jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


makospacal # 2013.03.21. 09:18

T. fórumozók!

A helyzet a következő:

  • Van egy deviza alapú jelzáloghiteles lakás 50-50% tulajdonjoggal a feleségemmel
  • Munkanélküliek vagyunk, eddig tudtuk fizetni tartalékokból, ezt jeleztük a banknak
  • Felvett hitelösszeg 9,5M
  • Fennálló tőketartozás mai árfolyamon ~14,5M
  • Ingatlan eladható értéke ma ~9M

Még nincs 90 napon túli tartozás rajta, az ingatlant hirdetjük, mert azt bökték ki a bankban, hogy "hozzunk egy vételi szándéknyilatkozatot, azt majd meglátják..."

Nyilvánvaló, hogy lesz egy "gap" az eladási ár és a napi árfolyamon számolt tartozás között.

Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata, tud-e olyan esetről, hogy az adós még a végrehajtási szakasz előtt meg tudott egyezni a bankkal, hogy értékesíti az ingatlant, amilyen magas áron csak tudja, abból végtörleszt és a fennmaradó tartozás ellenére elköszönnek egymástól egy életre?

Én a bank elé tártam már a helyzetet, a mi "gap"-ünket úgymond:

  • munkanélküliek vagyunk
  • eddig rendesen fizettük
  • eddig befizettünk 4M Ft kamatot (csak kamat)
  • elvesztettünk 3,5M önrészt
  • elvesztettük az ingatlan értékéből úgy 4M Ft-ot

Kérvényt adtam be, hogy ezek fényében legyenek emberségesek.

Ez lehet életszerű?

köszönettel, Gábor

MoZo1 # 2013.03.27. 20:03

@aladár65
Gyermeken, rokonon nem követelhetnek tartozást. Kivétel ha örököl tőled (az örökség értékéig), ha ajándékoztál neki (adósság fennállása alatti elidegenítés; ezt nem tudom pontosan), vagy ha egyéb független okból kifolyólag (pl. kezességet vállalt).


meowmeow

blondy # 2013.04.11. 12:12

Sziasztok!
Szeretném a segitségéeteket ,vagyis a tanácsotokat ,hozzászólásotokat kérni.
A helyzet a következö:van egy lakás ami a férjem ,és az én nevemen van fele-fele részben.
Mivel a férjemnek van a NAV felé tartozása amit nem tudunk kiegyenliteni ,az ő részére földhivatali bejegyzés került 1 milli forint értékben.
A kérdésem az lenne: eltudják igy árverezni a lakást ,ha két néven van?Remélem nem!
Az is kérdés lenne ,hogy autót mint munkaeszkőzt(taxi) lefoglahatnak -e a tartozás fejében?
Törvényes-e ez.
Válaszokat köszönöm.

Uman # 2013.04.12. 15:19

Jó napot!
Nekem olyan problémám van,hogy szerettem volna megvásárolni egy ingatlant!
A tulajdoni lap lekérésekor derült ki,hogy a jelzáloghitel biztosítása érdekében a Delta Faktor ZRT. közbenső jogszerzése mellett elidegenítési és terhelési tilalmat vezettek be a Bagel-Gordon Ingatlanforgalmazó KFT. javára.Ez mit jelent?Ez a KFT. lett az ingatlan tulajdonosa?Vagy szeretnék értékesíteni ezt a házat?

