TIGÁZ kötbér


septem signis obsignatum # 2012.05.11. 13:18

A polgári jogviszony keretei között a felek kötelesek a jóhiszeműség és a tisztesség elvét figyelembe véve együttműködni.

A szolgáltatónak joga és egyben kötelessége, hogy a mérőt ellenőrizze, az óra állását leolvassa.

Önnek kötelessége, hogy ezt lehetővé tegye, ugyanakkor joga, hogy a megjelenő szerelőtől az igazolványát és a munkalapot (megbízólevelet) elkérje.

A TIGÁZ közlése szerint minden dolgozójukat ellátják ilyen igazolvánnyal és megbízólevéllel, vagy munkalappal.

Amennyiben a szolgáltató képviselője felszólításra sem igazolja magát kérje a rendőrség segítségét. (Hívja a 107-es, vagy 112-es számot)

Hasonló dolog történt Cibakházán, ahol gyanús külsejű személyekkel dolgoztatott a TIGÁZ DSO Kft., akik a fogyasztó kérésére ahelyett, hogy az előírásoknak megfelelően igazolták volna magukat megfenyegették a fogyasztót.
A fogyasztó ezt követően a rendőrség segítségét kérte.

Az ügyeletes tiszt sajtónyilatkozata szerint "helyesen járt el a házaspár, mivel minden esetben el kell kérni a szolgáltatók embereitől az igazolványt vagy a megbízást. Ha mindezek ellenére mégis kételyeik maradnának, kérjenek rendőri segítséget, ezzel megelőzhető, hogy trükkös tolvajlás áldozataivá váljanak — szögezte le a százados."

A cikket itt olvashatja:

http://www.szoljon.hu/…ukkel-438440

Természetesen jogos az igénye, hogy a szolgáltató előzetesen értesítse az ellenőrzés/leolvasás pontos időpontjáról.

Joga van különösen: a szerelők személyazonosságáról meggyőződni, joga van az ellenőrzésről kép és hangfelvételt készíteni, joga van a szolgáltató állításait vitatni, a jegyzőkönyvbe a saját észrevételeit leírni, joga van a jegyzőkönyvből 1 példányt kapni, joga van a helyszíni eljárás teljes tartama alatt jelen lenni, joga van a helyszíni ellenőrzésre tanúkat, vagy jogi képviselőt hívni, joga van az esetleges aggályos eljárás ellen panasszal élni, joga van a szolgáltató állításainak bírósági felülvizsgálatát kérni...

septem signis obsignatum # 2012.05.11. 13:18

A polgári jogviszony keretei között a felek kötelesek a jóhiszeműség és a tisztesség elvét figyelembe véve együttműködni.

A szolgáltatónak joga és egyben kötelessége, hogy a mérőt ellenőrizze, az óra állását leolvassa.

Önnek kötelessége, hogy ezt lehetővé tegye, ugyanakkor joga, hogy a megjelenő szerelőtől az igazolványát és a munkalapot (megbízólevelet) elkérje.

A TIGÁZ közlése szerint minden dolgozójukat ellátják ilyen igazolvánnyal és megbízólevéllel, vagy munkalappal.

Amennyiben a szolgáltató képviselője felszólításra sem igazolja magát kérje a rendőrség segítségét. (Hívja a 107-es, vagy 112-es számot)

Hasonló dolog történt Cibakházán, ahol gyanús külsejű személyekkel dolgoztatott a TIGÁZ DSO Kft., akik a fogyasztó kérésére ahelyett, hogy az előírásoknak megfelelően igazolták volna magukat megfenyegették a fogyasztót.
A fogyasztó ezt követően a rendőrség segítségét kérte.

Az ügyeletes tiszt sajtónyilatkozata szerint "helyesen járt el a házaspár, mivel minden esetben el kell kérni a szolgáltatók embereitől az igazolványt vagy a megbízást. Ha mindezek ellenére mégis kételyeik maradnának, kérjenek rendőri segítséget, ezzel megelőzhető, hogy trükkös tolvajlás áldozataivá váljanak — szögezte le a százados."

