Egészségügyi szolgálati jogviszony


drbjozsef # 2024.06.24. 07:00

evatunde,

A pontos adatot kitúrni a törvényből lusta vagyok, de feltételezem, hogy amíg bérnővér voltál, addig az Mt. hatálya alá tartoztál (ahol valóban 30 nap a max. alap + életkori pótszabadság), most pedig az Eü.szolg. törvény hatálya alá, ami máshogy szabályozza. Ha pontosan akarod tudni, vagy nézd meg és keresd ki a lenti linken a törvényből (5.§, és a mellékleteket is hozzá kell nézni), vagy kérdezd meg azt, aki a szerződést adta, hogy mutassa már meg neked, mi alapján jött ki.
Simán lehet, hogy ez most így jó.
(tippre a plusz napok leginkább a eü. szolg. jogviszonyban töltött időtől is függenek, nem csak simán az életkorodtól).

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

evatunde # 2024.06.24. 01:30

Kedves fórumozók! Majd\' négy évig dolgoztam bérnővérként. 42 év munkaviszony után 2 éve öregségi nyugdíjas lettem. Idén kezdtem egészségügyi i szolgálati jogviszonyban dolgozni ugyanazon a kórházi osztályon, ahol bérnővéreskedtem.Nemrégiben kaptam meg a munkaszerződésemet (3 hónap után). Megdöbbentem, mikor láttam, hogy az éves szabadságomat 28 napban állapították meg. Ezelőtt 20 évvel is már 30 napom volt egy évre. Én ezt sérelmezem, úgy tudom, a szabadság munkaviszony és életkor függvénye. Jogosan reklamálhatok emiatt? Köszönöm a válaszokat, Éva.