szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Linux # 2010.02.01. 16:16

Arvanzs: nekem elég volt a 13oldalas TB-ből, csak nagyon minimálisat kérdeznek belőle. Nekem kb 2-3 apró kérdés volt, ha jól emlékszem a táppénz, GYED, szülési szabadság témakörből. Mivel a TB a munkajoggal van együtt, így ha csak a TB-t nem tudod, az szvsz. nem jelenti, hogy nem mész át a vizsgán. Persze ez csak arra az esetre vonatkozik, ha nem ebből írsz.

hunfrakk # 2010.02.01. 16:23

írásbelin a munkajog együtt van a TB-vel, ha jól tudom
vagy lehet külön csak munkajogot választani?
mennyire lehet biztosra menni e tekintetben?

drpony # 2010.02.01. 19:35

hunfrakk!

külön vannak munkajoos és tb-s kédések,az elején megkérdezik, akakr-e valaki tb-t. Amikor én voltam, nem akart senki :-)

drpony # 2010.02.01. 19:35

hunfrakk!

külön vannak munkajoos és tb-s kédések,az elején megkérdezik, akakr-e valaki tb-t. Amikor én voltam, nem akart senki :-)

Thetys # 2010.02.02. 08:26

Sziasztok! Ilyen megkérdezésről én nem hallottam. Egyik kollégám simán akarás nélkül is TB-t kapott az írásbelin. Másik meg annál a bizonyos IRM-s bizottságnál volt, ahol mindent kérdeztek TB-ből, munkajogot meg nem kapott. :-(

Törpi123 # 2010.02.02. 09:28

hunfrakk és drpony, ez hülyeség, már bocs,
tőlem egyik vizsgán sem kérdezték, hogy akarom-e ezt vagy azt.
igenis, kell készülni mindenből,
nem választják külön a tb-t a munkajogtól.

kondidori # 2010.02.02. 10:18

Törpi23!

Az írásbeliről volt szó.
Az irásbelin igenis nálunk is megkérdezték, hogy TB-ből v. Munkajogból akarnak írni azok, akik a c/1-t választotta.

Sőt az irodán is azt mondta anno a néni, hogy lehet külön tb-t és külön muj-t választani írásbelinek.

kondidori # 2010.02.02. 10:20

Mármint:

hogy TB-ből v. Munkajogból akarnak írni azok, akik a c/1-t választották. Álmos vagyok, na. :)

drpony # 2010.02.02. 11:26

Törpi, ahogy kondidori mondja ez kizárólag az írásbelire vonatkozott. nálunk így volt, és előzetesen is ezt mondták, hogy lehet választani, hogy tb vagy munkajog. Én ennek ellenére vittem tb-s jogszabályokat is, mert hátha mégsem, de nálunk lehetett választani. Szóbelin természetesen nem, ott kérdeztek mindenből

hunfrakk # 2010.02.02. 11:38

és mi van,
ha mégis kap az ember
az ÍRÁSBELIN
egy TB-t,
miközben munkajogra számít

bukta...
és nem lekváros

drpony # 2010.02.02. 13:22

hunfrakk

az gaz. en keszultem erre is, vittem minden tb-s szart, hvg tb kiadvanyt stb. hala egnek nem kellett. Mondom, nalunk lehetett valasztani.

hunfrakk # 2010.02.02. 13:35

ha ez ilyen kockázatos,
lehet, hogy a BV-vel jobban jár az ember...
nincs veszély tényező...

kitől függ ez, hogy "lehet választani"?
az IRM munkatársai osztják a feladatlapokat?

az írásbeli az IRM-ben van mindig?

kondidori # 2010.02.02. 14:33

Hát az írásbeli mindig az OIT-ban van tudtommal, és eddig még minden barátomnál (11 fő) és nálam is volt a c-seknek választási lehetősége.

mamma26 # 2010.02.03. 06:56

Sziasztok! Megkaptam a 'behívómat'. Márc. 1-3. jön valaki akkor? Nekem ez lesz az Első, de még sajnos dolgoznom kell egy hétig... Nem tudom, hogy fogom bírni átvenni. Tippek?

Thetys # 2010.02.03. 09:17

Sziasztok!
Technikai kérdés: Miért "fordult meg" a fórum? (a legrégebbi hsz-ek vannak legelöl, hiába nyomogatom ezt az "újabb elől"-t)
Még nem mélyedtem el a TB-ben, de mit kérdezhetnek írásbelin? Milyen segédanyagot érdemes bevinni?

talex # 2010.02.03. 16:12

Ma vizsgáztam munkajogból és egyéből. Ez volt az utolsó. 10 év az életemből. :)

Az IM-ben vizsgáztam és az alábbi kérdéseket kaptam. Munkajog:
csoportos létszámleépítésről mindent, és ha a munkáltató jogutódlás nélkül szűnik meg mi a teendő és ha a cégben jogutódlás történik mi a teendő a munkavállalók felé milyen dolgokról kell értesíteni. TB-t nem kaptam.
Alkotmányjogból:
Az Országgyűlés szervezetéről mindent. Önkormányzati tisztviselők. Jegyző feladatai. Többi nem jut eszembe.
Európa jog:
vertikális és horizontális hatály
lisszaboni szerződésről mindent.

Ha valakinek kellenek a kinyomtatott tételek, amik fent vannak a honlapokon nagyon szívesen odaadom bárkinek csak jelezze. Mással ellentétben semmiféle anyagi juttatást nem kérek csak jöjjön érte Budára.

