Hagyjatéki leltáról való tájékoztatás


Sziltib # 2024.02.14. 05:50

Köszönöm szépen a tájékoztatást.
Akkor a 20-ai nap e még benne van a határidőbe hogy feladjam a levetett, vagy elvigyem személyesen.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.13. 19:01

Amióta központi, elektronikus nyilvántartás van, már csak ritkán. De az igaz, hogy ha valamelyik ingatlannál akár csak egyetlen karakterrel elírták a tulajdonos örökhagyó vagy az anyja nevét, akkor azt nem találják meg.

osztap # 2024.02.13. 16:55

Az ingatlant, lajstromozott ingót hivatalból leltározzák.
(Azért nem dolgoznak mindig 100% pontossággal. Sőt. A kisebb tulajdoni hányadokat, más településen levő ingatlant, termőföldet, stb. viszonylag gyakran lehagyják.)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.13. 16:12

Ha nem akarsz nem lajstromozott ingót a leltárba vetetni, akkor akár be se add. Az ingatlant, lajstromozott ingót hivatalból leltározzák. (A 8 napos határidő itt nem úgy értendő, hogy addig be kell adnod, hanem hogy addig adhatod be. De még ez se igaz, mert még a közjegyző is ki tudja egészíteni a leltárt.)

Alapos # 2024.02.13. 14:20

Sziltib !

..... kaptam levelet a jegyzőtől, hogy töltsem ki a hagyatéki leltárt.

A jegyző egy beosztottjától....ügyintézőtől.
Írd ami a végrendeletben van (,de csak az ingatlanokat).

Vagy menj el a végrendeletet készítő ügyvédhez, hogy segítsen.
Határidők?
Valamit kell írni a papírra, de sem ők, sem a közjegyző nem veszi komolyan.

osztap # 2024.02.13. 09:34

12-én vettem át a levelet és 20án tudnám feladni vagy elvinni a hivatalba a közvetlenül.
Tökéletes. Postán, tértivevénnyel, legkésőbb 20-án fel kell adnod.

Sziltib # 2024.02.13. 09:28

Üdvözlöm. Február 12-én kaptam levelet a jegyzőtől, hogy töltsem ki a hagyatéki leltárt.
Azt írja a 8 napon belül kitöltve küldjem vissza. A feleségemről van szó aki végrendelkezett ügyvéd által.
Az ügyvéd azt mondta ha jön a levél segít kitölteni.
Hívtam telefonon az ügyvédet 20-án kaptam időpontot hogy együtt csinálnánk meg a hagyatéki leltárt segít.
Az lenne a kérdés a nyolc napot hogy számolják 8 munkanap?
12-én vettem át a levelet és 20án tudnám feladni vagy elvinni a hivatalba a közvetlenül.
Beleesik a hétvége 17-e 18-a szombat, vasárnap.
Az ügyvéd azt mondta ne foglalkozzak vele időbe leszünk, amúgy se veszik olyan szigorúan.
Azt írta a jegyző a levélbe hogy \"amennyiben a fenti határidő eredménytelenül telik el, a rendelkezésemre álló adatok alapján döntök. Hagyatéki vagyon hiányában az eljárás megszüntethető.\"Nem szertnék ki csúszni az időből.
Válaszukat megköszönöm.