Ittas vezetés


Traffic # 2007.04.29. 21:41

Nem várható, hogy felfüggesztett vagy letöltendő szabadságvesztést kapsz. Pénzbüntetés esetén pedig az ítélet jogerőssé válásának napján mentesülsz a büntetett előélethez fűződő joghátrányok alól. (lásd: Btk.)

Szab22 # 2007.04.29. 21:55

Köszönöm, és tiszteletem!

Traffic # 2007.04.29. 22:09

Nagyon szívesen!

moskvichman # 2007.04.30. 08:34

Szia Malcsik!

Utánképzési programokat megtalálod a kff.hu-n. Nem mindenkinek ugyanazt kell. Feltárás nevű bohóckodáson mindenkinek kell vezetni. Ha a bácsi úgy ítéli meg, hogy szarul vezetsz, el fog küldeni vezetni. Azt hiszem, ennek óránkénti díja ötszöröse a normális óradíjnak, tehát érdemes jól vezetni a feltáráson.

Persze, ha rendes oktatót fogsz ki, nincs gáz.
Én pl. megálltam egy zöld lámpánál, mert csak a stop táblára és a stopvonalra koncentráltam.
Jól van na, nevessetek ki. De én előtte egy évig szinte csak földutakon jártam, ahol nem volt lámpa, csak birkák meg néha tehenek az út mellett.
Mindegy, a lényeg, hogy kimagyaráztam, mert mire észrevettem a lámpát, már sárgát mutatott. De komolyan, amikor a fickó rámutatott még akkor is alig vettem észre. Rohadt alacsonyan volt és ki is volt fakulva.
Ennek ellenére még pénzt sem kért, simán átengedett, pedig készültem pénzzel.

Majd írok még, ha kérdés merül fel bennetek.

Traffic # 2007.04.30. 12:29

Moskvichman!

Jól tudod, minden óradíj a normál képzés ötszöröse.

moskvichman # 2007.04.30. 18:18

Lehúzó Bt.

malcsik # 2007.05.03. 08:32

Csupa jó hír!

köszönöm srácok..

champion # 2007.05.06. 06:08

hello mindenkinek!!

SEgitseg kellene kulfoldon melozok 6 honapja es tegnap bulibol hazajovet piassan megallitottak egy robogoval.megszondaztattak majd kiallitottak egy 164 euros szamlat mindezt gorogorszagban.a kerdesem az lennek ha nem fizetek be tudjak hajtani rajtam?az utlevelszamom leirtak meg a nevem bar azt is rairtak a papirra hogy romania,bar en magyar vagyok.ha nem fizetek milyen kovetkezmenyei lehetnek?kszi a segitseget.

helllo

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.06. 07:14

Be tudják hajtani. Unió...

herceg # 2007.05.06. 07:51

Most ha a magyar gyakorlatból indulunk ki, akkor nem tudják behajtani, márpedig mi is az EU tagjai vagyunk. Ami biztos, hogy a magyar hatóságok által külföldivel szemben tett szabálysértési feljelentések nyomán lefolytatott szabálysértési eljárások eredményeképpen született szabálysértési határozatok csak önkéntes teljesítés esetén nyernek végrehajtást, magyarul ha a külföldi nem fizeti meg önként a bírságot, úgy annak semmi következménye nem lesz, szemben az uniós tagságunk előtti állapottal, amikor beutazási tilalmat lehetett elrendelni a nemfizetővel szemben és ebből volt is probléma, amikor a buszos kirándulók közül néhányat visszafordítottak a határon.
Ha jól tudom, előbb-utóbb végrehajtatók lesznek az unión belül ezek a határozatok!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.06. 08:24

Létezik közösségi rendelet a bírósági és egyéb határozatok végrehajtására. Arra nem esküdnék meg, hogy kiterjed-e a közlekedési szabálysértési ügyekre.

champion # 2007.05.06. 14:01

Koszi a segitseget.Tehat akkor fizetnem kell.legkozelebb csak oktoberben mehetek haza a munkam miatt.ha utana folytatnam itt a melot,akkor azt mondjak hogy az adobevallasomnal fog kijonni ez a 164 euro de az mar kamatostol 3-4x ese.es ha szolok hogy eltunt az utlevelem es valaki mas ment vele,mert mint emlitettem a papiron rajta van az utlevelszam,de a kovetkezo mezobe meg romaniat irtak.sot mikor kerdeztek anyam apam nevet akkor is mast mondtam.az ia rosszul van rajta.akkor sem lehet kijatszani oket?rohadt merges vagyuk rajuk mert szaguldoztak a kocsik en meg berelt robogova,egybol kiszurtak hogy kulfoldi vagyok,tuti ezert allitottak meg.
udv

champion # 2007.05.06. 14:18

Azt sem ertem hogy ez mit jelent 0.45 mgr/l BRAC volt a papiron ennyit mutatott a szonda.ez hany ezreleket jelent.erdekes volt hogy utana meg mondtak hogy most menjek haza raultem a motorra es folytathattam az utam.
Sziasztok

champion # 2007.05.06. 14:22

megtalaltam:
0,45 mg/l alkoholtartalom vérezre1ékes egyenértéke valamivel 0,8 ezrelék felett van {0,45 mg/l * 2,1 = 0,945; 0,945 -0,945 * 0,15 = 0,803).

