Munkajogi kérdések.


Óvoda2017 # 2017.06.16. 05:18

Segitség!!!
Tisztelt Szakértő!
A kérdésem a következő:
Intézményvezető-helyettesi státuszt meg kell-e hirdetni, kell-e pályázatot kiirni rá?
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.15. 18:55

Mit tudok tenni ebben az esetben?
A munkaidő végén hazamész. A feladat kiadásakor írásban jelented, hogy leterheltséged miatt határidőre elvégezni nem tudod; és kéred, hogy ha a munkáltató mégis ragaszkodik hozzá, akkor írásban közölje, a korábban kiadott - vagy állandó, rendszeres - feladataid közül melyiket mellőzd az új feladat határidős befejezése érdekében. Egyébként is rendszeresen írásban jelented, hogy a folyamatban lévő feladatok közül melyiket nem tudod időhiány miatt határidőre elvégezni.

Titanilla60 # 2017.06.15. 14:47

Tisztelt Szakértők!
Következőkben szeretném segítségüket kérni: kormánytisztviselőként dolgozom, az általam végzett munka mennyisége bőven meghaladja a 8 órát, ezért sok esetben kényszerülök túlmunkára, amit természetesen nem fizetnek ki. Ez a közigazgatásban megszokott dolog. A szabadságolás ideje alatt eddig azokat a feladatokat láttuk el egymás helyett kollégáimmal, melyekre törvény által előírt határidők vonatkoztak, tehát nem lehetett velük késedelembe esni. Most azonban a munkáltató be akarja vezetni azt a megoldást, hogy a szabadságon lévő kollégák munkáját maradéktalanul el kell látnunk szabadságuk ideje alatt (30 napnál kevesebb, 15-20 napos nyári szabadságokról van szó). Ezt képtelen vagyok teljesíteni, mivel a saját munkámat sem lehetséges a munkaidő alatt elvégeznem. Mit tudok tenni ebben az esetben? (Azon kívül, hogy táppénzt veszek igénybe.)
Előre is megköszönöm a válaszokat!

Vesper # 2017.06.13. 14:18

Kedves pazs!

Köszönöm a választ!

A végkielégítésnél a majd egyszer járó összegre gondoltam.

Az áthelyezés azért jött szóba egyáltalán, mert a leendő munkáltató említette, hogy egyházi iskolából nem szokott könnyen menni az áthelyezés, ezért inkább közös megegyezéssel jöjjön el. De azt nem mondta, hogy nem is lehet... Ezért bíztam benne, mert szerintem hosszú távon jobban járna az áthelyezéssel.

pazs # 2017.06.13. 12:47

Vesper:

Amire te gondolsz, az akkor van, ha mindkét munkáltatónál közalkalmazott lenne.

Milyen végkielégítésre gondolsz? Amit a mostani munkáltatójánál jár neki, azt alkudjátok bele a közös megegyezésbe (de munkavállalói felmondás esetén eleve nincs végkielégítés). Vagy arra, ami majd esetleg ha majd egyszer a közalkalmazotti jogviszonyát megszüntetik, majd akkor jár? Na. A besorolásánál meg figyelembe veszik az eddigi jogviszonyaiból, amit csak lehet.

Próbaidő meg így is, úgy is van, csak akkor nincs, ha most is közalkalmazott lenne és átvennék.

Edoedoedo1988
És a munkavállalási engedélyében szereplő munkáltatónál fennáll a jogviszonya?

Vesper # 2017.06.13. 11:57

Kedves Fórumozók!

Közalkalmazotti jogviszony, és áthelyezéssel kapcsolatban kérdeznék.

Férjem egyházi iskolában tanár, munkaviszonyban, de a közalkalmazottinak megfelelő juttatásokkal. Most lehetősége van egy állami középiskolába átmenni. Ott azt mondták neki, hogy az egyházi suliban közös megegyezéssel szüntesse meg a jogviszonyát aug. 14-gyel, és majd aug. 15-től felveszik közalkalmazottnak.
Szerintem így rosszabbul jár a próbaidő és a végkielégítés számítása miatt.

