Használtautó, Garancia???


zo0719 # 2017.09.09. 14:08

Kedves Fórumozók.

Körülbelül 3 hete vásároltam egy autót egy magánszemélytől egy hét elteltével az autó elromlott és azóta sincs működőkepés állapotban.Már akkor amikor elromlott jeleztem az eladónak hogy az autóval baj van de az eladó elhatárolódik minden együttműködés azt mondja hogy egy jó autót adott el nekem .

Mit lehet ilyenkor tenni?
Hogyan tudom érvényesíteni a jogaimat?

kdavid86 # 2017.09.08. 12:36

Siker! Javitják az autót! Köszönöm a segitséget!!

nonolet # 2017.09.06. 17:46

Csak írd le az itt olvasottak alapján, hogy

  • a fennálló szavatossági igényed keretében
  • elvárod a teljes körű ingyenes javítást

és

  • a járulékos költségek-károk megtérítését

Kivéve, ha bizonyítják, hogy

  • a hibáról tájékoztattak
  • vagy azt a rongálásod okozta

Írás előtt olvasd el ezt a cikket is
és
aztán mellékeld a cikk linkjét nekik is.

Cikk: http://totalcar.hu/…a_kereskedo/

Hajrá! menni fog ...

kdavid86 # 2017.09.06. 11:07

Illetve szeretném írásba is adni nekik az igényem miszerint teljes körűen a javítás költsége őket terheli, de nem tudom, hogy egy mezei megfogalmazás elég vagy van erre valami mintalevél esetleg amit találhatok interneten? Keresgéltem már de magamtól sajnos nem lettem okosabb. Amennyiben nincs ilyen kérhetném valaki segítségét a megfogalmazásban? Előre is köszönöm!!

kdavid86 # 2017.09.06. 10:39

380.000 Ftért vásároltam az autót és arra próbálnak hivatkozni hogy a javítás őszköltésege túl magas 120.000 Ft az autó értékéhez képest plusz 240.000 km van az autóban és számithattam volna arra h valamii meghibásodik. Ilyenkor is követelhetem a javítást? Mint mondtam az autó rögtön másnap leállt.

kdavid86 # 2017.09.06. 06:16

Köszönöm a hasznos válaszokat!!!

nonolet # 2017.09.06. 05:41

Mivel az 5. pont érvénytelen...
Olyan mintha nem is lenne ott.

Mivel a szavatosságot kizárni nem lehet.

Épp ezért kerül ot bele a "vonatkozó jogszabályok által engedett mértékben" kitétel.

Amit értőn olvasva azt jelenti,
hogy azokért a hibákért nem felel, amik már az átadáskor

  • ismertek voltak (ÉS!!! ADOTT róluk tájékoztatást)
  • nem voltak ugyan ismertek, de a vevőtől ELVÁRHATÓ szokásos körültekintéssel felfedezhetők lettek volna
  • vis major esemény okozta
  • olyan hibák amik a jármű korára/futására tekintettel

    megszoktak jelenni a kopás/elhasználódás okán

Az ELSŐ 6 hónapban azonban ezek esetén megfordul a helyzet és ezekért is felel! az eladó
HA!!!

  • kereskedőként adta el

és

  • a vevő magányszemély, azaz "Fogyasztó"-nak minősül

Ez a 6 hónapos előny az

  • ami miatt érdemes kereskedőtől venni

és

  • amit a kereskedő szert elfelejteni

További előny, ha kereskedőtől van véve az autó,
hogy ha később kiderül róla, hogy lopott autó.
Akkor az autó maradhat a vevőnél, nem kobozzák el.

Atis77 # 2017.09.06. 04:56

Hiába a szöveg nem háríthat törvény szerint. A hibát illetően meg nem lesz elég pumpát cserélni/felújítani, az valószínűleg pancs gázolajjal jártak. Komplett üzemanyag rendszert (befecskendezők és komplett pucolás, tank, csövek) meg kell csinálni különben nem lesz jó. Ismerősöm járt így ugyanúgy renault 1,5 dci, szintén neppertől lett véve, de neki több hónap után jött elő a hiba. A vége okosban is 350 lett, de azóta hibátlan.

kdavid86 # 2017.09.05. 21:42

a szerződésből másolom:
4. Eladó a Gépjármű általa ismert műszaki állapotáról, (esetleges) meglevő és korábbi sérüléseiről részletesen és kimerülten tájékoztatta a Vevőt, aki ezt jóváhagyólag tudomásul vette. (gyakorlatilag a srác semmit nem tudott mondani a kocsiról csak hogy eddig ök használták szoval kb minden rendben mi állapítottuk meg h van valami baj a kuplunggal de ez benne is van a szerződésben azt tudomásul vettük) A Gépjármű műszaki állapota a futásteljesítménynek megfelelő. A gépjármű műszaki állapotának rövid leírása, esetleges hiányosságok, hibák és sérülések felsorolása: -kuplung hangos, valószínűleg kinyomócsapágy, -több karc az autó külsején.
5. A Vevö a fenti 4. pont alatti tájékoztatást követően tudomásul veszi, hogy az esetleges hibás teljesítés és a kellékszavatosság körében Eladó a felelősséget a vonatkozó jogszabályok által engedett mértékben teljes körűen kizárja.
Na most itt a kuplunggal kapcsolatos meghibásodásokat hárítja el vagy mindent?

nonolet # 2017.09.05. 20:56

Olvasd el ezt figyelmesen...

http://totalcar.hu/…a_kereskedo/

nonolet # 2017.09.05. 18:36

Ez szavatossági ügy.

