Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Dittee # 2017.11.30. 07:41

Tisztelt Szakértők!
FMH-t kaptam a MOKK-tól, 2012.08.02-i esedékességgel. Az azóta eltelt 5 év 4 hónap alatt végrehajtási cselekmény nem történt sem ingatlanra, sem fizetésre, bankszámlára.
Ha jól értelmeztem az általam olvasottakat, akkor elévült.
Kérdésem az lenne, hogy mi a teendőm, hogy ez a nevemről lekerüljön, illetve a nevem az aktív KHR-ről,illetve a végrehajtást megszüntessék?
Válaszukat tisztelettel megköszönöm: Ditte

Vadsuhanc # 2017.11.30. 08:00

Kedves Dittee!

Végrehajtási cselekmény nem is lehetett, hiszen még nincs elrendelt végrehajtás.

Azt kell igazolnod, hogy az eltelt idő alatt nem kaptál felszólítást a tartozás rendezésére.

drbjozsef # 2017.11.30. 10:27

Pontosabban : ha úgy véled, hogy elévült, akkor mondj ellent a fizetési meghagyásnak, és a perben a jogosultnak kell bizonyítania, hogy az elévülés megszakadt.

A KHR listáról nem fogsz lekerülni, illetve aktívról passzívra tesznek, ha az elévülést megállapítják. Teljesen lekerülni úgy tudsz, hogy nem mondasz ellent az FMH-nak, hanem rendezed a tartozásodat, akkor is egy év passzív státusz után.

Grave7 # 2017.11.30. 13:16

@drbjozsef: Valóban lehet úgy is értelmezni Dittee kérdését, hogy az fmh-t most kapta meg és a követelés lejárta 2012.08.02, azonban az „FMH-t kaptam a MOKK-tól, 2012.08.02-i esedékességgel. Az azóta eltelt” megfogalmazás szerintem nem ezt erősíti.
Vadsuhanc és az én értelmezésemben a kérdező a fizetési meghagyást több mint 5 éve kapta meg, tehát most már nem tud ellentmondással élni.

.
@Dittee: Valóban nem írtál arról, hogy indult-e végrehajtási eljárás (amit meg akarsz szüntetni). Önmagában az, hogy nem tudsz róla (vlgrehajtási cselekményről), nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs is.

drbjozsef # 2017.11.30. 13:22

Grave,

jogos, igazad van.

szignum2 # 2017.12.13. 12:05

Udvozlom! A kerdesem az, hogy mi a helyzet akkor, ha 2006-os tartozasrol van szo (3700 ft) es egyetlen egy level, felszolitas sem erkezett a cimemre azota pedig ez azota is valtozatlan. Azonban most vegrehajto (Eos) megis kepes volt levelben ertesiteni, hogy fizessek ki 15 napon belul 143 000 ft-ot. Eddig azt sem tudtam, hogy tartozok, semmilyen uton nem kaptam meg az ertesiteseiket, ha egyaltalan voltak... Mit lehet tenni ilyenkor? Hogyan tudom bizonyitani, hogy nem tudtam eddig rola? koszonom

wers # 2017.12.13. 12:11

Szerintem semmit sem kell tenned. Bizonyítani neki kellene, hogy nem évült el. Gyenge próbálkozás az EOS-tól. Sima levél volt, vagy tértis? Bár az elévülésen az sem segítene nekik.

Ríviai_Geralt # 2017.12.13. 12:22

Kedves szignum2 !

Elsőnek érdemes utána nézni , hogy a végrehajtás alapjául okiratot mi alapján állították ki. Ha bírósági végzés alapján azt a végzést a bíróságnak kellet kézbesítenie,ha közjegyző által kibocsátott fizetési meghagyás(FMH) alapján, a fizetési meghagyást először a közjegyzőnek kellet kézbesítenie. Még ha a végrehajtást kérő tényleg nem is szólított fel, valamilyen formában kézbesíteni kellet az előbb leírtakat (mivel ezt hivatalos szerv teszi).

