szakvizsga - "B" rész (büntető)


mamma26 # 2010.11.04. 09:07

Sziasztok!

Most értem a Btk végére és elakadtam. Please help!
Nem tudom, hogy ugorjak-e neki be-ből a törvénynek vagy nyomtassam ki valamelyik kidolgozott anyagot.
A kérdésem az volna, hogy mi a véleményetek a jogauto-n lévő kidolgozott be tételekről?
Érdemes szerintetek valamelyikből tanulni? Ha igen melyikből? Mert kismillió van...

dr. Juci # 2010.11.04. 09:32

Mamma26!

Szerintem Be-ből kizárólag törvény, ha valami nem világos a törvény alapján, nézd meg hozzá a kommentárt vagy vmilyen tankönyvet, esetleg egyetemi jegyzetet és slussz, meg persze a jogegységik, bk, bkv, mert a törvényes vádról szóló bkv-t pl. kimondottan szeretik kérdezni. A kidolgozottakról én nem tudok nyilatkozni, azt sem tudom, mennyire hatályosak, pl. 2009. augusztusban is volt egy nagyobb lélegzetű Be-módosítás, úgyhogy én ezeket a cuccokat inkább mellőztem, de hátha jön vki, aki tud nálam konkrétabbat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 09:49

A Complex tételei nagyon jók. Már csak azért is, mert meg lehet őket tanulni - a törvényszöveget meg nem.

mamma26 # 2010.11.04. 10:08

Köszi Juci és KBS!

Sajnos nekem is az a véleményem, hogy törvényből a be-t elég brutál tanulni, de jobb híján ez marad.
KBS a Complex tételeit hol lehet beszerezni? Gondolom nincs fent ingyen a neten.
Többiek más ötlet? Hétvégéig ezt ki kell találnom.

hunfrakk # 2010.11.04. 10:32

erre gondolhat KBS
http://www.complex.hu/…iadvany.html

de ez nem hatályos...

kondidori # 2010.11.04. 10:36

Mamma26!

Én a törvényt ajánlanám és mellé, ha valamit nem értesz, akkor a kommentárt vagy a webatu-n van egy a Herke-féle könyv kidolgozása elnevezésű file, ami egész korrekt. Persze ezeket a kidolgozásokat fenntartással kell kezelni, mert a zöme 2009-es, vagy az előtti.

Én annó csak a tv-t tanultam, nem nagyon jártam tárgyalni, max 1-2 kirendelést csináltam és 5-t kaptam, szóval csak a tv-ből is el lehet sajátítani az anyagot.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 11:39

Nem. A Complex e-tananyagának kidolgozott tételeire gondolok.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 11:42

csak a tv-ből is el lehet sajátítani az anyagot.

Ja. "Csak". 200 oldal, tele minden szirszar részletszabállyal és a kivételek kivételével.

kondidori # 2010.11.04. 12:09

Nem mondtam, hogy egyszerű.

mamma26 # 2010.11.04. 14:09

KBS!

Nem válaszoltál a kérdésre. Hol, hogy lehet azt az e-tananyagot beszerezni?
Többieknek köszi a tippeket, úgy látom marad a törvény... :(
Csak az a baj, hogy így kinyomtatva (1.oldal/lap) még felemelni is alig bírom...

Mindenkinek kitartás a tanuláshoz!
Aki meg már túl van rajta, őszinte elismerésem!!!

kondidori # 2010.11.04. 14:40

Mamma26!

Az E-learing-et itt tudod megrendelni:

http://www.complex.hu/…iadvany.html

Jó tanulást! Ha valami kérdésed merül fel a memórizálás során, itt a fórumon szívesen válaszolunk rá, legalábbis megpróbálunk.

kondidori # 2010.11.04. 14:42

Ja, de azért felhívnám a figyelmedet, hogy ennek az anyagnak a lezárása is 2008. december 31. Szóval nem kell mindig az ismétlő kérdések megoldásának hinni, de ezt már boncolgatták itt korábban a fórumon.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 15:16

Mamma: vagy előfizeted egy hónapra, vagy korábban valaki ajánlotta itt, hogy el tudja küldeni pdf-ben őket. Hunfrakknak igaza van, tényleg össze kell vetni az időközben hatályba lépett módosításokkal, de szvsz még így is megéri, mert a törvényt már kivonatolták helyetted, elhagyva a lényegtelen részeket.

mamma26 # 2010.11.04. 19:24

Nagyon köszi mindenkinek!
Most már csak kiváncsiságból is megnézném ezt az e-tananyagot, annyira dícséritek.
Írtam is Ates66-nak, hogy legyen olyan kedves és küldje át.
Egyébként nem tudja véletlnül valaki, hogyha megrendelem mennyi idő alatt érkezik meg?
Vagy ez hogy működik egyáltalán? Nekem ez majdnem olyan kínai, mint a be...:)
Mert, ha most megrendelem és két hét múlva érkezik meg, akor nekem már édes mindegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 20:25

