Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 11:03

Fellépett a vevő ilyen igénnyel?

Agnes_27 # 2018.08.14. 10:59

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Lehet rosszul fogalmaztam, de az a probléma, hogy a szerződésben a ház összközművesként került feltüntetésre, miközben nincsen csatorna bevezetve.

A vevő kötelezheti arra a szüleimet, hogy saját költségükön intézzék el a csatorna bekötését? Nagyon rosszindulatú vevőről van szó, aki utólag minden beleköt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 10:46

Nem írtad, mi a probléma?

Agnes_27 # 2018.08.14. 10:40

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi a teendő abban az esetben, ha a szüleim által eladott hát adás-vételi szerződésében a ház tévesen összközművesként lett besorolva, miközben nem került bevezetésre a csatorna. A vevő tudott erről, szüleim többször tájékoztatták őt, azonban a szerződésben hibásan szerepel, melyet csak utólag vettek észre.

Ebben az esetben mit lehet tenni?

Nagyon köszönöm a válaszokat.

nonolet # 2018.08.11. 22:47

Nagy vonalakban két eset van...

1.
Az árverés lezárása után van egy időszak amikor,
HA azt KELLŐ időben kéred, akkor a végrehajtó kirakja.
De ez el is húzódhat egy jól trükköző bentlakó esetén.
Figyelni KELL és időben lépni a trükk megelőző-korlátozó lépéseket.

2.
HA az 1. pontot elbaltázod, akkor marad a saját út.

  • felmondás és ha kell, akkor kiürítési per

és/vagy

  • lelépési pénz fizetése a gyors és olcsóbb távozásért

és esetleg

  • az illegális megoldások, de ezek két élűek...
drbjozsef # 2018.08.11. 20:59

Csabi,

Van itt vagy egy tucat árveréses-végrehajtós topik, kb. havonta merül fel ez a kérdés. Keresgélj egy kicsit, megtalálod a választ. (disclaimer: az árverési hirdetmény szerint beköltözhetõen árverezett ingatlanban is szoktak lakni általában. Keress rá mit jelent)

Csabi056 # 2018.08.11. 10:22

Köszönöm mégegszer a korábbi kérdéseimre kapott válaszokat-egyértelmüen igazatok volt, az "árvárés"- egy ÁTVERÉS!

Viszont további kér´dessel fordulnék hozzátok:
MBVK által sikeres árverésen megvásárolt lakás esetén, ha azon nincsen haszonélvezeti jog és tehermentes, akkor a bennt lakó embert hogyan lehet eltávolítani? Mit tehetnék ilyen esetben? Ugye a lakás átkerülne 1/1 tulajdonjoggal a nevemer bejegyzett haszolnélvezö nélkül.
Kirakhatom? Cserélhetek ajtót? mindenféleképpen rendört kell hívnom? Meddig húzódhat el? Ha az enyém akkor is pereskednem kell érte? vagy ez hogyan müködik?
Válaszokat elöre is köszönöm!

nonolet # 2018.07.29. 20:27

Zsuzsi48

Milyen szerződés született a vételről?!

Mert az úgy szokott lenni, hogy
az utolsó részlet megfizetése után
AUTOMATIKUSAN!!!!! menjen a bejegyzés
az eladótól már függetlenül.

Valami nem normálisan lett elrendezve, ha gond a halála.

Értelmezd a szerződésed....

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.29. 18:10

(Egyébként a hivatásos nevelőszülői tevékenység folytatásának nem feltétele, hogy saját tulajdonú ingatlanban történjen.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.29. 17:54

Célszerű az eljáró ügyvédet kérdezni. Egyrészt ő ismeri az ügylet minden részletét, másrészt nem etikus olyan ügyben tanácsot, adni, amelyben a félnek van megbízott ügyvédje.

Zsuzsi48 # 2018.07.29. 17:31

Tisztelt Kovács Béla Sándor nevelőszülőként dolgozom saját otthonomban állami gondozott gyerekeket nevelek családot és otthont nyújtok nekik . Talán nem olyan furcsa foglalkozás. Éppen ezért kértem tanácsot hogy mit tudok tenni ilyen helyzetben.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.29. 15:31

Vagy hogyan tudok elállni a szerződéstől
Nehezen. Nagyon nehezen.

Nekem a munkám miatt fontos hogy saját tulajdonú ingatlanom legyen.
Érdekes munka lehet.

