Ittas vezetés


Jack20 # 2019.11.29. 09:31

Sziasztok!

Megjött a határozat, a kormányhivatalból, és nem látok semmilyen utalást azzal kapcsolatban, hogy utánképzésre kéne járnom. Csatolom a képet róla. Ezek szerint akkor nem kell mennem ha nincs beleirva?

https://kepkuldes.com/image/eFtOSH

Ittasvezetes.hu # 2019.10.27. 10:13

Bandi821

Kollégák jelezték, hogy sikerült Önnel beszélni teletonon, reméljük megkapta a kérdésekre a választ. Sok sikert kívánunk az ügyének rendezéséhez!


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Bandi821 # 2019.10.26. 17:51

Kedves Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni ittas vezetés ügyemben, hétfőn már 3 hónapja lesz, hogy elvették a jogosítványom egy közúti ellenőrzés során, mert 0,25 fölött fújtam a szondát.
Már több mint egy hónapja annak is, hogy kihallgattak, a kihallgatást végző rendőr azt mondta vagy kapok egy végzést, vagy egy idézést, egyik sem történt meg.
Ilyenkor mit tudok tenni, hogy haladjon valamerre az ügy?
Olvastam itt, hogy Budapesten akár egy évig is elhúzódhat az ügy, nekem Szegeden lesz elvileg elbírálva.

Köszönöm előre is a válaszokat

Ittasvezetes.hu # 2019.10.26. 00:10

Youtube:

Ittas Vezetés Videoblog 05. Jogosítvány Nélküli Vezetés


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2019.10.25. 23:41

budai7

A világ összes állampolgára vezethet, amint a vezetői engedélyét jogszerűen visszakapta, és azt az Őt igazoltató hatósági személynek fel tudja mutatni. Pont.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

alfateam # 2019.10.25. 20:56

Vezethetsz Ukrán jogosítvánnyal csak honosítani kell.

A többi tényleg csak "rizsa".

.És az birói jogkörre tartozik,hogy mit akar a biró elfogadni és mi lesz az itélet
Ki a fenére kellene bízni, talán Julis nénire?

Szóval kell az állam bácsinak a pénz ki van adva
Hogyne! Ha elveszik a jogosítványodat attól dől a pénz az állam bácsinak.

budai7 # 2019.10.25. 20:18

Elvették a jogosítványomat egy nem bizonyitott ügy miatt 1.5 évre.Ahogy tapasztaltam már az elsöfoku tárgyalás elött meg volt az itélet írva.Két szakértöi véleményt elutasítva nem figyelembe véve, és a tanuk meghallgatásának mellözésével,hogy állitolag félnek.És az birói jogkörre tartozik,hogy mit akar a biró elfogadni és mi lesz az itélet.Szóval kell az állam bácsinak a pénz ki van adva.Ez magyarország 2019-ben.Ennyit az ügyröl.Kérdésem az lenne,hogy ha ukrajnában ami nem eu-s ország, és van kint bejelentett lakcimem letehetném e ott a jogosítványt amivel itthon is közlekedhetnék.Elöre is köszönöm,ha valaki erre válaszolna!

wers # 2019.10.24. 04:00

útvonalengedélyt hol kell kérelmeznem, hogy a jogosítványomat visszaadják és csak a munkahelyemig legalább járhassak vele?

Nem teljesen érthető, mert útvonal engedély gépjárműre vonatkozik.

Az eltiltás alatt csak abban a kategóriában vezethetsz, amire nem tiltottak el.

Traffic # 2019.10.23. 10:18

T. Jack20!

Az közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 18. § (6) bekezdés a) pontja alapján:
Az utánképzésen nem kell részt vennie a járművezetőnek, ha az eltiltás csak járműkategóriára vagy járműfajtára terjed ki, és az a vezetői engedély visszavonásával nem jár.

Az Ön esetében tehát nincs utánképzési kötelezettség.

