Munkajogi kérdések.


keninger.dori # 2017.07.14. 09:25

megszűnni a közös óvoda, mint intézmény szűnik meg.

keninger.dori # 2017.07.14. 09:23

Ez egy óvodafenntartó társulás. Ezt szűntetik meg, és minden óvoda a saját önkormányzatához kerül. Nekem, mint óvodatitkárnak megszűnik a státusz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.14. 09:18

Mi szűnik meg?

keninger.dori # 2017.07.14. 09:04

Tisztelt Jogászok!

2013.szeptember óta dolgozom egy társulásnál,közalkalmazottként, ami most július 31-el megszűnik. A mai napig nem kaptam erről tájékoztatást. Az lenne a kérdésem, hogy végkielégítés jár-e Nekem, illetve, hogy azt honnan kell számolni? Összefüggően 9 év folyamatos munkaviszonyom van, mert mindenhova áthelyezéssel kerültem. Ennél a munkáltatónál viszont csak 2013 szeptembere óta Vagyok.
A másik kérdésem, hogy nem e járt volna felmentési idő, mivel a határozatok a megszűnésről már májusban megvoltak.
Köszönöm

Rexor # 2017.07.14. 07:21

Egyáltalán munkaszerződésetek van? Mi az hogy 2 óra bejelentett papíron? Biztos hogy bejelentett titeket? Kaptok havonta igazolást a kifizetett munkabérről, levont járulékokról?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.13. 17:17

Biztos lesz, aki érti.

dzsozi79 # 2017.07.13. 13:05

Tisztelt Jogászok !

Társasházkezelő cégnek dolgozom a feleségemmel együtt
2013-óta , 2 óra bejelentett papíron.Az általa kezelt házakban takarítóként dolgozunk,normál szerződésünk van,nem egyszerűsített.( Az egy adott ház takarításáról szóban egyezünk meg az ár -ról , mi csak egy papirt kapunk arról hogy mennyit is keresünk valójában ! )

Problémánk a következő :

Egy ideje megromlott a kapcsolatunk a főnökünkkel,
úgy néz ki a dolog hogy el akar küldeni minket,de azt akarja mi menjünk el magunktól,például olyanokat csinál hogy 2.hó óta egy adott munkát veszekedéssel fizetett ki(7.hó-ban) de úgy hogy 10000ft-tal kevesebbet adott,vagy pl:a céges kocsi amit használunk már egy fél éve totálkáros szerintem életveszélyes is, vagy pl
éves szabadságunk 6 nap/fő,de ha kiveszem le kell dolgoznom,az összes piros betűs ünnepnap dolgoztunk de még egy köszi sem.mióta nála dolgozunk adóból vissza nem kapunk.Ez az állapot kb 1-1.5 éve tart mert félünk lépni de mostanra a helyzet nagyon feszült ellehetetleníti a munkavégzést.
kérem önöket adjanak segítséget hogy mi hagyjuk ott vagy várjuk meg hogy ő küldjön el.valamit bevasalhatunk e rajta vagy nem valószínű.
Előre is köszönjük.

anita.heteny # 2017.07.13. 08:57

Tisztelt Jogászok!

Rövidesen nyíló kis családi üzletemben foglalkoztathatom-e eladói végzettség nélkül édesanyámat napi 2 órában, aki jelenleg rokkantnyugdíjas, Dec.-től lesz öregségi nyugdíjas, vagy el kell küldjem őt eladói tanfolyamra 63 évesen?

Tisztelettel: Anita

antijogász # 2017.07.13. 07:34

Kedves Jogászok.
A felmondás indoklásának "megtámadási" lehetőségével kapcsolatban szeretnék kérdezni, érdemes-e ügyvédet felkeresni keresetindítás céljából?
7 éve tartó határozatlan idejű teljes munkaidős nagyvállalati munkaviszony munkáltatói felmondásának indoka:
"költséghatékonyabb gazdálkodás céljából az xy főosztályon létszámcsökkentést hajtok végre, erre tekintettel munkakörében a továbbiakban foglalkoztatni nem tudom"
Az összes beosztottat váratlanul "kirúgták", egy új fő átveszi a feladatot jelenleg, aztán esetleg később átszervezik a feladatokat. A vállalatnál vannak más főosztályon üres státuszok (de védett kor nem játszik be), illetve nagyfokú béremelés van éppen, extra nyereségesség is van, de hát ezek már gazdálkodási kérdések sajnos.
Van valami keresni valő?

