Ittas vezetés


Geee # 2007.02.12. 19:50

Amugy igen írtam alá.

Traffic # 2007.02.12. 19:57

Tekintettel arra, hogy nem mérték be pontosan a "szintedet", a számodra legkedvezőbb értéket kell figyelembe venni, ez pedig a 0,2 ezrelék.
Gondolom az eljárás során azt mondod, hogy nem annyit ittál, amennyit bevallottál a helyszínen, hanem kevesebbet...
Mindenképp kérd a kategória eltiltást.

lacika12 (törölt felhasználó) # 2007.02.12. 19:58

Még annyi kérdésem lenne, hogy ez az ügy belekerülhet -e az erkölcsi bizonyítványba?

Traffic # 2007.02.12. 20:03

T. lacika12!
Ha pénzbüntetéssel vagy eltiltással zárul az ügy, akkor nem!
Ettől függetlenül bekerülsz a nyilvántartásba (amit a rendőrök, ügyészek, bírók láthatnak), de az erkölcsi tiszta marad.
Ha véletlenül ismét büntetőeljárás indulna ellened, a Bíróság úgy tekint rád, mint büntetett előéletűre és súlyosbító körülményként értékelhetik.

helyszínelő # 2007.02.13. 12:51

T: Lacika!
Küld egy mailt. a bobo64@freemail -ra
Ott megadom a telefonszámomat és minden kérdésre megkapod a választ. 20 évig vizsgáltam ilyeneket!


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

monalisa1 # 2007.02.13. 14:06

Kedves Traffic és helyszínelő!
Olvasva a különböző történeteket, NAGYON rendesek vagytok, hogy segítettek a bajban lévőkkel, bármi is legyen az aktuális probléma.

Csak megjegyeztem a fentieket...

kori76 # 2007.02.13. 15:38

Sziasztok.
Engem 0,33-mal fogtak meg!az 1 fokon 3honap eltiltást és 40 ezret kaptam büntetést.Sajna nem vagyok családfentartó,a munkámhoz nem kell a jogsi ,és a munkáltató sem ad semmien nyilatkozatot.Érdemes-e beadnom ilyen feltételekkel kifogást a rendőrségre?előre is köszönöm.

Traffic # 2007.02.13. 19:18

T. kori76!

Annyiban érdemes, hogy a büntetésedet nem súlyosbíthatják. Vagy enyhítik vagy helybenhagyják.

Hallgatag # 2007.02.13. 21:33

"Ha véletlenül ismét büntetőeljárás indulna ellened, a Bíróság úgy tekint rád, mint büntetett előéletűre és súlyosbító körülményként értékelhetik. "

Ez nem jogellenes ? Mi az, hogy úgy tekint ? Vagy az vagyok, vagy nem.

Dr.Attika # 2007.02.13. 23:02

A "priusz" törlése csak kívülálló irányában jelenti azt, hogy nem követett el bűncselekményt. A bíróság előtt ott fekszik a teljes "büntetőjogi" előélete.

Hallgatag # 2007.02.14. 04:29

Magyarul a priusz egy életen át létezik.

kori76 # 2007.02.14. 16:33

T.Trafic!
Köszönöm megerősítő válaszodat!
Még egy kérdésem lenne,hogy az 1 foku határozatban a t.zászlós azt kéri hogy a kifogást neki kell beadjam,de a városi bírósághoz címezzem!ez elfogadott séma?Ha igen a bíróságra is "kifogást" kellm írjak?,és tényleg nem kell illetékbélyeg?előre is köszi

Traffic # 2007.02.14. 18:12

T. kory76!

Mindent úgy van, ahogy leírtad. :)

Geee # 2007.02.16. 17:18

Sziaasztok!
Olyan kérdésem lenne ,hogy elkaptak a randőrök hogy ittasan motoroztam robogóval, szondát is fújtam de nem vittek be csak feljelentettek.
Ezt írtam nemrég, és most megkaptam a levelemet amiben 35000ft pénzbírságra követelnek, és 4 hónap jogsi eltiltás .
A szonda zöldet mutatott azt írták, ez nekem nem sokat mond.
Mit tudok tenni az ellen hogy ne vegyék el a jogsim?
Rem valaki tud segíteni

ObudaFan # 2007.02.16. 20:01

Kifogást tudsz benyújtani, aminek önmagában semmi költsége, aztán reménykedhetsz egy rövidebb eltiltásban. Rövidebben, nem abban, hogy nem lesz eltiltás.

dauphin # 2007.02.17. 22:34

Sziasztok,
December 20-án ittas vezetésért a rendőrség elvette a jogosítványomat. Január 15 hivatalosan kiderült, hogy 0,7 volt az alkoholszintem, így maradt az ügy a rendörségen. Azóta viszont semmi hír.
Az érdekelne, hogy milyen időbeni kötelezettsége van a rendőrségnek az eljárás befejezéséhez.
Köszönöm

taxi548 # 2007.02.20. 15:28

T. Traffic.
Már rég kérdeztelek azzal kapcsolatban hogy a barátomat elkapták kamionnal ittas vezetésért és mik a kilátásai. A mai nap másfél évre elvették az összes kategoriát, de pénz büntetést nem kapott. Ö szerette volna ha van pénz büntetés és kevesebb időre veszik el a jogsít.Mint család eltartó most nagyon nehéz helyzetbe került. Fellebbezésre 3 nap áll rendelkezésére. Szerinted van értelme fellebbezni vagy jobb ha bele törödik. Köszi

ObudaFan # 2007.02.20. 23:05

dauphin!
Nincs helye felelôsségre vonásnak, ha a cselekmény elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).
A szabálysértés miatt az eljárás alá vont személlyel szemben a szabálysértési hatóság, fegyelmi hatóság, az ügyészség és a bíróság által foganatosított eljárási cselekmények az elévülést félbeszakítják. A félbeszakítás napjával az elévülési idô újrakezdôdik.
A cselekmény elkövetésétôl számított két év elteltével nincs helye szabálysértési felelôsségre vonásnak.