A cikket itt olvashatja:

http://www.szoljon.hu/…ukkel-438440

Természetesen jogos az igénye, hogy a szolgáltató előzetesen értesítse az ellenőrzés/leolvasás pontos időpontjáról.

Joga van különösen: a szerelők személyazonosságáról meggyőződni, joga van az ellenőrzésről kép és hangfelvételt készíteni, joga van a szolgáltató állításait vitatni, a jegyzőkönyvbe a saját észrevételeit leírni, joga van a jegyzőkönyvből 1 példányt kapni, joga van a helyszíni eljárás teljes tartama alatt jelen lenni, joga van a helyszíni ellenőrzésre tanúkat, vagy jogi képviselőt hívni, joga van az esetleges aggályos eljárás ellen panasszal élni, joga van a szolgáltató állításainak bírósági felülvizsgálatát kérni...

Tuto # 2012.05.10. 04:34

Üdv Mindenkinek !
Volna itt egy probléma melyhez szeretnék segítséget kérni . Az egész sztori évekkel ezelött kezdődőt:
A Tigáznál volt fogyasztó Áposom és a ingatlan az asszonyé lett. Az óra cserére került Áposom baot.trá
és feleségem volt ott.Na A tigáz munkatársa megállapított ezt azt és vizsgálatot rendelt el ahol áposomnak megköllett volna jeleni .bot.trá feleségem jelent
meg mert nem lett volna gáz.
Elintézte.Késöbb rendőr hivta föl hogy elkapták a
Tigáz emberét mert csalt ,
áposomnak is küldözgettek valami tartozást na mindegy.
Ez csak az elő sztori.
Most mint fogyasztó feleségem fizet mint a köles.
Volt nállunk éves leolvasás de erre nem került sor.
Se nem kaptunk levelet se nem egyeztettek.Becsültek egy összeget majd feleségem kérte hogy ez túl nagy az óraállás kevesebb .Erre azt mondták rendben.Na egy kis ídő elteltével megjelent egy (ember ?)a ház előtt hogy leolvasson .
Mondom neki ,hogy talán egyeztessen a tulajdonossal és utána jelenjen meg.Aztán feleségemmel
beszélt ,hogy ő addig nem adja le a munkalapot amíg be nem engedi leolvasni .Azóta nincs sehol .Kisvártatva kijött a becsült összeg felszólítója .Asszony berágott legfeljebb túlfizetése lesz befizette.Még a helyszinen
monták ,hogy jólvan de az (ember?)jönni fog mert csak.
Na kérdésem abba az irányba menne ,hogy nem fogok idegent beengedni mert nem tudom a nevét és mert a tigázon belül is vannak bünözők meg mert elmulasztották
az évi egyszeri leolvasás időpontját meg be lett fizetve az általuk becsült érték úgy hogy jövőre a kitűzött egyeztetett ídőpontra melyet betartanak lehet leolvasni és még azt is rögzíteni fogom .
Mit tehetek és mit nem? ez a nagy kérdés .
Ha valaki tudja kérem írjon nem szeretném ha beengednék
ide egy jötmentet melyről nincs papírunk és esetleg megkárosít minket Tigáz névjegye alatt.
Üdv !

szafika # 2012.05.08. 14:56

Marcika , remélem a lemásolt csekk mellé a levelüket is lemásoltad , elküldted nekik , odadörgölni az orruk alá , ha már ők belenézve a szgépbe nem látták , h kaptál részletfizetési kedvezményt ! Ügyes légy !

marcika # 2012.05.08. 14:07

scriptor, köszönöm válaszát. Azokat is beleírtem, de a lent említett részletet azért írtam bele, mert ezekre hivatkozik a kikapcsolással kapcsolatosan. A levelet elküldtem a nemzeti fogyasztóvédelmi hatóságnak is.
Majd beszámolok, hogy mit sikerült elérnem.

scriptor # 2012.05.08. 12:55

marcika

"A Tigáz honlapján az üzletszabályzat amire hivatkoznak nem elérhető (lsd melléklet), ezért azt nem tudom figyelembe venni."

