóbbi, májusi vizsgán feltett kérdéseket!

Előre is köszönöm!

alexa1984 # 2015.06.11. 08:51

Sziasztok!

jogeset TB-ből: nőnek három hónapos a gyermeke amikor megszűnik a munkaviszonya. CSED-et kapott, a megszűnést megelőző két éven át határozott idejű munkaviszonyban foglalkoztatták, biztosított volt. Ír egy e-mailt az egészségbiztosítási pénztárnak, hogy megkérdezze jogosult-e pl fogászati ellátásra, most, hogy már nem biztosított illetve, hogy méltányosságból állapítsák meg neki a GYED-et. Nem elfogadható e-mailen, kérelmét az erre rendszeresített formanyomtatványon kell benyújtania (egyébként tájékoztatásként le kell írni mire jogosult az Ebtv. alapján)

szóbeli:
Mt.: cselekvőképtelen munkavállaló, határozott idejű munkaviszony, (többire nem emlékszem)
Alk-közig: személyes, közérdekű, közérdekből nyilvános adatok, NAIH eljárásai, meg jogeset Ket.
EU: EP képviselő választása, tőke szabad mozgása

Helga88 # 2015.06.09. 11:41

Kedves Fórumozók!

Eladásra kínálom az alábbi könyveimet:

Alkotmányjog-Novissima Kiadó, 2014 novemberi megjelenés. Nincs kihúzva.

Európai Unio Joga- Novissima Kiadó 2015. (nincs kihúzva)

Közigazgatási jog 2013- Novissima Kiadó 2015. (nincs kihúzva)

Munkajog- Novissima Kiadó 2013 (pár helyen kihúzva)

Társadalombiztosítási jog - Novissima Kiadó 2013 (pár helyen kihúzva)

Ár megegyezés szerint!

Elérhetőség: 06/30-564-96-96

eladoszakvizsgakonyvek # 2015.06.07. 09:51

Sziasztok kedves kollégák!

Sikeres vizsga után továbbadnám könyvemet:

  • Chronowski Nóra : Alkotmányjog (Dialog Campus 2013. június 1. lezárás)

Eredeti ára: 5.000 Ft.

Féláron, azaz 2.500 Ft-ért Budapest területén szívesen átadom :)

A könyv ceruzával és színessel aláhúzott, a hatálytalan részeket jelöltem benne, jó állapotú.

Tartalmilag megfelelő, különösen az AB határozatok miatt vettem nagy hasznát. A lényeg tökéletesen benne van, nem szükséges hozzáolvasni az eredetieket. Nem a szakterületem, de jelesre vizsgáztam a könyv segítségével.

Érdeklődéseteket az eladoszakvizsgakonyvek@gmail.com címre várom.

Sok sikert mindenkinek!

Üdv,

Zs

Kiseper # 2015.06.01. 13:18

Sziasztok kedves fórumozók! Lenne egy olyan kérdésem, h rossz Jogeset megoldás alapján, adnak e kettest? Esetleg lehet e szobelizni, vagy egyáltalán nem. Volt mar vikinek ilyen tapasztalata? Köszönettel

twipsy # 2015.05.28. 15:21

Kedves Fórumozók, Szakvizsgázók!

Az alábbi két szakvizsga kézikönyv eladó:

  1. Novissima: Az Európai Unió joga (Jogi Szakvizsga Kézikönyvek) 2014. (teljesen érintetlen) 2700.-Ft.
  2. Novissima: Alkotmányjog (Jogi Szakvizsga Kézikönyvek) 2014. (sorkihúzva, aláhúzva) 2000.-Ft.

Elérhetőségem:
baloghkincso@gmail.com

Ikkikirikki # 2015.05.21. 14:38

Sziasztok,

Nagyon rendesek voltak, csak a lényeget kérdezték nagy vonlalakban, ha vmit nem tudtam, rávezettek.
A következő kérdéseket kaptam :
Munkajog :
Írásbeli:
XY targoncavezető a Logisztika kft. munkavállalója, munkabére 120.000 Ft. Figyelmetlenségből a targoncával fának ütközik, a targonca felborul, a munkáltató telephelyén tárolt áruban 250.000 Ft kár keletkezik. Ön a Kft munkajogásza, járjon el a munkáltató képviseletében.
Megoldás:179.§,285.§(2)+287.§(1),(4),(5)+a fizetési határidőnél 6.§(3)
Szóbeli:
Leltárfelelősség, kormánytisztviselői jvsz megszűnése és megszüntetése esetei, özvegyi nyugdíj
Alkjog-közig:tulajdonjog, közpénzügyek, önkorm pénzügyei
Eu: Európai Tanács összetétele, szerepe, elnöke, kapcsolata a tanácsi soros elnökséggel,soros elnökségben hogy néz ki a 3-as felosztás (18 hónapos ciklusok), bel- és igazságügyi együttműködés, kölcsönös elismerés elve.
Sok sikert, kitartást mindenkinek:)

P.Anzi # 2015.05.10. 19:06

Kedves Fórumozók!

Eladásra kínálom a következő használt könyveimet:

Európai Unió Joga-Dialóg Campus Kiadó, 2015 márciusi megjelenés. Jelenleg a legfrissebb. Szinte új, kizárólag ceruzával van néhány helyen aláhúzva.

Alkotmányjog-Novissima Kiadó, 2014 novemberi megjelenés. Ez már használtabb, sorkihúzós, tollal is be le van írva/aláhúzva.

A két könyv ára összesen 5500 Ft. Személyesen átvehető Budapesten/Debrecenben. Ha kell, esetleg postázni is tudom.

Elérhetőség: gubuci64@gmail.com

Dorka88 # 2015.05.04. 12:10

Sziasztok!

Ismeri valaki az alábbi könyvet? Mennyire érdemes belőle tanulni? Esetleg van valakinek eladó is?
Köszi előre is!
Karoliny Eszter, Komanovics Adrienne, Mohay Ágoston, Pánovics Attila, Szalayné Sándor Erzsébet
JSZS: Az Európai Unió joga (2015) 3. átdolgozott kiadás

ninive2000 # 2015.04.29. 19:58

Kedves Mindenki!

Eladó a következő Novissimás szakvizsga kézikönyv:

Hoffmann-Rixer-Szilvásy: Közigazgatási jog 2., 2013-as kiadás.

Átvehető Pesten és környékén, pl. Pécelen, Gödöllőn.

06 20 379 49 32