GYED,GYES, táppénz


tirtix # 2011.03.18. 07:50

Tisztelt Szakértő!

2006-tól folyamatos bejelentett munkaviszonyom volt,jelenleg 2011.02.01-től regisztrált munkanélküli vagyok és kapom a járandóságot.A segítségét szeretném kérni mit tegyek a következő okból: ma reggel teszt alapján kimutatható a terhességem, orvosnál még nem voltam..pár napos estleg 1-2 hetes lehetek. Mit javasol mit tegyek gyás/gyed/gyes ügyekben hova kihez millen szervezethez forduljak hogy valamilyen szinten jogosult legyek? Szeptemberig kapnám az álláskeresési összeget. Kérem mihamarabbi válaszát mert teljesen tanácstalan vagyok. a lakóhelyem is új itt jelenleg a tartózkodási helyem van még munkaügyiben is a régi lakhelyemen vagyok nyilvántartva. Mit tegyek? Kérem szives és gyors segítségét hogy időben tudjak intézkedni! Köszönöm szépen előre is a válaszát!

Betty

Szatti # 2011.03.18. 07:51

Kedves Nandy,

nagyon köszönöm a választ!

Szatti # 2011.03.18. 09:23

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam:
a gyermek nem beteg.
Az édesanyát műtik, és ő felügyelte eddig a gyermeket. Nincs aki ellássa az 5 éves fiút, míg az anya kórházban van, illetve lábadozik.
Ebben az esetben is jár az apának a gyermekápolási táppénz?

Greenwicca # 2011.03.18. 13:00

Tisztelt Szakértő!

1992 óta folyamatos bejelentett munkaviszony(ok)-al rendelkezem. 2009.05.12.-én megszületett kisfiam, akivel GYED-en vagyok. Következő gyermekemmel 2011.08.11.-re vagyok kiírva.
Nem tudom, mitévő legyek. Májusban a GYED lejárta után menjek el betegállományba +TGYÁS-t igényeljek a köztes időre, vagy GYES+TGYÁS-t? Hogyan járok jobban? Az eset pikantériája, hogy jelenleg felszámolási eljárást indítottak a jelenlegi munkahelyem ellen.
A segítségét kérném, hogy mik a lehetőségeim és a GYED-emet mi alapján fogják majd kiszámítani?
Nagyon köszönöm a segítségét előre is.

Tisztelettel,

Greenwicca

Chili # 2011.03.18. 18:48

Tisztelt Szakértő,

a segítségét szeretném kérni a 2011. 04. 30-tól életbe lépő új táppénz szabály rám vonatkozó értelmezésében;2011.szeptemberre várom első gyermekem, folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem, a kérdésem az lenne, hogy amennyiben 04. 30 előtt táppénzre megyek, abban az esetben a régi szabályok érvényesek rám egészen a baby születéséig? Amennyiben a válasza igen, akkor még egy kérdés felmerül bennem, mégpedig, hogy akkor is a régi szabályok érvényesek, ha az orvos folyamatosan hosszabbítja a táppénz időtartamát, mivel ha jól tudom egyszerre maximum 2 hétre tud kiírni?

Nagyon köszönöm a válaszát!

Glória13 # 2011.03.19. 22:01

Kedves Nandy!

Megakadt a figyelmem egy hozzászólásodon, ami 2011.03.11. 13:16-kor íródott.

"Aki nem ért hozzá, az ne vállaljon el ilyen munkakört! A kifizetőhelyi TB-ügyintéző hozzá(nem)értésén nagyon sok dolgozó pénze múlik, EZ NEM JÁTÉK!!!
A helyedben azonnal írásos panaszt tennék első körben a munkáltatómnál, és utána az OEP-nél is! A kifizetőhelynek ugyanis kötelessége szakképzettséggel (és lehetőleg releváns gyakorlattal) rendelkező alkalmazottat felvenni TB-ügyintézőnek."