Ez valószínűleg nem helytálló, mert nekem elsőre sikerült megnyitni....

http://www.tigazdso.hu/…%A1lyzat.pdf

A kikapcsolás ellen ne azért szólaljon fel, mert az üzletszabályzat nem érhető el, vagy mert a jogi hivatkozás hiányos, hanem mert Önnek engedélyezték a részletfizetést, amit határidőre teljesít, illetve amely tényeket bizonyítani is tud.....

Természetesen ezen kérdéseit is felteheti, de ne ez legyen a hangsúlyos, hanem az, amit szafika, ill. amit Egyjogász javasolt.

marcika # 2012.05.08. 11:11

nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a segítségeket.
Mit szóltok a lenti levelemhez? Ezt küldeném el email-ben nyomkövetéssel:

tényállások, ügyfélszám....stb....
"A kikapcsolás ellen fellebbezést nyújtok be a következőkre hivatkozva:
A Tigáz honlapján az üzletszabályzat amire hivatkoznak nem elérhető (lsd melléklet), ezért azt nem tudom figyelembe venni.
Továbbá hivatkoznak idézem: „2008. évi XL. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 19/2009. (I. 30.) Korm. rendelet II. sz melléklet 13. § (1) bek. „
Kérem, pontosítsák, hogy a 2008. évi XL törvény melyik rendelkezésére gondolnak. Az „egyes” rendelkezés nem létezik.
dátum, aláírás
”"
a melléklet tartalmazza azt a bizonyatást, hogy az üzletszabályzat nem megnyitható.

scriptor # 2012.05.08. 10:25

T marcika!

Javaslom, hogy haladéktalanul keresse fel a legközelebbi ügyfélszolgálatot és mutassa be a részletfizetést engedélyező okmányt a befizetést igazoló feladóvevényekkel együtt, egyben kérje a panaszának, valamint a fenti tényeknek a jegyzőkönyvezését.

Amennyiben igazát minden kétséget kizárólag sikerült bizonyítani, úgy kérje az ügyfélszolgálatot, hogy a kikapcsolási eljárást haladéktalanul állíttassák le.
(Ezen kérelmét is foglaltassa írásba.)

Kérje továbbá jegyzőkönyvezni, hogy az ügyfélszolgálat szóbeli panaszának érdemi megoldásától elzárkózott, valamint vetesse jegyzőkönyvbe, hogy a kikapcsolással kapcsolatos felszólítást túl későn kézbesítették, így nem biztosítottak kellő időt ahhoz, hogy érdemben intézkedni tudjon, ami viszont sérti a tisztességes eljáráshoz való jogot. (Az Ön telefonhívását a szolgáltató köteles felvenni, tárolni és panasz esetén előkeresni, visszahallgatni.)

Ezen jegyzőkönyvből kérjen egy másolati példányt.

Amennyiben ennek ellenére a TIGÁZ mégis kikapcsolja, majd a ki és bekapcsolási költségeket megpróbálja önnel kifizetni, úgy a fenti okmány birtokában sikeresen tudja a szolgáltató követelését elhárítani.

Az ügyfélnek joga, hogy a panaszát/kérelmét, valamint a megállapított tényeket kérésére írásba foglalják, továbbá, hogy ezen jegyzőkönyv egy példányt megkapja.

Sajnos a multinaciopnális szolgáltatók az ügyféljogok érvényesítésétől igen gyakran elzárkóznak ezért érdemes udvariasan, de határozottan ragaszkodni hozzájuk.

Amennyiben az ügyfélszolgálati ügyintéző kéréseit visszautasítja, úgy kérni kell a vezetőt.