Zsuzsi48 # 2018.07.29. 15:22

Vettünk egy házat részletfizetéssel a szerződés 2018.07.31.-én lejár. Mi a vételárat havi részletekben kifizettük egy ügyvédi letéti számlára . A tulajdonos német állampolgár. Az ügyvéd azt mondta ,lehetséges hogy a tulajdonos meghalt. Mivel nem adott neki letéti meghatalmazást hogy a vételár megfizetése után a házat a nevünkre irathasuk , így lehet hogy nem kerül a nevünkre vagy pedig pereskednünk kell érte. De mi nem szeretnénk pereskedni . Az lenne a kérdésem hogy mennyi ideig vagyok köteles várni . Vagy hogyan tudok elállni a szerződéstől és a befizetett vételárat vissza kérni. Nekem a munkám miatt fontos hogy saját tulajdonú ingatlanom legyen.

Nagy-mamus # 2018.07.29. 08:47

köszönöm szépen a megtisztelő válaszokat, tanácsokat...

nonolet # 2018.07.29. 02:44

lajcsó

Az előszerződés nem védi meg... a vevő pénzét, gond esetén.
Szerintem.

nonolet # 2018.07.29. 02:41

Nagy-mamus

NE adásvételit köss a vevővel...

Hanem kölcsönszerződést!
ÉS
Adj neki jelzálogjogot egy MÁSIK ingatlanra!

Más biztos megoldás nincs a vevő pénzének biztonságára.

Plusz.... köttök egy ELŐszerződést, hogy megveszi az eszközkezelős ingatlant, HA megszerezted és az árba betudjátok kölcsönt.
(a jelzáloga pedig törlődik a másikról)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 22:19

Miért elő- ?

lajcsó # 2018.07.28. 20:46

"a vevőnek mi a biztosíték ha megelőlegezi a visszavásárlási árat..?"
Szerintem, egy előszerződés.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 19:53

a vevőnek mi a biztosíték, ez a fő kérdésem..?
Erre válaszoltam. Kétszer is, különböző megfogalmazásban, de ugyanazt.
Sapienti sat.

Nagy-mamus # 2018.07.28. 19:37

Tisztelt Kovács Úr!

így, ebben a formában kivitelezhető-e az ingatlan ügylet..?

a vevőnek mi a biztosíték, ez a fő kérdésem..? - mert, h tulajdoni lapot nem tudok adni az előleg átvételekor, így a vevő bizalmatlan, mivel szerinte nagy kockázatot vállalna - mert bármi történhet az eladóval vagy a vevővel az előleg átvétele/tovább utalása, és a tulajdoni lap megérkezése között...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 18:21

h ez járható út-e...
Milyen út?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 18:20

Akkor mi alapján fizetné ki nektek a vevő azt az előleget, amelyből visszavásárolnátok az ingatlant?

Nagy-mamus # 2018.07.28. 17:30

Tisztelt Kovács Úr!

"Miért nem az adásvételi szerződést szerkesztő ügyvédet kérdezed?"

...mert még nem tartunk ott...
lehet nem teljes a kérdésem...
létezik-e erre megoldás..? addig nem szeretnénk belebonyolódni, amíg nem tudjuk biztosra, h ez járható út-e...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 16:43

Miért nem az adásvételi szerződést szerkesztő ügyvédet kérdezed?

Nagy-mamus # 2018.07.28. 13:58

Tisztelt Fórumozók!

tanácsot szeretnék kérni ingatlan adás-vételhez, ami nem annyira egyszerű...

adott egy eszközkezelős ingatlan, amit értékesíteni szeretnénk, azonban ahhoz első körben egy visszavásárlás szükségeltetik... visszavásárolni azonban csak a vételár egy részéből tudnánk és a két ár közötti különbségből egy másik ingatlant venni, ahová ebből költöznénk...

megvan a vevő, megvan a kinézett ingatlan, de a vevőnek mi a biztosíték ha megelőlegezi a visszavásárlási árat..? tulajdoni lapi bejegyzés nem lehetséges, mert még nincs a birtokunkban az ingatlan...

az eszközkezelő felé jeleztük visszavásárlási szándékunkat, azonban az ügyvédi ellenjegyzett nyomtatványt addig nem akarjuk visszaküldeni, míg a fenti kérdésben nem tudunk biztosat...
a nyomtatvány visszaküldése után kb 1 hónap alatt zajlik le a tulajdonlás...

előre is köszönöm a megtisztelő tanácsot/tanácsokat...