Vajon az egyházi suliból lehet áthelyezéssel átmenni az államiba?
Mikor járna a legjobban, mihez ragaszkodjon?

Edoedoedo1988 # 2017.06.13. 10:56

Tisztel Szakértők!

A következő kérdésre szeretnék választ kapni:

Harmadik országbeli állampolgárt lehet-e megbízási jogviszonyban foglalkoztatni úgy, hogy a munkavállalónak a munkavállalási engedélye másik munkahelyre szól?

Előre is köszönöm a választ!

blackbirka # 2017.06.13. 09:53

drbjozsef

Úgy terveztem egyébként, hogy megvárom a 10.-ei fizunapot, ha a bennmaradt pénzt nem kapom meg pár napra, azt kibírom. Egyébként akár követelhetném a béremelésbe beépített étkezési utalványt is, főleg, hogy a munkaszerződésbe is benne van, mint béren kívüli juttatás.

"Ez a tipikus beleszarós munkáltató, a körülményeket és a dolgozókat is leszarja, keres majd másik balekot helyetted."

Ezt jól látod. :-) Nyilvánvalóvá is tették anno, ha nem tetszik valami, vesznek fel másik 3 raktárost.

Ezeket a tippeket külön köszönöm, megerősitette az én véleményemet.

drbjozsef # 2017.06.13. 05:54

Nézd, ha fizetés után be se mész többet, valószínű, hogy nem sokat kockáztatsz : kicsi az esélye, hogy egy ilyen munkáltató majd perelni fog. Ez a tipikus beleszarós munkáltató, a körülményeket és a dolgozókat is leszarja, keres majd másik balekot helyetted. Persze, kizárni nem lehet a pert, úgyhogy védd be magad. Meg fizetés után lépj, pénzt neked is ki kellene perelned belőle utólagos fizetéshez valószínűleg.

blackbirka # 2017.06.13. 05:44

drbjozsef

"amit nonolet leírt, azt teheted."

Értelek, köszönöm! Fotók vannak a balesetveszélyes tárolásról természetesen.

Kirúgatás se lenne bonyolult, egyszer a társtulaj megfenyegette a népet, ha még egyszer a felső polcra dobozokat pakolunk, kirúgja az illetőt. Itt van elhelyezve egy kamera, mondjuk kis fura gömbszerű valami, nem is tudjuk mi az. Ha tájékoztattak volna bennünket, tudnánk. :-)

drbjozsef # 2017.06.13. 05:25

blackbirka,

amit nonolet leírt, azt teheted.
Felszólítás nélkül nem fog megállni az azonnali felmondás.
Bár a súlyosan gondatlan magatartás megáll, de azt bizonyítani kellene, úgyhogy dokumentálj pár esetet, és utána már megint megállhat.

blackbirka # 2017.06.13. 03:45

alfateam

Nem vagyok eltelve semmilyen tudásommal, de azért egy általános használatban lévő polcról tudom, mennyi a teherbírása, alapdolgokat szerintem nem csak mérnökök tudnak. A teherbírás nem az én feladatom, de ha én dolgozok ott, akkor rám fog dőlni, kár, hogy a lényeget nem vetted le.

A Felügyelet honlapját láttam, hogy bemásoltad, de azt eddig is megtaláltam, egyszerű google használó is vagyok. :-) Csak ne vádolj azzal, hogy az informatikai tudásommal jövök most meg!

Lényegében az általános dolgokkal tisztában vagyok, a jogi dolgokkal nem annyira, de ezért is jöttem egy jogi fórumra! Akár így is nézhetnéd a dolgot!

nonolet # 2017.06.12. 18:31

"a te pofádat alapra, barom!"

Ejnye kislovag, hát erre futja csak stílusban, ha épp nincs igazad.

alfateam # 2017.06.12. 18:27

Örülök, hogy ennyire munkaadó párti vagy, de ettől én nem vagyok előrébb.