Néhány hete írtam már ide a saját problémámmal kapcsolatban, akkor Dödölle1 minden igényt kielégítő, alapos válaszait és tanácsait megfontolva hoztam meg a döntésemet: nem kergettem tovább a GYED-emet, biztosított státusz hiányában úgyis minden felesleges lett volna, az utolsó határozat semmissé tételére kapott 30 nap ma járt le.
Feladtam.
Mégis valami belül azt mondogatja nekem, hogy ennek nem így kellett volna történnie, a méltányossági GYED sikerülhetett volna, ha a TB-ügyintéző értette volna a dolgát... Nem vagyok biztos benne, ezért megkérdezem:
a TB-ügyintéző megigényelhette volna a méltányossági GYED-emet akkor, amikor még biztosított voltam? Talán a TGYÁS lejárta előtt, amikor még a munkáltatóval kötött határozott idejű szerződésem nem járt le?
Mindig az motoszkál bennem, hogy ez az ügyintéző valamit elrontott - és ezt most én és a gyermekem böjtölhetjük.

Konkrétan: 2010. szeptember 20-án járt le a szerződés.
2010. szeptember 30-án a TGYÁS. A kislányom május 13-án született, a frissen beiktatott törvény elején, ezért határeset voltam, mivel a TGYÁS-t még kaptam.
Október 1-én adtam be önállóan a GYED igénylésemet, azok után, hogy az szóban forgó ügyintéző elmondta, nem vagyok jogosult. Azért nem, mert a szülés napját megelőzően "csak" 306 biztosított napom volt. (41 éves, első babás, többszörös veszélyeztetett terhességgel a 9. hónapban is dolgoztam, a biztosított napok miatt.) Viszont a TGYÁS még április 16-án megkezdődött, így voltak, akik azt mondták, hogy talán mégis a régi törvény vonatkozik még rám.
Így alakult, hogy kérvényeztem, fellebbeztem, méltányossági kérelmeztem, végül kiderült, hogy teljesen hiába vesztegettem az időmet, mert én már akkor sem voltam biztosított, amikor először beadtam az igénylést.
Kérdésem: a TB-ügyintézőnek jogilag felróható-e, hogy veszélyeztette egy család egzisztenciáját azzal, hogy nem adta be a méltányossági igénylésemet, vagy nem szólt, hogy van egy ilyen lehetőségem?
A mai napig egy fillért sem kaptunk sehonnan, a családi pótlékot leszámítva.
A GYES-t március 7-én igényeltük meg, október 1-ig visszamenőleg. Még nincs határozat a kezemben.

Ha felróható a TB-ügyintézőnek a jövedelem kiesésem, akkor mit és hogyan kell tennem? Van-e olyan lehetőség, hogy kárpótlásra kötelezzék őt? (Természetesen, ha valóban jogilag is mulasztott - mert emberileg egész biztosan.)

Nagyon szépen megköszönöm a választ, sok szeretettel kívánok mosolygós, szép napot: Glória

Ancsa77 # 2011.03.20. 18:18

Kedves Szakértő!

Mivel még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, ezért próbálkozom újra.

Elküldtek a munkahelyemről de nagyon úgy tűnik, hogy talán össze is jönne egy másik hely. Mindezek közben kiderült hogy terhes vagyok, és novemberben (ha minden jól megy) meg is születik az első kisbabám.

Viszont nem tudom, hogy aláírhatok-e például egy egyéves határozott idejű szerződést, tudván hogy nem fogom tudni végig dolgozni. Lesz-e belőle mégis hátrányom?...

Ha találok egy állást de minimálbérre lennék lejelentve, akkor ez alapján kapnám majd GYED-e vagy az előző évi keresetem alapján? Vagyis nem tudom, hogy érdemes-e ilyet bevállalni.
A segítséget előre is köszönöm!

Ancsa77 # 2011.03.20. 18:27

Tisztelt Szakértő!

Már korábban is írtam, de mivel nem kaptam rá választ így újra próbálkozom. És sajnos az előző levelem is eltűnt valahova.
Elküldtek az előző munkahelyemről de most úgy néz ki hogy sikeredik egy másik. Eközben kiderült hogy terhes vagyok, és novemberben születik meg (ha minden jól megy) az első kisbabám. Ezért lennének kérdéseim.

Tegyük fel egy éves határozott idejű szerződést szeretnének velem aláíratni. Megtehetem-e hogy aláírom tudván hogy nem fogom tudni végig dolgozni? Lesz-e és ha igen milyen hátrányaim ha mégis aláírom. Sajnos félek hogy ha közlöm velük hogy terhes vagyok akkor nem is vennének fel.

És ha elhelyezkedem, de csak minimálbérre jelentenek le akkor a GYED-et miből fogják számolni? Ekkor is az előző évi keresetem alapján?

Előre is köszönöm a segítséget!

mtengyer # 2011.03.20. 18:30

Tisztelt szakértők!

