Elidegenítés, apa ellen nevelés


Burn Out # 2017.09.04. 12:21

nincs jogerős döntés a láthatásról, ezért nem lehet végrehajtást kérni (legalábbis hókuszpók ezt írja)

ObudaFan # 2017.09.04. 11:19

Nem teljesen egyértelmű ez. Nem fordítva van, hogy az apa láthatásának a terhére viszik el az anyai nagyszülők a gyereket?

Én is így értem a kérdést. Ebben az esetben viszont az a kérdés, hogy ezt hogy tudják megtenni. Ha ez azt jelenti, hogy az apa a gyermekeket az őket nevelő édesanyánál nem tudja átvenni, mert nincsenek ott, akkor az anya ellen lehet végrehajtási eljárást indítani a gyámhatóságon.

Burn Out # 2017.09.04. 09:13

a gyerek az anyjánál van, aki hókuszpók szerint teljes mértékben alkalmatlan a gyermeknevelésre, mert depressziós, gyógyszerfüggő és alkesz, illetve nem jár be az iskolába sem szülőire.(már ha jól emlékszem.)

hókuszpókon kívül mindenki elfogadja a gyermekelhelyezést.

Rexor # 2017.09.04. 07:59

Nem teljesen egyértelmű ez. Nem fordítva van, hogy az apa láthatásának a terhére viszik el az anyai nagyszülők a gyereket? Kérdés kinél van elhelyezve a gyermek.

nonolet # 2017.09.02. 13:18

hókuszpók100

Hülye vagy ...nyugoggyá le!

Ugyanis közöd hozzá semmi.

Burn Out # 2017.09.02. 13:11

amúgy mikor lesz a gyerek 18 éves?

Burn Out # 2017.09.02. 13:10

feljelentést tenni.... istenem...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.02. 12:30

Bocsánat, de az hogy az anyai nagyszülők - ha jól értem, az anya kapcsolattartása terhére - tartják a kapcsolatot az unokájukkal, egyáltalán nem jogellenes, és nemigen lehet példa arra, hogy az apa ellen nevelnék a gyereket.

Azt mondtuk már, hogy abba kellene hagyni a háborúskodást?

hókuszpók100 # 2017.09.02. 12:02

Tisztelt Fórumozók!

Erdeklődnék, hogy hol lehet feljelentést tenni elidegenítés, szülő ellen nevelés miatt?
Akik ezt csinálják, azok a nagyszülők a volt feleségen szülei.
Konkrét, kézzel fogható dolgok törtennek.
Pl. apa megkérdezése nélkül láthatás idején elviszik gyermekemet. Rendőröknek azt mondják, hogy nem ők viszik el, az unokájuk önszánátból megy oda a hozzájuk.

rendőrség?
A gyámügy azt mondja, hogy csak jogerős bírósági itélet be nem tartása után van jogkörük intézkedni.

Köszönöm a választ!

Laci