Munkajogi kérdések.


Janerika # 2017.10.08. 18:16

Üdvözlöm Önöket!

Tavaly szeptember 19-én kezdtem el dolgozni egy cégnél, ahol a dolgozóknak minden hónapban jár 12500 ft rekreáció a szép kártya vendélátás zsebbe. Ezt azonban csak próbaidő után adják, ami nekem 6 hónap volt. Vagyis áprilisban visszamenőleg megkaptam a kártyára a pénzt. Most azonban azt mondták, hogy nem kapok ebben az évben október hótól, mert túllépem az éves adókedvezményes keretem. Kérdezem én,hogy a tavalyi keretem miért az ideit terheli és miért nem akarnak fizetni. Ez nem fair velem szemben, hiszen minden dolgozónak minden hónapban jár. Mit tudok tenni? Nekem a "kis" pénz is pénz. Köszönöm segítségüket.

dentalux # 2017.10.07. 13:18

Ha valaki tanárként dolgozik nem közalkalmazottként akkor ha később állami suliba megy hova kerül a bértáblában? Betudják az éveit?

Ha valaki egyetemet végzett tanárként elmegy egy alapítványi iskolába tanítani és ott ugye nem közalkalmazott lesz (hiába középiskola hiába tanári meló akkor se közalkalmazott) és lehúz ott 10 évet mondjuk majd elmegy egy állami iskolába tanítani-akkor hova kerül a bértáblában? Az elejére pályakezdőnek vagy betudják az éveit?
Betudják az éveit? Mert

  1. igazolhatóan tanárként dolgozott 10 évet
  2. de akkor se volt közalkalmazott

És ugye a bértáblában a besorolás alapja a végzettség (az adott ) és a közalkalmazottként eltöltött évek (ami ugye jelen esetben 0 zéró hiába melózik 10 éve)

Mi van ilyenkor?

nonolet # 2017.10.06. 14:08

szili89

Egyfelöl méretes bunkóság amire készülsz...

Ne tégy olyat másokkal,
amit nem szeretnél,
ha veled történne!

Másfelől sokba kerülhet neked.

...és remélem kerül is, megteszed.
Csak, hogy tanuljanak belőle az ilyen genyák.

wers # 2017.10.06. 11:20

Vágj vissza azzal, hogy kétszer olyan jól dolgozol, mint ő.
Egyébként normális főnök az árulkodót minősíti. Magát járatja le

wers # 2017.10.06. 11:15

Jajjjj

szili89 # 2017.10.06. 04:31

Tisztel hozzaertok!

Segitsegeteket szeretnem kerni , mivel munkahelyemen egy holgy folyamatosan "arulkodik". Szeretnem egy kicsit megleckeztetni ,hogy a jovoben elhetobb legyen a kornyezet.

Ez nem egy nagy problema tudom , de a sokadik alkalom utan szerintem jo tanulsagos lenne. Tehat a terv: egy kepet kicsit kipingalom nagy orr stb, ala a szoveg : xy-nak gerincre gyujtunk. Es 100peldanyt szepen kiosztok sok helyre.

A kerdes ha kiderul,hogy en voltam akkor lehet e belole jogi bonyodalom ? Mire figyeljek esetleg ? Mivel tudok vedekezni ha kiderul ?

Elore is koszonom,
egy alternativ igazsagot kereso alkalmazott.

Rexor # 2017.10.02. 19:30

Nem, de ha ilyen jellegű vitáid vannak a közvetlen főnököddel szerintem jobb ha munkahelyet váltasz...

Vicente22 # 2017.10.02. 19:08

Tisztelt szakèrtôk!
Az lenne a kèrdèsem, hogy ha èn 6 òràban dolgozom (GYED extràval) ès nem szeretnèk ebèdidôt, maximum napi 3x megyek ki 5 percre a mosdòba, akkor a közvetlen fônököm kötelezhet-e arra, hogy ezt a 15 percet ledolgozzam,vagyis 6 òra 15 perc munkavègzès utàn mehessek haza?

Köszönettel,
Adrienn

Rexor # 2017.10.02. 14:10

Lehetséges, de lehet hogy valami kafetéria juttatásra gondol.

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.02. 14:06

Nyilván csak arról van szó hogy több sor legyen a szerződésemben.

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.02. 14:04

Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.02. 13:41

Kérdezd meg a munkáltatót!

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.02. 13:38

Meg tudná valaki mondani hogy a szerződésemben szereplő:...biztosítja a szociális és kultúrális juttatásokat? Az mit takar?
Előre is köszönöm.

nonolet # 2017.10.02. 13:16

Ez alapján a napi munkaidőd 2017-ben...

25400/127500=0,1992 arányú a minimálbérre vetítve

Azaz 8*0,1992=1,5936 óra/nap

(Ez 2014-ben még 2 óra/nap volt, amit azért
illett volna aktualizálni... 31875 Ft-ra az idén)

-

Szóval, napi 1 óra és 35 perc a munkaidőd.