2 kéréssel fordulok önökhöz.
2008. jan.-ban született első gyermekem. 2010. jan 25.-ig gyed-et, majd gyest kaptam.
2010.02.12-04.31-ig voltam próbaidős alkalmazott egy cégnél, bruttó 90.000 ft-os fizetéssel. ezt követően 2010.05.13-vagyok alkalmazásban a jelenlegi munkahelyemen, első 3 hónapban nettó 80.000 ft.-os fizetéssel, majd nettó 90.000 ft-os fizetéssel. Decemberben kiderült hogy babát várok és sajnos 1 hét múlva pihenésre kényszerítettek a baba érdekében, így azóta betegszabadságon , majd táppénzen vagyok.
Az első kérdésem, hogy a táppénz változás új szabályai vonatkoznak -e rám , a második hogy tgyas-ra és gyed-re számíthatok-e,és milyen módon számolhatom ki ennek az összegét.
Előre is nagyon köszönöm.

Tisztelettel!

mtengyer

piszke1 # 2011.03.21. 07:56

Második gyermekemmel 2011. március 20-án lejárt a gyesem. Munkahelyem "szívességből" vett fel, hogy míg nem kell utánam fizetnie, jogviszonyban maradhatok, majd elválunk egymástól. Mivel a gyesem lejárt, szeretném megszüntetni a munkaviszonyomat, hogy a cégnek ne kerüljek pénzbe. Álláskeresési járadékot szeretnék igényelni, hogy jövedelemhez jussak, míg nem találok állást.
Kérdésem, hogy milyen módon szüntessem meg munkaviszonyomat? Úgy tudom, közös megegyezésnél kötelező a szabadságmegváltás, ami munkáltatómnak pénzbe kerül, így ez nem jó megoldás. Vagy esetleg lehet valami megállapodást kötni, hogy nem kérek szabadságmegváltást? Hogy járok a legjobban?
Válaszát köszönöm!

jogoska1 # 2011.03.21. 14:40

Kedves nandy!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod a szünetelő vállalkozó táppénzével kapcsolatban!Igazán sokat segítettél vele :)

Ja, és nem vagyok könyvelő... csak egy sima, mezei ügyfélszolgálatos ügyintéző... de tényleg nem vagyok tisztában az adó-, illetve tb-jogszabályokkal, ebben igazad van. :)

Még egyszer köszönöm!

anne01 # 2011.03.21. 18:39

Ancsa77

A te érdeked azt diktálja, hogy biztosításban legyél és minél később szóljál a terhességedről. A munkáltató szempontjából ez igen csúnya és nem korrekt dolog.

anne01 # 2011.03.21. 18:43

mtengyer

A táppénz változásokról még igen nehéz bármit mondani, de jó eséllyel a már megkezdett táppénzekre nem vonatkoznak még az új szabályok.
Tgyás a 2010-es év alapján fog járni, gyednél már érdekes lehet, hogy a betegszabadságod (nem táppénz!) meddig járt és mikor fogsz szülni.

anne01 # 2011.03.21. 18:45

piszke1

Legálisan nem megoldható, hogy ne kerüljél pénzbe a cégnek.

dodo0417 # 2011.03.21. 20:21

kedves Szakértők!

1995-óta folyamtos közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezem. 2008-ban született kislányommal 2010 dec 7-ig GYED-en voltam utánna gyesen és szabadságon. Július 1-ig egyéb nem kívánok visszamenni dolgozni, mert utolsó évem van a fősulin, így március 2-től fietésnélküli szabin és GYES-en vagyok. Kérdésem ilyenkor mi van a TB-vel? Április 1-jén epeműtétem lesz. nem lesz gond? Ilyenkor egyébként nem jár táppénz?

Ha visszamegyek dolgozni, és a kislány miaat vagy miattam áppénzre kellene mennem akkor járni fog?

köszi szépen

CsHAndi # 2011.03.22. 09:26

Sziasztok,

a táppénzből vonnak személyi jövedelemadót?
köszi

Dödölle1 # 2011.03.22. 10:31

kedves Szakértők!

