táppénz - osztályfőnöki megbízatás visszavonása


drbjozsef # 2024.06.02. 15:10

KocsisERzso,

Én úgy tudom, hogy az osztályfőnöki megbízás bármikor, egyoldalúan visszavonható az iskolaigazgató részéről, és még indoklási kötelezettsége sincs.
Bár ez nem baj ha van, mert a tankerület szereti lefedezni a seggét, hogy a tanárok ne pereljenek mondjuk, úgyhogy általában van indoklás.
De nem tűnik ez törvénytelennek.

Szomorú örökös # 2024.06.01. 19:49

KocsisERzso

nyolc, azaz 8 darab munkanapról van szó, amit nem leszek. Egy hetes gyógyszerkúra.
Azrt írtad, hogy 10-én lesz kontroll. Miből vagy biztos benne, hogy 10-én egyből ki is írnak vissza dolgozni?

Bizonyítványokat 15-e után kell megírni, akinek hamarabb kellhet.
Ballagási dolgok, tanárbúcsúztató, taróisznya, lufi, fényképek elrendezve.

Ha nem enged dolgozni 10-én a doki, akkor az utolsó pillanatban kapkodjon az igazgató, hogy legyen valaki ballagáskor az osztály élén?

KocsisERzso # 2024.06.01. 19:21

Szomorú örökös,
nyolc, azaz 8 darab munkanapról van szó, amit nem leszek.
Egy hetes gyógyszerkúra.
Jövő hétern semmilyen határidős tevékenység nincs.

Felvételik lementek.
Bizonyítványokat 15-e után kell megírni, akinek hamarabb kellhet.
Ballagási dolgok, tanárbúcsúztató, taróisznya, lufi, fényképek elrendezve.
Utolsó témazárók megírva.

Szóval...

Szomorú örökös # 2024.06.01. 19:05

KocsisERzso

Csütörtöktől (05.30.) táppénzen vagyok egy masszív vírusos fülgyulladás miatt. Június 10-én kell mennem kontrollra a körzeti orvoshoz.....május 31-én az igazgatónő egy emailt írt, hogy hosszan tartó betegségem miatt nem tudom ellátni az év végi osztáyfőnöki teendőimet, és egy végzős osztálynál ez sok munka jár, így június elsejével megvonja tőlem az osztáylfőnöki megbízatást. Erről azonnali hatállyal tájékoztatja a tankerületet is.
Feltehetően muszáj is volt neki tájékoztatni a tankerületet. Én a helyedben inkább a gyógyulásra koncentrálnék.

A mai nap folyamán, szombaton, délután négy körül, ment egy körlevél az iskolai levelező listára, a kollégákat tájékoztatva, hogy a mai naptól a 8/c osztáylfőnöke a korábbi, gyedről épp visszatért pedagógus lesz.....Nekem az az érzésem, hogy ez nem éppen jogszerű lépés volt,. Milyen jogszabály vonatkozik erre? Tényleg törvénytelen lépés?
Miért lenne ez törvénytelen?

Emberileg tudom, hogy ez tisztességtelen. Nem korrekt. Goromba. Karaktergyilkosság. De tehet ilyet? Hogyan tudod ezelléen fellépni? HOPgyan tudok védekezni? Milyen eszközeim lehetnek?
Emberileg lehet, hogy inkorrekt, de gondolj bele a végzős osztályod helyzetébe, épp az iskola végére maradtak ott nélküled. :-O

KocsisERzso # 2024.06.01. 18:46

Üdvözletem,

a kérdésem/panaszom/helyzetem a következő.

Csütörtöktől (05.30.) táppénzen vagyok egy masszív vírusos fülgyulladás miatt. Június 10-én kell mennem kontrollra a körzeti orvoshoz.

Osztályfőnök vagyok, tanár, általános iskolában, nyolcadikosaim vannak.
Azaz csak már voltak.

Mivel május 31-én az igazgatónő egy emailt írt, hogy hosszan tartó betegségem miatt nem tudom ellátni az év végi osztáyfőnöki teendőimet, és egy végzős osztálynál ez sok munka jár, így június elsejével megvonja tőlem az osztáylfőnöki megbízatást. Erről azonnali hatállyal tájékoztatja a tankerületet is.

A mai nap folyamán, szombaton, délután négy körül, ment egy körlevél az iskolai levelező listára, a kollégákat tájékoztatva, hogy a mai naptól a 8/c osztáylfőnöke a korábbi, gyedről épp visszatért pedagógus lesz.

Nekem az az érzésem, hogy ez nem éppen jogszerű lépés volt,.
Milyen jogszabály vonatkozik erre?
Tényleg törvénytelen lépés?

Személyes tájékoztatás, előzetes beszélgetés nem történt a témával kapcsolatban.
Most sem hívott fel az igazgatónő, hogy mi a helyzet.
Egy email nekem, egy \"kedves kollega címzéssel\" (semmi név, személyes vonal, stbstb)
Egy email a tantestületnek, hogy \"mától a 8/c osztáylfőnöke más lesz\".

Emberileg tudom, hogy ez tisztességtelen. Nem korrekt. Goromba. Karaktergyilkosság.

De tehet ilyet?
Hogyan tudod ezelléen fellépni?
HOPgyan tudok védekezni?
Milyen eszközeim lehetnek?

Köszönöm előre is a válaszokat,
Üdv