Ingatlan öröklés, elbirtoklás


MajorDomus # 2010.04.14. 22:02

Hát akkor ird alá-ugy hogy Mona Louis - s Attika is megnyugszik !

monalisa1 # 2010.04.14. 19:12

... fórumon

monalisa1 # 2010.04.14. 19:11

Amúgy már évekkel ezelőtt leírtam hogy nemileg hová is tartozok., régi bútor vagy itt a fórimon, de én is... Kellene jobban emlékezni "apróságokra" is.

Üdv.

monalisa1 # 2010.04.14. 19:08

Attika! Ha már így "benyomtad" ide ezt a másfél sort (...) vehetted volna a fáradtságot és a kérdezőnek jogi választ adni...

monalisa1 # 2010.04.14. 19:05

A pereskedés rossz esetben eltart 2-3 évig is, és egy csomó pénzbe kerül - mindkettőtöknek. A leírtak alapján nagyobb az esély hogy a lakást 100%-ban neked itéli a bíróság a fél tulajdonok cseréjével.

Azt hogy mi pénzt/munkát áldoztál a lakásba azt most tegyük félre - 17 éve laksz ott, ergo magadnak korszerűsítetted, szépítgetted.

Ellenben a beteg szülő ápolása/gondozása címén legalább egy fél ápolónői bért (= kórházi ápolónő bérének a felét) reálisan számíthatsz a testvérednek, hiszen őhelyette is a mindennapos- és az év 365 napján folytonosságú tevékenység a betegágy mellett. És attól az időponttól hogy az édesanyátok ágynak dőlt.

De én még ezt sem kérném, hanem csak felvázolni a testvérnek hogy amit ő a ház rendbehozatalára követel azt ellentételezi a mama egész embert kívánó gondozása.

Amúgy a testvérnek módjában állt volna a házat rendbehoznia, hiszen ő meg abban lakott.

Aztán menjen Isten hírével...

"Lisa"
laikus hozzászóló

Dr.Attika # 2010.04.14. 18:44

"tökösnővér" (Monalisa nem régen vallotta be a fórumon, hogy nick neve ellenére fiúka) válaszára ne nagyon számítson, mert rendre jogilag nem helytálló válaszokat ad.

odry # 2010.04.14. 17:22

Tisztelettel kérdezem Monalisa1-et, számithatok e az alább leirt problémámmal kapcsolatos válaszára?

odry # 2010.04.14. 07:27

Az elszállt kérdést én tettem fel és köszönöm Monalisa1 válaszát. Örökségem a fél lakás és a fél ház, az örökösödési törvény szerint. A két ingatlan értéke egyenlő az én beruházásomat is beszámitva. Szerettem volna az örökségemet egy helyre (a lakásba) tárgyaltatni, de a testvérem nem engedte, mert ő is a lakást akarja. (Felujitott, korszerüsitett az én pénzem által) A családi ház felujitása további pénzt kivánna.
A szüleim a házat neki, a lakást nekem szánták értékegyeztetéssel. Az értékkülönbséget is pénzben biztositották, de nem irták le ezt a szándékukat, azt gondolták tudjuk és tiszteletben tartjuk akaratukat. A lakást 17 éve lakom, kizárólag én gondoskodom az állagmegóvásáról, karbantartásáról. A korszerü felujitott állapotáról én gondoskodtam. Itt ápoltam anyukámat, hiszen ez a lakás sokkal kényelmesebb volt az Ő számára is. Most a testvérem is ezt a lakást akarjta oly módon, hogy nem kivánja elszámolni az én befektetésémet sem, és teljességgel figyelmen kivül hagyja, hogy anyukám gondozásában sem vett részt.
Azon a vélelményen van, hogy nincs hozzá több jogom, mint neki, mert nem készült róla irás.
Nem akarom a testvéremet megröviditeni, de ugy gondolom valahol több jogomnak kellene lenni mint neki, hiszen sem a lakásért sem a szüleimért nem vállalt felelősséget. Az hagyatéki tárgyaláson ezeket a bejelentéseimet figyelmen kivül hagyták, a polgári peres utat jelölték meg. Nem tudom mit tehetnék most, mert a testvérem lakbért követel a lakás után és a családi ház fenntartási költségeinek felét is követeli.

monalisa1 # 2010.04.13. 18:21

Az alábbi hozzászólást azon kérdésre írtam miszerint valaki csak a fél lakást örökölte míg a házat a testvére egymaga.

A kérdés valahogy elszált...

monalisa1 # 2010.04.13. 18:17

A házból nem örököltél semmit? Mert ha a házat kizárólag a testvéred örökölte - és erre volt a szüleidnek figyelme, akkor mi okból maradt el a lakás "lepapírozása" a javadra?!

