Ittas vezetés


lill # 2007.04.18. 18:30

Ok értem! hi! Köszönöm mégegyszer!

moskvichman # 2007.04.19. 09:59

Traffic!

Elgondolkodtam lill barátja esetén.
Csak abban az országban tilthatnak el vezetéstől, amelyben a szabálysértést (bűncselekményt) elkövetted, igaz?

Ezt figyelembe véve pl. Jogoskodó esetében -aki hosszú eltiltást kapott- érdemes lehet pici pénzért megvenni egy EU-s jogsit Romániában. Erdélyben beszélnek magyarul, talán könnyű is lehet megszerezni a jogsit. Tudom, ezzel sem szabadna vezetni Magyarországom eltiltás alatt, de legalább valami felmutatható egy igazoltatás során, és, ha a rendőr nem kéri le az adatokat, nem derül ki, hogy emberünk eltiltás alatt áll.
Továbbá külföldön ezzel jogszerűen vezethetne, majd az eltiltást követően itthon is.

Szerinted jogilag mennyire helytálló ez a gondolatmenet?

Jogoskodó utánképzésével kapcsolatban pedig 100000 feletti összegre tippielek.
Velem rendesek voltak, mert közepes befolyásoltságom ellenére az enyhe befolyásoltságúak terápiájára küldtek. A másik pedig a szabályokat be nem tartók foglalkozása volt, amit előírtak. Így fizettem 117ezret :((

malcsik # 2007.04.19. 12:12

Olvassátok el:-))
Remélem jól megbüntetik ezt a szarházit!!

http://index.hu/…r/0418tibor/

malcsik # 2007.04.19. 12:23

Nekem a kirendelt orvosszakértő azt állapította meg, hogy igen enyhe, vagy enyhe fokú volt az alkoholos befolyásoltságom, nem tudom , hogy ez jó-e vagy sem, de jól hangzik...kiderül nem is ittam a végén??!!

csak rosszul emlékszem, és valahol elhagytam a jogsimat??

moskvichman # 2007.04.19. 12:23

Nálunk is volt egy hasonló eset.
Részeg rendőr halálragázolt egy öreget.
Elsikálták a dolgot.
Mondjuk pár évre rá leültették a disznót. Nem ezért, hanem vesztegetésért. Már kinn van, de a rendőrzubbonytól elbúcsúzott.

moskvichman # 2007.04.19. 12:28

Úgy be voltál rúgva, hogy elhagytad a jogsidat.
Viszont volt ott valami más is, mert azt hallucináltad, hogy megfogtak a rendőrök és vévételre vittek. :))

malcsik # 2007.04.19. 13:15

Moskvichman nálam nem volt vérvétel:-)
csak Seres:-)))

remélem 1 hónap és vezetek..

lill # 2007.04.19. 17:00

Kedves Traffik!

Okosabb még nem lettem idáig, mert még nem beszéltem a barátommal , aki ha minden igaz hazafele tart-anak! Rendőr ismerőseim, is azt mondják, hogy, csak az adott országra érvényes az eltiltás! Közben mások... pedig azt , hogy az eltiltás minden országra érvényes!!! Hát én inkább neked szeretnék hinni..... az sokkal jobb! Nagyon kíváncsi leszek, , örüljünk, ha nem tiltják ki az egész országból!

moskvichman # 2007.04.19. 19:13

Nyugi, nem tiltják ki az országból. A német tövények pedig csak Németországra érvényesek. Vagy micsoda. Szóval semmi gáz.

Traffic # 2007.04.20. 14:59

Üdv!

Moskvichman!

A román vezetői engedélyt, ha megszerzik (már ha meg tudják...) és Magyarországon vezetnek vele, akkor az intézkedő rendőr a helyszínen elveszi azt és feljelent. Értem én, hogy mire gondolsz, de szerintem túl nagy befektetés és rizikó. Nem éri meg.
Most olvasok vissza még egyszer. MEGvenni a jogosítványt? Ezt még a legnagyobb haragosomnak sem ajánlanám.

Lill!

Higgy nekem és rendőr ismerőseidnek nyugodtan, a járművezetéstől eltiltás csak Németországra fog kiterjedni. Nem fogják kitiltani ittas járművezetés miatt az országból.