Aracnem # 2013.05.31. 10:52

T.Fórumozók!
Szeretném tudni,hogy a hitellel terhelt (jelzálog hitel)
ingatlan után miért kell építményadót fizetnem.A deviza hitelem sem tudom fizetni,a napi létért küzdök,akkor hogyan tudnám kifizetni az építményadót. Nem is az enyém teljesen az ingatlan,hiszen a bank is szerepel a tulajdoni lapon és eladn
i is csak az ő engedélyével tudom.
Akkor ez most hogy is van? Tulajdonos vagyok ha fizetni kell egyébként meg semmihez nincs jogom míg ki nem fizetem a jelzálog hitelemet?
Szeretném ha valaki erre tudna nekem választ adni.
És arra is,hogy hová kell fordulnom,ha nem tudom fizetni az építményadómat.( a helyi önk.nem áll pozitívan a dologhoz)

Előre is köszönök minden segítséget
Aracnem

szorina1234 # 2013.06.05. 08:06

Tisztelt Forumozok!Kerdesemmel fordulok hozzatok.Termeszetesen van jelzalog hitelem amit nyogok,de van Cetelemes tartozasom is,amit mar nem birok fizetni.Ennek osszege osszesen 300ezer forint,nem tul nagy osszeg.A kerdesem az lenne,hogy mit tud tenni a cetelem?Koszonettel

1felhasználó # 2013.07.09. 21:55

Tisztel fórumozók!

Teljesen laikusként kérnék némi felvilágosítást,aki tud,kérem segítsen.
Feleségem apja 1/1 tulajdonosa egy családi háznak.1989-ben kölcsönöket vett fel .Jelzálog került bejegyzésre a tartozás ki nem egyenlítése miatt: Otp,Volán,Apeh,elidegenítési jog,végrehajtási jog,árverés kitűzés ...stb.
A teljes részleteket nem nagyon ismerem.
A párom és én már régen elköltöztünk a szülei házából/tól . Elgondolkoztunk mostanában, hogy mi lett a sorsa a családi háznak.Tulajdonlap kérés,olvasás, és 2013ban meglepődtem hogy nem változott semmi.A ház az apáé,a bejegyzések maradtak.
Kérdés, mint leendő örökösként,vagy a tartozás átvállalójaként is felvetődött,vagy leendő vásárlóként,hogy a felhalmozott adósságok,követelések, végrehajtások eltudnak-e évülni? Van e lehetőség részletekben törleszteni?Hajlandóak lennénk kifizetni a tartozást,lehet e valamilyen egyességre jutni a követelőkkel,akár lejjebb srófolni az adósságból.Vannak erre példák?
Nem akarnánk veszni hagyni a házat,és szeretnénk minél jobban járni mi is,hogy a tulajdonunkba tartsuk,szóval ilyen "a kecske is jól lakjon és maradjon a káposztából is" féle törvényekre vagyok kíváncsi,és miféle lehetőségeink vannak.
Köszönöm szíves válaszukat.

dino01 # 2013.08.21. 10:23

Sziasztok!

A következő problémában szeretnék segítséget/tanácsokat kérni:

  • adott egy ingatlan (2 tulajdonossal + haszonélvezővel)
  • az ingatlanra jelzálog került, a tulajdonosok hozzájárulásával (készfizető kezességgel), de az adós egy 3. személy
  • adós nem fizet(ett), ellenben van egy másik ingatlan az ő nevén/tulajdonában (kezdetben arról volt szó, a jelzálog átkerül az ő házára, de az átírásra a magas költségek miatt nem került sor..)

A kérdésem, hogy ilyen esetben, akár peres eljárás kezdeményezésével, akár más úton-módon van lehetőség arra, hogy a felvett hitel összegét az ő tulajdonában álló ingatlannal egyenlítsünk ki, vagy kötelezhető az ingatlan átadására vhogyan?

Hálás köszönettel,
d

yanzee # 2013.08.26. 16:44

Tiszteletem!
Kérem, segítsen valaki. Adott két ingatlan, földterület, illetve tanya. a birtokomban lévő papírokon a tanyához 2877 földterület van írva, illetve a földhöz 3957. ezek mit takarnak? mekkora terület ez, és összesen mekkora értéket képvisel, ha termőföldhöz 7.61 AK,fill van írva?
További kérdés, ami a végrehajtással kapcsolatos, lehetséges-e, hogy erre az ingatlanra az egyik résztulajdonos (föld esetében 6/108-ad, tanya esetében 27/468-ad részben tulajdonos) miatt kb 1 millió ft végrehajtást jegyzett be a végrehajtó? ilyenkor az egészre teszi, vagy csak annak a tulajdonrészére, akivel szemben végrehajtást indítottak? a fent felsorolt tulajdoni hányadok fedezhetik az 1 milliós követelést? előre is köszönöm!!!