Nem vagyok és senki pártján, csak Te-vagy eltelve a logisztikai tudásoddal munkavédelmi szakmérnöknek képzeled magad.
Az első hozzászólásomba bemásoltam a Munkavédelmi Felügyelet honlapját, még-csak észre sem vetted, csak hablatyolsz a polcok teherbírásáról mintha ez a Te feladatod volna.

blackbirka # 2017.06.12. 18:02

Nem sértődtem meg, örültem, hogy nem borult rá senkire a sok több méter hosszú fém, persze azt mondták, mi terheltük túl. Függetlenül attól, hogy csak ezen az állványon lehetett tárolni és annyit kellett felrakni, amennyit a termékmanager rendelt.

Egyébként abba a fránya szerződésben nincs benne, hogy meg kell várni, amíg valakinek leszakítja a lábát egy hasonló ilyen eset! Igaz én a sorok között nem olvastam....

Örülök, hogy ennyire munkaadó párti vagy, de ettől én nem vagyok előrébb. :-)

alfateam # 2017.06.12. 15:28

Valóban vannak azért ismereteim logisztikai, raktározási területen.

Egy esetben előre szóltam a tulajnak, hogy össze fog rogyni, kinevetett. Szerinted mi történt?

Megsértődtél, és most elakarsz menni, csak-hát az a fránya
munkaszerződés...

blackbirka # 2017.06.12. 14:58

drbjozsef-nek köszönöm, hogy Ő nem néz minden munkavállalót idiótának. :-)

Valóban vannak azért ismereteim logisztikai, raktározási területen...

alfateam, azzal, ha hülyének nézel, nem segítesz sokat! Szerintem sok esetben azért sincs feltüntetve a teherbírás, mert a helyi mekkelek csinálta a polcokat. Egy esetben előre szóltam a tulajnak, hogy össze fog rogyni, kinevetett. Szerinted mi történt?

alfateam # 2017.06.12. 14:58

ne keverd össze a teherbírás feltüntetését, meg a tényleges teherbírást.

ÉN! hol-is kevertem össze ?!

drbjozsef # 2017.06.12. 13:57

alfateam,

ne keverd össze a teherbírás feltüntetését, meg a tényleges teherbírást. Ez utóbbit lehet akár tudni is (katalógus, net, etc) feltüntetés nélkül is.

alfateam # 2017.06.12. 13:35

Az előírt terhelhetőség feltüntetése nyomokban sincs meg.

Ha egy 60 kg terhelhetőségű polcon már 800 kg fémárú is volt, az biztonságos?

Így változnak az állításaid ?!

Naná, hogy félek tőle, hogy összeroskad.

blackbirka # 2017.06.12. 13:22

"Mi vagy Te, munkavédelmi felügyelő? Tagadd meg a munkavégzést és jól kirúgnak, nem kell felmondanod."

Ahhoz azért elég ritkán kell munkaügyi felügyelő, hogy a biztonságos munkavégzést és ennek ellenkezőjét fel tudja valaki ismerni. Ha düledező rakodófelületen tonnák vannak a fejed felett, az szerinted biztonságos? Ha egy 60 kg terhelhetőségű polcon már 800 kg fémárú is volt, az biztonságos? Ez csak egyetlen polc legfelül. Naná, hogy félek tőle, hogy összeroskad. Nem akarok felsorolásokba bocsátkozni, csak két példát mondtam.
Békés, de gyors úton szeretnék távozni, de jogi hercehurcát sem szeretnék.

Mi van abban az esetben, ha beadom a felmondást, de nem tudok bemenni dolgozni, mert időközben olyan távolságra kell utaznom, hogy nem tudnék bejárni?
Azon kívül, hogy nem fizetnek egy fillért sem, mit tudnak csinálni?

Egyébként köszönöm, hogy válaszoltatok. :-)

alfateam # 2017.06.12. 10:13

Úgyhogy, kedves alfa... pofa alapra!
a te pofádat alapra, barom!

