Nem választotta meg az Országgyűlés a LB Elnökét.


Egyjogász # 2009.06.17. 20:18

Ha egy OGY képviselőnél bármelyik variáció is fennáll, alkalmatlan OGY képviselőnek.:(

Rexor # 2009.06.17. 16:06

Kedves Eweol. Persze hogy joguk van, de a kérdésem arra vonatkozott, hogy mit jelent ez? Nem érti a kérdést? Nincs véleménye? Fél a döntéstől?

Eweol # 2009.06.17. 16:04

Érvénytelenül szavazni is joguk van, az is egy véleményt fejez ki. Én kifejezetten keveslem az érvénytelen szavazatok számát.

Rexor # 2009.06.17. 15:58

Kellene keresni egy harmadik jelöltet és ezúttal nyílt szavazást tartani. Én azt nem értem mit jelent az érvénytelen szavazás, amiből 56 volt jelenleg. 2 gomb közül nem sikerült megtalálni melyik az igen és melyik a nem? Vagy egyszerre mindkettőt lenyomta? Lehet hogy a tisztelt képviselőknek egy továbbképzésen kellen résztvenni, ahol megtanulják a gombok helyes kezelését.

Dr.Attika # 2009.06.17. 14:28

Nyilván a választópolgárok. Bizonyosan olyan pártra adják eztán a voksaikat, amelyik rendettesz.

Peace # 2009.06.17. 06:08

na de ki fogja "rendbe tenni a dolgokat" ???

(senki)

adzam # 2009.06.16. 20:07

Igen. Magyarország új államformája: a demokratikus anarchia:-)

websas # 2009.06.16. 19:58

Úgytűnik nekünk szükségünk van egy Törökre, Habsburgra, Németre, Oroszra ha végre magunkra hagynak akkor ez van.

websas

adzam # 2009.06.16. 19:32

Jöjjön, mi meg megyünk.
De talán rendbe kellene tennünk a dolgainkat, mert akkor a Jobbiknak nem jutna tér, ebben a rendetlenségben éppen az ál/rendpártiságával tűnik ki.
Ahogyan azt Egyjogász irja.

Peace # 2009.06.16. 18:35

jöjjön az új erő, jöjjön a Jobbik

Egyjogász # 2009.06.16. 16:47

A Magyar Köztársaság Országgyűlése xarik a köztársasági elnökre, meg arra, hogy az LB-nek egy éve nincs elnöke.

Egy neves politikus, polgármester xarik a független bíróság jogerős ítéletére.

A miniszterelnök xarik rá, hogy egy 16%-os kis párttá züllesztett párt támogatja, ő kormányzik, ha belegebedünk is...

A Szadesz xarik rá, hogy egy 2%-os kis semmi pártocska lett, ők 50-60000 ember szavazatával a hátuk mögött akkor is 10 milliónak fognak diktálni....

Banánköztársaság? Csak aztán nehogy a banánköztársaságok megsértődjenek az összehasonlításon.....

Peace # 2009.06.15. 19:01
  1. Pokorni Zoltán fél a szavazóktól, ezért van a Turul szobor fennmaradása mellett. Ha szívéből döntene, bontana, hisz liberális.
  2. Nem szeretné, hogy a holokauszt emlékművet is lebontsák, hiszen az is engedély nélkül építtetett - ha bontják a Turult, bontják ezt is.
  3. Nem közjogi méltóság egy képviselő. Közjogi méltóságból nincs sok: Sólyom, Bajnai, Szili, Paczolay.
  4. Jelen alkotmány értelmezének kidolgozásánál egyértelműen Sólyom volt a vezér.
  5. Jobbágyi cikke jó, érdemes elolvasni - bár jobb elvonatkoztatni, mintha nem is ő írta volna.
Dr.Attika # 2009.06.15. 18:08

Ki a P.Z.? Pokornyi Zoltán? Ha ő szerintem nem bábáskodott az alkotmány megalkotásánál. E témakörben javaslom, hogy Dr. Jobbágyi Gábor Professzor Úr cikkét olvasd el a szombati Magyar Hirlapban.

adzam # 2009.06.15. 17:46

Semmilyet. Banánköztársaság! Amúgy nem tudom, ki bábáskodott anno az Alkotmány kidolgozásánál, de rémlik, mintha egy mai közszereplőnek köze lett volna hozzá.

Egyébként P. Z. nagykorú állampolgár, jelenleg fontos közjogi méltóság szoborelbontással kapcsolatos jogerős itéletre való reagálásáról milyen következtetést lehet levonni?

Dr.Attika # 2009.06.15. 17:17

Milyen alkotmányjogi következtetést lehet ebből levonni?