üzembentartói szerződés


kisbandita # 2012.01.02. 14:53

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni van egy autóm ami az én tulajdonom de nem én vagyok az üzembentartó és nem fizeti tovább a megegyezett összeget én mint tulajdonos hogy kaphatom vissza az autót vagy hogyan kerülhet le a nevemről még ha vesztek is rajta .Nagyon jó lenne ha valaki tudna nekem tanácsot adni előre is köszi.

NewNeo988 # 2011.12.27. 14:48

Tisztlet fórum!

2012-ben az üzembentartó váltás ugyanannyiba fog kerülni, mint a tulajdonosváltás vagy marad a 25%-a???

Naki585 # 2011.12.11. 19:27

Üdv!

Szeretnék vásárolni egy autót, a mostani az édesapám nevén van,ezt eladjuk, a vásárolandónak pedig én lennék a tulaja.Mivel nekem nincs bónuszom igy ő lenne az üzemben tartója költségmegtakaritás végett.
A kérdésem az lenne hogy ebben az esetben mi a teendőm, mi szükséges a papirozáshoz? Egyből átiráskor meg lehet e ezt oldani és nem kell 2x kifizetni az átirási dijat?
köszönöm

pizzaa # 2011.12.08. 13:44

Sziasztok.
érdeklődni szeretnék, hogy olyankor mi a teendő ha az üzembentartó nem hajlandó bejelenteni az önkormányzatnál az üzembentartót. Én mint tulajdonos ezt nem tudom megtenni.

guba # 2011.12.02. 07:52

teki adásvételt tulajdonossal lehet kötni, és azt nem úgy hívják, hogy "veszek egy autót üzembentartóira".

Atis77 # 2011.11.30. 09:01

Szia

lemondó nyilatkozat legyen azért de nem bisztos hogy kell a papirba meg irjátok be hogy visztesrhes és fizetsz xft ot a tulajnak, igy az átirási illeték 25%át és a forgalmit kell fizetni. És biztosításod lregyen megkötve

ennyi kb

teki723 # 2011.11.29. 16:16

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy veszek egy autót üzembentartóira egy üzembentartótól és hogy mi ilyenkor a folyamat?
Le kell mondania a régi üzembentartónak?
Vagy elég ha a tulajjal írunk egy új szerződést az én nevemre?
Valahol olvastam hogy kell üzembentartóinál is 18ft-ot fizetni köbcentiként.
Ez valós?
Köszi

braunmüller # 2011.11.29. 11:25

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.14 évvel ezelőtt vásároltunk részletre egy Suzuki Swift személygépkocsit,egy Budapesti Promo Indra consorcio nevű cégtől.Amit persze rendben ki is fizettünk.Ami a gondom lenne ,hogy a kifizetésről semmilyen iratot nem kaptunk.és a forgalmiban még a cég neve is szerepel.A cég közben meg szűnt,és nem tudom hol tudnám azt az iratot beszerezni amivel tudom igazolni hogy az autó ki van fizetve.
Ebben kérek segítséget,ha valaki tudja milyen módon tudnám elintézni kérem segítségét!

Üdvözlettel:Kun Zsuzsy

lehnerb # 2011.11.27. 18:22

Sziasztok.
Segítene valaki? Az autónkon van 650000ft hitel és szertném átadni üzembentartói szerződéssel,hogy a hitelt az üzembentartó fizetné.Kell valamitől tartanom ügyvéd előtt csináljuk a papírokat,mit írjunk a papírba, hogy nekem ne legyen később bajom belőle.
Előre is köszönöm.

Atis77 # 2011.11.15. 05:15

Köszönöm.

guba # 2011.11.13. 20:05

Egyszer már leírtam, akkor most a te kedvedért megismétlem: attól még, hogy a Ptk-ban nem találsz ilyen nevű szerződést, elhibázott arra hivatkozni, hogy akkor ilyen szerződés nem létezik. Mivel a jogalanyok szerződési szabadságát főszabály szerint kevés formai és tartalmi kötöttség korlátozza, nagyon tág körben lehet atipikus és vegyes szerződéseket kötni. Vagyis gyakorlatilag teljesen értelmezhetetlen egy olyan kijelentés, hogy márpedig üzembentartói szerződés nincs. Milyen alapon ne lenne? Van, ráadásul sokféle. Az üzembentartói szerződések a különböző jogcímen használatot engedő szerződések gyűjtőfogalma, és az okmányirodán Gizike pontosan azért használja ezt a kifejezést, mert veled ellentétben ő tudja, hogy az üzemben tartás bejegyzésének szempontjából teljesen mindegy, hogy bérlet, lízing, haszonkölcsön, vagy más jogviszony az alapul fekvő szerződés tárgya.

Dr.Attika # 2011.11.13. 19:46

Ja, ha "okányirodai Gizike" jogforrás? Akkor van üzembentartói szerződés.

