gondnokság alá helyezés illetéke


ObudaFan # 2017.08.26. 23:09

A bíró valóban meg kell, hogy tudja oldani. Más részről, ha tényleg szükséges a per, elindíthatja azt a gyamhatosag is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.26. 14:20

egy másik bírósági ügy kimenetelétől függ az, hogy szükséges lesz a gondnokság alá helyezés
Tessék?! Nem fordítva?

Egyébként meg oldja meg a bíró. Azért bíró.

csalados (törölt felhasználó) # 2017.08.26. 13:46

Csak hogy a gondnokság alá helyezendő személy nem hajlandó az orvoshoz eljönni, a bíró és az ügyvéd meg azt mondja, így nem tudnak mit csinálni. Vagy egyenlőre egy másik bírósági ügy kimenetelétől függ az, hogy szükséges lesz a gondnokság alá helyezés vagy nem és ezért nem akarnak semmit csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.26. 08:01

Ha költségmentes, akkor az elállás kedvezményes illetékét sem kell megfizetni.

De azért ez nem így megy. A gondnokság alá helyezési per sajátos abból a szempontból, hogy éppen az alperes érdekében indítja meg a felperes, aki úgy véli, az alperes érdekeinek a védelmében van szükség a cselekvőképessége korlátozására. Ha ez így van, akkor elállni felelőtlenség.

ObudaFan # 2017.08.26. 07:36

A törvény szerint költségmentes a per, szerintem a megszuntetesert sem lehet kérni semmit. Az én véleményem szerint, hangsúlyozom.

csalados (törölt felhasználó) # 2017.08.26. 07:21

Érdeklődöm, ha a gondnokság alá helyezési pert megszüntetem annak van illetéke?
És ha igen mennyi?
Az ügyvédem azt mondja ha elállok a pertől akkor illetéket kell fizetnem. Szüneteltetni akarják mert a gondokság alá helyezendő személy nem volt hajlandó eljönni az orvosszakértői vizsgálatra. Én meg inkább akkor visszavonnám.