A bírói döntést elég méltányosnak tartom.

mrkorrekt # 2019.10.22. 07:57

Én is azt javaslom, hogy ittas vezetés miatti ügyben minél hamarabb fordulj ügyvédhez! Akár bírság mérséklése, vagy kategória kedvezményt is elérhetsz vele!!

Nekem Dr. Király Enikő büntetőügyvéd segített sokat! Őt nagyon ajánlom!
www.drkiralyeniko.com

Egy hívást szerintem megér! Sok sikert!

wers # 2019.10.05. 00:40

Na, ezen nem kell izgulnod, fogsz kapni csekket, és minden egyéb felvilágosítást, hogyan tudod megfizetni a kirótt büntit. Nem bízzák a véletlenre.

Jack20 # 2019.10.04. 20:56

Wers

Köszi a választ. Remélem nem kell mennem. És még annyi hogy hova kell befizetni a pénzbüntetést? Semmi erre utaló dolgot nem láttam a határozatban se bankszamlaszamot, se semmit, így nem tudom hova meg kinek kell befizetni...

wers # 2019.10.04. 04:30

Jack20 a Kormányhivataltól fogsz kapni egy határozatot, amiben egyértelműen benne lesz, ha vizsgára köteleznek.

Ittasvezetes.hu # 2019.10.03. 19:54

Jack20

Az utánképzés - helyesen: KÖZLEKEDÉS ALKALMASSÁGI VIZSGA ügyében az alábbi mondatot másolja a Youtube keresőbe. Mindenre választ kap!

Ittas Vezetés Videoblog 06. Az Utánképzés


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Jack20 # 2019.10.03. 10:51

Sziasztok!

Augusztus 4-én kaptak el ittas vezetés miatt, ma kaptam meg az ítéletet. 0,40 volt a legalkohol szintem. 6 hónap "B" kategóriás közúti járművezetéstől való eltiltást kaptam, plusz 100 ezer forint pénzbüntetést. Az lenne a kérdésem hogy kell-e utánképzésre mennem ezek mellett, vagy ez olyan korlátozás, hogy ennél nem kell?

wers # 2019.10.03. 04:11

Nem csak az elme, a test is emberfeletti, na

:DDDD

drbjozsef # 2019.10.02. 17:59

wers,

Nem csak az elme, a test is emberfeletti, na.

Szomorú örökös # 2019.10.02. 16:49

wers

ha necces, hogy még nem ürült ki a szervezetből az alkohol, akkor ne vezessen.

Én pont ezért tartok a kocsiban egy viszonylag jó minőségű német digitális szondát, hogy indulás előtt ellenőrizni tudjam magam. Ha az 0 értéket mutat, akkor el lehet neki hinni, hogy valóban annyi. Most szombaton is indulás előtt kíváncsiságból belefújtam, bár szinte biztos voltam az eredményben...és be is jött.

sok gyárkapuban reggel szondáznak. A fiúk délután már 18.00 körül sem mernek meginni egy deci bort sem, mert arra reggel 6-kor vélhetően (tapasztalat szerint) jelezni fog.

Ezt én azért rémtörténetnek veszem inkább. Az, hogy egy este 6-kor elfogyasztott deci bort kijelezzen még reggel a gyárkapuban a szonda, annak nagyon kicsi a valószínűsége. Persze ha alkesz az illető és nem csak egy deci, akkor nyilván lehet ilyen. De egy egészséges emberi szervezet simán lebontja reggelre azt az egy decit.

Szomorú örökös # 2019.10.02. 15:54

akik rendszeresen edzenek előnyben is lehetnek lebontás ügyileg, mert rááll a szervezet

Na ez az, ami hatalmas kamuság, de csak nyugodtan vezessék itt egyesek félre az embereket.
Az alkohol ugyanis nem egészséges rendszeresen és mértéktelenül a szervezetre.

https://www.webbeteg.hu/…as-veszelyei

Akinek egészséges a szervezete és csak hébe-hóba fogyaszt alkoholt, azé sokkal hamarabb le fogja bontani.

