Szakvizsga - "A " rész (polgár)


linn # 2012.09.10. 10:03

Kedves Fabma,

én módfelett örülnék ezeknek a folyamatábráknak.. elküldenéd őket? Előre is óriási köszönet!
Nem tudjátok, a jogiszaki oldal már nem fog rendbejönni? Vajon mi lett a tartalmával? Olyan sok hasznos doksi volt rajta, nagy kár érte..
szép napot!

Linn

Berényi Miki # 2012.09.10. 10:51

Szia Fabma, én is megköszönném ezeket! zoltanch@gmail.com a címem.

Jogiszakiról nekem az A rész anyagai vannak meg, sajnálom, hogy nem gondolkoztam előre a B és C kapcsán :/

m.edina # 2012.09.10. 12:16

Kedves Fabma!

Sajnos én sem voltam elég előre látó, mert a jogiszaki-ról sem szedtem le anyagokat időben, így elég „csupaszon” próbálom legyőzni az A részt.
Megteszed, hogy a felajánlott anyagokat nekem is elküldöd?

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet előre is.

Edina
edina.m.dr@gmail.com

linn # 2012.09.10. 12:32

az én emailcímem pedig: lanolinn@gmail.com
Köszi még egyszer, Fabma!
Linn

fabma # 2012.09.11. 08:22

Sziazstok!
Elküldtem a folyamatábrákat azoknak, akik kérték.

fabma # 2012.09.11. 08:28

Esetleg van valakinek olyan jegyzete, ami csak a törvény szöveget tartalmazza, minimális rendszerezéssel?????

Berényi Miki # 2012.09.11. 08:36

Köszönöm! Minimális rendszerezés nálam úgy van meg, hogy a PP-s jogszabályokból ki vannak szedve azok a részek, amiket nem kérnek a tételsor szerint...

linn # 2012.09.11. 09:22

Köszi Fabma, nagyon hasznosak az ábráid!
A www.jegyzetek.com oldalt ismeritek?
Tegnap találtam néhány hasznos doksit rajta..
szép napot!

Linn

DDD. # 2012.09.11. 10:16

Sziasztok!
Bocsánat a nem ideillő hozzászólásért: olyan kollégát keresek, aki idén 2012-ben volt "C"-ből - sajnos a C fórumon ők már nincsenek fent :-)
Reméltem, hátha itt. Jegyzeteket keresek, mert most megyek "C"-ből.
"A"-ből júniusban voltam, abból tudok pár hatályos jegyzettel segíteni.
Előre is köszönöm, ha valaki jelentkezik.

m.edina # 2012.09.11. 11:19

Köszönöm szépen Fabma, megkaptam az ábrákat!

Sajnos, nincs jegyzetem. Próbáltam szakvizsgás könyvet nézni (mint valami mankó), de annyi az anyag, hogy a jogszabály mellé hozzáolvasni nincs idő, nem jó módszer. Egyáltalán nem ezen a területen dolgozom, így sokkal jobb lenne nekem is rendszerezve látni, mert "alap dolgok" sem adottak nálam.:(

Marti2 # 2012.09.11. 15:27

Sziasztok!

Ki tudnátok segíteni engem is jogiszaki-s anyagokkal? (gyik, ábrák) Sajnos nem töltöttem le.:(
e-mailem: martina_molnar@yahoo.com
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv. M

valykaly # 2012.09.11. 15:45

Kedves Fabma! remélem még nem szólok későn, de el tudnád nekem is küldeni azokat az ábrákat? Előre is köszönöm szépen! valykaly@freemail.hu

milly28 # 2012.09.12. 05:23

Kedves Fabma.

Kérlek küld át nekem is a folyamtábrákat.

ELőre is köszönöm a segítségedet.

Címem: herceg.e.a@freemail.hu

Tamandura # 2012.09.12. 08:46

Kedves Fabma!

Ha még lehet én is szeretnék csatlakozni az ábra-kérők népes táborához. Nagyon nagyon köszönöm! emese.forgacs@gmail.com

valykaly # 2012.09.12. 09:18

Kedves Fabma. Megkaptam az ábrákat, köszönöm szépen.

h.b. # 2012.09.12. 09:59

Kedves Fabma. Kérlek nekem is küldd el: hajduboga@gmail.com előre is köszi

fabma # 2012.09.12. 11:53

Jön valaki nov. 27 és 29-én?

Esztancs # 2012.09.12. 13:41

Sziasztok!

Ha valakinek meglenne a jogiszakiról a polgár anyagi jog írásbeli részére vonatkozó dokumentuma, elküldené nekem? nem mentettem le semmit hanyag módon és nem megy az oldal.
címem: esztuci@gmail.com

Előre is köszönöm!!
üdv.

