BAR lista


drbjozsef # 2017.12.26. 17:47

Elvileg a szerződés megszűnésétől számított öt évig tarthatják nyilván.

Bogarászd át melyik passzus vonatkozhat rád a 2011. évi CXXII törvényből (8. és 9. paragrafus), és írjál nekik egy szép levelet, hogy szerinted lejárt, azonnal és véglegesen töröljenek.

Aztán vagy megteszik, vagy válaszolnak, hogy miért nem, és akkor okosabb leszel.

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

ius latratus # 2017.12.27. 14:39

Ez mondjuk nem pont az, amire a kérdező kíváncsi.
:)

drbjozsef # 2017.12.27. 15:40

Én azt hittem, a KHR-ről akar lekerülni. Lehet, ez nem jó, de egy próbát megér, hátha megindokolják neki, miért is maradna élethosszig rajta.

ius latratus # 2017.12.27. 15:55

Én vagyok a hülye, elnézésed kérem. Jogtárból néztem, rossz szakaszt adtam meg.

Tommy82 # 2017.12.27. 19:22

A lényeg hogy a tartozás veszteségként le lett írva.Tehát nem behajtható.viszont így azt mondták hogy a khr-en maradok.5 év már bőven eltelt és mégis.A kérdés hogy ilyen esetben le tudom e vetetni magam.
A válaszokat előre és utólag is köszönöm.

Jonci # 2018.11.05. 13:41

Üdv!

A következő kérdésem lenne aki lrt hozzá:

meglévő banktól MKK által átvett hitel, ami most a banki fizetési könnyítési megállapodás szerint van fizetve, a KHR-en azonnal, egyben visszafizetendőként van feltüntetve.

Amennyiben sikerül megállapodni az MKK-val egy a mostaninál magasabb részletben, akkor a státuszát megváltoztatják-e folyamatban lévő, fizetve lévő hitelre?

Előre is köszönöm!

drbjozsef # 2018.11.05. 14:02

Nincs ilyen státusz. "Aktív" meg "passzív" van, más nincs.

Ha késedelembe estél a törvény szerinti mértékben és felkerülsz a listára, de megegyezéssel később fizetsz, akkor a teljes teljesítésig aktív KHR listás vagy, majd ez után is rajta maradsz még passzív státuszban 1 évig. Ha időközben nem fizetnél, akkor 5 évig marad fent a passzív.