ObudaFan # 2007.02.20. 23:08

taxi!
Mondjuk a súlyosítási tilalom folytán az nem lehetséges - hacsak az ügyész nem fellebbez súlyosításért - hogy majd a másodfok inkább kiszab egy kis pénzbüntit, de kevesebb időre veszi el a jogsit, de az nem lehetetlen önmagában, hogy kevesebb időre veszi el a jogsit, esetleg nem minden kategóriára. Hogy ez be fog-e következni, azt lehetetlen megjósolni, de egy próbát megér.

Árpi44 # 2007.02.21. 15:55

Sziasztok

Volna nekem egy ittas vezetésem amin 0.45-öt mutatott a szonda.Ekkor a rendőr azt mondta hogy ugy 1.5 óra mulva elvihetem a kocsit mivel arra valamelyest felszívódik a szervezetből az általam bevallott két sör.Nos ez időtartam alatt beültem egy helyre a velem tartózkodó személyekkel ahol én megittam ezek után 1 ásványvizet.Mivel barátaimnak mehetnéke volt ezért ugy 1 órát tartottam be az 1.5-ből.A gond ott kezdődik hogy hazafelé megállított egy másik járőr akinél ugyanugy jelzett a szonda,0.44-et.El is vittek vérvételre de erről még nem érkezett határozat.
Én azt hittem hogy a két ügyet egybevonják bünhalmazatként (bár 0.5 alatt szabálysértés)erre kiküldenek számomra 1 határozatot csak az első ügyről.Várhatom a következőt?Kérdésem a következő : Megbüntethetnek e 2-szer ugyanazért a szabálysértésért ugy hogy közben nem fogyasztottam alkoholt és mellette a rendőr szavát betartottam igaz 0.5 órával kevesebbel betartva.
Az első rendőr még abban is szabálytalanul járt el amikor otthagyott a buszmegállóban a kocsival hogy parkoljak be az autóval magam a legközelebbi parkolóba.Akik velem voltak tanuim rá.Második járőr maga járt be a parkolóba a kocsimmal.

A kétszeres értékelés tilalma vonatkoztatható erre az ügyre is?Mivel még a második járőr sem volt tisztában hogy mit csináljanak.Persze a feljelentést megtették.Tekintve a vérvételre és a jegyzőkönyvre.

ObudaFan # 2007.02.21. 16:31

Ez nem egy szabálysértés, hanem kettő szerintem, egymástól jól elhatárolhatóan. Még a leírtakból is az derül ki, hogy az akaratelhatározás sem volt éppen egységes. Attól meg, hogy a rendőr is hibázott, még elkövetted a szabálysértést.

Árpi44 # 2007.02.21. 17:43

Akkor jogosan fogok hivatkozni a rendőri intézkedés hibáira mivel ha nincs ösztönzés akkor nincs vezetés.Második alkalom után nem ösztönöztek és nem is vezettem tovább.

woodoo # 2007.02.23. 12:15

Sziasztok!
Engem még múlthét szombaton kaptak ittas vezetésen. Miután az alkoholszonda elszineződött bevittek a kapitányságra Seres mérésre az az érték először azt hiszem 0.7fölött volt. aztán mivel még többet is akartak csinálni megfujatták velem mégegyszer de az nem sikerült mert lefagyott a gépük. Na mindegy ezt olyan két órán át kinlódtak vele átvittek egy másik gépre ott ment a dolog de ott már 0.65 és 0.55 öt mutatott. Nem tudom mért de nekem ezt a két blokkot adták oda és elvették a jogsim a helyszínen. Most kijött egy gyanusított kénti idézés hogy jelenjek meg a kapitányságon kihalgatásra. Mivel a munkámhoz elengedhetetlen a jogosítványom kértem egy kérelmet a munkáltatómtól. az lennem a kérdésem hogy mire számíthatok és hogy van e értelme a kérelem átadásának. És mivel még soha nem követtem el még egy tilosban parkolást sem számíthatok e valami enyhítésre az ügyemben.
Várom észrevételeiteket hasonló mértékű ügyben.

Traffic # 2007.02.23. 16:14

T. woodoo!

...de ott már 0.65 és 0.55 öt mutatott. Nem tudom mért de nekem ezt a két blokkot adták oda

Mert ez a két mérés használható fel bizonyítékként, a 0,7-es nem a gép hibája miatt. Örülj az alacsonyabb értéknek!
Van értelme a kérelem átadásának. A tiszta közlekedési előélet enyhítő körülmény.
Pénzbüntetésre és járművezetéstől eltiltásra számíthatsz, mely minimum 1 év. Kihallgatásod során mondd el, hogy miért van szükséged a vezetői engedélyedre.

T. Obudafan!

Szabálysértésnél nem tudom biztosan, hogy hogy van, de bcs. esetén 1 rendbeli, mivel egyazon italfogyasztásból származó etilalkohol volt a vérben mindkét alkalommal. Azt, hogy ismét vezetett az illető, súlyosbító körülményként értékeli a Bíróság.

helyszínelő # 2007.02.23. 16:38

Voodoo!

Utánna nézek, de úgy emlékszem, hogy a cselekmény és az első mérés között 30 percen belül kell meglennie.
Légy türelemmel, majd írok. A gyanúsítottkénti vallomásodat tedd meg, őszintén és beismerően. Max. az eljárási hibára hivatkozva lehet majd kifogást találni.


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!