Eos Faktor?


ius latratus # 2018.07.06. 09:25

Mi lenne? Ha biztos vagy benne, hogy elévült, akkor hagyd az ajánlatot,s kuka.
Egyébként valószínűleg nem fizette meg a követeléskezelő a perré alakuláshoz az illetéket, éppen azért, mert tudja, hogy elévült.
Majd kapsz erről egy pert megszüntető határozatot.

ius latratus # 2018.07.06. 09:26

A lényeget tekintve megelőztek.
:)

edenke74 # 2018.07.06. 16:28

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

pappcs # 2018.07.07. 08:46

A jogász az eosnál is jogász: ha tudja, elévült nem fog perelni. nem fizeti ki az illetéket, az ügyet megszüntetik, de azért bepróbálkoznak privát levélben. NEm kell vele foglalkozni, én az ilyeneket mindig azzal zavarom el, hogy menjen a bíróságra ha valamit akar. ha tudja, hogy bukó nem fog menni. Az összeg amit felajánlottak vélhetően az az összeg, amennyiért a követelést vették. Szép kis summa a különbözet...

Vilmo # 2018.07.17. 14:25

Üdv. Mindenkinek
Jogi kérdésbem szeretném kérni a segitséget. Van egy tartozásom a Cib-nél, pontosabban volt ami 2010.01 21 én kötetett és 2010.12.21 vált tartozássá. Majd a bank miután nem tudtunk megegyezni 2013.03.22-én küldött egy levelet amiben közölte a tartozásom átruházta az Eos Faktorra. Idén lakás szeretnénk venni igy kiderült, hogy fenn vagy a KHR listán. Nekem semmilyen kapcsolatom nincs az Eos szal nem is volt. Olvastam az elévülésröl de nem tudom rám érvényes-e és hova kell ilyenkor fordulnom. A Cibet meg kerestem ez ügyben de közölték, hogy nekik semmi követelésük nincs velem szemben 2013.03.22-óta forduljak az Eos-hoz. De velük nem szivesen egyezkednék ha nem muszálj. Elöre is köszi a segitséget.

nonolet # 2018.07.17. 15:39

Hát muszáj lesz....

Vagy kivárod az automatikus törlés idejét.

Vilmo # 2018.07.17. 16:02

Kb.5 éve lakom a jelenlegi lakcimemen engem azóta nem keresett senki. Az autómatikus törlés mikor lép életbe?

nonolet # 2018.07.17. 16:17

Majd, akkor talán amikorra megtanulod,
hogy
az automatikus az nem hosszú ó ...

https://wiki.startlap.hu/…automatikus/

Vilmo # 2018.07.17. 16:31

Köszönöm a kioktatás meg a segítséget, de nem egy hozzám hasonló problémával rendelkezőtől várom a segítséget.

drbjozsef # 2018.07.18. 04:18

Vilmo,

Ha az EOS-nek tartozol most - és ők raktak fel a KHR-re -, akkor 2023 lehet a legelső időpont, hogy törölnek, de ha kerestek, csak Te nem tudsz róla, akkor később.

Ha jelentkezel náluk, és rendezed a tartozást, akkor passzív státuszban még egy évig fent leszel a KHR-en a fizetés után.

Nem muszáj velük egyezkedned, de célszerű. Ha egy kis szerencséd van, akár el is évülhetett a követelés, ha tényleg nem kerestek - de lássuk be, ez nem túl valószínű. Az öt évvel ezelőtti költözésedet bejelentetted a CIB-nek vagy az EOS-nek? Ha kaptál levelet a CIB-től, hogy kinek tartozol a továbbikaban, akkor oda neked kellett volna bejelentened a lakcímváltozásodat. Ha nem tetted, nem évülhetett el követelés feltehetőleg.

Homokba is dughatod a fejed, a következő levél egy végrehajtótól fog érkezni (ha jó lakcímre küldi), hogy lefoglalták az autódat, árverésre kitűzik a lakásodat, és eközben eltűnik a pénzed a bankszámládról.

Vilmo # 2018.07.18. 07:01

Köszönöm a segitséget Jozsef nem szeretném homokba dugni a fejem azért kértem tanácsot, hogy merre induljak el. Nagyon köszönöm.

Willoge # 2018.12.10. 11:59

Tisztelt Fórum tagok,

Remélem még nem halt ki teljesen a forum és tudtok segitséget adni.

Az EOS faktor zrt. közjegyző által megkeresett egy 2013-as állitolagos Upc tartozással. Ez volt az első megkeresésük 3 héttel ezelött. A fizetési meghagyásra 15 napon belül ellentmondtam mert nem tartom jogosnak.

Most érkezett közvetlenül az EOS faktortól egy egyezségi ajánlat, ajánlott levélként.

A kérdésem az lenne ha ezt az ajánlatot nem szándékozom elfogadni szükséges erre válaszolni / reagálni valamilyen formában?

Ha igen email is megfelel vagy a postafiókjukra kellene levelet irni ?

Előre is köszönöm a segitséget.

lewho # 2018.12.10. 12:53

Válaszolj te is ajánlott/tértis levélben.
(Nem kötelező, de amilyen az adjonisten... és legalább tudsz rá később hivatkozni, h igen komolyan megfontoltad az ajánlatot, és válaszoltál is rá írásban, ekkor meg ekkor.)