Amiben,

HA a kereskedő az eladó szerződéseden!,
AKKOR te magánszemély vevőként "Fogyasztó"-nak minősülsz...

Fogyasztóként pedig él az az előnyöd, hogy:
Az első 6 hónapban azt kell feltételezni,
hogy
a hiba oka MÁR az eladáskor is megvolt.

Vagyis a kereskedő köteles INGYEN javítani!

Kivéve, ha BIZONYÍTJA, hogy

  • nem előírásszerűen használtad és e miatt lett hibás

vagy

  • szándékos károkozás történt

A bizonyításhoz egy tőle független és akkreditált labor szakvéleménye kell (amit aligha fog produkálni), kivéve, ha nyilvánvaló a dolog.

Vagyis a kereskedő alighanem lesz szíves

  • ingyen javítani

és

  • ha van bizonyítható károd a hiba miatt,

akkor azt is megtéríteni, ha kéred tőle.

kdavid86 # 2017.09.05. 17:47

Kedves fórumozók!
Kb 3 hete vásároltam egy Renault Clio 1,5 dci típusú autót kereskedésből, állításuk szerint ők használták az autót 2009töl. A vásárlás másnapján az autó lefulladt majd nem indult be egészen a következő nap reggeléig. Beszéltem az üzletkötővel visszavittem a kocsit, ők továbbvitték a Renault márkaszervizbe ahol valami befecskendezési jeladót cseréltek 1 hengeren (nem értek hozzá elnézést) 1 hétig náluk volt az autó. 2 napig tudtam használni a kocsit többször indítottam leállítottam működött de a hiba megint előjött az autó menet közben lefulladt utána nem indult. Aznap hazavontattuk másnap reggel beindult megint a kocsi azonnal vissza vittem a kereskedésbe. Ők megint továbbküldték a Renault szakszervizbe ahol most másfél hét után kiderítették h az üzemanyagpumpát fel kell újítani ez kb 100,000 Ft és ők szívesen átvállalják a javítás felét. Az lenne a kérdésem h ilyen esetben nem az eladót illetné a teljes javítási költség terhe? Válaszokat előre köszönöm!

alfateam # 2017.09.05. 16:09

Ezt biztosan nem tudod az eladóra hárítani. A motor életben tartója az olajkenés. Az olajszint ellenőrzése az autós feladata.
Egy többmilliós autóban van elektronikus olajszint ellenőrző, vagy-is még a motortérbe sem kellett belenézned.

creafagyi # 2017.09.05. 15:47

Kedves Hozzászólók, segítséget szeretnék kérni. Még májusban vásároltam egy személygépkocsit, az eladó egy kereskedő. Múlt héten az autópályán lerobbant az autó, kiderült, hogy az 1 hónapja lecserélt olajat szinte teljesen elégette a motor, így annak hiányában jelentősen meghibásodott a motor. Az autó használhatatlan, ez csak jelentősebb használatba vétel során jött elő. Az értéke 2 millió Ft volt, a javítás most kb. 1 millió lenne. Még nem tájékoztattam az eladót, szeretnék felkészülni előtte. Jól tudom, hogy ő köteles bizonyítani, hogy az eladáskor nem volt meg ez a hiba? Milyen lépéseket érdemes tennem? Előre is köszönöm a segítséget.
crea

nonolet # 2017.08.04. 15:26

"az adásvételiben az eladó/tulajdonos/megbízó szerepelt eladóként"

Azaz egyik fél sem autókereskedő?

Akkor ez a vevő és az eladó meccse lesz.

A vevő pedig bukta a 6 havi garanciaként viselkedő szavatossági előnyét.

Mivel ez estben neki kel bizonyítania, hogy

1.
A hibáról nem tájékoztatták

ÉS

2.
egyébként pedig

  • a későbbi hiba OKA
  • MÁR a vételkor fennállt
  • de akkor MÉG nem lehetett észlelni
  • az elvárható gondosságú megvizsgálással sem

VALAMINT, hogy

3.
a hibának az autó korára/futására tekintettel nem szabadna MÉG előfordulni

-

A kivétel az, ha megbízott kereskedő mégis vállat valamiféle helytállást

  • akár az eladó helyett és felé
  • akár a vevő felé

(írásban, reklámban, szóban)

De a felelősség vállalás nem szokásuk az ilyen
megbízottaknak...

nonolet # 2017.08.04. 15:17

"Az eladó megbízott minket, hogy adjuk el az autóját, melyről bizományosi szerződés készült.Az autót eladtuk,az adásvételiben az eladó/tulajdonos/megbízó szerepelt eladóként, a vevőnél pedig értelemszerűen a vevő."

