Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Zsimi054 # 2015.09.27. 05:36

Eladnám a következő szakvizsga-felkészítő könyveimet:

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I. Az új Ptk. alapján
Dialóg Campus Kiadó, Jogi szakvizsga segédkönyvek sorozat
2014. március 1-es lezárású

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog II. Az új Ptk. alapján
Dialóg Campus Kiadó, Jogi szakvizsga segédkönyvek sorozat
2014. október 13-ai lezárású

Czoboly Gergely-Juhász László-Kengyel Miklós-Király Lilla-Nemessányi Zoltán: Polgári eljárásjog
Szerk. Kengyel Miklós
Dialóg Campus Kiadó Jogi szakvizsga segédkönyvek sorozat
2013. június 1-jei lezárás, egy hatályosító lappal, de ez is kb. 2015. márciusi.

A könyveket postázni tudom, és mivel mindhárom könyv új ára 6980,- forint volt, ezért 3000.-/könyv + postaköltségért tudnék megválni tőlük.

A könyvek egyébként nincsenek elhasználódva, nyilvánvalóan tanultam belőle, tehát alá van húzva, valahol színessel, de van ahol csak ceruzával, és apró jegyzetek is vannak benne. De alapvetően rendezettek, nincsenek összefirkálva, szépen lehet belőle tanulni.

Az email cím, amin elérhető vagyok:
dorkoocska@gmail.com

laila0616 # 2015.09.22. 12:39

Sziasztok!

Valakinek esetleg van A részből jegyzete, ami hasonló a C részben körbejárt ATES jegyzethez? Ha valakinek van, legyen szíves elküldeni a laila.ali0616@gmail.com címre. Nagyon hálás lennék érte!
Köszi!

ecznok # 2015.09.15. 13:29

sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek egy doksiban PK gyűjteménye? :)
Nagyon megköszönném, ha továbbítaná!
konczeva86@gmail.com

viktoria.87 # 2015.09.14. 13:35

Sziasztok!

Gyakorlati kérdéseim lennének, most szeretnék bejelentkezni polgár szakvizsgára november 11-re. szerintetek ez vállalható? Mik a tapasztalatok? A vizsga előtt lesz egybefüggő három hetem, de már most elkezdeném a felkészülsét munka mellett.

Ezen kívül érdemes megvenni a Dialog Campusos könyveket? Nekem a büntetőnél úgy tűnt nincs sok haszna, én a Kommentárral többre mentem, de a polgár nyilván teljesen más. A törvényeken kívül ti miből tanultatok?

twipsy # 2015.09.08. 13:01

Kedves Fórumozók!

Amennyiben valakinek lenne immáron feleslegessé vált Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I-II. (az új Ptk. alapján) (Dialog Campus Kiadó) könyve, megvásárolnám, elsősorban budapesti átvétellel.
Elérhetőségem: jogitankonyv@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm :)

tunde1212 # 2015.09.06. 18:16

Sziasztok!
A gmail fiók: Polgarszakvizsga2013
jelszó: szakvizsga2015

Egyetemi pp. záróvizsga kidolgozást küldtem a közös gmail címre. Hatályosnak tűnik, 2014-ben készítették, de azért nézzétek át.
Többek kérését tolmácsolom azok felé, akik már túl vannak (vagy most készülnek rá ) ezen a (szerintem legnehezebb ) vizsgán, hogy segítsenek még versenyben lévő sorstársaikon, azzal, hogy anyagokat küldenek a gmail címre. Az ott található anyagok nagy része már hatálytalan...
Koromnál fogva már nem nagyon vannak egyetemista ismerőseim, de bizonyára többségnek van. Ha tudtok tőlük jegyzeteket, kidolgozásokat szerezni, azok is nagy segítséget jelentenének.
Hálás köszönet minden használható anyagért.

selmak # 2015.09.04. 06:48

Sziasztok!

