szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


drRucsko # 2015.11.02. 08:39

Sziasztok!

A korábbi felkészülő kolléga mellett kardoskodva én is szeretném elkérni a legújabb (2015-ös) ATES (és egyéb felkészülő) anyagot valamelyikőtöktől.

Az email címem: drrucsko.gergely@gmail.com

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,

Gergő

grosella # 2015.10.31. 07:59

Sziasztok!

Én is megköszönném, ha valaki átküldené nekem az ATES jegyzeteket.

grosella85@gmail.com

DTSV # 2015.10.30. 11:55

Úgy tudom, hogy nincs Ates 2015...


DTVS

Cinka1922 # 2015.10.30. 06:54

Sziasztok!

Az ATES 2015 tételeket valaki részemre eltudja küldeni?

Köszönöm szépen!

cím: gonczi.szilvia@gfreemail.hu

Mara_Jade # 2015.10.26. 10:16

Sziasztok! Engem is borzasztóan érdekelne, hogy mi a fene az az "ATES" jegyzet. Egészen misztikusan hangzik már ez. :) Thx!

DTSV # 2015.10.22. 12:29

Kedves szakvizsgázók!

Eladó sorba kerültek az alábbi könyveim, lehetőség szerint egyben. (az egyéb segédanyagokat ingyen adom hozzá) Irányár 10.500 Forint.
Budapesten vehetőek át.

e-mail címem: dtvsszakvizsga@gmail.com

Novissima: Dr. Jeney Petra - Dr. Kende Tamás - Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Harmadik kiadás, 2015). (új ár: 4500 Ft)

Novissima: Munkajog (2013., de ez a legfrissebb) (új ár: 4200 Ft)

Novissima: Közigazgatási jog (2013., de ez a legfrissebb) (új ár: 3 900 Ft)

Novissima: Társadalombiztosítási jog (2013., de ez a legfrissebb) (új ár: 3 500 Ft)

Törvények: (2015 nyáron hatályos állapotban):

Magyarország Alaptörvénye (40 oldal)
Magyarország helyi önkormányzatáról (2011. évi CLXXXIX. Törvény) (49 oldal)

Jegyzetek:

  • Ates féle jegyzet (2013)(419 oldal)
  • TB jegyzet 2014 (21 oldal)
  • Közigazgatási szakvizsga tananyagból (2014):

Nemzeti Közszolgálati Egyetem: Önkormányzati igazgatás (122 oldal)
Nemzeti Közszolgálati Egyetem: A közigazgatási Hatósági eljárás (93. oldal)


DTVS

Brigi01 # 2015.10.21. 12:57

Sziasztok! C-részből kezdem a felkészülést. Tudna valaki segíteni, hogy mi az az ATES jegyzet? Illetve, mely könyvek képezik a tananyagot? A vizsgatételek fölött csak a joganyagokat látom megjelölve, honnan lehet tudni, hogy mely könyvek az ajánlottak? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.

Andi8212 # 2015.10.18. 17:15

Ha valakinek lenne munkajog kidolgozott tetele es megkuldene nekem a feketeandi@gmail.com cìmre azt nagyon megkoszonnem,vagy akar munkajog segedanyag. Meg is vasarolnam, ha hasznalhato. Koszonom

zsoju # 2015.10.17. 05:57

Én is rábíznám magam az internet jószándékára. Ha valakinek nagy szíve és ATES 2015 jegyzete, illetve bármilyen egyéb C. rész anyaga lenne, kérem küldje át ide: philosphi3@gmail.com

balogk5 # 2015.10.16. 09:53

Kedves vizsgára készülők!

Sikeresen túl vagyok a "c" részen és szeretném felkínálni a Dialóg Campus jogi szakvizsga kidolgozott tételek sorozatából az ide tartozó könyveket:

Közigazgatási jog (5., átdolgozott kiadás, 2015)
Rózsás Eszter

Az Európai Unió joga (2015) 3. átdolgozott kiadás
Karoliny Eszter, Komanovics Adrienne, Mohay Ágoston, Pánovics Attila, Szalayné Sándor Erzsébet

Munkajog és társadalombiztosítási jog (2013)
Ember Alex Frigyes, Hajdú József, Kun Attila, Lajkó Dóra, Rúzs Molnár Krisztina, Waldmann Gábor

Alkotmányjog (Negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás) (2013)
Chronowski Nóra

A könyvek bolti ára: 5980, 5980, 4980, 4980.