Honnan szeded, hogy veszélyben az élete ?! lehet, hogy egyszerűen fél, a biztonság-érzet elég szubjektív.

Ömlengsz itt fél oldalt aztán mégis-csak ide jutsz:

Vagy hagyd magad kirúgni”.

nonolet # 2017.06.12. 09:25

Mindenkinek JOG VAN!!!
Ahhoz, hogy ne veszélyeztessék fölöslegesen
az testi épséget vagy akár az életét munkavégzés közben.

Úgyhogy, kedves alfa... pofa alapra!

Csak úgy előzmény nélkül valami olyan kirívó eset kéne, dokumentáltan, bizonyíthatóan aminek a kivédése nem rajtad múlt és ne mi véletlen volt a kapott oktatás ellenére sem.

Azaz, ami valóban LEHETETLENNÉ teszi a munkaviszonyod további fenntartását.
Mert csak ez a jogos felmondási alap az azonnalira!

E nélkül marad a normál felmondás.

  • * -

Ha küzdeni akarsz és alighanem ezzel kirúgatni magad.

Akkor írásban jelezd a főgórénak, hogy
szerinted nem megfelelőek a körülmények.

Ezért ezentúl
CSAK olyan munkát végzel el,
ami biztonságosnak minősül.

A másolatot pedig kapja meg a munkavédelmi felügyelőség.
Azaz az beadványod végére írd, oda hogy:
Másolatban kapja: az illetékes felügyelet

Aztán várj, hogy mi történik :-)

Jó aligha lesz az neked, ezért készülj fel rá lélekben.

Amikor kiakarnak rúgni, javasolj közös megegyezést és érd el amit akarsz.

Vagy hagyd magad kirúgni...

alfateam # 2017.06.12. 09:06

Ez szerintem olyan súlyos gondatlanság, ami jelentősen kihat a biztonságos munkavégzésre.

Mi vagy Te, munkavédelmi felügyelő? Tagadd meg a munkavégzést és jól kirúgnak, nem kell felmondanod.

http://www.ommf.gov.hu/

blackbirka # 2017.06.12. 08:49

Tisztelt Szakértők!

Azonnali felmondást szeretnék beadni munkáltatómnak folyamatos kötelességszegés miatt. Az alábbi rövid ismertetés alapján megállná-e ez a helyét:

A munkahely/munkaterület munkavédelmileg komolyan aggályos, nagy teherbírású polcok helyett szedett-vedett házilag összetákolt, roskadozó tárolókon vannak tárolva az áruk, sok esetben akár jelentősen túlterhelve, megfelelő rögzítés nélkül. Az előírt terhelhetőség feltüntetése nyomokban sincs meg. Raklap magasítókból épített állandó tárolókban raktároznak plafonig több tonna árut, ezeket naponta géppel ki-be mozgatják egyenetlen talajon. Házilag barkácsolt szintek közötti emelőberendezést használnak, aminek a lapjáról csoda, hogy nem borul le a rátolt áru, amit rozoga multis bevásárlókocsikban továbbítanak, esetenként több száz kiló is van ezekben.

Vannak is kisebb balesetek, sérülések, persze dokumentálás az nincs.

Régóta vannak ígéretek, hogy bővítik a tároló területet, de mára annyira túlzsúfolttá vált az egész, hogy kifejezetten élet- és balesetveszélyes.
Ez szerintem olyan súlyos gondatlanság, ami jelentősen kihat a biztonságos munkavégzésre.

Rengeteg kamera van felszerelve, amik betekintési szöge nem behatolást hivatott rögzíteni, hanem a dolgozókat figyelik vele. Nem a bejáratoknál vannak csak, hanem az épület belsejében is, ahová már csak több kamerán keresztül lehetne eljutni. A felszerelésüket követően semminemű dolgozói tájékoztatásra nem került sor.

Fentiekre szeretnék választ kapni, mik az esélyeim.

Köszönöm előre is!
blackbirka