szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


gyongyi1104 # 2017.09.20. 16:49

Sziasztok!

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

Impossible # 2017.09.20. 14:46

Gyerekek, hozzatok már létre egy közös levlistát, meghívásos alapon. Az egyetemen nem tanítanak találékonyságot.

Mészi003 # 2017.09.20. 07:47

Sziasztok! A kérdésem azokhoz szól, akik közigazgatási jogból és alkotmányjogból írásbeliztek.

A hagyományos törvényeken, jogszabályokon kívül (Ket. stb.) mit érdemes, célszerű bevinni a vizsgára? Viszonylag nagy az anyag, így nem lenne jó kihagyni semmi olyat, ami kardinális lehet...

Köszönöm szépen a válaszokat előre is. Szép napot. :)

Mészi003 # 2017.09.19. 19:00

Sziasztok!

Szakvizsgára készülök. :) A közös anyagok eléréséhez szeretnék segítséget kérni. E-mail címem: szilvia.meszaros.dr@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm. Sikeres felkészülést mindenkinek. :)

Kovács Anna # 2017.09.17. 14:31

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni a szakvizsgára készülőkhöz. Kérhetek egy elérhetőséget a kovacsannabella90@gmail.com-ra? köszönöm a segítséget :)

Hmóni83 # 2017.09.17. 11:51

Sziasztok! Csatlakoznék a vizsgára készülők táborához. Megtenné valaki, elküldi a drhodosmonika@gmail.com címre a közös anyagok elérhetőségét. Köszönöm

Voorhees # 2017.09.15. 18:06

Eladó Homicskó Árpád Olivér: Társadalombiztosítási jog című, jogi szakvizsga felkészítő könyve.

Kiadó: Patrocínium

Kézirat lezárása: 2017. március 7., a hatályos joganyagot tartalmazza!
Szerintem könnyebben fel lehet ebből készülni, mint az amúgy érthetetlen jogszabályokat olvasgatni. A lényeget a szerző kimelte félkövérrel. Kihúzásmentes, kifogástalan állapotú!

Ár: 2000,. Ft + posta/ Foxpost költség, az eredeti, 5600,-Ft helyett.

Érdeklődni lehet: attiladroroszi@gmail.com

Voorhees # 2017.09.15. 17:57

Sziasztok!

Ma voltam szakvizsgázni C részből a Kúrián, ahol egy tanácselnök bíró, egy kúriai bíró, illetve a Csongrád Megyei Kormányhivatal egyik igazgatója kérdezték az anyagot. Nagyon rendbes, humánus bizottság volt, teljesen kollégaként kezeltek, inkább volt olyan érzésem, mintha egy jó beszélgetésben vennék részt, semmint vizsgáznék.

Az alábbi kérdéseket kaptam:

Eu:
Uniós jog autonómiája, elsőbbsége, jogesettel (Costa v. ENEL) nem kellett kifejteni.
Európai Bíróság hatáskörei, milyen ügyekben jár el, mi a munkanyelve. A bírói munkát segítő főtanácsnokok feladatköre. Rákérdeztek a Törvényszéket érintő aktuális változásokra is (Közszolgálati Törvényszék megszűnt, a Törvényszék létszáma a kétszeresére emelkedett)
Lisszaboni Szerződésről kapcsolatban, hogy tartalmaz-e bármi olyat, mely utal az uniós jog elsőbbségére? (Elvileg egy záradéka igen)

Munka, tb:
Munkavállaló jobban fizető állásajánlatot kap, milyen lehetőségei vannak, otthagyni az előző munkahelyét?
Azonnali hatályú felmondás szabályai, konkrét példákkal
Leltárfelelősség feltételei
Megőrzési felelősség, és az alóla történő mentesülés (itt konkrét példát mondott a vizsgáztató)

Alkotmány, közig:
Alapvető jogok biztosáról minden, megválasztása, hatáskörei, eljárása, jelentései, intézkedései
Alapvető jogok biztosának a jövő nemzedékért felelős helyettesének feladatköre (konkrétan a környezetvédelemre volt kíváncsi), az Abjt. hogyan szabályozza, hogy a helyettesnek szélesebb a hatásköre, mint a biztosnak (ezt nem tudtam, elvileg benne van a törvényben)
Mit tehet a vizsgált szervezet, ha nem ért egyet a biztos jelentésében foglaltakkal?
Ket.-ből az idézés, értesítés szabályai.

Mindenkinek jó felkészülést, kitartást és sikeres vizsgát kívánok!

Lotti_05 # 2017.09.15. 16:39

Eladó a Patrocínium kiadótól Közigazgatási jog c. 2016. májusban lezárt jogi szakvizsga segédkönyv, újonnan vásárolt, megkímélt, alig használt állapotban. (Kb 1/4-e kihúzott.)
Akit érdekel: bek.melinda@gmail.com

gyongyi1104 # 2017.09.15. 13:49

Sziasztok! Az EU könyv elkelt.