Vadsuhanc # 2018.12.10. 14:52

Ha a per folyamatban van és biztos vagy annak kimenetelében ( megnyered) ráadásul nem is akarod elfogadni felesleges válaszolni.

ObudaFan # 2018.12.10. 15:11

A távközlési tartozások egy év alatt évülnek el, tehát valószínűleg jól teszed, ha nem fogadod el. (Bővebben: https://biroigyakorlat.blog.hu/…szabalyairol )

turbo71 # 2018.12.11. 17:46

Ne válaszolj rá, és ne is fogadj el semmit. ez egy kis pénzbehajtás a részükrül. elévült ezt ök is tudják és nem is fogják letenni a perilletéket sem. üdvözöl egy már 3 pert nyert emberke az Eos ellen.

drbjozsef # 2018.12.12. 06:29

_Nyertél_ három pert, vagy csak megszüntették az eljárást, mert az EOS nem fizette be az illetéket?
A kettő nem teljesen ugyanaz.

turbo71 # 2018.12.12. 19:37

jozsef. megnyugodhatsz letették a perilletéket birosági pernyerés volt jogerös itéletekkel már.

drbjozsef # 2018.12.13. 06:06

Egyáltalán nem izgultam, csak a következményében eltérés van a kettő között, csak erre akartam a kérdező figyelmét felhívni.

Zsuzsa71 # 2019.03.05. 18:09

Üdvözlet
Az lenne a kèrdèsem hogy az EOS letilttatta a fizetèsem egy 10 èvvel ezelötti gàzdij tartozás miatt.10 ève nem lakom azon a lakcimen hivatalosan màs lakcimem van soha semmivel nem kerestek meg.Ugyan is èn elköltöztem onnan ès elvàltam semmit nem hoztam el csak a nègy gyermekemet akiket felmevetem egyedül albèrletbe gyermektartàs nèlkül mert a volt fèrjem azt se fizetett ès nem is lehet behatani rajta.Az a bűnöm hogy amikor a hàzunkba bevezettem a gàzt az èn nevemre kerüt.Na most minden fèle tartozàst amit ő felhalmozott csakrajtam tudjàk behajtani mivel neki nincs munkahelye.Mit tehetek?

Vadsuhanc # 2019.03.06. 06:34

Kedves Zsuzsa71!

Először is tisztáznod kellene a gázszolgáltatónál, hogy a szerződés a Te nevedre szól-e vagy meddig szólt a Te nevedre.

A leírásod tartalma arra utal, hogy a végrehajtás alatt lévő tartozás még akkor keletkezett amikor még együtt éltetek. Pontosan tisztázni kellene azért az időpontokat a végregajtás irataiból ennek függvényében lehetne a végrehajtási eljárásban tehető dolgokat megvizsgálni.

Látatlanban a már eddig megfizetett összeg kapcsán annak felét vissza követelhetet a férjedtől mivel egyetemleges adósok voltatok a leírtak szerint.

Iratok ismerete nélkül nehéz bármit is mondani.

Őszinte leszek bár tudom a mai világban minden fillér számít és tudom, hogy felháborodásod jogos. Ha a végrehajtás már megtörtént és kifizetted az követelést, akkor mérlegeld, hogy a férjed ellen esetlegesen általad indított jogi eljáráésban van-e esélyed a pénzed visszakapni Tőle vagy csak további idegeskedésnek teszed ki magad. Ahogy írod a pénzedhez nem igazán tudnál hozzájutni egty kedvező ítélet esetén sem.

Mérlegeld, de arra figyelj, hogy újabb tartozást ne varrjanak a nyakadba miatta.

Juliska53 # 2019.03.07. 08:32

Üdvözletem!
Kérdésem az lenne, hogy a férjem kapott a Bíróságtól egy Végzést, amiben az EOS faktor a felperes. Ebben azt írják, hogy az alperes 45 napon belül írásbeli ellenkérelmet terjeszthet elő. Szeretném megtudni ezt milyen formában kell beadni, vagy hogyan, vagy hol találok erre valami mintát?
Köszönöm a válaszát.

gerbera317 # 2019.03.07. 08:42

Ez nem végrehajtási kérdés, és már megkérdezted a megfelelő topikban. Ha ott nem kaptál rá választ, itt sem fogsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.07. 12:10
Thom72 # 2019.03.21. 11:25

Szép napot mindenkinek!

Tegnap én is kaptam végrehajtási eljárásról szóló levelet, amelyben közlik a fenálló tartozásomat az EOS felé. Plusz kamat és egyéb összegek. Közel kb fél millióra jött ki kamatokkal eljárási díj stb.
Tőke tartozás : 152704 ft!!

Na tegnap totál ideg lettem hisz postán is fizettem be nekik összegeket, illetve utaltam is... Ma átnéztem a csekkeket is és a banki átutalást is... Ezek összege kereken 150.000 ft!!
Ma felhivtam a végrehajtó irodát ahol készséggel álltak segíteni.Kell írnom a végrehajtónak egy kérelmet amelyben ugymond ők a Vht 41 alapján nyilatkoztatni köteles az eljárást indítót! Ehhez lekell fénymásolni a befizeteseket csekkek, illetve a banki átutalásról is ki kell kérnem a dokumentumokat.

Röviden ennyi a történetem. EOS ez most nem jött össze!!