Margit77 # 2014.01.29. 12:13

Sziasztok! Hozzáértőktől szretném kérdezni, mielött a banki hitel nemfizetése miatt végrehajtásra kerül az ingatlan én abból elvihetem a , kazánt, fürdőszoba felszereléseket-berendezéseket, bútorokat, parkettát,és minden mozdíthatót, csillárok, konektorok, stb..?

Joe1 # 2014.01.29. 13:09

Üdv!
Kérem segítségetek, tapasztalataitok, véleményetek.

Szüleim hitelt vettek fel kb 5 évvel ezelőtt, ahol a nevükön lévő ház a jelzálog, viszont a kedvezőbb feltételek miatt a hitelt a nevemre vették fel. Sajnos a hitelt bedőlt, anyukám betegség érte 80 %-os rokkant lett, apa kénytelen ápolni ezért bevételük jelentősen csökkent, valamit a törlesztőrészlet is rohamosan emelkedett ( EUR). Most a bank egy végrehajtónak adta az ügyet, aki az én fizetésem el kezdte letiltani, ez mint szép és jó csakhogy engem így megfojtanak, fiatal korom ellenére nem jutok egyről a kettőre, sőt valószínű az albérletem és a munkám is fel kell adnom, visszaköltözni szüleimhez falura ahol nincs munkalehetőség - ezáltal nyertek egyszeri 33%-ot a nettómból de valószínű életem végéig nem lesz esély további összegekre, saját maguk alatt is kivágják a fát. A letiltott összeg a fizetés 33%-a ami kb 40-ezer Ft-t semmivel se csökkenti az adósságot az így is nőni fog, életem végéig fizethetném így, ha fent tudnám tartani egyáltalán a munkahely lehetőségét a maradékból. A lakás értéke viszont messze meghaladja az adósságot még így is hogy a végrehajtó pofátlan összegeket terhelt rá, az 5 M hitelből visszafizetünk kb 2 milliót, most 8 at várnak tőlem, de mint említettem a havi letiltás csak kidobott pénz lesz, több a kamat! Mit lehetne tenni, hogy ezt mindenki belássa (mert nagyon könnyű tönkre tenni egy ember életét,) hogy ez tisztességtelen, teljesíthetetlen, embertelen feltételek! A lakás sajnos vidéken van, gondolom ezért nem kell a banknak, anno 20 M-ra értékelték, akkor miért nem viszik el most 8-ba ha az a jelzálog?? Én a saját életem akarom élni, egyről a kettőre jutni, de így elvesztem a munkahelyem, családra esélyem sincs, se autó, se lakás, fiatalon kivégeznek! Remélem mindenki átlátja a problémám, szüleim nem hibáztatom, ma is felvenném nekik ha így tudok rajtuk segíteni, szóval nem a gondolkodtál volna stb..-re vagyok kíváncsi, ők se tehetnek arról ami történt és a házról is lemondanak. Azok véleménye érdekel akik a leírás alapján átlátják ezt az őrületes csapdát, és segítséget tudnak nyújtani! Köszönöm!

ius latratus # 2014.01.29. 15:28

Ja, hogy ide is betetted? Igazad van, itt talán több lehetőség van...

