Ingatlan Adás - vétel


drbjozsef # 2021.04.21. 05:25

wanabe,

Szabad szerződés van, bele lehet foglalni ezt is.

Te meg eldöntöd, hogy jó-e így neked, vagy sem, aláírod, vagy sem.

MajorDomus # 2021.04.21. 17:32

Egyetértek.
Azért azt szögezzük le,hogy hiteles ügyletnél csak a vevőnek van veszitenivalója!
Egy foglaló lehet 5-6 millió ft is. Én legutóbbi vételnél 4 milliót tettem le.

Azért ennyit nem lenne jó elveszíteni.

Kincses71 # 2021.06.07. 22:00

Udv!

Szüleimmel házat elarvereztek, de sikerült a vevővel megegyezni, hogy vissza veszem. ( ingatlanos ceg )
De!! 97% tulajdon része van csak!!
Van 3 másik tulajdonos kb 1% / fő.
Kertem vegye fel velük a kapcsolatot es vegye meg töllük az 1 % hogy a terület 100% az övé legyen és én így tudjam vissza venni. De kiderult az egyik 10 eve meghalt. A másik kettő meg 1.2 milliót ker ami abszolút irreális. Kertem egyeznek meg velük valahogy, de most mar a levélre sem válaszolnak. Szóval pat helyzet. Én így felek vissza venni a házat. Mi van ha később miattuk nem tudom eladni. Vagy egyszer csak kopogtat es meg irreálisabb arat követelnek??de attol is felek, hogy valaki.megveszi előlem es a szüleim az utcára kerülnek. Köszönöm a jo tanácsot illetve a segitseget

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.08. 04:51

Nem látom ebben a jogi kérdést.

Szomorú örökös # 2021.06.08. 05:27

Kincses71

attol is felek, hogy valaki.megveszi előlem es a szüleim az utcára kerülnek

Még laikus fórumozóként sem igazán látom lehetőségét, hogy a 3 %-os tulajdonrésszel rendelkező másik 3 tulaj csak úgy kitegye a szüleidet az esetlegesen később megszerzett 97 %-os tulajdonod mellett. Ez valahogy nekem olyan, mint amikor egy kft. esetén a 10 %-os tulajdonrésszel rendelkező csendes társ akarja megmondani a tutit a 90%-os többségi tulajdonosnak, hogy mi és hogy legyen a Kft-ben.

wers # 2021.06.08. 05:36

Szomorúka, szerintem úgy érti, hogy a 97%-ot veszi meg valaki.

Én azt nem értem, hogy miért rugózik a 3% tulajdonon, ha jól értem eddig is 97%-a volt a szüleinek.

drbjozsef # 2021.06.08. 05:43

Kertem egyeznek meg velük valahogy, de most mar a levélre sem válaszolnak.
A Te kedvedért ők dolgozzanak. Most ezt így hogy?

Szóval pat helyzet. Én így felek vissza venni a házat. Mi van ha később miattuk nem tudom eladni.
Mindent el lehet adni. Legfeljebb olcsóbban.

Vagy egyszer csak kopogtat es meg irreálisabb arat követelnek??
Miért ne? Nem tilos követelni.

de attol is felek, hogy valaki.megveszi előlem es a szüleim az utcára kerülnek.
Lehetséges. Azért azt érted, hogy 97% tulajdonrésszel több esélyetek van ennek elkerülésére, mint 0% tulajdonrésszel?

Szomorú örökös # 2021.06.08. 05:46

wers

szerintem úgy érti, hogy a 97%-ot veszi meg valaki

Jogos, így már érthető az aggodalma.

emil11 # 2021.06.12. 18:58

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni egy olyan ügyben, hogy olyankor mit lehet tenni, ha szeretnék megvenni egy lakást, amely tulajdoni lapján CSOK elidegenítési tilalom van. Az eladók elváltak, és az előlegből akarják kifizetni a csok-ot. Milyen szerződést lehet kötni? Lehet egyáltalán adásvételi szerződést kötni, vagy mert tilalom van rajta csak valamilyen előszerződéssel lehet megoldani? Sok rosszat olvastam az előszerződésről. Válaszokat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.13. 06:54

Lehet. Csak jól kell szövegezni.

drbjozsef # 2021.06.13. 13:11

emil11,

Minden szerződés pont annyit ér, amennyit a felek betartanak (be akarnak tartani) belőle.

Sose mehetsz biztosra.