Malcsik!
Nem mindegy a befolyásoltság mértéke. Az enyhe: bűncselekmény, az igen enyhe: szabálysértés.
Ha pontosan azt írta le a szakértő, hogy a fenti kettő vagy-vagy, akkor az elkövető számára enyhébbet fogják elfogadni, azaz szabálysértés lesz.
...és bizony nem hagytad te el a vezetői engedélyed, mert abból nagyobb bajba kerülhetsz, mint amiben vagy...

malcsik # 2007.04.20. 18:32

Köszi Traffic a figyelmességed!

A szakértői jelentésben: igen enyhe, vagy enyhe befolyásoltság áll fent.

Ügyvédem is ezt mondta, hogy az alacsonyabbat adják ilyenkor....Nincs priuszom, vagyis most ez már ez lett, de a korábbiakban SEMMi nem volt még!!

Jövő héten lesz a tárgyalás, remélem csak szabsértés lesz belőle:-))

Az ügyész szerinted mennyire kérhet súlyosbítást...csak én már minden rosszra gondolok!!

Érdemes vinni papírt a cégtől??
Számomra szükség van hivatalból is a jogsira, csoda, hogy nem rúgtak ki emiatt!!!!

Köszi a válsaszod Traffic...

Malcsik

Traffic # 2007.04.20. 19:30

Malcsik!

Vélhetően meg fogják szüntetni a büntetőeljárást ellened, mivel a cselekményed nem bűncselekmény, hanem szabálysértés.
Az ügyész nem fog súlyosbítást kérni, mivel nem fognak elítélni bűncselekmény elkövetése miatt.

Mindenképp vigyél a cégtől igazolást, hogy vezetői engedély hiányában nem tudnak alkalmazni. Az eltiltás időtartama 1-12 hónap között várható, a pénzbírság összege max. 100.000 forint.

Nem szeretnélek hiú ábrándokba kergetni, de a leírtak alapján én ezt feltételezem...

malcsik # 2007.04.20. 19:49

Én erre is Számítok kedves Traffic!

A jogsim már Nov. óta elvették...most lesz 6. hónapja elvéve lassan már.
A m.helyi igazolással remélem már vissza is adják, májusra meg itt lesz a zsebemben.

Utánképzésre nem szeretnék járni, az egy kibaszás szerintem ha ezzel szivatnának!!

Üdv Traffic, és majd meglátjuk mi lesz...köszi az előrejelzést:-))

Vanessa001 # 2007.04.25. 20:09

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni. Párom ittasan vezetett. A vádirat szerint az orvosszakértő 2.47 és 2.53 közé teszi a baleset időpontjában a véralkohol szintet. Sajnos balesetet is okozott ahol csak ő sérült meg súlyosan (neki ment egy fának). Decemberben jött a vádirat azóta semmi, ráadásul a jogsiját nem vették el a helyszinen, mivel a mentősök elvitték, így a mai napig nála van. Kértük már a bevonást a rendőrségen de a mai napi nem történt meg. A kérdésem az lenne szerintetek mennyi eltiltásra számíthat? Súlyosbító körülmény e hogy balesetet okozott? Büntetlen előéletű, 5 éve van jogsija. Előre is köszönöm!!

moskvichman # 2007.04.26. 13:45

Szia!

Szerintem 2 évre számíthat.
Igen, súlyosbító körülmény.

A jogsi bevonását kértétek? Miért?

Vanessa001 # 2007.04.26. 13:54

Szia!

Köszi, hát kb én is erre számítok , kíváncsi voltam ti mit mondotok.
Azért kértük a bevonást, mert súlyos sérülést szenvedett a balesetkor, és kb 4 hónapig vezetni se nagyon tudott, így úgy voltunk vele, hogy akkor vegyék el gyorsan és ez is számítson bele. Az a gáz, hogy csak a jogerős ítélettől vonják be neki, és erre még várni kell. nem értem, hogy 6 hónap alatt miért nem tudták ezt lezavarni. Jön a nyáriszünet a bíróságon, jól elhúzzák, és lesz ősz mire bevonják, és onnan ketyeg az idő. Jobb lett volna ha már ketyegne!

Vanessa001 # 2007.04.26. 13:55

Bocsi, még annyi hogy szerintetek ha kérük gyorsított eljárást a bíróságon akkor mennyi idő alatt megy le?

malcsik # 2007.04.26. 14:25

T. hallgatóság!

A héten voltam tárgyaláson, szerencsére úgy néz ki felmentettek a B.Ü. alól, azonban összesen 10 hónapra vették el a jogsimat +60 e. ft pénzbüntetés + B.Ü. ktg. és továbbképzésen való részvétel persze ami vele jár!!