Margit77 # 2014.01.30. 07:39

szia Joe1 azt hiszem egy kicsit hasonlít a problémánk én is az árfolyam változás és a munkanélküliség áldozata vagyok .Azt hiszem a magoldás nem a jogi lehetőségek kutatása inkább az elszámolás rövidrezárásában rejlik.
Mire is gondolok ?
Adott egy jelzálog kölcsön ahol a felek megállapodtak egymásközött , hogy a bank bizonyos fedezet ellenében egy bizonyos összeget a rendelkezésedre bocsájt. Mivel törleszteni nem tudod így a napnál is világosabb , hogy a fedezetet bukod azon az áron amin éppen áll az adóságod.
Ehez nem kell mást tenni csak bemenni a bíróságra keresetet indítani a bankod ellen , kérni a per idejére a végrehajtás leállítását és a banknak napi árfolyamon felajánlani az amúgyis nagyobb értékü ingatlant mint fedezetet. Sok hitelesnek azért tudják szívni a vérét mert nem tudják vagy nem akarják elbukni a felajánlott fedezetet.Pedig sokan többet törlesztenek havonta mintha elmennének albérletbe .

Ez tekinsük téma indítónak hátha az okosok is hozzászólnak.
Indítok is egy topikot - DEVIZÁSOK MEGMENTÉSE -címmel

Sherlock # 2014.01.30. 08:21

Ez nagyon szép tanács, csak semmi jogi alapja nincs.

gerbera317 # 2014.01.30. 11:14

és a banknak napi árfolyamon felajánlani az amúgyis nagyobb értékü ingatlant mint fedezetet.

De ebben mi az új? Az ingatlan-végrehajtás éppen erről szól: ingatlan árverezve, a befolyt vételár (a költségek levonását követően) a banké. Vagy akár a bank is lehet árverési vevő, ahol követelés-beszámítással vásárol, és akkor ugyanott van a dolog, mint amit te kitaláltál.

keresetet indítani a bankod ellen

Ez viszont új, és mégsem az. Egy már jogerősen ítélt és végrehajtás alatt álló dologban pert indítani, az - nincs rá jobb kifejezés - marhaság!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.30. 11:20

Ő úgy értette, hogy a bank köteles elfogadni az ingatlant, és azzal ki van fizetve. A felajánlástól kezdve se tartozás, se kamat.
Ennek, persze, ahogy Sherlock már mondta: semmi alapja.

gerbera317 # 2014.01.30. 11:33

Vagy úgy. Éppenséggel az is marhaság, ami nagyjából ugyanazt jelenti, mint golyós Sherlock visszafogott véleménye.

gerbera317 # 2014.01.30. 11:36

Még annyit, hogy a bank nem az ingatlant adta kölcsön, hanem a pénzt. Miért is lenne köteles mást elfogadni a pénz helyett?

ObudaFan # 2014.01.30. 12:29

Indítok is egy topikot - DEVIZÁSOK MEGMENTÉSE -címmel

Hiánypótló mű lesz.

JOKER1000 # 2014.01.30. 13:22

kis segítség a jogalaphoz;

1.) A Ptk. 312. §-ának (2)-(3) bekezdése kimondja, hogy amennyiben a teljesítés olyan okból vált lehetetlenné, amelyért a kötelezett felelős, a jogosult a teljesítés elmaradása miatt kártérítést követelhet, ha pedig a teljesítés olyan okból vált lehetetlenné, amelyért a jogosult felelős, a kötelezett szabadul a tartozása alól, és követelheti kárának megtérítését.

Ha a szerződésszegés oldaláról közelítjük meg a lehetetlenülést, akkor ez azt jelenti, hogy a teljesítés utólag és végleg válik lehetetlenné, de nincs késedelem, illetıőleg annak jogkövetkezményeit nem lehet alkalmazni. A magyar bírói gyakorlat elismeri a jogi, fizikai, érdekbeli és a gazdasági lehetetlenülést.