szignum2 # 2017.12.13. 12:28

wers

Sima level volt es puszta veletlensegbol talaltuk meg a postaladak tetejen ( lakotelep) De mit tegyek? Hivjam fel oket es kerjem bizonyitsak a korabbi ertesitesek kikuldeset? Vagy ezt valahol meg tudom nezni valamilyen rendszerben? Mar ez a masodik eset, hogy megtalalnak valami korabbi uggyel kapcsolatban es onnan se jott soha ertesites csak mar a vegzes, ezert lett most gyanus ez az egesz. Azt fizetem. De ez mar tobb, mint fura... Ebben a leveleben az szerepel, hogy mivel november 20- an nem vettem at a levelet kezbesitettnek vettek. De semmilyen ertesitot nem kaptam a postarol, hogy levelem jott volna. Mit tehetnek, ha nem fizetem be?

wers # 2017.12.13. 12:30

Az EOS nem végrehajtó. Követeléskezelő, pénzügyi szolgáltató. Faktor.

wers # 2017.12.13. 12:32

Végzés?

szignum2 # 2017.12.13. 12:45

Kozjegyzoi belyegzo van rajta, a kivocsato FMH irattipus es a meggyozes remenyeben minden irat jobb felso sarkaban szerepel a vegzes szo. Es a fizetesi esedekesseg lejarta 2011. 06 ho volt. En azt hittem mindent kifizettem nekik (Cetelem), ez alattomos....

wers # 2017.12.13. 12:45

Az EOS szabályzatából:

8. AZ ADÓSOK TÁJÉKOZTATÁSA
8.1. Rendszeres írásbeli tájékoztatás
A Társaság a követeléskezeléshez kapcsolódó egyes intézkedésekről postai úton írásbeli
tájékoztatást küld az adós részére. Az írásbeli tájékoztató levelek megfelelnek az 5.3.1.1. pontban
rögzítetteknek. A levelek elkészítése, nyomtatása és postázása zárt informatikai rendszerben, a
behajtási szoftverben történik. A behajtási szoftverben nyomon követhető, hogy az Ügyfél részére
mikor, milyen tartalmú írásbeli tájékoztatás került kiküldésre.
A Társaság az írásbeli felszólításokat és egyéb tájékoztatásokat normál postai
küldeményként küldi meg az Ügyfél részére arra a címre, amelyet az engedményezés során az
Engedményező a Társaságnak átadott, továbbá arra a címre, amelyet az Ügyfél a Társaság
részére, mint lakcím, levelezési cím bejelentett.
Amennyiben a Társaság az Ügyféllel való írásbeli kapcsolattartáshoz nem rendelkezik
érvényes címmel, mert például a postai szolgáltatótól - az Ügyfél részére megküldött postai
küldemény - „elköltözött” jelzéssel érkezik vissza, akkor a Társaság megkereséssel él a
Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEKK KH) felé, az Ügyfél
érvényes lakcímének beszerzése céljából és a továbbiakban erre a címre kerül postázásra a
küldemény.
A Társaság az Ügyfélnek küldött postai küldeményeket a levél feladásától számított öt
munkanap elteltével megérkezettnek tekinti.
Az Ügyfélnek lehetősége van arra, hogy beadványát e-mailben küldje meg a Társaság
részére. Amennyiben az Ügyfél e-mailben kéri megküldeni a kért tájékoztatást, akkor a szükséges
EOS Faktor Zrt. Követeléskezelési szabályzat
H-1132 Budapest, Váci út 30.
14
beazonosításokat követően a Társaság az Ügyfél által megadott e-mail címre küld tájékoztató
levelet.
A Társaság évente legalább egy alkalommal írásbeli tájékoztatást küld az Ügyfél részére a
követelés aktuális mértékéről és a várható követeléskezelési intézkedésekről.
A Társaság az éves írásbeli tájékoztatót azon Ügyfelek részére küldi meg, akikkel szemben
a követelés érvényesítése céljából nem kezdeményezett vagy nincs folyamatban jogi, végrehajtási
eljárást.
8.2. Telefonos tájékoztatás
A szabályzatban foglaltak szerint, az Ügyfél beazonosítását követően a Társaság telefonon
megadja az Ügyfél részére a szükséges tájékoztatásokat.
Az Ügyfél kérésére a Társaság előzetes időpont egyeztetést követően ügyfélszolgálatán
biztosítja a hangfelvétel visszahallgatásának a lehetőségét, továbbá az Ügyfél kérelmére a Hpt.
hatálya alá tartozó panasz esetén hangfelvételről készített hitelesített jegyzőkönyvet, a Fgyt.
hatálya alá tartozó panasz esetén a hangfelvételt térítésmentesen 15 napon belül a
rendelkezésére bocsátja.
Az adathordozón az Ügyfél rendelkezésére bocsátott hangfelvételt az Ügyfél nem hozhatja
nyilvánosságra, azt – bírósági, hatósági eljárás kivételével - harmadik féllel nem ismertetheti meg.