"Lisa"
laikus hozzászóló

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.03. 18:53

ja, ja, ja, tisztesség mindennek előtt!

Élvezni a második házasság minden előnyét és teljesen kisemmizni az amúgy is hátrányban lévő féltestvért. Így, így, adjunk tanácsot!!!

MajorDomus # 2010.03.30. 21:54

Sehogy nem tudod kivédeni. A törvény az törvény szerencsére.

Miért akarod kisemmizni a féltestvéredet ?

Gondolj arra hogy te vagy az ő helyében ! Neked jól esne ?

pazs # 2010.03.30. 14:56

Édesapád mit szeretne? Mégiscsak az ő tulajdonáról van szó... egyébként ha ajándékba kapod (és így a nevedre kerül édesapád része), akkor az ajándékozástól számítva 15 éven belül halálánál még jár a testvérednek a köteles rész, ami a törvényes örökrészének a fele. Adásvételnél nincs ez a korlát, de színlelt szerződést nem javasolt kötni.
És ha édesanyádra íratjátok, honnan tudod, hogy ő nem végrendelkezik valaki más javára?

clp1984 # 2010.03.30. 14:23

Egy kerdes!
Szüleimmel lakom 1 ingatlanban. Közös tulajdonuk. Edesapäm elözö häzassägäbol van 1 gyermek, de ö külön lakik. Ha esetleg edesapäm meghalna hogyan tudnäm kivedeni hogy ö ne örökölje az apai resz felet? Mär azon is gondolkoztam hogy ät kellene iratni az en nevemre. De hogyan lehetne? Ajändekozäs cimen? Vagy ha csak az anyu nevere iratnänk ät? Köszönöm välaszät!

MajorDomus # 2010.03.27. 22:19

Azért nézd meg az illetéktörvényt is !

gévike # 2010.03.27. 19:46

Hurrá!
A hagyatéki tárgyalás során mondták, hogy az öröklés során szerzett haszonélvezeti jog is illetékköteles. Összességében egy kb. 6 milla értékű ingatlanról van szó.

MajorDomus # 2010.03.27. 19:42

20 millióig 0 ft

Ebben az esetben ha csak 2 hónapról van szó, akkor a hólapátolást
Vonjátok le a 4-ik örökös részéből.

gévike # 2010.03.27. 19:00

Még egy kérdésem lenne. Öröklés során szerzett haszonélvezeti jog Kb 3 millió érték, mennyi lenne az illetéke?

gévike # 2010.03.27. 16:35

Tényleg!!! ez eszembe sem jutott, látszik hogy nőből vagyok. Köszi.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.27. 16:23

Vízteleníteni kellett volna, az olcsóbb, mint fűteni.

gévike # 2010.03.27. 14:18

Két hónapja hunyt el az örökhagyó, két napja volt a hagyatéki tárgyalás. a két hónap alatt meg sem keresett bennünket, kell e esetleg segítenie, mondjuk jópárszor havatlapátolni. Egyébként nem marakodás, csak érdeklődés volt,mi a vélemény, vagy esetleg tanács ebben az ügyben. Az ingatlant amúgy is úgy gondoltuk, hogy megváltjuk, de a hitelfelvétel vagy esetlegesen az értékesítés sem megy máról holnapra. Addig is úgy gondoltuk rendben tartjuk a házat azaz fűtünk, nehogy a csövek elfagyjanak,a saját költségünkön.Nem kellet volna? Hagyni kellet volna ott egye a fene mért pont én törödjek vele alapon?

MajorDomus # 2010.03.27. 09:43

Ha üres a ház akkor adják ki vagy adják el, de ezen marakodni ?!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.27. 08:36

Ha a negyedik tulajdonos nem lakik az ingatlanban akkor kérhet többlethasználati dijat,–
Az nem elég. További feltétel lenne, hogy a használatból más tulajdonos zárja ki. De ha van haszonélvező, akkor ilyesmi fel se merülhet.

gévike # 2010.03.27. 06:33

Köszi! A házban senki nem lakik, csak a három tulaj a szabadidejét használja arra, hogy a házban és a ház körüli munkákat elvégezze, természetesen a munkák alatt felmerülő költségeket (fűtés,villany,víz)díját is ők fizetik.Emelett még bérleti díjat is fizessenek?

MajorDomus # 2010.03.26. 21:40

Ha a negyedik tulajdonos nem lakik az ingatlanban akkor kérhet többlethasználati dijat,-de ha a haszonélvező a házban lakik akkor nem.