nonolet # 2017.07.12. 09:52
Presi # 2017.07.12. 07:47

Sziasztok,

Külföldi kiküldetés esetén (Kína) kapok napidíjat. A napidíj a felmerülő költségek elszámolására szolgál, vagy a felmerülő költségeket utólag a napidíjon felül kötelesek elszámolni? Számla kell?

vivan83 # 2017.07.10. 10:14

Üdv Mindenkinek!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok:

2017.júniusában alkalmazottunk reggel 4-től 12-ig dolgozott 21 napot. A Munka Tv. könyve 142§ szerint az én értelmezésemben reggel 4 és 6 óra közötti időszakra éjszakai pótlék (15%) jár.
A könyvelő 30%-os műszak pótlékot bérszámfejtett ezen időszakra, azzal az indokkal hogy 2017. január 1. óta nincs külön 15%-os éjszakai pótlék csak a 30%-os műszak pótlék. Erre viszont nem találtam semmi hivatalos jogszabályt.
Valóban megszünt az éjszakai pótlék? Én értelmezem félre a jogszabályt?

Köszönöm válaszotokat!
Iván

pazs # 2017.07.10. 09:13

lolika31: akkor jó, hogy rendelkezésre állsz és így, hogy a két munkaidő nem üti egymást, elkezdhetsz dolgozni az új helyen is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.09. 17:05

Az mind vagy eleve megvan a munkavállalónak vagy pótolható, vagy nincs is rá már szükség.

wakowarner # 2017.07.09. 16:51

Kovács_Béla_Sándor:
Mégis mi az ami nincs meg? Diplomamásolat? Önéletrajz?

előző jogviszonyban keletkezett iratok (jogutódlással került át) pl. kinevezés, módisítások, jutalmak stb., munkaköri leírások, erkölcsi bizonyítvány - a kinevezés kezdetétől -, bizonyítvány másolatok stb.

lolika31 # 2017.07.07. 15:37

pazs:
mailben közölték, hogy 06.30-al megszűnik a munkaviszonyom és hogy 5 munkanap múlva elszámolnak velem. aztán a 4. munkanapon küldtek egy újabb mailt, hogy mégse szűnt meg. Erre írásban megkérdeztem, hogy fel vagyok-e mentve a munka alól, azt mondták erre később adnak választ. arra sem válaszoltak, hogy most szabadságon vagyok-e, vagy csak úgy lógok a levegőben.
Egyenlőre nem rendeltek be dolgozni, a munkavégzésem helye, pedig az otthonom eredetileg, tehát minden nap felveszem a munkát.

wers # 2017.07.07. 11:51

Tyfani, a munkaviszonyod a munkaszerződésed szerint megszüntethető, majd később újra köthetsz szerződést. Ez sem azon nem változtat, hogy 40 év után mentél nyugdíjba, sem az éves össz jövedelmeden. Nem nagyon érthető, mi is a kérdésed.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 10:08

Mégis mi az ami nincs meg? Diplomamásolat? Önéletrajz?

wakowarner # 2017.07.07. 08:49

Elveszett egy tisztviselő személyi anyaga, amelyről nincsen másolat. kilépett a dolgozó és most kér belőle másolatot.

Tyfani # 2017.07.07. 07:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!

40 évvel mentem nyugdíjba és mellette dolgozom! jelen pillanatban úgy néz ki, hogy az éves keresetem meghaladja a megengedett 2250000 Ft-ot!
A kérdésem az, hogy ha kilépek a munkahelyemről egy hónapra és utána újra belépek ezt lehet-e?

Válaszát köszönöm! Tisztelettel: Tyfani

wers # 2017.07.07. 07:03

Off
Úgy tűnik nem csak felénk van kánikula. Majd visszasírjátok, ha tényleg jönnek a minuszok.
On

Ami megsemmisült, azt lehetőleg pótolni kell. Többnyire már mindenhol elektronikusan is tárolják, és arról is készül biztonsági mentés. De nem tudom ez volt-e a kérdés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 06:25

Hervad már ligetünk, s díszei hullnak, Tarlott bokrai közt sárga levél zörög...

drbjozsef # 2017.07.07. 05:52

Az hagyján. De közeleg a tél.......

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 05:30

Mi történik...?
Attól még reggel felkel a Nap, este meg lemegy. És előbb-utóbb eljön az ősz is.

Mi a konkrét kérdésed?

wakowarner # 2017.07.06. 19:07

T.Cím!
Abban tudna segíteni, hogy mi történik akkor, ha a munkáltatónál elveszik/megsérül/megsemmisül egy tisztviselő személyi anyaga? kit és milyen felelősség terhel? lehet ez már kicsit adatvédelmi kérdés is.
köszönöm!