wers # 2017.12.13. 12:50

szignum2, akkor az egy fizetési meghagyás. Mikor bocsátotta ki a közjegyző? De én innentől feltettem a kezem, és majd valaki más válaszol. Jó lenne még egyszer pontosan leírnod, mit is kaptál.
Csak találgatok, hogy ez elévült követelés, amit az EOS megvett. De lehet más is.

drbjozsef # 2017.12.13. 12:57

Gyanús. Nem ajánlottan jön, vagy a postás a lépcsőházban hagyja az ajánlott levelet? Valami FMH-ra hasonlító kamu levél lesz az, szerintem a közjegyző nem írja fel a VÉGZÉS szót az összes oldal tetejére. De ha mégis az, akkor nagy problémák vannak felétek a kézbesítéssel.

wers # 2017.12.13. 13:20

Azt gyanítom, hogy az EOS levelet küldött, és mellékelt egy ősrégi FMH másolatot. EOS nem hoz végzést. (szerintem) és nem is végrehajtó.

wers # 2017.12.13. 13:20

de csak találgatok

Vadsuhanc # 2017.12.13. 15:51

Jól találgatsz ilyet én is kaptam már. Bár " pecsétre " nem emlékszem.

Dr.Attika # 2017.12.13. 15:54

Nem olvastam EOS szabályzatot. Az nincs benne, hogy a bíróság jogerős határozatának 15 napon belül eleget kell tennie? December 08-án telt le a fizetési határidő de pénz még nincs a bankszámlán. Kezdjem őket hívogatni ahogy ők szokták?

wers # 2017.12.13. 16:04

Dr.Attika, inkább írogass minden formában minden lehetséges elérhetőségre :) sms, e-mail, levél.....

drbjozsef # 2017.12.14. 05:55

Inkább indíts felszámolási eljárást ellenük. :)

wers # 2017.12.14. 06:45

na igen, ha nem mész eléggé az telózással és/vagy írogatással az idegeikre, akkor paralel kezdeményezd a felszámolást.

gerbera317 # 2017.12.14. 07:01

@szignum
Egyelőre azt sem tudjuk, mit kaptál és honnan. Gyanítom, te az a fajta adós vagy, aki ha kap egy iratanygot, nem tudja megkülönböztetni, hol ér véget az egyik irat, és hol kezdődik a másik, illetve melyik iratnak ki a kibocsátója. Így pedig aligha fogsz itt használható tanácsot kapni.

szignum2 # 2017.12.14. 10:52

wers

Ha privatban atkuldom a fotokat a levelrol, megnezned nekem?

szignum2 # 2017.12.14. 10:58

gerbera317

Koszonom, hogy ezt vetted ki az altalam irottakbol. En az a fajta ember vagyok, akinek soha nem volt tartozasa,ugyanis a parom kapta a levelet. Es igen, erre buszke vagyok. Ahhoz, hogy itelkezz, pontosan kellene ismerned a tortenetet. Az pedig, hogy itt kerdezek, pontosan azert van, mert ilyen zavaros, harom levelbol osszegyurt ertesitest meg eletemben nem lattam, pedig en is penzugyben dolgozom, ezert lett gyanus az egesz....