Ha ez sem vezet eredményre hívja fel a TIGÁZ központi számát és panaszát szóban mondja el. Az elején hívja fel a szolgáltató munkatársának a figyelmét arra, hogy tekintettel az előzményekre a hanganyagot kéri rögzíteni, ill. archiválni, ugyanis a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnál és a Magyar Energia Hivatalnál írásban panasszal fog élni, amely közigazgatási hatósági eljárásban ezen hanganyagot bizonyítékként kívánja felhasználni...

Amennyiben nem így jár el a szolgáltató könyörtelenül kikapcsolja a gázt és mind a kikapcsolási, mind a visszakapcsolási díjat is Önnel fogja megfizettetni, bárhogy tiltakozik ismét azt fogja tapasztalni- idézet Öntöl: mintha hülyék társasága ülne ott, fújja majd mindenki magáét....

Ez a mentalitás, valamint a jogszabályok nagyvonalú kezelése, be nem tartása, sőt annak kógens rendelkezései ellenére történő eljárási cselekmények lefolytatása sajnos tipikusan jellemzi a panaszolt szolgáltatót.

Egyjogász # 2012.05.08. 09:34

A gáztörvény szerint lakossági fogyasztó kizárólag az alábbi feltételek együttes fennállása esetén kapcsolható ki:

  1. a lakossági fogyasztó fizetési kötelezettségével 60 napot meghaladó késedelembe esett,
  2. a lakossági fogyasztó által, fizetési haladék adásáról vagy részletfizetési lehetőségről kezdeményezett egyeztetés esetén azok a lakossági fogyasztóval nem vezettek eredményre,
  3. a földgázkereskedő a tartozásról és a kikapcsolás lehetőségéről a lakossági fogyasztót legalább kétszer értesítette.

Így ha részletet kaptál, a kikapcsolás törvénysértő lenne, tedd azt amit Szafika írt és utalhatsz a fentiekre is. Ha mégis kikapcsol a TIGÁZ a fogyasztóvédelemhez fordulhatsz.

marcika # 2012.05.08. 09:26

köszönöm a választ.
A levélben az áll, hogy ha nem engedem be őket, akkor elvágják a csővet. Ezt komolyan? 5 nap szabit vegyek ki ilyen rövid határidővel és várjam őket?

szafika # 2012.05.08. 09:15

Marcika ! Meredek az is , h ilyen rövid határidővel küldték a levelet , az embernek alig hagynak időt reagálni rá !

szafika # 2012.05.08. 09:12

Fénymásold le a befizetett csekkeket 1 A4-re , a tőlük kapott levéllel együtt , biztosan van e-mail lehetőségük ahova elküldheted nekik csatolva , aztán kérdezz rá telefonon , megkapták -e , ne hagyd ennyibe , mert duplán fizettetnek , kikapcsolásért is , visszakapcsolásáért is !

marcika # 2012.05.08. 08:29

segítséget szeretnék kérni a következőben:
Az éves leolvasásnál 185.000 forint-t különbséget kellett volna befizetnem. Kértem és kaptam részletfizetést, amit rendesen fizetek is a havi számlával együtt. Erre tegnap jött egy levél, hogy május 9-15.-e között tartozás miatt kikapcsolják a gázt. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondta az ügyintéző, hogy nem látja, hogy kértem és kaptam volna részletfizetést, miközben hivatalos levél és csekk van a birtokomban.

Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak? Az ügyfélszolgálatnál (már bocsánat), de mindha hülyék társasága ülne. fújja a magáét mindenki.

nahagydki # 2012.05.07. 18:03

Üdv mindenkinek! Segítségre lenne szükségem egy egyszerűnek tűnő, ám mégis bonyolult ügyhöz! Felszólítást kaptam a TIGÁZ-tól elmaradt számlám pótlására, be is fizettem az összeget lejárat előtt 2 nappal .A befizetett csekk másolatát még aznap( 18.án el is küldtem e-mail formátumban) erre 20.-án reggel fél 8 órakor jöttek megszüntették a szolgáltatást. MUTATTAM A CSEKKET A TIGÁZ SZERELŐINEK, AZT MONDTÁK HÍVJAM AZ ÜGYFÉLSZOLGÁLATOT, EZ MEGTÖRTÉNT (ELHAJTOTTAK A PI..BA) AUTÓBA ÜLTEM ELMENTEM A GÖDÖLLŐI KIRENDELTSÉGRE OTT ELMONDTAM HOGY A PÉNZ IDŐBE BEÉRT! ELNÉZÉST KÉRTEK, ÉS IGÉRETET TETTEK RÁ HOGY EGY ÓRÁN BELÜL VISSZASZERELIK AZ ÓRÁT AMIÉRT NEM KELL FIZETNI!EZ ÍGY IS TÖRTÉNT MÉG AZNAP VISSZAKAPCSOLTÁK A GÁZT! ÁMDE , MA KAPTAM EGY LEVELET ÉS 2 DARAB 18000 FORINTOS CSEKKET KI ÉS VISSZAKÖTÉS JOGCÍMEN, MISZERINT A KIKÖTÉS DÁTUMA 2012 04 20. A VISSZAKÖTÉS DÁTUMA 2012 04 22. ÉS KÖTELEZNEK HOGY FIZESSEK BE 2 X 18000 FORINTOT.
MEGKÖSZÖNÖM HA VALAKI VALAMI OKOS MEGOLDÁST TUD MONDANI.! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

kovferi # 2012.05.07. 15:44

Ma reggel elvitték a gázórámat. Már kétszer volt nálam ellenőrzés, legutóbb szeptemberben és megúsztam. Ma gázóra cserére jöttek és most sikerült találniuk egy hajszál karcolást az óra elején. Amolyan nagyítóval láthatót. Ez persze elég volt arra, hogy becsomagolják és elvigyék mágnesesség vizsgálatra. Mivel egy éven belül kétszer is voltak, ezért tudtam, hogy utaznak rám, így bizonygatnom sem kell senkinek, hogy nem volt manipulált az óra, hiszen ezután csak a hülye piszkálta volna. Most viszont valahogy oda került az a karcolás, bár árgus szemekkel néztem, de ennyit bármikor oda tehettek, másrészt akár én is csinálhattam egy egyszerű kabát felvétellel is, amikor a cipzár hozzá ér, de lehettek a marslakók is. Ráadásul bent nem is látszott csak amikor kihozták a napra és a fény felé tartva forgatták, akkor lehetett észrevenni. Szerintem ilyet bármelyik órán találni.
A netet olvasgatva egy szemernyi kétségem sem maradt, hogy ha nem vigyázok, akkor "véletlenül" mágneses lesz az órám. Úgy látom ügyvéd nélkül nem szabad oda merészkednem, mert a becsületességükben nem bízhatok, hiszen arról azt sem tudják eszik-e vagy isszák.
Beszéltem egy ügyvéddel, de a nagy távolság miatt óriási lenne az utazási költsége, jóval több mint a tisztelet díja.
Tudnátok ajánlani egy ügyvédet Hajdú-Biharban? Természetesen olyat, aki ilyen esetekkel is foglalkozik.

conen71 # 2012.05.07. 15:03

Szisztok!
Meg tudná valaki mondani,hogy pontosan melyik törvényben van,hogy a tigázos kötbér az számlatartozásnak minősűl?Vagy ez csak a tigáz véleménye??


A gázórán található karcolás,minimális festékhiány rongálásnak min?sül??

garstig # 2012.05.07. 13:52

"Apró" nézeteltérésem van a gázszolgáltatóval. :(
Nagyon megköszönném ha valaki tudna egy nyíregyházi (vagy közeli) jogi képviselő elérhetőségével szolgálni!
garstig@freemail.hu

Balázs06 # 2012.05.01. 13:53

Kedves bandus01!

