Banki hitelek


Nandiboy # 2011.11.23. 18:54

Megakadályozott kilakoltatás:

http://www.rtlklub.hu/…video/149489

http://kuruc.info/r/2/88409/

Akiknek a törlesztő részlete meghaladja a jövedelme 50%-át, azoknak azt tudom tanácsolni, mihamarabb kezdjen panaszkodni a banknak.
Kezdeményezni kell a törlesztő részletek mérséklését.
Ha a tárgyalások eredménytelenek, akkor irány a Bíróság, Bankfelügyelet, PSZÁF, Ügyészség.
Aki időt nyer, életet nyer.

Másképp számítani lehet rá, hogy a végkifejlet csőd, árverezés és kilakoltatás lesz.
A filmben látható család elveszítette a lakását, és további kb. hat millió adóssággal kezdheti újra reményteljes életét.
Hajléktalan rokkantnyugdíjasként vajon milyen életkilátásai lesznek?

A dögkeselyűk már kőröznek Magyarország felett.
Görögországban a spekulatív tőke sikert aratott.
Hivatalosan átvették a hatalmat, leváltották a kormányt.
Igaznak bizonyult a mondás: „Kimentek a tankok, bejöttek a bankok.

Gabicsek # 2011.11.23. 20:38

KEtterke!
Hát, hogy fél hónapja "már" áruljátok a lakást, sajna az elég kevéske idő. Nem akarlak elkeseríteni, de a mai világban átlagban két év kell egy lakás eladásához még akkor is, ha elég mélyen lemennek az árral. Rengeteg az eladó ingatlan. Azért kívánom, sikerüljön gyorsan megoldani a problémát.

elkeseredett2 # 2011.11.23. 21:59

Üdvözlöm!Tanácsra lenne szükségem.Van egy felbontott hitelkártya szerződésem,amit már el is adtak egy behajtó cégnek.Felhívott onnan egy nő,hogy fizessek.Hozzáteszem az életkörülményeink megváltozása miatt nem tudtuk tovább fizetni. Ez a hitelkeret 300 ezer Ft volt,most több mint 500 ezer a tartozásom.A gond csak az,hogy ugyanazokkal a feltételekkel,kamatokkal követelik rajtam a pénzt,mint a bank.Amit ők max.a feléért megvettek.Mikor rákérdeztem,hogy hogyan követelhetik ugyanazokkal a kamatokkal a pénzt,az volt a válasza,hogy a szerződést aláírtam és a pénzt is elköltöttem,tehát fizessek.Mégis mit gondolok? Igen,csakhogy én a bankkal szerződtem és nem velük! Kérdésem az lenne,hogy jogos-e követelésük? Én ilyenről még nem hallottam soha! Kérhetik-e a havi 10 ezer Ft-os kamatokat pluszban? Ha nem fizetek,akkor jön a végrehajtó. A férjem lassan 3 éve nem kap munkát én pedig gyesen vagyok.A házunkat az utolsó pillanatban sikerült eladni de az teljes egészében a banknak ment.Nincs semmink sem,anyósoméknál lakunk. Elvihetnek-e valamit tőlük? Illetve még egy kérdésem lenne: a gyerekek örökölhetik-e a banki tartozást? Válaszát előre is köszönöm!Üdv

Nandiboy # 2011.11.24. 17:28

Nézzük meg Maryenne Golon véleményét a banki hitelezésről:

Az 52. World Press Photo nemzetközi zsűrije az amerikai Anthony Suau képét választotta a 2008-as Év Fotójának. A képen egy fegyveres rendőr ellenőrzi egy clevelandi ház kilakoltatását. Biztosítania kell, hogy a ház mentes legyen fegyverektől és a lakók kiköltöztek. A nyertes fotó 2008 márciusban készült, része egy sorozatnak, amit a Time magazin számára készített a fotós. A teljes sorozat második díjat nyert a Daily Life kategóriában.