Traffic # 2007.05.06. 18:51

T. champion!

Ha tovább engedtek csekkel, akkor csak szabálysértési értéket fújtál.
Magyarországon nem számítják át a légalkohol értéket véralkohol ezrelékes értékké a szabálysértési és a büntetőeljárásban. Mindkét értéknél vannak határok és csak azt veszik figyelembe. Át lehet ugyan számítani, a szakirodalom szerint 2,1-es a szorzó, de nem szokták. Nálunk a 0,51 mg/l légalkohol és az afölötti érték számít bűncselekménynek.

champion # 2007.05.07. 08:09

Sziasztok ujra!

Gaz van.ma be kellett mutatnom jogsimat mivel nem volt nalam a buli estejen.aztan elvettek 3 honapra.ez lehetseges?meg alairattak velem a papirt hogy atvettek tolem de minden gorogul volt a papiron.hogyan szerezhetem vissza.mondtam bent hogy mi van ha holnap haza kell mennem.azt mondta harom honap mulva vissza kell akkor jonnom erte.ezt nem ertem.3 honap pont a nyarra!!!
elore is koszi a segitseget.
udv.

champion # 2007.05.07. 08:12

jaaaaa es meg azt sem ertem hogy ittasan vezettem robogot,elvettek a jogsim,tehat kocsit sem vezethetek?

ObudaFan # 2007.05.07. 12:15

Egyelőre nem. Kérd majd a bíróságtól, hogy csak a robogótól tiltson el.

champion # 2007.05.07. 14:47

Hello obudafan.itt nincs birosagi targyalas elvettek es hazakuldtek.mit tudok csinalni?

ObudaFan # 2007.05.08. 18:50

Én a helyedben a külügyminisztériumnál érdeklődnék. Valamelyik kinti magyar konzul csak tud segíteni.

szszm # 2007.05.14. 10:14

Kedves Fórumozók!
A jövő heti tárgyalásomra készülve böngészem a jogszabályokat, és sehol nem találkoztam olyan kitétellel, hogy a kiszabott büntetésnek az ittasság mértékével kell arányban állnia. Valóban nincs ilyen előírás, vagy csak én nem találom?
A másik dolog a halmazati büntetés, az mire alapozódik?
Üdv: szszm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.14. 11:12

Az ittasság mértékét a súlyosbító és enyhítő körülmányek körében veszik figyelembe.
A halmazatot létrehozhatja az, ha többszöri ittas vezetésért járnak el ellened (homogén), de az is, ha egyúttal más bűncselekmények miatt is eljárnak (heterogén). A büntetés maximuma ilyenkor a legsúlyosabban büntetendő bűncselekmény maximumának a másfélszerese lehet.

szszm # 2007.05.14. 16:20

Kedves KBS!

Köszönöm a gyors és szakszerű infót.

Lehet, hogy kekeckedésnek tűnik, de a Btk. 58-59. § az eltiltást, mint lehetséges (de nem kötelezően alkalmazandó!) mellékbüntetést említi. Számomra, laikusként ez azt jelenti, hogy a Btk. 188.§ szerint "járó", pénzbüntetésre átszámított, azaz nem letöltendő, max. 1 évig terjedő szabadságvesztés (amelybe már egyébként az enyhítő és a súlyosbító körülmények, mint pl. közepes fokú ittasság már bele vannak számítva) mellett halmazati büntetésként első esetben min. 1 évre, majd a további esetekben progresszíve egyre hosszabb időre (ad abszurdum végleg is???) vonható be a jogsim.

Azt ugye jól gondolom, hogy egy súlyosbító körülmény csak egyszer vehető számításba?

Az azonban továbbra sem fér a fejembe sehogy, hogy a zéró-tolerancia elve alapján, ami szerint ugyebár elég ittasan a volán mögé ülnöd és beindítanod a motort, nem kell egy métert se ittasan megtenned ahhoz, hogy megvalósídsd ezt a szabálysértést vagy bűncselekményt, hogyan számíthat súlyosbító körülménynek a véralkohol szintje?

Üdv: szszm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.15. 07:57

A mellékbüntetés alkalmazása nem halmazati büntetés.

Az ittas vezetés társadalmi veszélyessége abban rejlik, hogy az elkövető a vezetési képességeit rontó, ezért balesettel fenyegető állapotban vezet. A képességeinek romlása és így a baleset veszélye összefügg az ittasság fokával. Természetesen az enyhítő körülmények között figyelembe kell venni a balesetveszélyt csökkentő tényeket is. (Pl. a forgalom hiánya az érintett úton, igen alacsony közlekedési sebesség stb.)

Ninocska # 2007.05.15. 08:58

Sziasztok!
Segítséget kérnék! Egy barátom néhány hete ittasan belement egy előtte haladó kocsiba. A mögötte lévő taxi hirtelen fékezett és az utasa a kiérkező rendőröknek a nyakát fájlalta. A mentők nyakmerevítő gallért raktak fel és elszállították. A barátomat a rendőrök vérvételre vitték, de sajnos nem tudok adatokat. Az biztos, hogy jócskán ittas volt. A kérdés az lenne, hogy milyen büntetésre számíthat? Az okmányirodából kapott egy határozatot, hogy bevonják a jogosítványát, és ebben indoklásként a Btk. 187. § (2) bekezdésére hivatkoznak. Eddig a rendőrségről vagy bíróságról nem kapott semmilyen infót.
Előre is nagyon köszönöm!
Ninocs