A Közig. jog teljesen új, érintetlen példány, ezért azt 5000-ért adnám tovább, a többiért 3000 Ft-ot gondoltam kérni, de ha mindegyiket megvenné valaki, akkor 12000-ért odaadnám őket együtt. Budapest Kossuth tér vagy Kálvin tér környéki átadással.

A számom: 06-20-5221226.

O. Lorka # 2015.10.16. 09:39

Sziasztok!

Ha valakinek megvan, legyen szíves küldje el nekem is az ATES 2015 tételeket! Nagyon nagy segítség lenne!

Köszönöm szépen!

cím: lorkaobol@gmail.com

R. Márton # 2015.10.12. 16:57

Sziasztok,

C részhez amennyiben tudja küldje meg kérem valaki az ATES 2015 tételeket.

Köszönöm

trumpet1986@freemail.hu

ildi1983 # 2015.10.12. 13:56

Sziasztok!

Gyakorlati kérdés munkajoghoz: jár-e az Mt. 82. § (4) alapján választható kompenzációs átalány akkor is, ha egyébként (a más tekintetben jogellenes felmondással) a munkáltató megfizette a felmondási időre járó távolléti díjat?

Köszi a válaszokat

Andi8212 # 2015.10.06. 14:39

Sziasztok!

Ha valakinek megvan az ATES jegyzet, nagy segítséget jelentene a felkészülésben, ha feketeandi@gmail.com címre megküldenétek.

Köszönöm.

Andi8212 # 2015.10.06. 14:32

Sziasztok!

Én is olvastam az ATES jegyzetről, nagyon hasznos lenne számomra, ha valaki meg tudná küldeni nekem is. Köszönöm. Andi

Juca1987 # 2015.10.06. 13:32

Sziasztok!

Tudom, hogy már eléggé uncsi a kérés, de ha valakinek megvan az ATES 2015 c. jegyzet, vagy bármilyen egyéb C. rész hasznos anyag, és nem túl nagy fáradtság akkor légyszi küldje meg nekem a judy5@freemail. hu e-mail címre. :-)

Előre is köszönöm.

vrs_ # 2015.10.04. 10:33

Sziasztok!

Ha valakinek megvan az Ates jegyzet kérem küldje át a norbert.ilcsik@gmail.com címre.

Előre is köszönöm.

Virág9 # 2015.10.02. 10:54

Sziasztok!

Nagyon sürgősen szükségem lenne eu kidolgozott tételekre.

Megköszönném, ha valaki átküldené az alábbi e-mail címre:

temporary@gmail.hu

Hálás köszönet!

Fuli87 # 2015.10.01. 07:20

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz :) és ha valakinek meglenne ATES 2015, valamint összegyűjtött munka+TB írásbeli kérdések, esetleg egyéb releváns anyag ami a "C" részhez való felkészüléshez segítséget nyújt, megkérhetnék valakit, hogy küldje el a jogatti87@gmail.com -ra ?

Nagy segítség lenne, előre is köszönöm! :)

edheena # 2015.09.30. 16:39

Kedves La primavera!

Engem érdekelne az eladó munkajog könyved. Kérlek keress meg az edheena@gmail.com címen.

La primavera # 2015.09.29. 19:51

Kedves Szakvizsgázók!

Eladnám a Dialóg Campusos Alkotmányjog és Munkajog és társadalombiztosítási jog tankönyveket (2013.szeptemberi zárásúak). Akit érdekelne, kérem írjon. Köszönöm.

edheena # 2015.09.29. 13:44

Sziasztok!

Akinek van eladó jogi szakvizsgás, Dialóg-Campus féle Munkajog könyve (Hajdu-Waldmmann-Rúzs Molnár-Lajkó) szívesen venném ha eladná nekem. e-mail: edheena@gmail.com

ajtokeret # 2015.09.28. 13:33

Sziasztok!

Sürgősen szükségem lenne a ATES 2015 tételekre!

Megkérhetnék valakit, hogy külddje el az alábbi e-mail-címre:

lazokz@vipmail.hu

Hálás köszönet!

E.Zsolti # 2015.09.21. 07:54

Sziasztok!

Valaki nekem is továbbküldené, ezt a híres ATES 2015 verziót?

Előre is köszönöm!

dr.egyed.zsolt@gmail.com

EAnna # 2015.09.18. 09:54

Sziasztok! Tegnap végeztem a c résszel, sikerült 4-es lett. Ez volt az első vizsgám, ezért szóbeliztem és írásbeliztem is belőle. Nekem is hasznosak voltak a fórumon megosztott észrevételek, ezért leírom én is az én tapasztalataimat.