1995-óta folyamtos közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezem. 2008-ban született kislányommal 2010 dec 7-ig GYED-en voltam utánna gyesen és szabadságon. Július 1-ig egyéb nem kívánok visszamenni dolgozni, mert utolsó évem van a fősulin, így március 2-től fietésnélküli szabin és GYES-en vagyok. Kérdésem ilyenkor mi van a TB-vel? Április 1-jén epeműtétem lesz. nem lesz gond? Ilyenkor egyébként nem jár táppénz?
Ha visszamegyek dolgozni, és a kislány miaat vagy miattam áppénzre kellene mennem akkor járni fog?

köszi szépen

A kérdése időnként zilált, nehezen értelmezhető.
Pl. Hol azt írja, hogy nem kíván visszamenni dolgozni, hol pedig azt kérdezi, hogy jár-e táppénz, ha visszamegy dolgozni.

Amennyiben fennáll a közalkalmazotti jogviszonya a GYES miatti fizetésnélküli szabadság alatt is biztosított, azaz egészségügyi szolgáltatásra jogosult ilyen értelemben "nem lesz gond".

Amennyiben az Önnek kedvezőbb az epeműtét miatti keresőképtelenség idejére a GYES helyett kérhet táppénz ellátást.

39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre és terhességi-gyermekágyi segélyre, illetőleg gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.(2) Az, aki egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra (a továbbiakban együtt: gyermekgondozási támogatás) és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe,.....

A GYES lejárta után -ha visszamegy dolgozni- táppénzre az általános, gyermekápolási táppénzre pedig az erre vonatkozó különös szabályok figyelembevételével jogosult.

Lásd: 1997. évi LXXXIII. törvény 39. § - 48. § előírásait és a 217/1997 (XII.1) Korm. Rendelet 26.§ -30. §. rendelkezéseit.

Tájékozódhat továbbá az OEP honlapján, valamint hasznos információkhoz juthat, ha az alábbi linkre kattintva elolvassa az OEP Kifizetőhelyi tájékoztató táppénzzel kapcsolatos fejezeteit.

http://www.oep.hu/…_TBKIFIZ.PDF

Kevesen tudják, hogy a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 5.§. kötelezően előírja a Megyei Kormányhivatal Egészségbiztosítási Szakigazgatási Szervének) és/vagy a TB Kifizetőhelyeknek az ügyfelek tájékoztatását.

Ezen jogszabályi hely szerint: "Az egészségbiztosító TÁJÉKOZTATJA a biztosítottat JOGAIRÓL és kötelezettségeiről, SEGÍTSÉGET NYÚJT IGÉNYE ÉRVÉNYESÍTÉSÉHEZ.

Mindezek figyelembevételével javasolom, hogy éljen a jogszabály adta lehetőséggel és további információért keresse fel a lakóhelye szerinti Megyei Kormányhivatal Egészségbiztosítási Szakigazgatási Szervének Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Osztályát.

Nagyon röviden és hangsúlyozva, hogy a teljesség igénye nélkül én ennyit tudtam segíteni. Remélem rajtam kívül más hozzászóló is tud érdemi tanácsot adni.

Üdv. :)

dublinka # 2011.03.22. 12:01

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdésemre szeretnék választ kapni:

Április elején sajnos kórházba kell vonulnom és a munkáltató által biztosított 15 napon túl, táppénzen leszek.

Az új rendelkezés szerint, ha április 30 előtt kezdem meg a betegállományt (túl a 15 napon) akkor még a régi szabály él, de ha folyamatos a táppénz és még belecsúszik május első ill. második hete akkor megbontják és kétféleképpen lesz számítva? vagy a folyamatos táppénz, ha a kezdete ápr. 30 előtt van akkor nem esik bele az új szabályba?

segítségüket előre is köszönöm.

nandy # 2011.03.22. 21:39

nem láttam még a törvényt, szerintem nem jelent meg a Magyar Közlönyben. Addig nem lehet biztosat mondani.

nandy # 2011.03.22. 21:41

CsHAndi:

igen, a táppénz szja-köteles jövedelem.

De jár utána az adójóváírás, és a családi adóalap-kedvezmény is - kérésre, ha a foglalkoztató beleírja az igénylésbe...

nandy # 2011.03.22. 21:48

Glória13:

a TB-ügyintéző megigényelhette volna a méltányossági GYED-emet akkor, amikor még biztosított voltam? Talán a TGYÁS lejárta előtt, amikor még a munkáltatóval kötött határozott idejű szerződésem nem járt le?