2.)Ha kétoldalú szerződés esetében a szerződés megkötése után az általános gazdasági viszonyokban a szokásos szerződési kockázatot tetemesen meghaladó olyan mélyreható változás állott be, amellyel a felek okszerűen előre nem vethettek számot, s amelynek következtében a szolgáltatásnak és az ellenszolgáltatásnak a felek részéről szem előtt tartott gazdasági egyensúlya felborult, vagy a szerződés alapjául szolgáló másnemű feltételezés meghiúsult úgy, hogy az egyik fél a jóhiszeműséggel és a méltányossággal ellentétben nem várt aránytalan nyereségre tenne szert, a másik fél pedig ugyanilyen veszteséget szenvedne: a bíróság a felek kölcsönös kötelezettségeit a méltányosságnak megfelelően módosíthatja, vagy az egyik felet - esetleg a kár méltányos megosztásával is – elállásra jogosíthatja fel."

Mrv87 # 2014.01.30. 15:53

Az internet tele van mindenféle okosságokkal ebben a témában, amit nem feltétlenül kell elhinni...
JOKER1000 által javasolt jogalapot is cáfolnám:

1.) 6/2013 PJE határozat 2. pontja: a deviza alapú kölcsönszerződés nem irányul lehetetlen szolgáltatásra.
"A szerződési terheknek a szerződés megkötését követő - előre nem látható - egyoldalú eltolódása az érvénytelenség körében nem értékelhető, tekintettel arra, hogy az érvénytelenségi oknak a szerződés MEGKÖTÉSEKOR kell fennállnia."

2.) Nem kérhető a szerződés bíróság által történő módosítása, ha a felek a körülmények későbbi változására a szerződés megkötésekor számíthattak. (kockázatfeltáró nyilatkozat)

Joe1 # 2014.01.30. 17:46

Kovács Béla Sándor

"Ő úgy értette, hogy a bank köteles elfogadni az ingatlant, és azzal ki van fizetve. A felajánlástól kezdve se tartozás, se kamat.
Ennek, persze, ahogy Sherlock már mondta: semmi alapja."

gerbera317
"Még annyit, hogy a bank nem az ingatlant adta kölcsön, hanem a pénzt. Miért is lenne köteles mást elfogadni a pénz helyett?"

Annak mi az alapja, hogy a kölcsön nagy része már vissza lett fizetve, ennek ellenére most majdnem az eredeti összeg dupláját kérik, évi 600.000 letiltás, 10 év alatt 6M 30év alatt 18M Ft, + a lakás amit majd a legvégén elvisznek, mivel a letiltás nem fedezi a napi 12 EURos kamatot. 5M hitelet adtak amiből kapásból 500.000ret vissza is tartottak, 4,5 a kézbe, 2,5 körül vissza lett fizetve. Arra a két millióra kérnek most 8at! De ahogy felvázoltam a házzal együtt majd lesz 30M amit nyer a bank, és ebbe nincs benne az a 3 amit visszafizettük! Ezt mi alapján lehet megtenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.30. 17:55

A szerződés alapján, amelyet te kötöttél nem én. (Bár nekem is van, csak én nem próbálom miatta másra hárítani a felelősséget.)

Joe1 # 2014.01.30. 20:02

"A szerződés alapján, amelyet te kötöttél nem én. (Bár nekem is van, csak én nem próbálom miatta másra hárítani a felelősséget.)"

Én se azt teszem, megoldást keresek, mert ezt még az amerikai elnök is beláthatja, hogy ez tisztességtelen játszma, a mai világba ekkora "rablás" jogszerűen... gondolom nem én vagyok az egyetlen, ha valamit nem teszünk ki tenne értünk? De szerintem a legkegyetlenebb ember is érzi, hogy amit a bank-végrehajtók tesznek az nem megoldás! A hitel 7szeresét kapná vissza a bank, vicc.. emberéleteket tesznek tönkre hogy másnál álljon még +ba egy két hajó..

Sherlock # 2014.01.30. 20:06

Így van, ezek borzasztó emberek. Majd a koppány csoport járőrözik még párszor a Nagykörúton, amint bejön a jó idő, aztán rendben lesznek a dolgok.