KM óra csalás


Royal # 2013.12.12. 09:31

efi99: Szervízkönyv magyarországon pont ugyanannyira megbízható, mint a kilóméteróra.

Egyébként nem értem a közlekedésiek miért nem hoznak létre egy nyilvános weboldalt, amin ingyen, vagy némi térítés ellenében lekérdezhető lenne az adott alvázszámhoz, vagy rendszámhoz tartozó futásteljesítmény is, amiket műszaki vizsgákon rendre leolvasnak. Rögtön értelmét vesztené az egész óratekergetés, hamisítgatás, és nem kéne újabb keszekusza jogszabályerdőt alkotni, ami gyakorlatban betarthatatlan számonkérhetetlen, bizonyíthahatlan, és egyébként sem fáj senkinek az átvert vevőn kívül.

Royal # 2013.12.12. 09:46

Én kereskedőtől vásároltam tavaly autót. Eleve úgy mentem megnézni a kocsit, hogy nem érdekel a kilóméter, csak az állapot, hiszen Magyarországon vagyunk, csak a saját szememnek hiszek, már annak se nagyon. Mégis szíven ütött, amikor az első műszaki vizsgán, megkérdezték, akarom-e tudni mennyi volt benne előző vizsgán. Akartam. Az én órámat csak 50 ezerrel tekerték vissza. Vigasztalt hogy magával az autóval nincsenek különösebb műszaki problémák, de mégis szar volt megtudni amit előtte csak sejtettem.

Nem értem, mi értelme van feljegyezni műszakin a kilóméter óra állásokat, ha:

  • a futásteljesítmény nem publikus, hétköznapi ember számára nem hozzáférhető
  • műszaki vizsgán nem kaszálják el, nem indítanak hivatalos vizsgálatot azon járműveknél, amelyeknek előző vizsgán magasabb volt kilóméteróra állása. Következő műszaki vizsgán már az új értéket veszik alapul, és sosem fog kiderülni mennyi a valós futásteljesítmény.
gery1665@gmail.com # 2013.12.12. 15:59

Teljen mértékben egyet értek veled. Semmi értelme az egésznek. Nekem a pénzen kívül az fáj, hogy ez egy máig üzemelő kereskedés Székesfehérváron és nem én vagyok az egyetlen aki ott vásárolt és nem hiszem hogy csak pont ezt az egy autót tekerték vissza de semmi rosszat nem olvastam róluk az interneten. A hazugság nekem jobban fáj mint az anyagi része a dolognak.

benyo123 # 2013.12.12. 20:50

Nekem sok előttem szólóhoz hasonló az esetem, de sok mindenben bonyolultabb az eset. Vásároltam egy autót októberben 122.000 km-el, amiről rá két hónappal később kiderült a központi elektronikus szervíztörténet alapján (igen, én hülye nem ellenőriztem le a vásárlás előtt), hogy az autóban az utolsó szervízbejegyzés szerint július 17-én 217.000 km volt. Ha valós lett volna a km óra állása, ennyi km-el, meg se vettem volna, nem beszélve arról, hogy így kb egy fél millio Forinttal lettem becsapva. Az ügyet nehezíti, hogy a kereskedésnél csak bizományos értékesítésbe volt az autó, így az adásvételi szerződés eladói oldalán az eredeti tulajdonos adatai szerepelnek akivel én soha életembe nem is találkoztam. Viszont ezek után felkerestem őt telefonon, és megkérdeztem, hogy mit tud nekem elmondani az autó előéletéről? Azt mondta, hogy augusztusban vette az autót, majd anyagi nehézségei miatt gyorsan az ominozus kereskedésbe adta bizományos értékesítésre, de se erről, se a vásárlásról már semmilyen papírjai nincsenek meg, és nem is emlékszik rá, hogy hány km-el vette majd adta tovább az autót. Na most a kereskedés sajnos papíron teljesen hiányzik az egész adás-vétel láncolatból, és az adásvételkor is egyedül voltam ott, a szerződésen szereplő mindkét tanú is az ő emberük. Más kérdés, hogy nekem 3 tanum is van rá, akik igazolhatják, hogy ez az autó ott állt az ő kereskedésük udvarán, és ez az az autó amit én megvettem tőlük, de magát az adásvételt nem tudom bizonyítani papíron, hogy rajtuk keresztül történt. A tény viszont ettől függetlenül fennáll, feketén-fehéren papíron bizonyítható, hogy julius 17-e után és okt 11 (az adásvétel napja) között eltünt az autóból 100.000 km. Az ügy pikantériáját fokozza, hogy julius 1-től ha jól tudom ez már bűncselekménynek számít amiért akár 1 év börtön is járhat.
Jogi lépéseket szeretnék tenni, akár kártérítésért, akár az eredeti állapot visszaállításáért. Mit tehetek? Milyen kilátásaim vannak?

