Végrehajtás


gerbera317 # 2021.10.08. 18:19

Sanszos, hogy a végrehajtó nem tud róla, hogy te megegyeztél a végrehajtást kérővel, ezért ő teljesen jogszerűen tovább intézkedett (gy.k.: neki éppen ez a dolga). Téved, aki azt hiszi, hogy őt ezért el lehet marasztalni. Reklamálni a végrehajtást kérőnél kell, hogy ezt most mégis miért kellett.
Egyébként pedig: „teljes munkabérem letiltja” - nos, fél munkabért nem lehet letiltani, mint ahogy fél követelésre sem lehet hatósági átutalási megbízást adni.
@Drszedlak: Ezt nem elég állítani!

drbjozsef # 2021.10.08. 16:48

Ha így lenne, nem lenne az, de tartok tőle, hogy a kérdező néhány dolgot összekevert.
(bármibe le merném fogadni, hogy nem munkabér letiltás megy 100%-kal, ami nyilván jogszerűtlen lenne, hanem az utalt maradék munkabérét is leemelte a bank az inkasszó miatt, feltehetőleg a számla forgalma ezt megengedhette, de ezt nem tudhatjuk)

Drszedlak # 2021.10.08. 16:45

Egyáltalán nem jogszerű!

Ilona1973 # 2021.09.26. 15:59

Jó napot! Segítséget szeretnék kérni. A múlt hónapban a végrehajtó elkezdte vonni a fizetésem 4,5 millió Ft tartozás miatt a fizetésem 50 % és inkasszót is tett a számlámra. Én írtam a végrehajtás kérőnek hogy szüntesse meg az inkasszót és 120000 ft-al fizetem minden hónapban a törlesztő részlet. El is fogadták a kérésem. A héten kaptam ajánlott levelet a végrehajtótól melyben a teljes munkabérem letiltja. Én nem ebben állapodtam meg a végrehajtás kérővel. Teljesen tanácstalan vagyok. Miből élek meg, jogos ez a végrehajtó részéről, hogy minden bevételem viszi, meg teheti??