Azt még nem tudom dolgozhatok-e jogsi nélkül munkahelyemen tovább..
Senkit nem hatott meg, hogy állásvesztésem fennálhat!

Tök vidám vagyok, Csók mindenkinek!!

U.I elkúrtuk:-))

moskvichman # 2007.04.26. 18:07

Gratulálok Cimbora!

Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam, hogy Neked mikor is jár le a kapott 10 hónap.
Mindenesetre sok probléma -és rendőrmentes kilómétert kívánok!
Hétvégén iszom a sikeredre. Amerikai autós találkozó lesz a Kincsem Parkban. Úgy néz ki, vonattal megyünk-jövünk, tehát nyugodt szívvel lehet okádásig vedelni. Most viszont lépnem kell, mert éjjel meló van, és még főznöm kell néhány szendvicset, hogy bírjam reggelig energyvel.

Nem tudom, milyen úton-módon lehet gyorsított eljárást kérni, de úgy érzem, egy hozzáértő hamarosan jól leírja ide.

Cső!

malcsik # 2007.04.27. 10:03

Moskvichman!

Akkor Te most büntetett előéletű vagy?
Az én szabsértésemmel is majdnem annyit kaptam, mint Te, pedig nekem szabsért. lett, ha minden igaz..

Én szeptemberben kapnám vissza a jogsimat.
10 hónapra vették el, ami azt jelenti, hogy nov óta nem vezetek csak áramot:))

Ha ez igaz jól kijöttél belőle, szép munka!!

Arra lennék még kiváncsi, hogy az utánképzésre kötelezetteknek ugyanazt a progit kell évgig csinálni??

Úgyértem vezetni mindenkinek kell?
Egy M5 össel kibékülnék..:-))

Minden nap, olyan jó kelni csak ha meglátok egy rendőrautót akkor legszívesebben bele...ék, 6 hónap alatt ez az undor csak erősödött nálam!

Üdv. bocsánat a csúnya szövegért, de nem látom az igazságtalan igazságszolgáltatásban a rációt, mert ha a boltban 1 liter coca-colát kérek azt kapok, és azon az áron!!

Na asszem itt leállok az írással, nem akarok olyan butaságot írni, ahogy mások rosszindulatból ítélkeznek...

Pjotr # 2007.04.27. 11:51

Malscik az talán nem a rendőrök hibája, hogy elkaptak...
Az ítéleted szerint valóban fogyasztottál alkoholt, akkor meg nem értem milyen alapon háborogsz.

Szab22 # 2007.04.29. 08:30

Üdvözlet!

Tegnap meglátogattuk a közeli horgásztavat 2 barátommal, ahol legurituttunk egy-két üveg sört, a probéléma csak az volt, hogy én vezettem. Hazafelé az egyik kanyarban megcsúsztunk, és ütköztünk egy fával. Személyi sérülés nem történt, eltekintve attól, hogy a mellettem ülő barátom arcát felsértette a légzsák. Ránkhívták a rendőröket, a szonda 0,67-et mutatott mikor megfújtam, aztán vérvétel aminek az eredményét még nemtudom. Még tanuló vagyok (22éves), és még idén kiszeretném váltani a vállalkozói igazolványt, ami hez ha jól tudom erkölcsi bizonyítvány szükséges. De ezek után nem az erkölcsimbe bekerül a dolog.
Az volna a kérdésem, hogy létezik-e olyan eljárás, hogy az erkölcsi bizonyítvány tiszta maradjon.

Bármilyen információt szívesen fogadok...
A válaszokat előre is köszönöm!

Szab22 # 2007.04.29. 09:00

Hozzáfűzném az előzőhöz, hogy bütetlen előéletem van, és még szabálysértést sem követtem el.

Traffic # 2007.04.29. 20:10

T. szab22!

Az erkölcsid tiszta marad, ne aggódj.

T. Vanessa001!
A rendőrségen hiába kéritek a jogosítvány bevonását, a nyomozás ugyanis már lezárult.
A helyszínen el kellett volna a vezetői engedélyt.

Malcsik!

Sajnálom.
A bűnügyi költséget véleményem szerint nem fizettethetik ki veled, mivel a büntetőeljárást megszüntették. Járj ennek utána!

Szab22 # 2007.04.29. 21:31

Köszönöm a gyors választ Traffic!

Nem kételkedem, de mitöl ilyen biztos ez?