Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.10. 09:00

Ugyan. (Ha csak az a szomszéd nem tulajdonostárs valójában. De akkor is csak elővásárlási joga lehet.)

Koboldzsuzsi # 2015.01.10. 06:46

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ha én el akarom adni a házamat, azt a szomszédoknak alá kell írniuk, hogy én eladhatom? Ha nem "tetszik" nekik az, akinek el szeretném adni, akkor ők tehetnek olyat, hogy nem írják alá? Én ilyen esetben mit tehetek?

Előre is köszönöm a segítségüket!

lajcsó # 2015.01.06. 13:35

Adózás (SZJA) szempontjából nem minősül lakásnak, ezért az eladásból származó jövedelem után az általános szabályok szerint kell adót fizetni. Másként: a szerzéstől számított 15 év után lesz adómentes az eladásból származó jövedelem.
A lakcím létesítésben nem vagyok biztos, de talán lehet.

dodol # 2015.01.06. 12:33

Kedves mindenki!

Ingatlan megnevezés: MŰTEREM!!!!
adózás szempontjából?
lakcímbejegyzés szempontjából? nem találok semmi külön szabályt rá.
ötletek?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.16. 15:52

ami ha jól emlékszem a szerződés aláírására visszamenőlegesen datálódik.
A kérelem benyújtásának napjára.

Angelicasol # 2014.12.16. 14:51

Ingatlan esetében a tulajdonjogot az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzés hozza létre, ami ha jól emlékszem a szerződés aláírására visszamenőlegesen datálódik.

A birtokba vétel pedig teljesen más, mert ez azt jelenti, amikor a lakás használója, adott esetben pl. a vevő megkapja a kulcsokat és birtokába lép.

Audry # 2014.12.16. 11:20

Tud valaki ajánlani egy megbízható válóperes ügyvédet budapesten? köszönöm

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.10. 00:28

A tulajdonba vétel, meg a birtokba vétel, nálam mást jelent.

tuci2 # 2014.12.09. 22:31

Tisztelt fórumozók!
Fiamék vettek egy bedőlt hiteles lakást, melynek a vételárát kp.-ben átutalták a banknak. Ügyvédnél készült adás-vételi szerződésben a tulajdonba vételi dátum 2015.01.02. Precizen idő szerint mit is jelent az értelmezésetekben. Nálam azt jelenti, hogy 2015. 01.01. éjfél után 5 perccel tulajdonba vehető a részükre.

Szerintetek?? Köszönöm a választ.

Mufurc_nagyon # 2014.12.05. 10:23

Kedves v8tommy!

Én egy ügyvéd "közreműködését" javaslom.
Kizárt, hogy a területnek ne legyen helyrajzi száma. Valószínű, hogy az összes fszt beállónak egy helyrajzi száma van és akkor osztatlan közös tulajdon.
Szóval ügyvéd, a többit majd a ő megmondja;-)))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

v8tommy # 2014.12.04. 20:16

Tisztelt Szakértő!

Szeretnék megvásárolni egy felszíni gépkocsi beállót a társasház udvarán, amelyben lakom. A beállót jelenleg a tulajdonosától bérlem, aki szeretne tőle megválni, én pedig szóban már igent is mondtam a dologra.
A beállónak nincs helyrajzi száma (csak sorszáma), 300e forintba kerül, tulajdoni lappal-, adás-vételivel kapnám. Van-e ezután bármilyen vagyonszerzési illeték fizetési kötelezettségem (Ha igen, mennyi?), szja-bevallásnál meg kell-e adni,stb.
Az adás-vétellel kapcsolatban érdemes-e bármire figyelni, esetleg szakértőt felkérni a megírásakor?

Válaszát előre is köszönettel:
Balogh Tamás

gurjee # 2014.12.01. 17:02

Tisztelt Szakértő!
A kérdésem a következő:
2012 jan. 26.án örököltem egy lakást nagyszüleimtől.A lakás értéke 8.200.000ft a hagyatéki szerződés szerint(lakottan 5.740.000ft).
Idén decemberben eladnám a lakást,6.700.000ft-ért.
A lakáson több,mint 6.000.000ft közüzemi,illetve egyéb tartozás halmozódott fel.
Kell-e adót fizetnem az eladás után?

Köszönettel:
Gurji Krisztián

ObudaFan # 2014.11.20. 14:33

Utóbbi esetben ha volt foglaló, azt megtarthatod.

ObudaFan # 2014.11.20. 14:33

vamami

Fizetési meghagyásos eljárásban követelheted a hátralévő vételárrészt, vagy elállhatsz a szerződéstől.

vamami # 2014.11.20. 05:20

Tisztelt Szakértő!