Bár ezt bárki ki tudja nyomtatni csak takarékosság miatt adom oda, mert nekem nem kell.
talex01@citromail.hu

Sok sikert a vizsgázáshoz mindenkinek.

lizymizi # 2010.02.03. 18:59

Örülök talex, hogy sikerült a vizsgád, én utánad következtem és nekem is sikerült mindhárom, bár olyan kérdéseket kaptam, hogy a hajam is égnek állt...

A kedves vizsgáztató munkajogos kollegina tőlem kizárólag tb-t és köztisztviselői dolgokat kérdezett, és még véletlenül sem tértünk át másra.

Alkotmányból szintén lényegtelen kérdéseken lovagoltak...
A lényeg, hogy sikerült :)

arvanzs # 2010.02.03. 19:48

Sziasztok!

Gratulálok akik most voltak, irígykedem. Nekem az első felvonás lesz febr. 22-én. Majd 10 év nem tanulás (kihagyás) után nehezen rázódom vissza :( Remélem azért partnerként kezelik az embert. Írásbeli mennyire vészes? Jön valaki írni 22.-én?
Linux, köszi a korábbi választ.

arvanzs # 2010.02.03. 20:49

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hiányzik az Alkotmányjogi részből két kidolgozott tételem :(

  • Külföldiek beutazása, tartózkodása
  • A menedékjog, a menekült, a menedékes, a menekültügyi eljárás

Valaki nem tudná elküldeni nekem mail címre?! Előre is nagyon köszi! (Régi Novissimás könyvem van, ez a két tétel sztornó benne:( )

Thetys # 2010.02.04. 12:59

Sziasztok!
Gratulálok Talex és Lizymizi!

talex # 2010.02.04. 16:30

köszönöm a gratulációkat sok sikert mindenkinek.

Lizymizi

Gratulálok külön is, mondtam a srácnak, hogy a munkajogos hölgy nagyon "szőrszálhasogatós" volt. Fiatal és bizonyítani akart.

Lesz majd egy kis buli az éttermünkben a sikeres vizsgák miatt, ha akarsz csatlakozhatsz. E-mailen jelentkezz ha érdekel. Jövőhéten vagy utána lesz. A hely: www.usc.hu

A doksikat elvitték.

ingangi # 2010.02.04. 18:08

Üdv, eddig csak olvastalak Benneteket, töltöttem le
anyagot, köszönöm.
Hétfőn írok alk-közigből, csütörtökön szóbeli.
A szóbeli menetéről eddig azt gondoltam, hogy
alk-közig egy kicsit hangsúlyosabb, azon belül is
Ket. és Ötv., de tegnapi vizsgázók nem említették,
hogy kaptak kérdést Ket.-ből.
Akkor ez is - mint minden - vizsgabizottság függő?

emma # 2010.02.04. 18:26

Igen, szerintem bizottságfüggő. Én december közepén vizsgáztam, és nagyon rendes bizottságot fogtam ki az OIT-ban. Köztisztviselő vagyok, munkajogból írtam.
Először a szóbelin megkérdezik, hogy fenntartod-e az írásbeli feladatod.Szóval még hétfőn és kedden utána tudsz nézni/kérdezni, hogy jót írtál-e.És tudsz korrigálni a szóbelin.
Aztán munkajoból kérdeztek tőlem, a Ktv-t elég jól kikérdezte a cenzor, de szerintem alapdolgokat kérdezett.Aztán munkajogot, és egy kevés tb-t(betegszabadság-táppénz), és azt hiszem fel kellett sorolni a nyugdíjak fajtáit.
Utána választhattam, hogy alk-közig vagy eu kérdéseket szeretnék kapni, az alk-köziget választottam, mert még az jól ment. Tulajdonjog, alkotmánybíróság, önkormányzati alapjogok, hatósági ellenőrzés. De csak a lényeget kérdezték, segítettek, rávezettek.
Az eu-ra már nem annyira emlékszem, de kérdezték a Lisszaboni Szerződést, hogy mi változott, bíróság, szubszidiaritás. De nálam nem mentek bele nagyon a részletekbe. Vagy csak nem tűnt fel, mert egymás után jöttek a kérdések. :)
Mindenkinek legalább ilyen bizottságot kívánok.Tanuljatok sokat és kitartóan, és ne vesszetek el a részletekben.

(És tudna nekem valaki hasonló jótanácsokat adni a polgári jog szakvizsgára?)

ingangi # 2010.02.04. 18:57

Köszönöm a részletes válaszod.
Remélem, a lényegre lesznek kíváncsiak nálam is.

talex # 2010.02.05. 15:27

Mint írtam ket.-ből én nem kaptam, de az önkormányzat tisztviselői, illetve a jegyző feladatai az az Önk.tv-ben van benne.
Valóban bizottságfüggő, hogy milyen kérdést kapsz.
Amúgy általában mindenhol igyekeznek rávezeti a lényegre és segítenek. Nekem most ez a vizsgabizottság volt az - főleg munkajogból - ahol egy kicsit törvényszagú volt a kérdezés és nem gyakorlati. Eddig mindig gyakorlati volt a kérdezz-felelek játék. De az is igaz, hogyha nincs fogalmad az elméletről nem tudod a gyakorlati alkalmazást.
Általában 3-4 kérdés és az vesézitek ki.