Nos, PONT ez az a vevővel kibaszós, átverős módi,
amit BIZOMÁNY-nak hazudik az átverős kereskedő....

  • *-

Szóval, ki is a hülye ahhoz amit csinál kereskedőként okoska? Pedig, hogy kikérted magadnak...

Aztán mégis-mégis kiderül, hogy
igazából fogalmad sincs a saját üzleti konstrukciódról.

alfateam # 2017.08.04. 10:23

Ez nem bizományosi szerződés, hanem megbízott általi szerződéskötés.
Keverve a bizományosi értékesítés elemeivel...

Dr.Attika # 2017.08.04. 10:20

JJJJ!
Az a baj, hogy fogalmuk nincs arról, hogy mi a bizományosi szerződés tartalma. (Felek jogai és kötelezettségei.) Ez nem bizományosi szerződés, hanem megbízott általi szerződéskötés.

alfateam # 2017.08.04. 09:22
JJJJ # 2017.08.04. 08:50

Az eladó megbízott minket, hogy adjuk el az autóját, melyről bizományosi szerződés készült.Az autót eladtuk,az adásvételiben az eladó/tulajdonos/megbízó szerepelt eladóként, a vevőnél pedig értelemszerűen a vevő.

Minket nyaggat a vevő,hogy neki azt mondták a fogyasztóvédelemnél,hogy innen vette és kész,írjon be a panaszkönyvbe stb.

Az eladó pedig tőlünk kérdezi,hogy ha őt veszik elő akkor mi terheli stb....?

nonolet # 2017.08.04. 08:32

Bizományosi szerződésnél vajon ki szerepel az adásvételin vevőként és eladóként???

KÉT lehetőség van... le is írtam melyek azok.

A bizományba adó(eladó) és a vevő.
A kereskedő és a vevő (saját számlás bizomány).

Nos ?

JJJJ # 2017.08.04. 07:51

"Ha legalább az kiderülne biztosan a kérdésből,
hogy akkor a szerződő felek kik is ?
Azaz a bizomány saját számlás-e vagy sem ?
Vélhetően nem, mert így szokás a vevőt csőbe húzni "kereskedőék" által...
Szóval?"

Bizományosi szerződésnél vajon ki szerepel az adásvételin vevőként és eladóként???
Nagyon nehéz kérdés.A gagyi az, aki még ezt sem tudja.

Senki nem lett csőbe húzva,ezért írtunk rá mindent ami csak kifért - nem úgy mint egyesek - de a motor jó volt.20 év alatt,tudom hihetetlen,de nem volt még ilyen problémánk...,pedig ...

Tényleg jól írta valaki, hogy ide csak az irkálgat, válaszolgat aki haragszik a világra,vagy unatkozik,futtatja magát!

Normálisan kérdezni a mai világban sajnos már nem divat.Ez van.

Köszönöm az értelmes választ,ezeket eddig is tudtuk.Kapaszkodókra lettünk volna kíváncsiak, ilyen egyedibbnek mondható verzióban.

Én gagyizni stb. akkor szoktam, ha személyesen is meg tudom mondani az illetőnek.Igen, a net modern (száj)hősöket teremt...

További szép napot.

nonolet # 2017.08.04. 06:13

Használt autóra valóban nincs kötelező garancia/jótállás.
Csak az eladó által önként vállalt lehetséges...

Van viszont SZAVATOSSÁG!
A használt autóra is.

Ami kereskedő >>> magánszemély esetén
az első 6 hónapban garanciaként/jótállásként viselkedik gyakorlatilag.

Mivel az első 6 hónapban alapban azt kell feltételezni,
hogy a hiba oka már az eladáskor IS fennállt.

Azaz a kereskedő 6 hónapon belüli hiba esetén helytáll,
ha nem tudja bizonyítani

  • a nem rendeltetésszerű használatot

vagy

  • a szándékos rongálást
  • vagy azt, hogy a hibáról adott tájékoztatást az eladáskor a vevőnek (állapotlap, szerződés)
Bea1 # 2017.08.04. 05:10

",jelezve lett,hogy féláras árcsökkentett autó,"

  • 50%-os érték csökkentett termék, garancia nincs!-

vagy csak 1 hónap garancia van.

Ezt szokták kiírni sok helyen.

Persze attól még, hogy a kereskedők ezt kiírják, a jogszabály nem követi ezt a trendet.

De legalább bizonyítható a rosszhiszeműsége.

nonolet # 2017.08.03. 22:23

Jó kis gagyi kereskedő lehetsz, ha még ezt sem tudod eldönteni... nagyon alapvető kereskedői ismeret ám ez pedig.

Ha legalább az kiderülne biztosan a kérdésből,
hogy akkor a szerződő felek kik is ?

Azaz a bizomány saját számlás-e vagy sem ?

Vélhetően nem, mert így szokás a vevőt csőbe húzni "kereskedőék" által...

Szóval?