Szilvia41 # 2017.09.14. 12:43

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a jogi szakvizsgára készülők csoportjához. Megtennétek, hogy megkülditek a közös e-mail hozzáféréséhez szükséges adatokat az alábbi címre: karolyvarga826@gmail.com

Nagyon köszönöm!

konyvek # 2017.09.13. 21:02

Sziasztok!
Eladóvá váltak az alábbi jogi szakvizsga könyveim:
Dialóg Campus:
Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek Hatodik kiadás 4500 Ft (eredeti ár: 5980 Ft)
Novissima:
Társadalombiztosítási jog (Molnárné dr. Balogh Márta, Dr. Molnár-Hidassy Dóra) negyedik kiadás 2500 Ft (eredeti ár: 3500 Ft)
Munkajog (Dr. Horváth István, Dr. Szladovnyik Krisztina) harmadik kiadás 3200 Ft (ereseti ár: 4200 Ft)
Az Európai Unió joga (Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr. Lövenberrg Viktória) harmadik kiadás 3500 Ft (eredeti ár: 4500 Ft)
Budapesten történő átvétel!!
jogszakvizsgakonyvek@gmail.com

gyongyi1104 # 2017.09.13. 17:05

Sziasztok!

Ma voltam C részből vizsgázni, megosztom veletek az élményem . Nagyon kedves vizsgabizottsághoz kerültem. A Legfőbb Ügyészségen volt a vizsga.

Alkotmány-közigből a következő kérdések voltak:

helyi önkormányzat vagyona (példákkal)
Kormány
egyesülési jog (egyesületekre kihegyezve)
autonóm államigazgatási szervre példát kellett mondani
sommás eljárás
automatizált eljárás
függő hatályú döntés

munkajog-tb
munkaviszony megszűnése-megszüntetése
próbidő a közszolgálati tisztviselőknél
személyiségi joggal hol találkozunk az Mt-ben

eu
kaptam egy jogesetet, ami nincs benne a tételsorban és oldjam meg úgy, mint ha én egy EU-s bíró lennék, egyébként nem volt nehéz a közvetlen diszkriminációra volt kíváncsi)
Bizottság
személyek szabad mozgása, mik lehetnek a korlátai (közerkölcs stb.)

Nagyon kedvesek voltak, ha valami nem ugrott be egyből, kérdésekkel segítettek. Sok sikert!

gyongyi1104 # 2017.09.13. 16:52

Sziasztok!

Eladóvá váltak jogi szakvizsga felkészítő könyveim C részből.

Közigazgatási jog (Patrocinium,2016) 2.500.-Ft
TB jog (Patrocinium, 2017) 2.500.-Ft
Alkotmányjog (Patrocinium, 2016) 2.500.-Ft
Európai Unió Joga (Dialog Campus,2015) 3.500.-Ft

A könyvek kihúzottak.

Érdeklődni: gyongyi1104@freemail.hu

Személyes átvételre Salgótarjánban van lehetőség. Postázni tudom.

zoli008 # 2017.09.12. 12:04

Sziasztok!

Sikeres vizsgák után eladóvá váltak alábbi könyveim:

  1. Novissima – Társadalombiztosítási jog (2015) 4500 Ft helyett 2000 Ft.
  2. Dr. Horváth István - Dr. Szladovnyik Krisztina: Munkajog. Novissima Kiadó, 2013. Hibátlan állapotú. Ára: 4.200,- Ft helyett 2.000,- Ft. A könyv rengeteg BH-t tartalmaz, írásbeli vizsgára is kiválóan fel lehet készülni belőle (ott ugyanis mindig egy BH-t kérdeznek).
  3. Novissima - Közigazgatási jog (2013) 4300 Ft helyett 2000 Ft.

Érdeklődni a sumegizoltan177@gmail.com e-mail címen.

Átvétel Budapesten lehetséges

Burn Out # 2017.09.10. 06:11

oké leesett :))) nem csak neked látszik :)))

Burn Out # 2017.09.10. 05:56

kaphattál volna itt korábban olyan tanácsot is, hogy a kérdőjelet mikor és hova kell tenni ????

Lotti_05 # 2017.09.10. 04:03

Ez a rengeteg ??? a beszámolómban remélem csak nekem látszik úgy, azok valójában :-) meg :-p és B-) akartak lenni :-))) de nem tudom,hogyan javíthatom utólag :-D

Lotti_05 # 2017.09.09. 20:03

Mivel sok segítséget kaptam innen Tőletek én is, ezért megosztom veletek a C) részvizsgán szerzett élményeimet ????
A héten voltam vizsgázni, ahol az alk-közig. írásbelin sikerült kihúznom ama bizonyos patika létesítési kérelemre benyújtott fellebbezési eljárással kapcsolatos jogeset elemzését. Ami a nálam lévő Ket. alapján nem volt nehéz :-)

