Alkotmánybíróság: döntési határidő?


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.07.24. 21:48

ez is érdekes :

A Magyar Köztársaság Alkotmánybírósága

  • a testület 2005 évi tevékenysége

Budapest, 2005. december 13.

Idén is folytatódott az ügyhátralék ledolgozása, így 2005–ben 61 olyan ügyben született döntés, melyekben az indítványt 2000 előtt terjesztették elő. Ennek következtében a 2000. esztendőt megelőzően benyújtott és még el nem bírált ügyek száma 98–ra csökkent.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.07.24. 08:13

egyébként hogy elszomorítsalak van egy indítványunk amit tavaly adtunk be nemrég jött egy végzés hogy egyesítik mert több indítvány van folyamatban e tárgyban és az ügyszám ledöbbentem 1997-es

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.07.24. 08:12

nem teszik közzé valamenyni határozatukat a magyar közlönyben jogszabályo megsemmísítéséről szólókat illetveaz értelmezési vagy elvi jellegű határozatait teszi csak közzé a közlönyben

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.24. 06:19

Nincs az AB-t kényszerítő határidő. Valamennyi határozatukat közzéteszik a Magyar Közlönyben, és - ha nem tévedek - a saját hivatalos honlapjukon is.

kleineKatz # 2006.07.23. 08:04

Az Alkotmánybíróság honlapján több olyan indítványt találtam, amelynek elbírálása engem is érdekelne. 4 indítvány azonos tárgyban, pl. a korábban már említett Kötv - az Alkotmánybírák által már vizsgált saláta-törvény, melynek egyéb törvényekre vonatkozó módosító rendelkezéseit megsemmisítették, de az általa módosított törvényekben hatályban hagyták. Ezek az indítványok már nem a saláta-törvény jogszerűségére, hanem az általa módosított konkrét törvényi rendelkezésekre kérnek alkotmányossági felülvizsgálatot. Az indítványok dátuma 2005. 08- és 2005.10.hó. Milyen határidőn belül dönt a T. Alkotmánybíróság? Mikor lehet e döntésekről értesülnie azoknak, akiket a kérdéses rendelkezések érintenek? A választ köszönöm.