Banki hitelek


Szilvia0801 # 2013.07.19. 06:46

Tanácsot szeretnék kérni. 2007-ben felvettem személyi kölcsönt CHF alapút de forint fix törlesztéssel.
Most kaptam egy levelet a banktól, hogy szeptembertől a duplájára, azaz 100%-kal megemelik a törlesztőrészletemet, mivel 2013-05-10-én a CHF meghaladta a szerződéskötés napján figyelembe vett árfolyam 50%-át. Teljesen tanácstalan vagyok, mivel 3 éve nincs munkám. Így is örültem ha havonta a levonás napjára össze tudtam szedni a pénzt. Ők az üzleti szabályzatuk III.3.10 pontjára hivatkoznak.
Több dolgot nem értek ezekre szeretnék választ kapni:
Megteheti-e a bank, hogy duplájára emelje a törlesztőrészletet abban az esetben ha 50 % volt állítólag a CHF különbözet?
Miért ültek rajta másfél hónapot mire megkaptam a levelet?
Mit tudok tenni, hogy ne kelljen ennyit fizetnem mivel nincs munkám?
A levelükben nem kellett volna jelezniük,hogy a megemelt törlesztőrészlettel mikor jár le a futamidő?
Mi történik ha nem tudom fizetni?
Előre is köszönöm a válaszokat, elég sürgős lenne.

wers # 2013.07.19. 12:27

eddig nem volt gyanús, hogy bár egekben CHF, te évek óta ugyanannyi forintot fizetsz?
Nézd meg, a szerződésedben biztos van róla valami, a többit pedig a bankkal tudod egyeztetni

Sherlock # 2013.07.19. 12:34

Megteheti-e a bank, hogy duplájára emelje a törlesztőrészletet abban az esetben ha 50 % volt állítólag a CHF különbözet?

Nemigen tudjuk mi van a szerződésedben és az üzletszabályzatban; de könnyen megeshet. 2007 augusztusban 148 Ft volt a svájci frank, most 240; ebben mi az állítólag?

Miért ültek rajta másfél hónapot mire megkaptam a levelet?

Nemigen ültek rajta.

Mit tudok tenni, hogy ne kelljen ennyit fizetnem mivel nincs munkám?

Mondjuk beszélj a bankkal, hátha megszán.

Mi történik ha nem tudom fizetni?

Felmondják, egy összegben lesz esedékes, rárakódik egy csomó költség és a végén mégtöbbet kell fizetned.

matildácska # 2013.07.19. 12:37

A segítségüket kérném.

Van a nevemen több hitel(Hitelkártya,A-hitel,Személyi hitel, amit másnak vettem fel, természetesen ő nem fizeti, ezért a bank végrehajtó csoportjához kerültem.Mivel a nevemen több ingatlan is szerepel, megegyezhetek a bankkal, hogy melyik ingatlanra terheljék, mivel munkanélküli vagyok, és ennek milyen következményei lehetnek?

monalisa1 # 2013.07.19. 13:58

Kérhetsz törlesztés csökkentést - mármint most már a 100%-ban megemelésre kerülő havi törlesztőre vonatkozóan -, igaz a futamidő x évvel meghosszabbodik. Sajnos a szerződésmódosítás önmagában is pénzbe kerül.

A lényeg hogy mindig fizess (...), soha ne legyen 3 hónapot meghaladó elmaradásod mert akkor a bank felmondja a szerződést.

---
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.07.19. 13:59

Szilvia0801:

monalisa1 # 2013.07.19. 14:06

matilfácska

Meg lehet próbálni "megjelölni" hogy melyik ingatlant terheljék, bár ezt a bank dönti el., előfordulhat hogy több ingatlant is bevonnak...
Tartozásfüggő.

Aki helyet meg hitelt vettél fel és helyette törlesztel, végső soron perre viheted vele szemben a dolgot.

monalisa1 # 2013.07.19. 14:07

Bocs, helyesen metildácska