A pénteki szóbelim a LÜ-n volt, ahol egy LÜ ügyésznő (Molnár Marianna), egy bíró (Németh Zoltán, nem tudom, honnan), és a Veszprém megyei kormányhivatal egy főosztályvezetője (nem emlékszem a nevére, egy középkorú szőke hölgy) voltak a bizottság tagjai. És nagyon kedvesek, humánusak voltak!
Az írásbeli jogesettel összefüggő, Ket-es kérdések voltak kezdésként. Amire még emlékszem: önálló fellebbezéssel megtámadható végzések; fellebbezéssel meg nem támadható hatósági határozat; helyi önk. képv.testületének "felügyeleti szerve" (ami ugye nincs ????), ha más eljáró önk.hatóságot kér az ügyfél (LOL ????).
Alk.jog:
Alapjogok korlátozása, AB döntés Mol ügyben; parlamenti képviselők; mi van, ha a közérdekű adatigénylésre nem válaszol a jegyző.
Munkajog:
Munkaviszony létrejötte, kezdete; próbaidő; versenytilalmi megállapodás.
Tb: KK 25. (így!)
EU:
Alapító szerződések évszámokkal, az egyik szabadon választottról a lényeg; Maastrichti szerződés fontossága; Lisszaboni szerződés újításai; Jogforrások; Előzetes döntéshozatal.

A többiek szerint 40 percig voltam bent, nekem sokkal kevesebbnek tűnt ????

Egyébként nem kell már délre menni mindenkinek a Szalay u.16-ba, újabban ott adott nap de. a porta elé kiteszik a helyszínek és névsor szerinti beosztást. Így elég, ha ott megnézitek, és aztán arra a megadott helyszínre mentek negyed-fél 1-re, amikor többnyire a beléptetést elkezdik.

Azt a "közhelyet" tudom mondanani, amit nálam rutinosabbak is szoktak, hogy a bizottság összetételén nagyon sok múlik ;-)

Sok sikert mindenkinek,akadálymentes felkészülést és kitartást!
Hajrá ????

TheVoice # 2017.09.08. 07:25

Kedves Fórumozók!

Vizsgakérdések tegnapelőttről:

EU: A szabadságon, a biztonságon és a jog érvényesülésén alapuló térség kialakulása, polgári együttműködés jogforrásai, főbb szabályozási tárgyai a Brüsszel- és Róma-rendeleteknek, kiből és hogyan lesz biztos.
Munka: felmondási tilalmak, terhes nővel közölt felmondás az AB határozat alapján, úti baleset tb-jogszabályok szerinti fogalma (összevetve a munkajogi anyagi szabályokkal).
Alk.-közig: ügyfél fogalma a Ket.-ben, ügyfélképesség, közszereplő emberi méltósághoz való joga versus véleményszabadság az AB határozata alapján.

Apró:

  1. Megválnék patrociniumos Társadalombiztosítási jog könyvemtől (szerző: Homicskó Árpád Olivér, Budapest, 2016, jogi szakvizsga könyv).

Állapot: aláhúzott, egyszer olvasott példány. Ár: 2500
Ft.

  1. Szintén megválnék patrociniumos Közigazgatási jog kötetemtől (szerk.: Tóth András, Budapest, 2016, jogi szakvizsga könyv). Az első száz oldal érintetlen, a többi kiemelve/aláhúzva, helyenként rövid jegyzettel ellátva. Ár: 2700 Ft.

Átvétel Debrecenben vagy postai úton előre utalást követően. Ha valaki mindkettőt vinné, 5000 Ft-ért megteheti.

Email: z.olt4n@yahoo.com

Üdvözlettel:

Zoltán

hzxx # 2017.09.08. 06:06

Kedves Fórumozók!

Kérem küldjétek el a közös emailcím eléréséhez szükséges belépési adatokat nekem a hzx@freemail.hu címre.

Köszönöm!

HZ

drmzsu # 2017.09.07. 08:37

Hatályos, kidolgozott 53 db munkajog tételt szívesen megosztanék másokkal jelképes összegért, mivel sokat dolgoztam vele. A tételeknél az összes megjelölt joganyag szerepel a kidolgozásban. Szívesen küldök mintát.

Zsuzsu1234 # 2017.09.06. 04:29

Azt is szeretném megkérdezni, hogy az írásbelin munka-tb jogból van-e valakinek iratminta gyűjteménye, vagy fogalma, hogy honnan lehet ilyet beszerezni, vagy hol lehet hozzájutni?
Minden infót nagyon köszönök előre is!

Zsuzsu1234 # 2017.09.06. 03:55

Sziasztok!
Nekem is ha valaki megküldené az elérhetőséget, illetve a jelszavát a C részvizsgához hasznos anyagokat tartalmazó google drive-nak, nagyon hálás lennék. (Cserébe adok adótanácsot. :-) )

zsuzsu123@gmail.com

Köszönöm szépen!

Ivi10 # 2017.09.05. 18:54

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni a jogi szakvizsgára készülők csoportjához. Megtennétek, kérlek szépen, hogy megkülditek a közös e-mail hozzáféréséhez szükséges adatokat az alábbi címre: drivi10@freemail.hu

Nagyon köszönöm!
Üdv:
Ivett