Ingatlanügyek


wers # 2013.05.21. 09:44

idén volt kötelező cégmódosítás, kiegészítések, ott igazolni kellett, milyen jogcímen haszálja a cég a székhelyet, telephelyet, kíváncsi lennék, ezt ők hogyan tették

gépész1 # 2013.05.21. 18:44

Tisztelt fórumozók ,folyamatban lévő polgári perben kell-e értesíteni az alperest arról ,hogy a felperes tanúkat akar meghallgatni? Amennyiben igen ,hány nappal a tárgyalás előtt ? sos

Uman # 2013.05.24. 15:38

Jó napot!
Nekem olyan problémám van,hogy szerettem volna megvásárolni egy ingatlant!
A tulajdoni lap lekérésekor derült ki,hogy a jelzáloghitel biztosítása érdekében a Delta Faktor ZRT. közbenső jogszerzése mellett elidegenítési és terhelési tilalmat vezettek be a Bagel-Gordon Ingatlanforgalmazó KFT. javára.Ez mit jelent?Ez a KFT. lett az ingatlan tulajdonosa?Vagy szeretnék értékesíteni ezt a házat?

rabelais # 2013.05.24. 16:20

Tanácsukat szeretném kérni !

Egyik ismerősömék ( 2 testvér) örököltek egy családi házat .Szerződést kötöttek egy ingatlanügynökséggel .

Az ingatlanügynök a szerződés megkötésekor ígérte és fogadkozott is , hogy negyedéven belül eladja a házat - szerinte , ugyanis eddig még nem volt olyan eset , hogy negyedéven elül ne sikerült volna
ingatlant eladnia ...

A szerződés fénymásolatát láttam csak . A lényege tulajdonképpen az , hogy az eladás , a vevőkeresés folyamata csak az ingatlanügynökön keresztül valósulhat meg . Ha mégis az eladóknak sikerülne ügyesebbenés gyorsabban vevőt szerezni , akkor is az ingatlanügynököt illetné meg a jutalék , ugyanis az eladók szerzdődészegése miatt . Ez a jutalék kb.
500 ezer Ft.

Ennek kb. 2 éve . Hozzátartozik az ügyhöz , hogy volt egy induló ár , amit a szerződésben rögzítettek . Van állítólag vevő is de az induló ár helyett
2 millióval kevesebbért tudnák csak megvenni. Ugye az eladók és leendő vevők közötti kapcsolatfelvétel szigorúan tilos , mivel az szerződés szegéssel
járna.

Ez egy olyan csapda helyzet az eladók részére , ami akár még 5 vagy 10 évig ehhez az ngatlanügynökséghez ill. ingatlanügynökhöz kötné őket.Addig a pénz is
egyre kevesebbet ér , az ingatlan állapota is romlik...

Hogyan lehetne ebből a helyzetből megszabadulni ?
Hogyan lehetne felmondani a szerződést ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.24. 16:22

Nem nagyon hiszem, hogy valóban az a szerződés tartalma, amit előadsz. Akárhogy is, meg kellen mutatni egy ügyvédnek.

monalisa1 # 2013.05.24. 18:32

gépész1

A bíróságot kell tájékoztatni h tanút szeretnél meghallgattatni, az alperes kérheti a tanú elutasítását. Mindkét kérdésben a bíró dönt.

Írásban a tárgyalásig mielőbb, de szóban a tárgyalás megnyításakor is előadható a kérelem.

monalisa1 # 2013.05.24. 18:53

rabelais

Az ingatlanközvetők séma szerződéseit előre ügyvéd fogalmazza meg - rendszerint több oldalas iromány -, az annyira körmönfont h az ingatlanoson "fogni" utólag nehéz.

A szerződésbe kellett volna belevetetni amire igéretet- és fogadkozást tett, miszerint fél éven belül tuti vevőt közvetít, ha nem akkor nemigen jár neki pénz... Az esetleges továbbiakra pedig egy módosított szerződés, időben - pénzben más feltételekkel.

Ama 5-10 év kötöttség nagyon durva...

Feltétlen mutasd meg ügyvédnek a szerzédést.

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.05.24. 19:04

Az ingatlanos nem tiltotta meg a szerződésben, hogy egyidejűleg az eladó nem keresheti a vevőt, tehát szerződésszegésről nem beszélhetünk. Ami az 500e Ft-ot illeti ha megfelezik szerintem méltányos mindkettőjüknek.

Egy ingatlanközvetítő jól megél a csalódott ügyfelektől bevasalt szerződési pénzekből...

leslieh # 2013.05.25. 11:41

Tisztelt Szakértők!