Egy jó ügyvéd és jó szerződés persze sokat számít, de pl. téged védhet az, ha a pénzt nem a kezükbe adod, hogy elsétáljanak vele, hanem intézzék el a kérelmet a visszafizetésről, és amikor megkapták a felszólítást rá, akkor TE utalod be közvetlenül a megfelelő számlára azt.

Volt itt olyan, akinek az erre szánt előlegével simán elsétált az eladója.

Zoltanuss # 2021.06.14. 04:22

emil11 !

Problémás lakást nem kell megvenni.
Vagy csak nagyon jutányos áron !!

DonZorro # 2021.06.14. 12:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Kérdésem a következő:

2020 januárban fizettem ki az új ingatlant. Jelenleg egyedüli tulajdonos vagyok benne.
A bank a hitelt úgy adta meg akkor, hogy Édesanyámék házát is bevonta zálogba illetve őket (Édesapámat is) is kezesnek. Az új ingatlan akkor 25M forint volt. Jelenleg (ha jól értesültem) ez jóval nagyobb összeget ér azóta.
Feleségemnek akkor volt még a KHR rendszerben egy kissebb elmaradása, ezt azóta rendeztük így teljesen felszabadult és hitelképes már!
Szeretném megtudni a folyamatot, hogy hogyan kerülhet a fél ház a nevére, illetve Szüleim és a családi ház hogyan kerülhetnek ki belőle végleg?

Köszönöm megtisztelő válaszukat előre is!

Szomorú örökös # 2021.06.14. 13:15

NonZorro

Feleségemnek akkor volt még a KHR rendszerben egy kissebb elmaradása, ezt azóta rendeztük így teljesen felszabadult és hitelképes már!

Az adósság rendezése után 1 évig még ott marad passzív BAR listán, én úgy tudom.

DonZorro # 2021.06.14. 14:17

Az adósság rendezése után 1 évig még ott marad passzív BAR listán, én úgy tudom.

Igen erről hallottam. De ennek utána vagyunk már. A többi része az érdekesebb. Köszi!

drbjozsef # 2021.06.14. 17:56

DonZorro,

Szeretném megtudni a folyamatot, hogy hogyan kerülhet a fél ház a nevére

Most, hogy terhelési és elidegenítési tilalom van rajta? Miért nem eleve így vettétek?

Elvileg eladhatod neki, vagy elajándékozhatod neki, mindkettő illetékmentes. Elvileg, hiszen a fenti miatt a bank beleegyezése kell ehhez. Ezügyben hozzájuk kell fordulnod, nyilván be kellene vonni adósnak a hitelszerződésbe, de a KHR lista ennek lehet akadálya, még ha rendeztétek is már. (Talán ezért nem került bele eleve?)

illetve Szüleim és a családi ház hogyan kerülhetnek ki belőle végleg?

Lásd mint fent. De ne ringasd magad túlzott reményekbe. A banknak a sok biztosítéknál csak egy jobb van : a még több biztosíték. Nincs semmi okuk, hogy a két kezest kiengedjék a hitelből. Megtehetik, ha a fennálló hitelre elegendőnek látják a fedezetet, és az adós(ok) jövedelmét, de nem kötelezi őket semmi erre. Aláírtatok egy szerződést, ezt legfeljebb közösen lehetne módosítani, de ez a banknak egyszerűen nem áll érdekében.

De ha megpróbálkoznál vele, ugyanazt mondanám : keresd fel a bankot, érdeklődd meg az adós/kezes csere feltételeit.

DonZorro # 2021.06.15. 07:47

De ha megpróbálkoznál vele, ugyanazt mondanám : keresd fel a bankot, érdeklődd meg az adós/kezes csere feltételeit.

KÖSZÖNÖM az instrukciókat és a magyarázatot! Így fogok tenni! :)

Karesz11 # 2021.06.16. 07:01

Tisztelt Szakértők!

Ingatlan adásvétel kapcsán felmerült, hogy az ingatlanon forintosított deviza hitel van, ennek mértékét az ingatlan tulajdonosa nem fogadta el, ezért bírósághoz fordult. A tulajdonos a pert a törvényszéken elvesztette és a kúriához nyújtott be felülvizsgálati kérelmet. A felülvizsgálati kérelem be lett jegyezve a tulajdoni lapra.
Az ingatlan adásvételhez szükséges a felülvizsgálati kérelem törlése a tulajdoni lapról? Ha igen ez milyen eljárás során lehetséges?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2021.06.16. 08:50

Szerintem a jelzálog zavarjon, ne a perfeljegyzés ténye.

