Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


ragyasdezso # 2017.08.03. 14:47

Koba
El kell adni a lakást.

Hapciusz # 2017.08.03. 11:23

ők meg évekig pereskedtek, hogy végre nyugalom legyen a házban. Érdekelne, vajon mi váltotta ki náluk ezt a lépést? Airbnb? Fogadjuk, te egy csendes helyen laksz és fordított esetben te lennél a legjobban felháborodva

Koba # 2017.08.03. 08:37

Aki már igénybe vette a Jegyzőt birtokháborítás ügyében, az tudja, hogy hetekbe telik ennek kivizsgálása. Természetesen Jegyzőhöz fordultunk. De az albérlőnek, hogyan kellett volna az azonnali bejutását biztosítani? Az ő zárcseréjük is tilos önhatalom volt, nem?

Burn Out # 2017.08.02. 20:30

Magánszálláshely üzemeltetéshez nem kell a lakók beleegyezése.” - azért vhogy csak megnyerték azt a pert...

nonolet # 2017.08.02. 20:12

HA pert nyertek, akkor az ÚGY VAN!

Ha nem adtak kulcsot >> irány a JEGYZŐ!

De a nagy kapu leemelése tiltott önhatalom volt, jogos a seggberúgásod érte.

Az albérlő ügyekbe is van beleszólása közösségnek...

Ideje eladnod azt házat és lépni, vagy jobban igazodni közösséghez.
Hapciusz # 2017.08.02. 19:53

Nem vagy normális.

Koba # 2017.08.02. 19:32

Ez azért nem ennyire egyszerű. Magánszálláshely üzemeltetéshez nem kell a lakók beleegyezése. Rövid leszek nem akarok minden részletre kitérni. Bepereltek megnyerték. Végrehajtottak zárcserével úgy, hogy nem adtak kulcsot, a nagykaput leemeltük, 10 napon belül újat csináltattak (akkor már albérlő volt a lakásban) és teljesen kizártak. Mire a rendőrség kijött, visszatették a régi zárbetétet. Viszont perelnek az új kapu árával. Már 3 tárgyalás volt. Vicc az egész. A 75 éves helyben lakó közös képviselő, sem szóban, sem írásban nem áll szóba velünk és kijelentette, hogy itt albérlő sem lehet, nem engedi kivinni a szemetet, zaklatja őket.

nonolet # 2017.08.02. 19:15

A zár csere ugyanis egy teljesen külön dolog attól,
hogy valaki nem üzemeltethet valamit tovább...

Tulajdonosként nyilván kaptál új kulcsot.
HA netán nem akkor kérj! mert az jár.

Ezért a zárcsere eleve nem is alkalmas arra amit feltételezel.

Hapciusz # 2017.08.02. 19:06

Koba, fordítva ülsz a lovon. Egy társasházi közgyűlés bármikor megszavazhat egy zárcserét, vagy akár többet is.
Miért nem tartod tiszteletben a bíróság és lakók döntését? Meg azt hogy egy lakóházban nyugalmat akarnak?

nonolet # 2017.08.02. 19:06

Semmit.

Vagy az érdekelt vagy, vagy hülye.

Koba # 2017.08.02. 15:56

Tisztelt Szakértők!
Mit követ el az a közös képviselő, aki önkényesen végrehajtja a Bíróság ítéletét és nem várja meg a végrehajtó intézkedését? 6 lakásos társasházban a bíróság azt a döntést hozta, hogy a magánszálláshely üzemeltetését nem folytathatjuk tovább. Ennek érdekében megszavazták a lakók, hogy lecserélik a zárat a közös bejárati ajtón. Végre is hajtották. Tilos önhatalom vagy önbíráskodás miatt lehet feljelenteni?

