Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.18. 08:37

Nem tudjuk, hogy felhasználták-e. Annyit tudunk, hogy létezik. És még ezt is csak xebot előadásából.

nicemia # 2018.08.20. 14:55

Üdv Fórum!

Milyen következménye lesz annak ha bejelentem a NAVnál hogy a munkáltatóm csak minimálbérrel jelent engem miközben szerz és bér szerint nem annyit kapok?

Tehát van egy munkaszerződés benne nem minbéres munkabér, ez fekete fehér nem vitatható.
Vannak a havi bérátutalások, ezek sem vitathatóak, mert banki utalás, ott a bizonylat.

És akkor nézem az ügyfélkaput és azt látom a munkáltató csak minbérrel jelent engem.
bejelentem ezt az egészet így ahogy van a NAVnál.
Milyen követkeménye lesz

  • rám nézve
  • és a munkáltatóra nézve?

mert ugye nem kell nagy jósnak lenni ahhoz hogy kitaláljuk ha velem ezt csinálja más dolgozóival is ezt csinálja. És ha jön a NAV és gyanút talál akkor végigzongorázza az összes embert.

nonolet # 2018.08.20. 15:11

Hátrébb az agarakkal!

Milyen alapon gyanúsítasz?!!! rágalmazol.
Csak mert a TE bejelentésed téves?

- -

Az ésszerű eljárás, hogy:

  • ÍRÁSBAN felhívod a figyelmét rá,

hogy

  • a te esetedben, sajnos úgy sejted
  • "TÉVEDÉS TÖRTÉNT", hibás lett a bejelentés

ÉS ezért
kéred a bejelentés kijavítását.

ENNYI!!! a te dolgod első körben.

Aztán ha nem teszi meg az majd egy másik téma lesz.
Akkor majd perre mehetsz a SAJÁT ügyedben.

Persze tehetsz feljelentést is, de a hamis vád azért komoly veszély rád nézve.

- -

A többieknek persze szólhatsz,
hogy ők is nézzék meg és ha hibás
akkor ők is kérjék a kijavítást.

- -

Mi várható?

Ha jatóstól rontsasz a házab... akkor kb. ez.

Neked az, hogy hamarosan megtalálják a módját az elküldésednek.

A többieknek is annyi lesz, ha csődbe kerül a munkáltató.

A munkáltatónak (talán) lesz egy méretes büntetése.
Amit ha tud kifizet, ha nem akkor csődbe megy.

damario # 2018.08.21. 12:37

Hi!

Nem teljesen munkajog de az is lehet...

Fővárosi Törvényszéki Végrehajtók Irodájától jött levél a munkahelyemnek és a főnök beijedt-mi lehetett benne?
Ma jött egy tértivevényes levél a cégnek. A főnök meglátta a borítékot rajta Fővárosi Törvényszéki Végrehajtók Irodája. Elkomorult kibontotta, majd 1 perces olvasás után kapta magát kocsiba szállt és elhúzott. Ez volt délelőtt és délután 3ig nem is szokott elmenni.

Mi a túró lehetett a levélben?

nonolet # 2018.08.21. 12:59

Ehhh...

Szerinted itt bárki tudhatja?!

drbjozsef # 2018.08.21. 13:39

Szerintem nyert a Törvényszéki Lottón egy Skoda 100 tipusú gépkocsit. Rögtön el is sietett érte.

damario2 # 2018.08.21. 13:55

Viccet félretéve azért kérdezem: a cég az önkormányzattól bérel épületben működik, laza 1,2 milliós/hó bérleti díjjal, melyet anyagi okok miatt 5, azaz ÖT hónapja nem fizetett be így per pill 5x1,2= 6 misi a tartozása.
Jött egy tértis levél az önkormányzat vamüsztől még júlban, hogy vagy 8 napon belül fizet, vagy szerződést bontanak.
Nem fizettek azóta se semmit.
Vajon a vamüsz átadta az ügyet végrehajtásra? Mert fizetni a végrehajtónak se fognak (miből...) úgyhogy ebből öltözz-költözz lesz?

drbjozsef # 2018.08.22. 05:11

Elképzelhető.

M.Zoltán1980 # 2018.08.23. 06:28

Tiszteletem!Az lenne a kérdésem hogy készenleti munkavégzés esetén, a munkáltató kötelezhet-e a saját mobiltelefonom illetve mobiltelefonszámom használatára a készenléti időm alatt?

M.Zoltán1980 # 2018.08.23. 06:44

Lehet rosszul fogalmaztam meg.Vannak napok amikor készenlét van írva a szolgálatvezenylésben és otthon rendelkezésre kell állnom 7:00 től 11:00 ig.Sem céges telefont illetve kártyát nem kaptam.Ez így jogszerű?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.23. 06:44

Gond?

M.Zoltán1980 # 2018.08.23. 06:46

Én úgy gondolom hogy igen.Szerintem nem várhatja el hogy megadjam a számomat.Semmi köze hozzá véleményem szerint.Nincs igazam?

drbjozsef # 2018.08.23. 08:03

Az Mt. ilynre nem tér ki. Csak a józan ész.

Elvileg az sem kell, hogy mobiltelefonod legyen, szóval ha a munkaszerződésben nem állapodtatok meg ebben, akkor nem kell megadnod a számodat.

Én mondjuk egy ilyen vicc után kirúgnálak rögvest, de hát próbálj meg kérni céges mobilt. Hátha. Vagy mondd meg, hogy ha kellesz, készenlét alatt elérnek postai levélben is, otthon leszel. Azt is biztos díjaznák.