Idén juniusban eladtunk 2700000 Ft ért egy házat amiből megkaptunk 2100000Ft-ot és beköltözött a vevő.
Szeptember 30 volt a határidő a fennmaradó 600000Ft kifizetésére ,mert ezt hitelből fedezte volna,de azóta sem fizetett mondván nem kap hitelt.Most szóban kértem,hogy decemberig fizesse ki a fennmaradó összeget ,de csak fére beszél.Ilyenkor mit tehetek?
köszönöm válaszát!

dikosz # 2014.11.19. 15:05

Köszönöm én is így tudom.

lajcsó # 2014.11.19. 14:57

A megkötött szerződést kell hirdetményi úton közzétenni.

dikosz # 2014.11.19. 14:51

Ha szántót szeretnék eladni akkor az eladási szándékomról első körben az önkormányzatot kell megkeresnem?Halottam ezt az infót,de én úgytudtam ha megkötöm a szerződést egy vevővel akkor kell kifüggesztés miatt (60nap)az önkormányzattal felvenni a kapcsolatot.Mi az igaz?

ObudaFan # 2014.11.18. 19:10

Lutz Gizi

Ha a haszonélvezőnek nincs bevétele az eladásból, vagyis ingyenesen mond le a haszonélvezetről, akkor biztosan nem fizet adót.

Lutz Gizi # 2014.11.15. 21:25

Tisztelt Kovács Béla Sándor úr!

Kérdésem az lenne, hogy a fiunknak vásárolt lakást,- melyen holtig tartó haszonélvezeti jogunk van- és a mi beleegyezésünkkel eladja, a haszonélvezőnek kell e az eladás után adót fizetnie? , és eladás előtt töröltetni kell e a haszonélvezeti jogot, vagy elég lemondani róla?

Válaszát várva előre is köszönöm

huntah # 2014.11.11. 13:08

Rosszul fogalmaztam. Nem túlépítésre gondoltam, hanem a beépíthetőség felhasználására.
Építész szakértő mit mond? Egyébként is érdemes statikailag megnézetni a házat, rendben van-e. Hogy engedéllyel épült, az még nem garancia.

lajcsó # 2014.11.11. 10:56

"mekkora összegekre lehet számítani a földhivatali ügyintézés során? 10ezrek?"
Igen, kb. annyira lehet számítani. A mérnöki vázrajz a nagyobb tétel.

"A használatbavételi engedély mennyibe kerül?
A használatbavételi engedéllyel elvileg a tulajdonosnak kell rendelkeznie,és ha nem rendelkezik vele? akkor:"
Akkor az építési hatóságtól lehet másolatot kérni. De ha annak idején elküldték a földhivatalnak akkor nem szükséges.
Valószínűleg (helyi) adót fizet a garázs után.

slider84 # 2014.11.11. 10:11

lajcsó:
Állítólag éves adót vagy díjat fizet az önkormányzatnak a garázs után, de hogy milyen címen azt nem tudom pontosan. Nagyságrendileg megtudnád mondani kb. mekkora összegekre lehet számítani a földhivatali ügyintézés során? 10ezrek? A használatbavételi engedély mennyibe kerül?
A használatbavételi engedéllyel elvileg a tulajdonosnak kell rendelkeznie,és ha nem rendelkezik vele? akkor:
a; kérjük hogy csináltassa meg,
b; vagy alkuképes az ingatlan árából?

huntah:
Mit jelent pontosan a telek túlépítés? Utána néztem, de csak ezt találtam: "A túlépítés esetén a tulajdonos földjének határain túl építkezik, így az épület egy része saját telkén vagy az alatt, másik része pedig átnyúlik a szomszédos telekre vagy az alá. Ez vonatkozik minden más építményre is, például a garázs, járda, kerítés stb., azonban élő sövényre, drótkerítésre és egyéb könnyűszerkezetes építményekre nem, ezek eltávolítása követelhető."
Vagy a telek beépítettsége %-ban, vagy hányadban, esetleg m2-ben kifejezve?

Várom válaszukat, és köszönöm az eddigi tanácsokat is !

huntah # 2014.11.11. 08:35

Én úgy látom, lenne még mit alkudni azon a házon.
A garázs miatt nincs túlépítve a telek? Szerintem vonj be építész szakértőt, a jog ide kevés.

lajcsó # 2014.11.11. 08:07

"A térképen nem szerepel a garázs, de állítólag az önkormányzat tud róla."
Nem zárható ki, hogy a garázs építési engedéllyel készült.

"Mi a teendő ilyen esetben?"
Kérelmezni kell a földhivatalnál a garázs feltüntetését az ingatlan-nyilvántartásban. Ehhez viszont szükség lesz a használatbavételi engedélyre!

"Megüthetem emiatt a bokám, akár viszamenőleg is?"
Ez teljes egészében kizárható. Csak éppen a földhivatali ügyintézés kiadással jár (pl vázrajz készíttetése mérnökkel stb.