Szeptember 14-én voltam munkajog TB ből írásbelizni. A következő volt a feladat: Egy árufeltöltő munkás egy boltban dolgozik. Az áru pakolásakor feláll a polcra és úgy rakja fel a felső polcra az árut és amikor egy másik árut levesz és leugrik vele megcsúszik egy korábban kiömlött mosópor folton és olyan szerencsétlenül esik, hogy eltöri a jobb karját. A munkáltató, tekintettel arra, hogy már többször felszólította, hogy az árupakolásnál létrát használjon és tartsa be az előírásokat, fegyelmi eljárással fenyegeti meg a munkavállalót. A munkavállaló hozzám fordul, mint ügyvédhez, hogy részletesen tájékoztassam a jogairól.

Én a megoldásban arra tértem ki, hogy a fegyelmi eljárást csak abban az esetben lehet lefolytatni, ha azt a munkaszerződés vagy a kollektív szerződés kifejezetten előre rendezi. Leírtam, hogy ennek is milyen feltételei vannak (írásban indokolva joghátrányt, max 1 havi alapbér összege lehet a vagyoni hátrány, nem sérthet emberi méltóságot stb). Leírtam, hogy fel kell venni baleseti jegyzőkönyvet, amit alá kell írnia a munkavállalónak is, hogy megfelelő-e a tartalma.
Mivel a munkavállalónak a jobb karja eltört, feltételeztem, hogy munkaképtelenné vált árufeltöltőként, és mivel nem szándékosan okozta, nem ittasan, stb (TB törvényben vannak a kizáró okok) én üzemi balesetnek minősítettem az esetet és leírtam milyen baleseti egészségügyi ellátásokra jogosult (1 ször üzemi balesetnek kell minősíteni és utána járnak az ellátások, baleseti egészségügyi szolgáltatás, baleseti táppénz). Azt hiányolta csak a vizsgáztató a válaszomból, hogy arra nem tértem ki eléggé, hogy a folt amin elcsúszott az lehet, hogy azért keletkezett, mert a munkáltató nem megfelelően biztosította a munka biztonságos feltételeit. Látszik, hogy ügyvéd volt a vizsgáztató, de igaza volt:) Alapvetően elfogadta, amit írtam.
A szóbelin munkajogi kérdések:
munkavállalói felmondás (kérdezett egy extra kérdést, hogy van-e olyan eset, amikor a munkavállaló mond fel és mégis kap végkielégítést - erre rájöttem, ez akkor lehet, ha munkáltatói jogutódlás esetén a munkavállaló felmondhat 30 napra, ha számára aránytalan sérelem lenne a munkaviszonyt fenntartani)
kérdezett még a leltárhiányról, azon rugózott, hogy milyen okból keletkezik
EU - a semmisségi eljárás volt a fő téma, kik indíthatják, ki milyen okból
még a közvetlen hatályt kérdezte, meg az irányelvekről beszélgettünk
nagyon kedves hölgy vizsgáztatott
alkotmány-közig: volt egy példa egy halastóról, amit átminősítenek ezért többé nem tudok horgászni és ügyvédhez megyek, milyen jogorvoslatot lehet - alkotmányjogi panaszt a sérelmes jogszabály miatt - 180 napos határidővel
kérdezett még a különböző törvényekről, mit milyen többséggel fogadnak el (kis 2/3 nagy 2/3 stb)
Ket-ből a hatósági ellenőrzést kérdezte, viszonylag részletesen.

Alapvetően elég jóindulatúak voltak. Én 3 hetet készültem rá, egész napos tanulással.
Munkajogot és TB-t, közszolgálatpt csak törvényből, de minden törvényt rendesen többször átolvasva, tételenként TB-ből meg közszolg ból csináltam magamnak jegyzeteket.
Alkotmányjogot: alapjogot Ates-ből meg ABH-kat törvényeket hozzánéztem, szervezeti jog, meg önkormányzatot törvényből, internetről, nem pedig a jegyzetből.
EU: szerintem alapvetően jó az Aest jegyzet, de több helyen kevés (versenyjog tétel, nemzeti parlamentek szerepe az EU-s törvényhozásban - ez utóbbit meg is kérdezték tőlem, nézzétek meg van egy 1 oldalas Lisszaboni szerződéshez tartozó jegyzőkönyv, a versenyjog rész sem jó az Atesban, valamint több helyen hatálytalan. A jogesetek sincsenek eléggé részletesen kifejtve.

Ennyi jutott eszembe, ha van egyéb kérdés, írjatok.