Maryenne Golon zsűrielnök így nyilatkozott:
A kép erőssége az ellentéteiben rejlik. Úgy néz ki, mintha egy háborús fotó lenne, de egyszerűen csak egy kilakoltatásról van szó. Manapság a klasszikus értelemben vett háború már az emberek otthonaiba is betör, mivel nem tudják fizetni hitelüket.

A teljes cikk itt olvasható:
http://spottr.hu/…-photo-2008/

Csillagszem63 # 2011.11.25. 11:41

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni ugyanabban az esetben, mint "elkeseredett2" fórumozó!
Nekem is egy hitelkártya miatt már majdnem a duplája a követelt összeg, holott a szerződéskor az nem volt leírva, hogy az én hitelemet ugyanazon százalékon, de fele, vagy harmada értéken eladhatják egy behajtó cégnek.
Legyetek szívesek ebben segíteni, mit tehetek/tehetünk?

Felmerült ismét 1 kérdésem. A behajtó cég "zaklathat"-e a munkahelyemen, nem is akármilyen hangnemben???

Nagyon köszönöm válaszotokat!!!!

Üdv.: Csillagszem!

végrehajtó1 # 2011.11.25. 13:18

elkeseredett2

A bank el adhatja a követelését.De erről utólag is bizonyíthatóan kell értesíteni az adóst.Ezt szinte mindig elmulasztják.
Valamint én az ilyen esetekben mindig azt tanácsolom hogy a végén a FMH-nak mondjanak ellent, mert sokszor már hasra ütésszerü összegeket követelnek ezek a cégek.
A per folyamán pedig sokszor kiderül hogy nem jogos.

A követeléskezelők nem visznek el semmit sem.Csak fenyegetőznek.

A gyerekek akkor öröklik ha van egyáltalán örökség.

Azaz örökölnek pl: 10.000ft-ot akkor csak ezen összegig felelnek a tartozásért.A többiért nem felelnek.

Csillagszem63 # 2011.11.25. 17:16

Sziasztok!

Kérem, legyetek szívesek abban segítséget adni, hogy az eladott hitelemet megvevő faktorház jogosan és sorozatosan zaklathat-e a munkahelyemen?

Hogyan/mikor tehetem azt meg, hogy nem járulok hozzá a fizetésemből való letiltáshoz? És mit jelent az -előző fórumozóknál olvastam -, hogy így 5 évig is el lehet "húzni" a "behajtást" ?

Köszönöm válaszotokat!

végrehajtó1 # 2011.11.25. 17:21

Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen és majd kiderül hogy nyomoznak-e az ügyedben.

hogy így 5 évig is el lehet "húzni" a "behajtást" ”?

Nem el lehet húzni, hanem 5 éven belül általában mielött elévülne jogi útra terelik az ügyet.De lehet elöbb is.

Csillagszem63 # 2011.11.25. 18:12

Köszönöm Végrehajtó1!

Ha 1 személyi kölcsön miatt van adósságom, amit nem tudok már fizetni, de a lakásomon jelzálog bejegyzés van mit tehetnek velem?

Üdv.: Csillagszem63

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 18:20

A végrehajtó lefoglalhatja az ingatlant, és akkor a jelzálogkölcsönt is felmondják.

Csillagszem63 # 2011.11.26. 20:21

Kedves kbs!

Akkor is felmondhatják, ha a lakás fele a két gyermekem tulajdona?
A hitelt én vettem fel, mármint a személyi kölcsönt, ahhoz a gyermekeimnek is van köze?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.26. 22:59

Ezt tőlem kérdezed? Te tudod, hogy van-e jelzálog a gyerekek tulajdoni hányadán is.

A kölcsönt egyébként a bank biztosan felmondja, ha a te tulajdoni hányadodra végrehajtási jogot jegyeznek be. A különbség az, hogy az egész ingatlant árverezik, vagy csak a te illetőségedet.