N.edit # 2012.09.12. 14:38

Kedves Fabma!

Légy kedves nekem is átküldeni az anyagot az editnagydr@gmail.com e-mail címre.

Nagyon hálás vagyok, köszönöm.

drZsuzsa # 2012.09.14. 07:48

Sziasztok!

Tegnap vizsgáztam polgáriból, egy nagyon korrekt bizottságnál dr. Almásy Mária volt az elnök.

Nagyon jó hangulatú és jóindulatú vizsga volt, nem sokat nyaggattak. Amire emlékszem:
Az elnöknő főleg ítélkezési gyakorlatot kérdezett: közös tulajdon, veszélyes üzem témában, és még a szóbeli végrendeletről kellett beszélni.

Gt-ből cégalapítás volt (x millió Ft-ból milyen cég alapítható, és miket kell benyújtani alapításkor)

Pp: általános meghatalmazás, bírósági meghagyás, perújítás.

Kívánok mindenkinek ilyen sima vizsgát!

Üdv,
Zsuzsa

hekate # 2012.09.17. 07:18

Sziasztok! Na vége a nyárnak és újra itt folytatjuk :) fdori, eddig úgy néz ki, hogy október 4-én megyek, de megint megcsapott a halasztás gondolata :) egyszerűen képtelen vagyok megtanulni ezt a sok sz.rt, a másik kettőnél volt lelki erőm és össze tudtam szedni magam, de ennél egyszerűen képtelen vagyok :( csak az motivál, hogy ez az utolsó és akkor végeeeee.
Persze szabim nem sok maradt (4nap) ezzel gazdálkodom, szóval megint nincs időm semmire, de ha akad szabadidőm akkor ezt erre fordítom, PP-n nagyjából túljutottam, most kezdem az anyagit, utána pár napom lesz a Gt-re. Végigolvastam az összes Novissimás könyvet, ami létezik ebből (kivéve családjog) de nekem nem sokat ért egyik sem, max annyit hogy rengeteg időt elvett az életemből, úgyhogy most már csak törvényszöveget tanulok. Épp ezért nekem is kéne az a folyamatábra, meg ha valakinek van hatályos valami kidolgozott rövídített, leginkább a gazdasági anyagból azért ölni tudnék :)
Szóval fabma, ha még nem unod a küldözgetést nekem is elküldenéd az ábrákat? :) szasziera@gmail.com a címem. És ha valakinek tényleg van gazdaságis kidolgozotta azt is nagyon várom erre a címre. Köszi :)

fdori # 2012.09.17. 08:04

Szia hekate!

Én csak okt. közepén megyek az anyagiból, de bennem is felmerül a halasztás, de nem szabad tologatni.

Pont a családjogi köny, ami nagyon jó! Nincs az a pénz, amiért én azt összeszedjem inne-onnan. (na jó, van:))

Pp-t én is tv-ből tanultam, ill. anyagi többi részét is, 1-2 dolognál (szavatosság....spec. szerződések) néztem a könyvet.

szem a családjogot nézd meg a novissimásból.

Ja, és mintha most jelent volna meg az új gt-s novissimás könyv!!!

Csak ügyesen!!!

Lamel7 # 2012.09.17. 08:20

Sziasztok!

Én múlt héten voltam C részből és a következő vizsgám az A rész lesz, ezért ha megtennétek, hogy küldtök anyagot, megköszönném..

Olvastam, hogy a C rész anyaga nem elérhető a jogiszakiról.. Én lementettem, amit ott találtam (illetve még pár plusz anyagot), ha valakinek szüksége van rá, írjon nyugodtan és elküldöm.

Fogika # 2012.09.18. 15:45

Sziasztok!

Közbeszerzést szoktak kérdezni? Fő vonalakban megtanultam a törvényt, mindenről tudok egy keveset beszélni, de nagyon részletesen nem mentem bele, elképesztően sok és nehéz... Szóval, ha kérdeznek belőle, akkor mennyire mennek bele?

Szintén ugyanez lenne a kérdésem a csőd- és felszámolási törvényről, persze ezt jobban megnéztem, de itt is vannak olyan részek, amik egyszerűen számomra - aki soha nem foglalkozott ezzel - szinte érthetetlen, és megtanulhatatlan...

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy nincs vkinek az értékpapírok forgalmazásáról, és az allokációról vmi könnyen felfogható kivonata? Szinte semmit nem értettem a tv-ből. :D

Előre is köszi a segítséget.

DDD. # 2012.09.18. 18:00

Mi anno az értékpapíroknál egyedül a kártyaleosztás elvét jegyeztünk meg :-)