Nem, a méltányossági kérelemet már neked kellett volna beadnod. A TB-ügyintézőtök ott hibázott nagyot, hogy nem TÁJÉKOZTATOTT megfelelően. Az első igénylésedet viszont mindenképpen a (volt) munkáltatód felé kellett volna beadnod. Ennek befogadását, és a jogszerű elbírálását a (volt) munkáltató nem tagadhatja meg!

Sajnos nem hiszem, hogy sok mindent tehetnél az ügyben, mert azt nagyon nehéz bizonyítani, hogy az a bizonyos ügyintéző mit mondott neked és mit nem.
Talán még azzal érdemes lenne valamit kezdeni, ha tudnád bizonyítani, hogy a munkáltatód megtagadta az igényed átvételét. Esetleg mehet egy levél az illetékes OEP Ellenőrzési Főosztálya felé (vagy ahogy most hívják őket...).

Továbbra is fenntartom a véleményem: ha valaki nem ért hozzá, ne csinálja, mert másnak a tudatlanságával kárt okozhat. Akár még szándékosan is, hiszen tudnia kellene, hogy a hiányos tudásának mi lehet a következménye... (nagyon haragszom rájuk!)

Glória13 # 2011.03.22. 23:09

Kedves Nandy,

hálásan köszönöm a választ, ismét felcsillant egy apró reménysugár, hogy még nincs minden veszve. :)
(Sajnálom, hogy nem találtam e-mail címet, amire írhatok, így itt leszek kénytelen egy hosszabb leírást adni, elnézést kérek érte.)

Üdvözlettel: Glória

Glória13 # 2011.03.22. 23:26

Kedves Nandy, és Dödölle1!

Kérdésemhez pontosan szeretném a munkahelyi TB ügyintéző nő ügyemben való közreműködését elmondani.
Az ügyintéző néni a munkaszerződésem lejárta (2010.szept.20.) előtt kb 3 héttel (augusztus vége, szeptember eleje) azt mondta nekem telefonon, hogy nem kell bemennem, és nincs semmi dolgom, fogom kapni a TGYÁS után a GYED -et, majd ehhez levélben kiküldi nekem az igénylő lapot, amit kitöltve vissza kell hozzá juttatnom, ennyi lesz az egész.
Telt-múlt az idő, már októberből is eltelt egy hét, amikor először érdeklődtem, hogy miért nem érkezik az a levél. Akkor sajnos nem volt éppen bent az Illetékes néni :), ígéretet kaptam, hogy visszahívnak másnap. 3-4 nap után ismét én telefonáltam, hogy akkor most mi a helyzetem és a tennivalóm, amikor is azt mondták, hogy rendben van, menjek be.
Itt jött a hideg zuhany. Elém tették október közepén a kiléptető papírjaimat, amiket szeptember 30-ra dátumoztak, amikor a TGYÁS lejárt.
Aztán az Illetékes néni közölte velem (a 4 hónapos kisbabám az ölében), hogy áttanulmányozta jobban a jogszabályokat, és sajnos mégsem vagyok jogosult a GYED -re, mert nincs meg a 365 napom a szülést megelőző két éven belül.
Arra biztatott, hogy adjam be már másnap a GYES igénylésemet, mert feleslegesen vesztegetem a GYED igényléssel az időmet.
Aznap felhívtam azt a Hölgyet, aki segített a baba összes papírját és egyéb járandóságokat beszerezni, tudni akartam, hogy ő mit mond. Azt mondta, beadjuk az igénylést, mert legalább a méltányosságit meg kell kapnom az én szociális körülményeimet, a 306 napomat és minden egyebet figyelembe véve.
Adott nekem egy igénylő lapot, amit a munkáltatónak kellett kitöltenie.
Beküldtem Illetékes néninek, aki felhívott engem telefonon, mondván, hogy felesleges az egész, nincs értelme kitölteni. De nem azt mondta, hogy azért reménytelen, mert már nem vagyok biztosított, hanem mert a 306 nap, az annyi, nem több, és kész.
Kértem, hogy a részletekkel ne törődjön, ha ő nem adta be nekem kell valamit megpróbálni.
Azt mondta, úgysem fog sikerülni, és tessék-lássék kitöltötte. Így aztán, részemről minden azonnal lett intézve, mégis október 21-én adtuk be az igénylést, de október 1-től kértük.
A vicc az, hogy első körben pozitív elbírálásról értesítették ki a Munkáltatót. Ebből én nem kaptam.
A lényeg az volt, hogy felhívta Illetékes néni figyelmét arra, hogy szabály szerint az ő dolga lett volna beadni az igénylésemet, és felszólította, hogy kezdjen el fizetni havi 68.000,- forintot részemre GYED jogcímen.
Akkor Illetékes néni felvette a telefont, és több jelenlévő szerint az egész hete főleg azzal telt el, hogy az én ügyemmel foglalkozott. Egy család egzisztenciáját a saját presztízséért, imázsáért odadobta.
Végül is rátelefonált az (akkor még) OEP ügyintézőre, kikérte magának a kioktatást, és addig magyarázta a paragrafusokat neki, amíg azt nem mondták: rendben van, kolléganő, önnek van igaza, már el is küldtem az elutasító határozatot. Én már csak ebből kaptam.
Megpróbálom megszerezni az első határozatot, feltéve, hogy telefonon nem egyeztek meg abban, hogy semmissé teszik, mintha nem is létezett volna.
Nehezítő körülmény, hogy a kormányváltás révén a cég profilja leszűkült, elköltöztek, de teljesen nem szűntek meg, viszont hallomásból úgy tudom, hogy már Illetékes néni sincs ott. (!!!)
Persze, ezt OEP-en belül is fel lehetne kutatni azt a levelet, de nem tudom a módját, miként kellene... végül is ez egy hiba bizonyítéka, miért tartották volna meg? Viszont kimenő papírlevél volt, aminek kell, hogy nyoma legyen.
Azzal a levéllel tudnám bizonyítani, hogy a munkáltató nem volt hajlandó beadni az igénylésemet, ha meglenne az a levél? Végül is ez a témája.
Engem a pozitív határozat láttán felhívott a Munkáltatótól egy másik kolléganő, mondván, hogy örömhíre van, mégis csak lesz GYED-em, menjek be öt nap múlva.
Amikor bementem, Illetékes néni azzal fogadott, hogy a másik kolléganő elfelejtett engem tájékoztatni, hogy mégsem kell bemennem, mert mégis csak elutasító határozat lesz a vége.
Nem jutottam szóhoz, végül jámboran annyit mondtam, hogy ezt nem lehet épp ésszel elviselni, ami itt velem történik.
Az volt a válasz, hogy ő megmondta, hogy igényeljek GYES-t, ami havi 40.000,- forinttal kevesebb, mint a GYED lett volna. (De ez a mi családunknak nagyon sok!)
Szó nem esett a biztosított státuszom lejártáról, fogalmam sem volt, hogy az ember szül egy gyereket, és így ellehetetlenül. Még az egészségügybe sem mehetek, amíg legalább GYES-en nem leszek.

Tanút biztosan tudok hozni, ez elég lehet-e egy esetleges jogi útra tereléshez, kárpótlási igény érvényesítéséhez?
Kitartó leszek, és végig csinálom, ha van remény, és elmondjátok nekem, mit kell csinálnom, kit, hol és hogyan kell felkeresnem, akár privát e-mailben is várok szeretettel minden lehetőséget és tanácsot.

Még egyszer elnézést kérek a hosszú levélért, nem lesz több ilyen, igérem.
:)
Üdvözlettel: Glória

Ancsa77 # 2011.03.23. 09:54

Tisztelt Szakértő!

Hogy a biztosítási időbe beleszámít-e a munkanélküli vagy a passzív táppénz időszaka, vagy a próbaidő?
És jól tudom-e hogy a GYED és a TGYÁS megállapításához elég ha van 365 napnyi munkaviszony a szülést megelőző két évben? Viszont ha szeretném tudni, hogy mennyi GYED-re leszek kb. jogosult akkor a munkaviszonyban töltött jövedelem alapján fogják számolni, vagy a munkanélküli támogatást is beleveszik?

Köszönöm a segítséget előre is!!!

Ancsa77 # 2011.03.23. 09:54

Tisztelt Szakértő!

Azt szeretném kérdezni, biztosítási időbe beleszámít-e a munkanélküli vagy a passzív táppénz időszaka, vagy a próbaidő?
És jól tudom-e hogy a GYED és a TGYÁS megállapításához elég ha van 365 napnyi munkaviszony a szülést megelőző két évben? Viszont ha szeretném tudni, hogy mennyi GYED-re leszek kb. jogosult akkor a munkaviszonyban töltött jövedelem alapján fogják számolni, vagy a munkanélküli támogatást is beleveszik?

Köszönöm a segítséget előre is!!!