guba" # 2013.12.17. 15:59

Jól tudja, ez már bűncselekménynek minősül. Tegyen feljelentést ismeretlen tettes ellen és a kárt polgári jogi igényként kérje megítélni.

efi99 # 2013.12.17. 18:58

Royal
Most látom, hogy válaszoltál egy 15 hónapos bejegyzésemre :)
Nos, igazából a műszaki vizsgákon feljegyzett km-óra állás sem ér semmit, így értelemszerűen egy adatbázis sem érne. Miért is? 2 év alatt fut 20 000-t, aztán közvetlen műszaki előtt ebből visszatekertet 15-öt és megint ott vagyunk, ahol voltunk, 5 kanyar után lesz egy 10 éves kocsi 25 E km-rel, "igazoltan".
Én igazából azt akartam anno mondani, hogy ahol még szervízkönyv sincs, az nagyon gyanús. Az összes többi meg közepesen...

gery1665@gmail.com # 2013.12.18. 05:26

Az oké hogy az ember beletörődik hogy így járt, de amikor majd a sok visszatekert autót a tulajdonos el szeretné adni, akkor majd ők magyarázkodhatnak. Az én esetemben is kész az autó kiváló állapotban van, de amikor majd el szeretném adni akkor majd írjam bele a hirdetésbe, hogy visszatekert km órás autó kb 250e km - el eladó. Azért az elég vicces lesz.

gilmor # 2014.01.13. 09:10

gery1665@gmail.com
Megadnád a székesfehérvári kereskedés nevét emailben,autóvásárlás előtt állok és elzeretném kerülni.
üdv.

rambustibi # 2014.01.14. 21:25

Sziasztok!
Vásároltam egy autót 241.000km-el (km óra állás szerint)(adás-vételin is ez volt), most hirdettem meg és a leendő vevő elkérte az alvázszámot, hogy utánanézzen, minden rendben van-e az autóval, amit az előző tulaj, akitől vettem külföldről hozott be.
Nos kiderült, hogy a VW szakszervizben megnézve kidobta találatként, és hogy Bécsben VW szervizben 2012 őszén volt az autó regisztrált 426.000km-el. Magyarországra 2013 májusban lett forgalomba helyezve 224.000km-el.
Van értelme feljelentést tennem? Vagy bármilyen jogi lépést indítanom?

guba" # 2014.01.15. 19:52

A km óra tekergetése most már bűncselekmény, akár feljelentést is lehet tenni ismeretlen tettes ellen.
Az eladóval szemben meg hibás teljesítésre hivatkozva lehet árcsökkentést követelni, ilyen nagy mértékű különbség esetén akár el is állni az ügylettől.

bubuka1992 # 2016.02.17. 17:06

Helló! Jó estét mindenkinek.
Egy hónapja vásároltunk egy 2003-mas Honda Accordot autókereskedésből
188000 km-rel. Egy kicsit utánanéztünk az autónak. Lekérdeztük az autó előéletét a KEKKH-nél. Kiderült hogy 2013ban 330000 km volt benne. Szeretnénk megegyezni a kereskedővel árleszállításban peren kívül ha lehetséges. Mennyi az esélyünk rá?

Sherlock # 2016.02.17. 17:36

Azt te tudod. De jogilag megalapozott az igényed.

bubuka1992 # 2016.02.17. 17:52

Szóval ha nem sikerül megegyezni akkor jogi úton van esélyem?

bubuka1992 # 2016.02.17. 18:23

illetve mi a menete?

Matio # 2016.02.29. 09:36

Jo napot kivánok!
Olyan ügyben fordulok ide hogy van egy auto amit 150 000 km rel vettem közben kiderult hogy a duplája van benne. Hivatalbol feljelentés elindult, ügyved beszélt a másik ügyvéddel aki karterites gyanant felajanlotta a kar felet kB. Nos ott bűzlik nekem a dolog hogy nem ők követtek el az ora vissza allitast hanem egy marka keresekedes ami azóta megszünt. (aki nem vetkes Ebben az orszagban az nem is fizet ugyebar) Kérdés az lenne hogy ugye bar az is bűnösnek mondható aki tisztaban volt azzal hogy az ora el lett csalva de nem tajekoztatta a vevot mert ugyebar 2012 január 1 től mindenhol regisztraljak a km ora allasat. Emberünk mióta tulajdonaban van az auto reszt vett egy atirason, eredet vizsgan és két műszaki vizsgan. Ebből következtetek arra hogy tisztaban volt a km ora alassal. Hibat követtem el nem kérdés de most nem engem kell nézni hanem az érdekel hogy ilyen esetben tamadhato az elado fél vagy ugye bar legvegső soron eltudok allni az autótól. Válaszát előre is koszonom Üdv egy elkeseredett vevő

Matio # 2016.02.29. 09:39

Bocsánat a csúnya nyelvtani szerkesztésért.