Pár napon belül emilben kapod a kódot, amivel hozzáférsz a hálón az anyaghoz. Nem csak a tételek, hanem belinkelve a vonatkozó joganyag, az ellenőrző kérdések.

bodobacs123 # 2010.11.04. 21:29

Sziasztok,

tegnap voltam a Fővárosi Ítélőtáblán, korrekt, jóindulatú, segítőkész bizottságnál. Soha nem foglalkoztam büntetőjoggal, jogszabályból tanultam + Be-ből megnéztem a Dialóg Campusos kártyákat, 443-t kaptam. Ezekre a kérdésekre emlékszem:

Anyagi jog:

  • büntetések, intézkedések,
  • büntetések és intézkedések katonáknál,
  • intellektuális közokirathamisítás és csalás példán keresztül.

Eljárásjog:

  • súlyosítási tilalom,
  • eljárás a terhelt távollétében.

Végrehajtás:

  • lefoglalás foganatosítása,
  • szabadságvesztés félbeszakítása,
  • kényszergyógykezelés felülvizsgálata,
  • bíróság a szabálysértési eljárásban.

Kitartást kívánok mindenkinek, aki még a vizsga előtt áll.

mamma26 # 2010.11.05. 08:57

Gratulálok Bodobács!!!
Azért most kicsit irigykedek...
Ezekbe a katonai büntetésekbe, intézkedésekbe mennyire ment bele a Bizottság?

Funnygirl # 2010.11.06. 10:35

Sziasztok!

Dr. Juci, nekem is ugyanezt mondták a titkárságon, hogy próbáljam meg ezen a héten hívni őket, és hogy biztos beférek decemberre (?), de ezen a héten egyszerűen nem vették fel a telefont.

dr. Juci # 2010.11.06. 12:00

Funnygirl, én már meg is kaptam a behívót dec.2-ra, szerintem a tiéd is úton van, telefonon meg több számon is érdemes próbálkozni: 795-5152, 5154, 5155, 5156, én ezeket váltogattam, és csörgesd kitartóan...

adrienn.dr # 2010.11.06. 17:13

Sziasztok!

Én is azt javaslom, hogy mielőbb érdeklődjetek telefonon, mert én személy szerint még a mai napig sem kaptam meg az írásbeli értesítőmet, ugyanakkor telefonon már tájékoztatást kaptam arról, hogy november 15. és 17. (!) napjaira kaptam időpontot...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.06. 21:47

Hmmm. Ott valami nem stimmel. Nekem 25-re már kiküldték, igaz, nem négy héttel előtte, csak hárommal.

adrienn.dr # 2010.11.07. 08:47

Szerintem a postán keveredhetett el, mert a Hölgy -akinél telefonon érdeklődtem- azt mondta, már útnak indították. Ettől függetlenül 15/17-re készülök... Valaki ír még 15-én? (én BV-ből)

Dr.Attika # 2010.11.07. 08:55

Október 29-én érdeklődtem. Megmondták a 24-i időpontot és, hogy már régen kiküldték, valszeg a postán elkeveredett. Nov. 3-án megérkezett és a feladási bélyegzőn 29-e szerepelt. Te is megkapod hamarosan az érdeklődés dátumával feladva.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.07. 10:31

Ejnye, az a hanyag posta...

Amelie27 # 2010.11.07. 19:09

Sziasztok!
Még múlt héten voltam az Ítélőtáblán egy nagyon rendes bizottságnál. A kérdéseket szinte mindig példákon keresztül tették fel (ami gyakorlat híján nekem elég nehezen ment), de ennek ellenére jóindulatúak voltak.
Anyagi jog:

  • autópálya felüljáróról ketten vízzel töltött lufival dobálnak autókat, erről minden (társtettes, milyen bcs., mivel lehet halamzatban, mi van, ha téglával dobálnak stb)
  • ennek kapcsán szándékosság-gondatlanság, közlekedési bűncselekményeknél ezekre mondjak példát
  • visszaható hatály, ide kapcsolódó BJE
  • jogos védelem, mi változott itt nemrég, ennek kivesézése, példával

Eljárásjog:

  • előzetes letartóztatás, mikor lehet, ki rendeli el, határidők, mikor szűnik meg, minden ami itt van, és ennek kapcsán kisebb kérdések, amikre már nem emlékszem..
  • milyen bíróságok vannak, mikor hány bíró jár el

BV:

  • pénzbüntetés átváltoztatása
  • rengeteg apróbb kérdés azzal kapcsolatban, hogy ki mit rendel el (arra volt kiváncsi a vizsgáztató, hogy el tudom-e határolni a bíró - bv bíró - ügyész feladatait. Hát ez azért nem volt könnyű...)
  • volt több határidő is - ez nem nagyon ment, de mindig segítettek

Én ezennel befejeztem! :)
Hajrá mindenkinek!!! És kitartás a kevésbé szerencséseknek, legközelebb már biztos jobb bizottságot fogtok ki!