Könyvelő nem készíti el a beszámolót


PaXer # 2024.06.10. 14:21

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben szeretnék segítséget kérni:
A cégünk szerződést kötött könyvelői szolgáltatás igénybevételére egy könyvelő céggel.
A havi díjakat rendszeresen fizettük, a könyveléshez szükséges adatokat eljuttattuk a cégnek, már januárban rendelkezésükre állt a teljes könyvelési anyag, semmilyen hiányt nem jeleztek.
Többször kérdeztem, hogy hogyan áll a beszámoló, mindig az volt a válasz, hogy csinálják és időben küldeni fogják.
Majd elérkezett a május 31. és nem készült el... továbbra is azzal hitegettek, hogy a jövő héten küldeni fogják.
Természetesen azóta se történt semmi előrelépés az ügyben, csak közben eltelt egy újabb hét.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ebben a helyzetben mit lenne érdemes csinálnom?
Ha nem teszek semmit és tovább várok, akkor az adóhivatal mulasztási bírsággal sújthat és törölheti az adószámunkat.
Ha azonnali hatállyal felmondok és egy másik könyvelőt bízok meg a beszámoló elkészítésével, akkor a könyvelési díjat gyakorlatilag kétszer fizetem ki.
Ebben az esetben a többletköltségek miatt perelhetem az eredeti könyvelőt, aki megkárosított miután felmondtam neki?
Vagy a könyvelési díjat vissza lehet perelni, mert gyakorlatilag itt a könyvelés annyiból állt, hogy havonta küldött egy fizetendő számlát?
Milyen lehetőségeim vannak, hogyan lenne érdemes elindulni, hogy ebből a helyzetből kikerülhessek?
A könyvelő cég ellen valamelyik hatóságnál lehet panaszt tenni?

Előre is köszönöm!