A szabadságod pedig
a teljes munkaidős
szabadságod 1/5 része.
(a 6 nap tehát jó lehet)

-

Két lehetőséged van.

1.
Felmondasz és 30 nap múlva szabad leszel.

2.
Megegyeztek HA TUDTOK! és akkor az egyezség szerint szabadulsz.

-

"visszamenőleg ki tudom e vele fizettetni a benyelt szabadságaimat,+az összes ünnepnapon dolgoztam amire az alapbért kaptam."

Ha tudod bizonyítani ezeket, akkor talán.

Azonban a fekete melóban te is benne voltál
a PLUSZ ZSEBBE pénzért!!!! cserébe.

Szóval: becstelenség lenne rátámadni... utólag.

ObudaFan # 2017.10.02. 12:01

Azonnali hatállyal felmondani elég kockázatos. A leírtak alapján nem látom bombabiztosnak, és ha a felmondás jogellenességét megállapítja a bíróság, neked kell fizetned. Ha mégis erre az útra lépnél, ügyvéddel mindenképpen konzultálj.
A ki nem adott szabadságok megváltását 3 évre visszamenőleg lehet kérni.
HA nincs a szerződésben a munkaidő megjelölve, akkor az elvileg 8 órás munkaidő, ade annak meg ez a bérezés még minimálbérrel sem felel meg. (Mármint a papíronfizetésed, mert a tényleges az megfelel.)

horvathjozsefne79@gmail.c # 2017.10.02. 10:20

Üdvözlöm önöket,
társasház kezelő cégnél dolgozom,takarítóként több éve(2013.11.).A szerződésemben csak a bérem szerepel(25.400ft papíron,a valóságban 120.000) de hogy hány óra munkára az nincs benne.
Évi szerinte 6 nap szabadsággal(a könyvelője szerint ennyi jár törvényileg)
A főnökömmel a kapcsolat mára nem a legjobb,ott akarom hagyni.
szeretném megkérdezni hogy visszamenőleg ki tudom e vele fizettetni a benyelt szabadságaimat,+az összes ünnepnapon dolgoztam amire az alapbért kaptam.
Ha tudnának tanácsot adni hogy hogyan jöjjek el hogy jobban járjak,azonnali hatállyal(hiszen átver,hülyének néz)
vagy várjam meg hogy ő küldjön el?(lehetséges hogy ez a célja csak nincs neki milyen indokkal.)
Elég bonyolult szóban könnyebb lenne.
Válaszukat előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.28. 16:19

Szükség esetén bizonyítékok lehetnek.

Holly # 2017.09.28. 15:08

Sziasztok!

Ha az ügyfélkapun a TAJ nyilvántartással összefüggő adatok "biztosítási jogviszony lekérdezése" menüpontban egy adott cég szerepel munkáltatóként, de az eBev szolgáltatások "járulék kivonaton" nem szerepel adat (vagyis feltehetőleg nem küldték be a járulékbevallás 1707M-et) hátrány érheti a dolgozót későbbi nyugdíjbavonulásakor?
A bérjegyzékeket rendre kiadja a cég. Esetleg ezek bizonyító erejűek lehetnek?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.26. 18:33

A felmondást lehet közölni a keresőképtelenség alatt is, de a felmondási idő csak a keresőképtelenség megszűnése után kezdődik el. A felmondás indoklásának valósnak és okszerűnek kell lennie.
(A keresőképtelenség és a táppénzjogosultság nem ugyanaz.)

nonolet # 2017.09.26. 17:16

Írásbeli.

közös megegyezéssel megszüntethetik a munkaviszonyt
akármikori dátummal és alku tárgya a bónusz pénzek kérdése is

vagy

a munkáltató egyoldalúan felmondhat
a törvényes határidőre és kifizeti a törvényes+szerződéses bónuszokat

Rendkívüli felmondásra viszont nincs oka.

juriska00 # 2017.09.26. 16:30

Szép napot Mindenkinek!
Az alábbi jogesethez szeretnék segítséget kérni: adott egy munkavállaló, aki táppénzen van, pár nap múlva telik le az egy éves táppénze, és szeretne jönni vissza dolgozni. Amennyiben a munkáltató nem szeretné alkalmazni, milyen felmondási lehetősége van a munkáltatónak?

Köszönettel: Laci

blafit # 2017.09.21. 09:45

Csuklósbusz:

Nem jogszerű felvenni és kirakni.

A nem rendeltetésszerű használat sem az.

Munkaügyes # 2017.09.18. 07:37

nonolet, a kérdést nem értetted, de teljesen mindegy. köszönöm mindenkinek aki érdemben hozzászólt! szép napot

nonolet # 2017.09.16. 21:43

tibiba

Már kaptál választ ... nem jár.

Csuklósbusz # 2017.09.16. 14:22

Munkahelyen mennyire jogszerű ha effektíve a munkavégzésemet rögzítik kamerával és közvetítik egy mindenki számára nyilvánosan látható monitorra?