Ha jól látom a parlament honlapján megszavazták az átmeneti időszak kitolásának módosító indítványát? 2017.03.15-ig.
Egyesület Alapszabályának módosítása
Mi történik, ha az egyesület új Ptk szerinti alapszabálya nem jogerős 2016.03.15 után?
Az új Ptk. már egyértelműen előírja, de szerintem a régiből is levezethető, ha az egyesület még nem tért át az újra.
Köszönöm ! Én is így érzem , de ezt előírja e valamilyen jogszabály ? (Küldten e-mailt is de az lehet nem működik.)
Ki kellene küldeni.
Tisztelt Hozzáértők !
Eléggé megkésve de talán még időben akarja vezetőségünk az új PTK . -nak megfelelően módosítani az egyesületünk alapszabályát.Viharos idők vannak ...... és nem mindegy hogy abba mi kerül bele . Az a kérdésem hogy az új alapszabály tervezetét ki kell e küldeni a tagoknak a meghívóval együtt?Lehet e kérni hogy azt kiküldjék vagy legalább a módosító taggyűlés előtt azt tanulmányozhassuk ?
A válaszokat előre is köszönöm !
Barmi elkepzelheto.
Tisztelt Tanácsadó!
Nagyon köszönöm a válaszát. Ez azt jelenti, hogy azért mégis át kell néznünk, mert elképzelhető, hogy úgy fogadták el az alapító okiratunkat a törvény hatályba lépése után fél évvel, hogy nem felelt meg a törvényben foglaltaknak?
Köszönöm a válaszát előre is!
Zoltan1971
A helyzetének a rendezése érdekében módosítani kellene az alapszabályt és ezt bejelenteni a nyilvántartást vezető törvényszékhez.
vinodol
Elvileg meg kell feleljen.
Tisztelt ÓbudaFan!
Az alábbi kérdésben kérném segítségét.Egyesületünknek 2014.júliusi dátumú a létesítő okirata, a jogerőre emelkedés pedig 2014.szeptemberi. Elképzelhető-e, hogy az új PTK-nak nem felel meg és módosítanunk kell rajta? A Törvényszék sajnos nem volt túl készséges, amikor erre rákérdeztünk.
Válaszát előre is köszönöm!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha csinálunk egy uj alapszabalyt Es kihagyuk belöle a tiszteletbeli tagsagot de van jelenleg tiszteletbeli tagunk akkor igy megszunik a tagsaga. Koszonom!
Igen es hogy a bankszamla felett is rendelkezhet.
A jelenlegi alapszabályunkban a következő szerepel:
"Az Egyesület elnöke:
egyedül és önállóan képviseli az Egyesületet, kivéve a bankszámla feletti rendelkezést"
Ehhez elegendő annyit hozzátenni, hogy az egyesületet az alelnök is képviselheti önállóan?
co.mediator
Lehetséges. Nem kell törvényi hivatkozás, csak az alapszabály módosítása és a változás-bejegyzési kérelem benyújtása a törvényszékhez. Nem szükséges a feladatokat sem részletezni.
Tisztelt Cím!
Egyesületünk képviseletére szeretnénk felhatalmazni az alelnököt az elnök mellett. Képviseleti jogot kapna minden egyesületet érintő hivatalos ügyekben és a Törvényszéken is.
Kérdésem, hogy ez lehetséges-e, valamint, hogy milyen módon, milyen törvényi hivatkozásokkal kell megváltoztatnunk az alapszabályt?
Ebben az esetben az alelnök feladatait is meg kell jelölni az alapszabályban? Eddig csak az elnök feladatai szerepelnek.
Válaszát előre is köszönöm!
Mondjuk az egyesületekre vonatkozó bírói gyakorlatban kevésbé, mint a szövegből következne. :) De a 6 fős elnökség az elvileg valóban maradhat.
A Ptk. szabályai alapvetően diszpozitívak.
Tisztelt Cím!
Következő kérdéseimmel kapcsolatban szeretnék segítséget kapni.
Jelenlegi sportegyesületünk alapszabályát szeretnénk módosítani az új előírásoknak megfelelően, ehhez a formanyomtatványt letöltöttem a kormany.hu oldalon keresztül.
- Ha jól értelmeztem az elnökség 3 főből kell, hogy álljon, jelenleg ez 6 fő.
Elnök, elnökhelyettes, titkár, szakmai vezető, műszaki vezető, edző.
Mi módon maradhatna ez meg? Esetleg 3 fő elnökségi tag, ahol 6 fő összesen a vezetőség, ahol az elnök szava dönt? Vagy esetleg külön egy házirendben lehetne belefoglalni, hogy 6 fő a vezetőség, mely magában foglalja a 3 fő elnökségi tagot?
- Nem szükséges már ellenőrző, felügyelő bizottság?
Válaszait előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Vincze Árpád
- Nem, csak A, B, C1, M1, K oldalakat. Egyébként ez a PK101V nyomtatvány, nem a PK101.
- Csatolni kell az alapszabály-módosításról a közgyűlési jegyzőkönyvet és a változásokkal egységes szerkezetbe foglalt egységes szerkezetű alapszabályt, értelemszerűen az új névvel.
Tiszteletem!
Egy meglévő és működő sportegyesület nevét szeretnénk csak megváltoztatni, tudomásunk szerint nem kötelező a jogi képviselet.
1.) A PK101-es egyesületi változás bejelentő kérelmi formanyomtatványának mind a 40-en oldalát kell kitölteni és beadni?
2.) Ha alapszabályt is kér csatolni, akkor már az új névvel ellátott alapszabályt kell csatolni...tulajdonképpen a törvények kivételével semmi sem változott benne formailag.
(az egyesület 2010.-ben alakult.)
Válaszukat előre köszönöm
Legalábbis ettől az alapszabályi ponttól nem.
Azt, hogy mit jelent, azoktól kellene megkérdezni, akik ezt az alapszabályt ezzel a szöveggel elfogadták.
Köszönöm a válaszát! Tehát ha jól értem, akkor ha nem munkaviszonyban látta el az adminisztrációs feladatokat, hanem társadalmi munkában, akkor nem összeférhetetlen.
Azt lehet tudni, hogy a 'gazdasági feladat' meghatározás az alapszabályban milyen feladatokat jelent?
Köszönettel
Ha munkavkszonyban latja el, akkor van.
T. Cím!
Az Alapszabályban a következő van:
"A Számvizsgáló Bizottság tagja az egyesületben más tisztséget nem viselhet. A Számvizsgáló Bizottságnak nem lehet tagja a klubbal munkaviszonyban álló, illetőleg gazdasági feladatokat ellátó személy, továbbá az a személy, aki elnökségnek tagjával, illetőleg a klubnál gazdasági feladatokat ellátó személlyel hozzátartozói kapcsolatban áll. A Számvizsgáló Bizottság tagjai nem lehetnek egymásnak hozzátartozói."
Erre hivatkozva, van-e összeférhetetlenség az adminisztratív munkára nézve?
Köszönettel
korandii
Ez így nem igazán jogi kategória. Látni kellene a teljes szöveget, abból talán kiderülne.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02