2015.09.01-jén, 10:00-kor feladott hirdetésem már tárgytalan.
A könyvek elkeltek.

Lifi # 2015.09.03. 12:01

Sziasztok!
Polgári jogból járt valaki ELTE vagy Pázmány szakvizsga felkészítőre?Köszönöm,ha megosztjátok a tapasztalatokat!

selmak # 2015.09.01. 08:00

A júniusi sikeres szakvizsgát követően eladóvá vált az alábbi két könyvem:

Polgári jog I. (Az új Ptk. alapján) - A kézirat lezárása: 2014. március 31. (A/1 témakör, Dialóg Campus)
Polgári jog II. (Az új Ptk. alapján) - A kézirat lezárása: 2014. október 13. (A/1 témakör, Dialóg Campus)

A könyveket május végén vettem, mindkettő a legfrissebb kiadású.

Az ár a bolti 6980 helyett 4500 Ft/db, de ha mindkettőt elviszitek, 8500-ért odaadom.

Érdeklődni a jobb felső sarokban lévő e-mail feliratra kattintva lehet.
Postázásról is lehet szó, természetesen ebben az esetben a postai díj a vételáron felül számítandó.

Jó felkészülést mindenkinek!

Dexi999 # 2015.08.27. 10:00

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!Az elább említett levelezőlista elérhetőségét el tudja valaki küldeni nekem? Köszönöm szépen!Üdv
Eszter

pezolko # 2015.08.26. 07:17

Sziasztok! Szakvizsga - "A " rész (polgár) részhez, kidolgozott tételeket tudna valaki küldeni a pezolko@freemail.hu címre? Nagy segítség lenne!

Előre is köszönöm!

drandr # 2015.08.23. 10:55

Sziasztok! Sikeres polgári szakvizsgám után eladóak az alábbi szakkönyvek (nekem nagyon hasznosnak bizonyultak gyors, de alapos tanuláshoz):

Jogi Szakvizsga Segédkönyvek- Polgári jog I (az új PTK alapján). A/1 témakör- Polgári jogi rész, Dialóg Campus.
Lezárva 2014. március, minimális aláhúzással (kb 10 oldalon). 6980 Ft helyett 3000 Ft irányáron

Jogi Szakvizsga Segédkönyvek- Családjog. Dialóg Campus
Lezárva 2012. január, hibátlan állapot, 3480 Ft helyett 1500 Ft

Jogi Szakvizsga Segédkönyvek- A gazdasági jog szabályozása II. Dialóg Campus
Lezárva 2008 március, hibátlan állapot, irányár 1500 Ft

Ptk. Fordítókulcs Oda-Vissza, HVG Orac
Lezárva 2014. április, minimális aláhúzással, 6990 Ft helyett 3000 Ft irányáron

Tansegédlet a polgári jogi záróvizsgához. „A” tételek, „B” tételek és „C” tételek (három könyv, hibátlan állapotban vagy minimális aláhúzással), Patrocinium Kiadó
Lezárva 2014. február 5600 Ft/sorozat, irányár 3000 Ft.

Vékás Lajos: Magyar polgári jog- Öröklési jog. Eötvös Kiadó, lezárva 2013. április. 2365 Ft helyett 1000 Ft

A könyveket postai utánvéttel tudom elküldeni (a postaköltség az áron felül értendő, de minimális..). Érdeklődni a jobb felső sarokban az "e-mail" menüpontra kattintva tudtok.

Jó felkészülést! :) Andi

dandyke # 2015.08.11. 13:27

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!!Nem tudja valaki a levelező fórum jelszavát? Sajnos nem tudok bejelentkezni.

DrKrisz # 2015.08.11. 11:40

Sziasztok!

Nincs időm teljesen végigolvasni az elejétől fogva a fórumot, így itt kérdeznék pár dolgot.

Az a bizonyos levelezőlista, amelyről olvastam, és amelyhez kódot kérnek, oda hogy lehet eljutni?

