Helyi kézbesítés


gylab # 2024.02.25. 18:09

osztap, tanácsodat negfogadtam, kértem az elektronikust ügyfélkapun. Sajna nem volt elég, ma is kaptam a bedobott cetlit, hogy munkaidőben menjek be az önkorihoz. Van valami olyan törvényhely, ami kötelezi őket, hogy akkor elektronikusan küldjék, vagy ez csak egy lehetőség részükről, és továbbra is küldheti saját kézbesítővel, ha így dönt?

osztap # 2024.02.25. 18:33

gylab,

Ha a Rendelkezési Nyilvántartásban bejelentetted, hogy az Önkormival elektronikusan akarsz kapcsolatot tartani, akkor úgy kell tenniük.
A fő jogszabály a 2015. évi CCXXII. törvény az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól. Én mondjuk a 16. §-ra és a Rendelkezési Nyilvántartásban történt választásomra, meg az Ákr. 26. §-ra hívnám fel az ügyintéző figyelmét, e-papíron. Kérném továbbá, hogy elektronikusan küldjék meg az iratot, hiszen előbb megtettem a választásomat, mint ők küldték a cetlit, és ezt Micikének észlelnie kellett volna.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

(A gyakorlatban Micike nem nézi meg minden alkalommal a Rendelkezési Nyilvántartást, ezért mennek ki dolgok papíron, ha előtte papíron kaptad.)

Majordomus # 2024.02.25. 21:59

Micikét fel kell hívni..
Persze ha tudnád ki az illetékes Micike..

gylab # 2024.02.26. 17:57

Osztap, köszönöm. Rövid levelem megtette hatását, elektronikusan küldték. :)

Majordomus # 2024.02.26. 20:55

Micike kapcsolt...