Ez az email címem scheiblib@vipmail.hu!! Köszönöm segítséged

tarobi # 2012.04.30. 19:05

Balázs06: nem vagy rossz helyzetben, ha vétlen vagy . De bele kell ásnod magad a témába, fusd át ezeket az oldalakat pl.:
http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/
http://www.facebook.com/…564308406988 illetve lásd itt alább.
Rengeteg hasznos tanács van.
A szakértői vizsgálatra a tárgyat ismerő ügyvéddel menj- megéri!!

tarobi # 2012.04.30. 19:03

Balázs06: nem vagy rossz helyzetben, ha vétlen vagy . De bele kell ásnod magad a témába, fusd át ezeket az oldalakat pl.:
http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/
http://www.facebook.com/…564308406988 illetve lásd itt alább.
Rengeteg hasznos tanács van.
A szakértői vizsgálatra a tárgyat ismerő ügyvéddel menj- megéri!!

bandus01 # 2012.04.28. 16:06

Tisztelt Fórumozók!

bandus01 # 2012.04.28. 16:01

A TIGÁZ 540000ft-ra büntetett ,mert szerintük hamisított az ohm plomba,de ezt nem hagyom annyiba.

bandus01 # 2012.04.27. 17:29

Kedves Balázs06 Az én sztorim ugyan az mint a tied én Miskolcon voltam vizsgálaton 2 hete azóta már megjött az eredmény és a sárga csekk is.Ha megadod az e-mail címedet szívesen írok jótanácsokat

Balázs06 # 2012.04.27. 14:44

Tisztelt Fórumozók!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy 2012.02.03-án a Tigáz munkatársai a családi házamból elvitték a gázórámat, arra hivatkozva
hogy nem eredeti az egyik plombám! A hatósági vizsgálat, 2012.05.03-án lesz Debrecenben.
Két kérdésem lenne hozzátok

1, Nincs erre valamilyen jogi szabályozás, hogy a hatósági vizsgálatot, hány napon belül, kell elvégezni a mérőóra leszerelése után?
2, Hogyan tudom bizonyítani hogy a plomba eredeti volt, mikor a gázóra felszerelésekor, semmilyen iratban nincs benne a plomba típusa, illetve erről fénykép sem készült?

Köszönöm segítségeteket!

tarobi # 2012.04.27. 11:30

Igazad van Cibet! A FŐGÁZ ugyanilyen! Ha nem rosszabbb...
ismert sztori 2010-ből a Tékozló homáron:
http://homar.blog.hu/…zos_sztorija
Címszavakban édesanyám története: szemét gázszolgáltató, szemét díjbeszedő, tehetetlenség a köbön.

Bővebben: Volt egy kétgenerációs kispesti lakása, mely telekkönyvileg is két lakásnak minősült (egy garzon, és egy 1+2 fél szoba). Külön vízóra, villanyóra, minden külön! A garzon részben csak villanytűzhely volt, mindig is, soha nem volt ott gázvezeték. Tavaly augusztusban eladta az 1+2 fél szobás lakást, megmaradt a garzon. Annyira örült, hogy eladta, hogy rögtön elment minden helyre, ahova ilyenkor el kell menni (önkormányzat, díjbeszedők, FŐGÁZ, Elmű, stb…), hogy mindenhonnan nullás igazolást szerezzen.

A hidegzuhany valamikor október környékén ért minket, amikor feltűnt, hogy a díjbeszedők nagyon magas díjat vonnak le a bankszámlájáról. Mint megtudta, valaki (minket nem érdekel hogy ki, Főgáz vs. Díjbeszedők) elrontott valamit (ennél konkrétabbat sajnos azóta nem tudtunk kideríteni), amiért tőle rendszeresen levonták a gázszámla díját. Ami azért abszurd, mert NINCS a lakásban gázvezeték, gázcsonk, stb…!!! Felháborító....