Vannak kidolgozott tételek valakinek?

Üdv és köszönöm előre is a választ!

vera83 # 2015.08.04. 14:35

Köszi szépen!

Sherlock # 2015.07.30. 10:26

A károlis (patrocínium vagy mi a kiadó neve) spirálozott Ptk.-ban benne vannak a hatályosak összegyűjtve, szerintem megéri, mert a Ptk. is jól bírja, nekem egy év után semmi baja.

vera83 # 2015.07.30. 10:03

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék, hogy a polgári kollégiumi állásfoglalásokat, véleményeket, jogegységi határozatokat mennyire kérdezik a vizsgán?Esetleg vkinek nincsen összefoglalva, jogtár nélkül nehezen tudom összeszedni.Köszi előre is!

mmariannka88 # 2015.07.27. 09:26

Sziasztok!

Ősszel tervezem az első kört az A részből.

Érdeklődni szeretnék, hogy

  1. melyik szakvizsgás könyvből érdemes tanulni?
  2. kb mennyi idő kell felkészüléshez? Munka mellett olyan 2-3 hónapot tervezek - ez elegendő?
  3. írásbelire (jogi személyek, gazdasági társaságok) honnan érdemes készülni?

Előre is köszönöm!

Dettike06 # 2015.07.25. 19:39

Sziasztok,

eladnám az alábbi könyveket:

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I. ( (Dialog Campus Kiadó) - 2014-es lezárású, az új Ptk. alapján -
4500,-Ft

Czoboly Gergely - Juhász László - Kengyel Miklós - Király Lilla - Nemessányi Zoltán : Polgári eljárásjog (Dialog Campus 2013. június 1. lezárás)-
4500,-Ft

Jó állapotúak a könyvek, kevés aláhúzás jegyzet van csak bennük. Nekem sokat segítettek a készülésben! :)

Kitartást Mindenkinek!

kKinga # 2015.07.02. 10:43

Sziasztok kedves fórumozòk!

Eladòvá váltak az alábbi könyveim:
Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I-II. ( (Dialog Campus Kiadó) - 2014-es lezárású, az új Ptk. alapján.

A könyvek alig használtak, nincsen bennük kihúzás.
Érdeklődés e-mailben, átvétel Budapesten lehetséges.

azebu83 # 2015.06.30. 14:15

Sziasztok!

Pénteken voltam vizsgázni, íme, a kérdéseim, és egy-két hasznos tanács, 5-5-4 vizsgaeredmény után :-)

PJ:

ingatlan átruházás, ebből röviden az adásvétel, ajándékozás, csere, ráépítés + Inyt. bejegyzés fontossága (mikor deklaratív, mikor konstitutív) Hallani akarták, hogy bejegyzett élettársi kapcsolatban is keletkezhet közös vagyon...Szerzésmódok között (eredeti, származékos) mi a lényeges különbség, röviden árverési vételre is kitértünk. Lehet-e ingatlant találni? (NEM!)

Elévülés: erről kb. minden, nyugvás, megszakadás példákon keresztül, rajzoltunk is, hogy valóban értem-e, mikor, mi történik:-) Ptk-n belül hol van eltérés az 5 évtől? Ptk-n kívül lehet-e eltérni? (itt azt akarták hallani, hogy a felek eltérhetnek, de ki nem zárhatják). Ennél a kérdésnél egyébként vicces volt, mert 2 esetben is én tudtam jól a hatályos rendelkezést, szerencsémre ráerősített a bizottság másik tagja is, hogy nekem van igazam, így nem lett belőle gond.