M.Zoltán1980 # 2018.08.23. 08:30

Jó pàr éve az ominózus cégnél dolgozok úgyhogy nem olyan egyszerű kirúgni.Eléggé Nagyvonalú lehetsz akkor,hogyha ezért kirúgnál :) Én csak revansot szerettem volna,mivel jogtalanul kaptam figyelmeztetést egy ügyből kifolyólag.

M.Zoltán1980 # 2018.08.23. 08:33

Viszont hogyha már a kirúgásnál tartunk kedves ügyvéd úr,akkor mégis hogyan rúgna ki jogosan ezért?

drbjozsef # 2018.08.23. 09:01

Nem vagyok jogász, mint a hozzászólásomban látszik. Egyébként meg próbáld meg, majd kiderül mit lép a cég. Az meg, hogy kirúgnám az ilyen lojális dolgozót, az nyilván nem ezért lenne, de nincs olyan dolgozó, akinek ne lehet találni valami hibát a munkájában, ha arról van szó. Vagy pár _törvényes_ lépéssel kicsit megnehezítem a munkáját, ha kell, és önként fog felmondani. De mindegy is, ha szerinted jogos a retorziód, hajrá, én nem tudhatom, hogy igazad van-e.

nonolet # 2018.08.23. 09:56

"Jó pàr éve az ominózus cégnél dolgozok úgyhogy nem olyan egyszerű kirúgni."

Megnevettettél... köszi!

Ha akarnak 10 perc alatt rúgnak ki.

cukisapkas # 2018.08.24. 10:07

Érdeklődni szeretnék,hogy heti 8 órás munkára a munkáltatóm fizetni fogja a tb járulékomat vagy azt nekem kell majd fizetnem?

nonolet # 2018.08.24. 10:17

Az attól függ milyen módon dolgozol...

Munkaviszonyban?

Közösen,
egy részét tőled vonja le a bruttódból a munkaadó
egy részét ő maga állja a szuperbruttóból

De mindet a munkaadó fizeti be!

Te csak a nettót kapod kézbe...

Bérkalkulátor itt pl....
https://www.hrportal.hu/…or_2018.html

cukisapkas # 2018.08.24. 10:28

gyesről megyek vissza dolgozni,heti 2x4 órában.Ezért nem tudom,hogy a tb-met ki fogja fizetni.A párom van gyesen hivatalosan,de a munkáltaom meg azt akarja,hogy papíron én vegyem igénybe a gyeset,gondolom mert akkor abból vonnák a tb-met. Ezért nem tudom,hogyha én visszamegyek heti 2x4 órában dolgozni fizetik e a tb-met vagy nem,és ezért akarják,hogy én menjek el hivatalosan gyesere.

orico # 2018.08.24. 11:40

Folytatólagos szerződésszegés esetén hogyan módosul az azonnali felmondás 15 napos időkerete?

Ha a munkáltató az alapbért illető szerződésszegést követ el (késve fizet /csonka bért ad) akkor nekem jogom van az alapvető szerződésszegésre hivatkozva azonnalival felmondani.
De erre csak a kiváltó ok bekövetkeztétől számított 15 napon belül van lehetőségem. Nem mondhatom 2 hónap múltán hogy 2 hónapja késve fizetett ezért felmondok most, ma azonnalival.

De mi van akkor ha a szerződésszegése folyamatos és újra és újra minden egyes hónapban megtörténik?
Akkor minden hónapban van egy 15 napos időablakom az azonnali felmondásra?
Vagyis mondhatom azt hogy szept 10-én (köv fizetésnap) meg kell kapjam a köv fizumat, szept 11-ike van nem kaptam meg (ezt előre tudni már most, hogy nem fog fizetni időben....) ezért szept 11 + 15 napon belül azonnalival felmondhatok az éppen aktuális szerződésszegésre hivatkozva?

És nem számít az hogy az első szerződésszegés már februárban megtörtént (és azóta újra és újra minden egyes hónapban megtörténik)?

Most ne azt firtassuk kérem, miért nem léptem eddig. Nem léptem mert kilátásban sem volt új állás, tehát kussolnom kellett nem maradhattam állás nélkül. De most van kilátásban új állás, vagyis merhetek lépni!
Csak kérdés tudok-e így lépni?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.24. 11:50

Megint valaki, aki úgy kérdez, hogy állít...

orico # 2018.08.24. 12:08

"Megint valaki, aki úgy kérdez, hogy állít..."

A hsz-t nem tudom értelmezni.

nonolet # 2018.08.24. 13:03

orico

"Ha a munkáltató az alapbért illető szerződésszegést követ el (késve fizet /csonka bért ad) akkor nekem jogom van az alapvető szerződésszegésre hivatkozva azonnalival felmondani."

Ezt miből gondolod?

Mert ez nem elegendő ok...

orico # 2018.08.24. 13:07

"Ezt miből gondolod?

Mert ez nem elegendő ok"

Az nem elegendő ok, ha van egy bruttó 240-es fix alapbéres munkaszerződésem és február óta nem 160-at kapok amennyit kapnom kéne nettóban hanem 110 nettót? Az nem elég ok?
Ha ez nem elég akkor mi elég?

A munkáltató magyarázata: nincs pénze ennyit tud adni és kész ha nem tetszik ott az ajtó mondjak fel. Hogy mi van a szerződésben őt az nem érdekli meg is mondta.
És ezzel a téma részéről lezárva.
Ez nem elég ok?