Gabicsek # 2011.11.13. 19:40

De ez alapján is átírják, ezt a nyomtatványt adják az okmányirodák:

"A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat"

Gabicsek # 2011.11.13. 19:38

bizony, van szerződés, amin annak is rajta kell lenni, hogy ingyen, vagy mennyi forintért leszek a jármű üzembentartója. Ha csak 1.-Ft-ot is írunk rá, feleannyiba kerül az átírás. (én is ennyit írtam rá az ügyintéző javaslata alapján)

guba # 2011.11.13. 11:41

Csak két dolog röviden:

  1. van üzembentartói szerződés
  2. nem értetted meg a tényállást
Dr.Attika # 2011.11.13. 10:29

Már többször le lett írva, hogy nincs üzembentartói szerződés. Az üzembentartó valamilyen szerződés vagy jogi tény miatt elkülönül a tulajdonostól. Ez lehet bérlet,lízing , haszonélvezet , szivességi használat stb. Az Ön esetében , ha már van két szerződéses, jogcímes használó, akkor Ön hogy lehetne mégegy ilyen használó?

guba # 2011.11.13. 08:30

Nem kell, de lehet hogy kérnek, és egyszerűbb vinned egy hozzájáruló nyilatkozatot, mint meggyőznöd az ügyintézőt.

Atis77 # 2011.11.13. 07:07

Üdv

Adott egy autó 1 tulajjal, és egy üzembentartóval(2 személy). Ezt a kocsit megvettem, és nem ragaszkodik a tulaj az átíráshoz, én lennék az új üzembentartó. Kell az az üzembentartótól valami nyilatkozat, vagy elég egy új üzembentartóit kitölteni, a tulajjal?

guba # 2011.11.10. 16:13

Válaszoltam. Ha te vagy az üzembentartó, akkor jegyeztesd be a forgalmiba, és jogosult vagy biztosítást kötni.

Miklos65 # 2011.11.10. 05:13

Köszönöm válaszodat!

A kérdésemet az indukálta,hogy eddig a bérbeadó cég fizette a kötelezőt az autóra.

Viszont a mostani biztosítási tarifák alapján a jövő évi díj 43%-al magasabb mint amit egy egyszerű halandóként kapok egy közvetítői oldalon.Mivel a szerződés egyértelműen igazolja az autó valós üzembentartóját azt feltételezem,hogy jogom van a kötelezőt is magam fizetni.Mellékesen a casco-t is én fizetem és nem a bérbeadó.

Megtehetem?
Vagy vannak dokumentációs feltételei a szerződés ellenére.Vagy a bérbeadó hozzáállása dönti el hogy belemegy ?

guba # 2011.11.08. 06:18

Tekinthető üzembentartónak, ezért bejelentési kötelezettséget alapoz meg, amit elmulasztottatok. A biztosítást ilyenkor az üzembentartónak kell megkötnie.

Miklos65 # 2011.11.08. 06:07

A következő kérdésem lenne!

Egy tartós bérleti szerződés esetén a a bérlő( cég)
tekinthető -e üzembentartónak,annak ellenére,hogy a forgalmi engedélyben nem szerepel.

A bérbe adó azt mondja,hogy csak az az üzembentartó aki a forgalmiban szerepel pedig szerintem a jogszabály egyértelműen fogalmaz

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról
2.rész 1 fejezet
4. §
(3) A szerződés megkötésére vonatkozó kötelezettség tekintetében üzemben tartónak minősül a
gépjármű tulajdonosa által - szerződés vagy más hitelt érdemlően igazolt jogcím alapján - üzemben
tartóként megnevezett személy.

Köszönettel!

judit1010 # 2011.11.06. 11:37

sziasztok!
Segítsetek, mit tegyek, hogy ne kövessek el hibát.
Lányom Németországban él, családos, pár éve saját tulajdonú családi házban. Igaz, az itthon levő szülői házból sem jelentkezett még ki.
Van egy 20 éves gépkocsija, amit nélkülözni tud, amit itt hagyott nekem használatra, már kb 8 éve. A kocsi német rendszámú, így két évente 4000km-t utazom a műszaki vizsgára.
Az új szigorítás miatt milyen papírok kellenek?
Vagy elég, ha a lányom ír egy egyszerű meghatalmazást, hogy vezethetem az autót?
köszönöm

guba # 2011.11.02. 12:18

Amennyivel a kfb összege megnövekedett. Ha nincs itthon regisztrált kocsija, akkor nincs ilyen kára sem. De ne én találjam ki, hogy ő milyen károkat szeretne megtéríttetni veled. Talán kérdezd meg tőle.

Doki67 # 2011.11.02. 11:26

Oké, hogy a kárt meg kell fizetni.
Jelen esetben mi a kár?

  • a baleset következtében a másik Gjmű-ben keletkezett kár amit a biztosító már kifizetett?
  • a Bónuszvesztés miatt megnövekedett felelősség biztosítás összege időarányos megállapításban?