PP:

mi mindenre van kihatással a pertárgyérték (itt egy friss Kúria döntésre lett volna kíváncsi a vizsgáztató, fogalmam sem volt róla, de nem vette zokon, mivel nem tananyag, csak kíváncsi volt, hogy hallottam-e róla)

másodfokon szünetelés szabályai

mihez kezdek, ha első fokon nyertem, de másik fél fellebbez, majd szünetelést kérünk, mert úgy tűnik, meg tudunk egyezni, de 5 hónap 2 hétnél még se híre se hamva az egyezségnek, mit teszek? - a helyes válasz, hogy kérem a folytatást, különben az első fokú ítéletemnek annyi (a fellebbezéssel támadott részében legalábbis), hiszen 6 hó után megszűnik a per

Közig perek: csak említsek meg néhány különlegességet

Perbeli jogképesség, mi van, ha nincs, mikor lehet mégis perelni (pl. közig pereknél meg sajtó-helyreigazításnál)

GT:

egyéni vállalkozó, egyéni cég (a hölgy valamiért egész nap ezt kérdezte mindenkitől, viszonylag a végén kerültem sorra, totál kizártam, hogy megint megkérdezi, de tévedtem:-))
azt is tudni szerette volna, milyen bűncselekmények miatt elitéltek nem lehetnek ev-k, hát, nem tudtam...)

Tpvt. (csak felsorolás szinten)

cégbírósági nemperes eljárások (szintén csak felsorolás szinten) főleg a jogorvoslatokra volt kíváncsi

A PJ-PP jegyeket megérdemeltem, a GT-t szerintem kegyelemből kaptam:-)

Miből tanultam:

Leginkább jogszabályokból, többre nem is lett volna erőm, időm 2 gyerkőc mellett, de a megadott PK-kat, jogegységiket azért átfutottam, vannak kérdések, amiket anélkül azért nem lehet megválaszolni), bár lehet, hogy a ketteshez nem kell.

PJ-ből egy-két helyen hozzáolvastam ezt (elméletibb részeknél főleg, egyébként szerintem nem szükséges):

http://projektjeink.birosag.hu/e-learning/ptk
http://jogikar.uni-miskolc.hu/…ansegedletek

PP-hez nagyon hasznosak voltak az alábbi ppt-k, kicsit rendszerbe tenni a dolgokat, ilyesmi:

http://jog.unideb.hu/…jogi-tanszek

Remélem, tudtam segíteni annak, aki még előtte áll.
Mindenkinek egy kalappal!

Üdv:

doboa # 2015.06.26. 08:53

Sziasztok!

Amennyiben valakinek már nincs szüksége a Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I-II (az új Ptk. alapján) (Dialog Campus Kiadó)könyveire, és nincs nagyon kihúzva, akkor budapesti átvétellel megvenném őket.

E-mail címem: drdoboandrea@gmail.com

irodai asszisztens # 2015.06.24. 09:56

Mivel nagy segítség volt a felkészülés során, íme az én kérdéseim:

Polgár: alapelvek az ptk bevezető rendelkezések részében szó szerint, hol vannak még alapelvek a ptk-ban?
szerződésátruházás
hitelbiztosítéki nyilvántartás
engedményezés
gt.: Ptk jogi személyek felsorolása, és ahol van törzstőke minimum
alapítvány-alapító jogai
csődeljárés több kis kérdés

DoktOrsi # 2015.06.24. 08:29

Kedves Fórumozók!

Én személy szerint örülök, hogy a sikeres vizsgázók megválnak pár ezer forintért a segédkönyveiktől, a még nem vizsgázott társaiknak ez nagy segítség :)

Épp ezért, ha valakinek van még eladó Dialóg Campusos Polgár I-II és Pp. segédkönyve, akár kihúzott, szétfirkált változat, kérem írjon nekem, megvásárolnám őket!

Köszönöm!

Dr.Attika # 2015.06.23. 16:56

Nem értem, hogy sikeres szakvizsga után miért váltok meg pár ezer forintért a szakkönyvektől? Nincs hely a könyvespolcon?
Esetleg ez a pár ezer forint hiányzik? Ha komolyan jogászként akartok tevékenykedni, akkor később ezekre a könyvekre nagy szükségetek lehet.