MajorDomus # 2021.06.16. 17:54

Az nehezebb dió lesz.

polgar # 2021.06.17. 19:43

Tisztelt Fótumozók!

Adott egy családi ház. Az szerződés megköttetett , durván 9 hónap volt meghatározva a teljes összeg kifizetésére. A vevők az utolsó utáni pillanatig húzták a dolgot. Sajnos talán egy héttel a fizetési határidő letelte előtt a két eladó közül az egyik elhunyt. A hagyatéki eljárás miatt gyakorlatilag semmifajta fizetés nem történt. Most lezárult minden ( 1,5 évig tartott kb ) új szerződést kell írni. Már a földhivatali bejegyzés is törlődött. A vevők ilyen esetben nem helyezhették volna letétbe a teljes vételárat, addig amíg lezajlik a hagyatéki ? A házban már hatalmas átalakításokat végeztek a tulajdonosok beleegyezése nélkül. Kérdésem az lenne, ha most aláírom az adás vételi szerződést , perelhetek e albérleti díjért , mert gyakorlatilag egy olyan házban laknak amit nem vásároltak meg. Úgy gondolom ha letétbe helyezik a maradék vételárat a szerződés lejárta előtt amikor megtudták , hogy az egyik tulaj elhalálozott az lett volna a korrekt eljárás. A korábbi adásvételi szerződés úgy gondolom semmis a haláleset miatt. Mit tudok tenni , ha alberelti díjat szeretnék kérni a szerződés lejárta utáni és az új szerződés megkötése közötti időszakra . Van e erre lehetőségem ?Köszönöm.

Szomorú örökös # 2021.06.18. 04:05

polgar

9 hónap volt meghatározva a teljes összeg kifizetésére. A vevők az utolsó utáni pillanatig húzták a dolgot.....A házban már hatalmas átalakításokat végeztek a tulajdonosok beleegyezése nélkül.

Ezt komolyan írod, hogy beengedtétek az ingatlanba őket, mielőtt kifizették volna? :-O

polgar # 2021.06.18. 04:50

@Szomorú örökös

Igen, így volt megírva az adásvételi szerződés , ügyvéd írta nem egy össze ollózott szerződés volt .

drbjozsef # 2021.06.18. 04:52

Most lezárult minden ( 1,5 évig tartott kb ) új szerződést kell írni.
Hogy? És miért? Egy halottal hogyan bontottad fel a szerződést?
Kelleni biztosan nem kellett újat írni, hiszen megkötött érvényes szerződés volt, a fizetési kötelezettség a jogutódot ugyanúgy terheli (örököst).

A vevők ilyen esetben nem helyezhették volna letétbe a teljes vételárat, addig amíg lezajlik a hagyatéki ?
Dehogynem. Kérted? Benne volt a szerződésben? Miért nem?

Kérdésem az lenne, ha most aláírom az adás vételi szerződést , perelhetek e albérleti díjért , mert gyakorlatilag egy olyan házban laknak amit nem vásároltak meg.
De megvásárolták. Az, hogy valahogy felbontottátok, az más kérdés. Egyébként visszamenőleg nem követelhetsz, de ha jól értelek valamiért most új szerződést írtok. Abban pedig bármiben megegyezhettek. Bármiben. Letétben, használati díjban, frászkarikában.

A korábbi adásvételi szerződés úgy gondolom semmis a haláleset miatt.
Egy fenét. De miért kérdés ez, ha már előtte leírtad, hogy "most lezárult minden". Zavaros ez az egész nagyon ám.

Mit tudok tenni , ha alberelti díjat szeretnék kérni a szerződés lejárta utáni és az új szerződés megkötése közötti időszakra . Van e erre lehetőségem ?
Hogyne lenne. Úgy nevezik, szerződés. De remélem érted a különbséget aközött hogy "kérsz" és aközött, hogy "kapsz".
Kérni kérhetsz, bármit is, de én a helyükbe, ha már fogtam egy ekkora madarat, biztos nem mennék bele. Mi okom lenne rá? Ingyen lakom...

drbjozsef # 2021.06.18. 04:54

Igen, így volt megírva az adásvételi szerződés , ügyvéd írta nem egy össze ollózott szerződés volt .

Ne bassz már, az ügyvéd írja a szerződést, de nem ő találja ki. Az egyező akaratotokat okiratba foglalta. Mondtad neki, hogy nem szeretnéd beengedni őket? Mondtad, hogy letétbe szeretnéd a vételárrészletet? Mondtad, hogy használadi díjat kérsz a fizetésig? És? Elutasította az ügyvéd, vagy mi?