Ricsi9402 # 2016.03.03. 19:50

Üdvözlöm!
Segítséget szeretnék kérni.

Napokban vásároltam egy gépjárművet. Az általam aláírt adásvételi szerződésben 178.000km szerepel. Itthon a kesztyűtartóban találtam egy hónappal korábbi adásvételit amiben 240.000km van. (találtam még márkaszervízes számlákat ahol az első tulaj tel. száma is fel volt tüntetve. Felhívtam és elismerte, ő valóban 240.000km-el adta el a kereskedőnek)

Kereskedőt hívtam először nem ő vette fel a telefont aztán 2. hívásra már nemkapcsolható volt a szám.

Ebben az esetben milyen irányban lehet elindulni, milyen lépéseket lehet tenni?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.03.03. 20:01

Rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes ellen. Itt egyértelmű ki a csaló.

FDToth # 2016.04.19. 12:48

(Ide is beírom, mert ez ehhez a témához tartozik, a másik topikból (autó adás-vétel szabályai - törölhető)

Tisztelt Fórumozók,

lerágott csont, de azért érdeklődöm: tavaly vásároltam egy használt autót. Előélete ismert volt, külföldön és itthon is márkaszerviz szervizelte, elektronikus szervizfüzet megvan.
Ahogyan azt kell, vásárláskor átvizsgálás szintén márkaszervizben, eredetvizsgálat, stb.
Kíváncsiságból pár napja lekértem az autó adatait egy külföldi weboldalról (Vin-info) és látom ám h egy 3 évvel ezelőtti km óraállás 182.000, míg most tartok 162-nél, 150-nel vettem és 133.400-zal regisztrálták az országban. Gondolom az autókereskedés hozta be.
Van utólag olyan lehetőség, hogy visszanézzem az autó behozatali papírjait vagy bukó? Van-e egy eredetiségvizsgálónak (kétszer volt) és egy márkaszerviznek (prémium) felelőssége?

A válaszokat előre is köszönöm.

wers # 2016.04.19. 15:12

Utólag már mi értelme? Véleményem szerint elég nehéz lenne a hatóságot hibáztatni, nem volt eredetiség vizsgálat az első magyar forgalomba hozatal előtt, hanem a Közlekedési Hatóság adott ki egy műszaki adatlapot. Esetleg a következő vevőnél, de azok az első magyar forgalomba hozatalból indulnak ki.
Más a helyzet a '0" km-es kocsiknál, mert már jó pár éve a tulajdonjog átruházási szerződés kötelező része a km. állás, és azt a hivatal be is jegyzi tulajdonos, vagy üzembentartó váltáskor. De a más nemzetek hatósági eljárásai egymástól függetlenek. Viszont már nagyon sok adat az internetről lekérdezhető EU-s szinten is - ahogy most te is tetted, pl. hogy áll-e körözés, vagy más eljárás alatt a jármű. Remélhetően ez egyre naprakészebb, és teljesebb lesz. Javallott ezt vásárlás előtt leellenőrizni. Ez a terület még mindig egy ingovány.

FDToth # 2016.04.19. 19:24

Nem fogok semmi sem tenni, elfogadom, köszi a választ! Csak az furcsa, hogy egyetlen márkaszerviz sem veszi észre és ezek szerint simán meg lehet tenni, hogy behozok egy autót x ezer kilometerrel, majd visszatekerem és utána megyek ilyen-olyan hatóságokhoz a papírokért. A hatóság nem kér adás-vételit? Mondjuk azt is kehet hamisítani. Na mindegy, ez van, remélem engem nem vesznek elő, ha majd eladom az autót...

vizipocok # 2016.10.02. 18:02

Tisztel fórumozók
A napokban lefoglaltam egy autót.Elvittem szervizben is átvizsgáltatni.2.5 éves a kocsi.Szép egyben van.Az óra állást 96000 ren rögzítettük az előszerződésben.A szervízben is megerősítettek hogy valós lehet a km.A diagnosztika is ennyit mutatott.Közben ma egy webes oldalon(Vin-info).Ott 144000 km írt .Képek is vannak az autóról amin látszik a km óra állás is.Mit tehetek?Már a foglalót letette.Eltudok állni a vételtől?Visszakaphatom az előleget?
Köszönettel!

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.02. 18:11

Kinyomtatod és odadörgölöd az orra alá, persze, hogy elállhatsz! Az sem zárom, ki, hogy a foglalódnak a duplája járna neked, hiszen itt valaki csalt. Kérdezzél meg egy ügyvédet és fuss egy kört.

Bea1 # 2016.10.03. 03:03

csak elállni lehet ilyen esetben a szerződéstől, vagy lehet pénzt is arányosan visszakérni?

Bea1 # 2016.10.03. 09:43

Elég sokat költöttek már az autóra.