Szomorú örökös # 2019.10.02. 13:20

wers

A rendőrségnél rendszeresített szonda egyforma, én még eddig mindig ugyanolyan szondát fújtam, pedig mostanában ha megállítanak, mindig fújni kell. Tavaly nyáron másfél órával egy négy százalékos sör után szintén 0 volt az érték, úgyhogy ez már nem véletlen. Azt egyébként eddig még nem tudtad, hogy van a feldolgozáshoz 118 kilós súlyom is egy tisztességes magassággal párosítva, így a szervezetem eléggé gyorsan dolgozik. Mellesleg kiszámoltam és az elfogyasztott mennyiségnek a táblázat alapján kb 6-7 óra elég volt. Mivel pia nélkül még 4 órát ébren voltam, csak a maradékot aludtam, így az a közel 10 óravosdzesen elég is volt hozzá. ;-)

Ne feledd, ebben nincs két egyforma emberi szervezet, úgyhogy mázliról ne beszéljünk inkább!

wers # 2019.10.02. 11:16

Valahogy mázlid volt, vagy a rendőr szondája nem volt szuperérzékeny. Sokféle van.

Én nem magyarázok semmit, csak éppen nem bíztatok senkit, hogy ha necces, hogy még nem ürült ki a szervezetből az alkohol, akkor ne vezessen. Különben utána lehet, sokáig nem is fog kelleni. Na meg igen sokba is kerül.

Szomorú örökös # 2019.10.02. 11:11

wers

Ezt hiba magyarázod még hetekig, én vasárnap reggel a lagzi után szondát fújtam, az 0 értéket mutatott és így nem voltam ittas vezető. Bár tudom te így látatlanban annak minősítesz - bár jogos nem sok van hozzá - de azt meg lesz....rom. :-D

wers # 2019.10.02. 04:34

A hamisítatlan tények viszont azt mutatják, hogy nálam 0 érték fújása történt reggel mind a saját digitális német szondámmal, mint a rendőrével.

Az is hamisítatlan tény, hogy sok gyárkapuban reggel szondáznak. A fiúk délután már 18.00 körül sem mernek meginni egy deci bort sem, mert arra reggel 6-kor vélhetően (tapasztalat szerint) jelezni fog.

Ittasvezetes.hu # 2019.10.01. 17:13

Valamiért nem illesztődött be a link alább...

Youtuben beírni:

Ittas Vezetés Videoblog 04. Másnaposság

Ott a válasz a másnaposságra...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2019.10.01. 17:10

Jude21

"A rendőrök azt mondták neki,hogy nem javasolják a vérvizsgálatot,mert tapasztalatuk,hogy rosszabb eredményt kap”" -Hamis állítás

"előző este fogyasztott sört utoljára,a baleset délben történt.0.35 értéket jelzett" A szonda nem tudja ki mit és mikor ivott, csak azt, hogy ittas akkor és ott.

Kívánjuk tiszta szívből, hogy gyorsított eljárás legyen, ám ezt minden rendőr megígéri, valójában az ügyész-bíró pároson múlik, tehát az, hogy Önök kaptak egy ilyen ígéretet egy másik épületben - amelyet Rendőrségnek nevezünk - nem készpénz. Szinte mindenkinek ezt ígérik, de nem rajtuk múlik. Megyétől is függ, nagyvárosokban ez sokkal ritkább. Konyhanyelven: "roskadoznak a mappák az iratszekrényekben, az Ön ügye a háromszázhuszadik helyen áll, csak Önnek sürgős, másnak nem, és a bíróságot semmilyen szabály nem köti ahhoz, hogy köteles egy ügyet gyorsan lezárni. A fővárosban akár 1 évig (!) vagy tovább is elhúzódnak ittas járművezetés alapesetek ügyei.

A másnaposságról egy kis útmutató:


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap