Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 12:52

Mecrit: öt mondatban, érthetően.

mecrit # 2016.05.24. 14:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Gyed után korábbi 8 órás határozatlan idejű szerződést 6 órás határozott 3 hónapos szerződésre módosítaná a munkáltató.Ha ezt a szerződést nem irom alá akkor mi történik? Felmondhatnak e és jár e végkielégités 10 év után?A szabadságom lejárta után ismét mehetek e fizetés nélküli szabadságra gyerek 3 éves koráig?Tudok e máshol dolgozni gyes mellett igy? Milyen esetben nem bukhatom el a végkielégitést?

mecrit # 2016.05.24. 14:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Gyed után korábbi 8 órás határozatlan idejű szerződést 6 órás határozott 3 hónapos szerződésre módosítaná a munkáltató.Ha ezt a szerződést nem irom alá akkor mi történik? Felmondhatnak e és jár e végkielégités 10 év után?A szabadságom lejárta után ismét mehetek e fizetés nélküli szabadságra gyerek 3 éves koráig?Tudok e máshol dolgozni gyes mellett igy? Milyen esetben nem bukhatom el a végkielégitést?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 15:09

Szerintem félreértetted. Nem a munkaviszony módosulna határozott idejűre, hanem határozott ideig lenne részmunkaidős. éppenséggel a saját kérésedre. Elég fura kérdés, hogy mi van, ha nem írom alá azt a módosítást, amelyet én kértem. (És amelyet a munkáltató nem tagadhat meg.)

A többi kérdés a tévedésedből fakad, így sok értelmük nincs.

mecrit # 2016.05.24. 15:28

Pontosan a munkáltató azt mondta hogy amennyiben a teljesitmény az elvart 100 szazalek akkor határozatlan idöre modosul ismet a 6 ora pedig választhato volt ami kesőbb 8 oras lehet a leterheltsegtöl függ vagyis ugy müködne mintha ismet probaidöt töltenek.mivel bankrol van szo es naluk a teljesitmenyszamit van alapja a félelmeimnek mivel bizonytalan uj projectben is kell teljesiteni.

mecrit # 2016.05.24. 15:54

Nagyon bizom benne önnek lesz igaza és tévedtem valamint rossz informaciot kaptam máshonnan.Mire figyeljek szerződés módositásanál?A felmondasi védelem érvényesül esetemben?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 16:35

Mire figyeljek szerződés módositásanál?
Pont arra, amit írtál. Hogy nehogy beleegyezz véletlenül, hogy a munkaviszony alakuljon át határozott idejűvé. (Célszerű lenne a megállapodás szövegét aláírás előtt megnézetni egy ügyvéddel.)

A felmondasi védelem érvényesül esetemben?
Nem. Ha nem vagy fizetés nélküli szabadságon, akkor nincs felmondási védelem.

jokepu # 2016.05.25. 09:20

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbiakban kérem szíves segítséget.
Kolléganőimmel eltérő időpontokban kezdünk és végzünk, de általában egyszerre megyünk be a munkahelyre és általában megvárjuk egymást, mivel egyik munkatársunk kocsival jár, mi ezt kihasználjuk és nem kell gyalogolnunk sem.
Bemehetünk-e előbb egységesen, vagy megvárhatjuk-e egymást a munkahelyen?
Mondhatja-e a munkáltató, hogy ezt a gyakorlatot fejezzük be?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 10:58

Ezt talán a munkáltatótól kellene kérdezni.
Egyáltalán: kivel és milyen vita van emiatt?

jokepu # 2016.05.25. 11:02

A munkáltatónak nem tetszik, de részünkről több éve nem jelent ez problémát, hiszen mindenki addig dolgozik és tartja nyilván ameddig valóban dolgozott. Viszont egymást azóta is megvárjuk.

feribau # 2016.05.26. 13:39

Tisztelt Kovács Béla Sándor!
A következő munkaügyi történetben szeretném a szakvéleményét kérni! Tavaly január óta dolgoztam egy Önkormányzatnál, mint a Munka Törvénye szerinti településüzemeltetés vezető szerződéssel, munkaköri leírással. 2016 03 01 tól az Önkormányzatnál megalakult GAMESZ-be soroltak közalkalmazotti minőségben. Az erről szóló általános dokumentumot is csak 2016 03 29-én íratták alá velem. Azóta sincs semmilyen munkaköri leírást tartalmazó szerződésem, jelenlegi főnököm (a kinevezett GAMESZ igazgató) szóbeli, írásbeli utasításainak kell megfelelnem. Az lenne a kérdésem ez a helyzet megfelel az ide vonatkozó jogszabályoknak? Válaszát előre is köszönve. Tisztelettel. Ferenc

ObudaFan # 2016.05.26. 14:02

Munkaköri leírás kellene, de azt nem kell, hogy a munlaszerzodes része legyen, az a munkáltató egyoldalú nyilatkozata. A munlaszerzodesedben elég, ha a munkakor meg van nevezve.

Réka0000 # 2016.05.26. 19:34

Kedves Fórumozók!

Köztisztviselői munkaviszony létesítésével kapcsolatban kérdezném:

a besorolás miatt igazolnom kell az eddigi jogviszonyaimat, de fiatal munkavállalóként (15 éves koromtól...) nem tettem el a Munkáltatói igazolás a mv megszűnésekor papírokat (bár semmim nincs ezekről). Az ügyfélkapun látom ezeket. Mivel tudom a besoroláshoz igazolni ezeket az időket?
Köszönöm a segítséget.

kőkuti # 2016.05.27. 07:12

Tisztel Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni, hogy a fizetés nélküli szabadság ideje alatt áthelyezéssel lehet-e munkahelyet változtatni? Ha közszférából mennék át közszférába.
Köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.27. 09:50

Ezt ne tőlünk kérdezd, hanem a jelenlegi és a reménybeli munkáltatódtól.

Mike31 # 2016.05.27. 10:43

Tisutelettel az lenne a kerdesem hogy 2016.02.22-02.28 ig voltam tapenzen a munkaltatom elhagyta a papirt vagy nem talajak ez most derult ki 2016.05.25 en mekert hozzak az orvosomtol masolatot mondtam persze erre az orvosomnal vmi hoba volt mert onala a gepen 02.25 en mar keresokepes voltam teszem hozza ezt a aszisztense rontotta el ali tagad mindent es most a munkaltattom vissza menoleg 02.25-26 ra igazolast szeretne tollem kerdezem en ha akkor mikor 29 en megkeztem a munkat hogy alhattam munkaba es igy tovabb valaszat előre is koszonomt

Mike31 # 2016.05.27. 10:47

Jaj es meg annyi kimaradt ha vissza menoleg a februari 2 napot nem igazolom azonali hatalyal felmond ez jogos igy visszamenoleg? Koszonom a valaszt

Mike31 # 2016.05.27. 11:16

Jaj es meg annyi kimaradt ha vissza menoleg a februari 2 napot nem igazolom azonali hatalyal felmond ez jogos igy visszamenoleg? Koszonom a valaszt

spacemeszi # 2016.05.29. 19:21

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jelenleg egy nonprofit ifjúsági egyesület vezetőjeként tevékenykedem. A napokban a következő felvetésbe ütköztem, mint egyesületi vezető a szervezeten belül lehetek-e alkalmazásban, ha igen hol van ez szabályozva, hogy milyen feltételekkel. Az alapszabályunk nem tér ki ilyen eshetőségre a Ptk.-ban nem igazán találtam semmit.

Köszönettel: István

ObudaFan # 2016.05.30. 11:26

Lehetsz, de erről csak a közgyűlés dönthet.

Pocakmarci # 2016.05.31. 12:06

Kedves Fórumozók!
A következő eset történt, nem tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak, kérlek, ha van tapasztalatok ilyen helyzetben, osszátok meg velem.
A munkáltatómmal közel 4 éve szűnt meg a munkaviszonyom rendes felmondással. Végkielégítést kaptam, megszűnt közöttünk a kapcsolat. Most kaptam egy levelet, miszerint van egy nagyobb tartozásom a munkáltatóm felé lakáskölcsönből.
Én biztos voltam benne, hogy ezt a tartozást levonták, amikor megtörtént az elszámolás a munkaviszony megszűnésekor. De úgy tűnik, hogy mégsem. Elvileg a munkáltatónak kellett volna levonnia. A munkáltatói szerződés, a kölcsönszerződés és a felmondás sem rendelkezik erről az esetről.
Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2016.05.31. 12:11

Ha a munkaviszony körében keletkezett a tartozás, akkor szerintem elévült a 3 éves munkajogi elévülési idére tekintettel.

Dr.Attika # 2016.05.31. 12:17

Munkajogi igény fő szabály szerint 3 év elteltével évül el. Ez odatartozik. A bíróság ezt hivatalból köteles figyelembe venni.
A munkáltató búcsút inthet a kölcsönre.

Pocakmarci # 2016.05.31. 12:31

Köszönöm a válaszokat!
Ebben az esetben nem 5 év az elévülés?
A kölcsönszerződés szerint a nem szabályozott kérdések tekintetében a 12/2001 (I.31.) kormányrendelet az irányadó. Nem tudom, hogy ez mit jelenthet.

Dr.Attika # 2016.05.31. 14:08

Ja, hogy állami támogatás munkáltatói résszel. Azt nem írta. Így 5 év.