Hapciusz # 2017.08.02. 12:58

Most már sejtem, mi van.
Megnéztem a hatósági osztályokat, és ez a nő alá tartozik a társasházak törvényességi felügyelete, hoppá... és ő minden alkalommal már másnapi dátumozással visszapattintja a panaszokat, nem kér hiánypótlást, nem néz utána semminek!!!Berak jogszabályokat válaszként, meg menjünk a bíróságra!

Dehát el sem jut a jegyzőhöz a levelünk!!!

Hapciusz # 2017.08.02. 04:29

MajorDomus, én hiszek neked, de bevallom őszintén, eddig két levelet írtunk a jegyzőnek, és mind a kétszer valami ügyintézőcske visszapasszolta emiatt is, hogy nem igazoltuk tullap másolattal a létezésünket és különben is, menjünk bíróságra.

Ez a zuglói jegyzői hivatal!!! Azt se hiszem, hogy eljut e egyáltalán a jegyzőhöz a levél, olyan nőcikénél akadhat el, aki szeintem lestoppolja a panaszokat, még aznap megírja az automata visszautasitásokat. Pedig komoly törvénysértésekre hivatkozunk!

MajorDomus # 2017.08.01. 20:27

Hapciusz
Higgyél nekem!

Amikor bevezették ezt,havonta százávalval mentek be a névtelen feljelentések. És mindet kivizsgálták! Szerinted hányan csatoltak tulajdoni lapot?

nonolet # 2017.08.01. 10:15

Akkor majd a jegyző lekéri magának a takarnetből.
Hivatalból... ha kiváncsi rá.

Hapciusz # 2017.08.01. 04:35

De kell, rajta van az önkormányzat honlapján!!!!

MajorDomus # 2017.07.31. 21:21

Ki mondta ezt neked?
Nem kell!

Hapciusz # 2017.07.31. 20:55

rohanok megdícsérni...több a törvénytelenség a rovásán, összegyűjtöttem őket és készülök a jegyzőhöz bejelentéssel. Csak tudnám, miért nehezítik azzal, hogy tulajdonilap-másolatot is kérnek hozzá?????

MajorDomus # 2017.07.28. 21:42

Nem is kell!

Ha a közgyűlés döntött a bérbeadásról akkor a képviselő kötelessége a legjobb elérhető paraméterekkel kiadni!

Dicsérd meg,hogy drágábban adja ki.

Hapciusz # 2017.07.28. 11:37

Nemrég még mondjuk 20 ezerért adták ki a társasház garázsát. Most látom, hogy a kapunkra kitett egy hirdetést a közösképviselő, hogy 25 ezerért kiadó a garázs. Erről én nem tudok, hogy felmondták az előző bérletet éss hogy drágábbért lesz kiadva, illetve meghirdetve. Nem azzal van a bajom, hogy drágább lesz, hanem azzal hogy nem tudok arról, volt e ezzel kapcsolatban közgyűlés és határozat. Vagy ez a hátunk megett mehet?
A kurvája a közgyűlési határozatok könyvét se akarja megmutatni, nem reagál, nem válaszol

MajorDomus # 2017.07.27. 20:08

Sőt kell!

siórét # 2017.07.27. 06:07

Major Domus :
Köszönöm a korrekt választ, és ha az illető továbbra is fenn akarja tartani a jogellenes állapotot a -Makarenkói elvek- helyett lehet-e a bírósághoz fordulni?
Üdv : siórét.

siórét # 2017.07.27. 06:07

Major Domus :
Köszönöm a korrekt választ, és ha az illető továbbra is fenn akarja tartani a jogellenes állapotot a -Makarenkói elvek- helyett lehet-e a bírósághoz fordulni?
Üdv : siórét.

MajorDomus # 2017.07.26. 21:27

Igy van!

dopod # 2017.07.26. 14:31

Nem csak a betekintés a cél, hanem szeretném átvenni azokat mint az új KK, mivel az ő mandátuma lejárt, ezért tovább szerintem nem birtokolhatná.
Kutakodok tovább a jegyzői vonalon is.