Egy lakás adásvételi szerződésében a két eladó (50-50%) lakcíme megegyezhet az eladni kívánt ingatlan lakcímével??? Tehát mindkét eladó hivatalos lakcíme megegyezik az eladó lakás címével. Törvényes ez vagy milyen szabályozás vonatkozik ide?

monalisa1 # 2013.05.25. 11:57

Férj - feleség eladja a közös tulajdonú lakást - a lakcímük a legtöbb esetben azonos, mi itt a hiba?!

leslieh # 2013.05.25. 13:15

Ezt én értem, de az adásvételi szerződés aláírásával (az aláírás dátuma megegyezik az átadással is) már nem lehet az ő lakcímük, hiszen már nem az ő tulajdonuk a lakás, így akkor nem valós adatok szerepelnek már a szerződésen.

Tud valaki erre belinkelkni valami jogi szabályozást?

lajcsó # 2013.05.25. 15:20

"már nem lehet az ő lakcímük, hiszen már nem az ő tulajdonuk a lakás" Én is az kérdem, mi itt a hiba?
Más tulajdonát képező ingatlanban bárkinek lehet lakcíme. Ettől még nem lesz érvénytelen a szerződés. Majd kijelentkezik.

brygy1 # 2013.05.28. 19:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Olyan kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni, hogy egy ingatlant szeretnénk megvásárolni.
2 tulajdonosa van, és van rajt kb. 200 000 Ft terhelés.
Az egyik tulajdonost sikerült megtalálni, a másik tulajdonost sajnos még jelenleg nem tudjuk hol tartózkodik, a legutóbbi információk szerint alkoholista és valószinő, hogy hajléktalan is.
Ilyen esetben mi a teendő, hogy ha a másik tulajdonost nem tudjuk megtalálni?
A hétvége folyamán tervezzük, hogy a legutóbbi ismert címére elmegyünk és megkérdezzük a szomszédokat. Ha meg is találjuk, de illuminált állapotban lesz, akkor mégis mit tegyünk?
Tanácstalan vagyok, de az ingatlan nagyon érdekel.

Van-e Ön szerint megoldás?
Köszönöm segítségét!
Tisztelettel: Brigi

matthiasi # 2013.05.30. 11:17

T. brygy1 !
Meg kell venni nyomott áron !
Aztán ha jelentkezik a másik tulaj is, tőle is még nyomottabb áron.
Természetesen csak akkor érdemes, ha az egész beköltözhető !!

viharvadász # 2013.06.04. 09:47

Nem akarok rémhíreket terjeszteni, de sokminden megtörtént már, amiről azt hittük hogy nem történhet meg. Szerintetek mire megy ki a játék?

http://korrupcio.blog.hu/…ert_elveheti

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.04. 11:05

Mire, mire? Rosszindulatú hangulatkeltés. Ne mondd, hogy nem tudod, te is csak ezért linkelted.

wers # 2013.06.04. 12:21

Nem mindegy? Vigye ha akarja, úgyis jön a világ vége, a ház árán még egy jót utazunk, meg bulizunk

mosza (törölt felhasználó) # 2013.06.04. 12:48

Má' megint jön? Mi lesz így a jogrendszerrel...

wers # 2013.06.04. 12:49

vigyük magunkkal? A pokolban is vannak jogok nem?

mosza (törölt felhasználó) # 2013.06.04. 12:53

..Ott inkább kár van...kárhozat...

wers # 2013.06.04. 13:01

de jó a társaság

mosza (törölt felhasználó) # 2013.06.04. 13:03

...és jó társaságban az idő is gyorsabban telik, múlik, lik, likk, likkk...

wers # 2013.06.04. 13:22

csak nem csuklasz, mosza, ennyire megijesztettelek?

mosza (törölt felhasználó) # 2013.06.04. 13:46

Likes igéket kerestem.

viharvadász # 2013.06.04. 14:48

KBS!
"Mire, mire? Rosszindulatú hangulatkeltés. Ne mondd, hogy nem tudod, te is csak ezért linkelted."

Eszem ágában sincs hangulatot kelteni, a rosszindulatúság végképp távol áll tőlem.
Csak anyi helyen találkkoztam a témával, hogy aggódok.
Gondolom, hogy a törvényjavaslat beterjesztője sem gondolt tömeges kisajátításról, de itt nem is a mennyiség a fontos, hanem maga az elv, mely lehetővé teszi magántulajdon „szentségének” a megszüntetését. Ez rossz üzenet a lakosságnak, s minden Magyarországon tulajdonnal rendelkező (vagy ezt még csak tervező) cég, szervezet számára.