Felmondás


drbjozsef # 2024.05.15. 09:32

Thomas25,

Nem ismerjük a szerződésedet, te írtad alá és vállaltad a feltételeit.
Próbaidő alatt te is azonnalival, és indoklás nélkül felmondhatsz, de attól még az egyéb rendelkezéseket amelyeket VÁLLALTÁL, tartanod kell.
Hogy mi számít versenytársnak, azt majd vita esetén eldönti a bíróság ha szükséges, de azért szerintem be lehet azt lőni a saját cég tevékenysége alapján.

Egyébként, ami neked esetleg fontos lehet, az az, hogy a versenytilalmi megállapodás CSAK akkor érvényes, ha annak ellentételezése is belekerül a szerződésbe, konkrétan. Ráadásul természetesen nem lehet végtelen idejű sem.

Én valszeg nem aggódnék, ha nincs benne ellentételezés, akkor pláne nem, mert akkor amúgy is érvénytelen.

Thomas25 # 2024.05.14. 05:14

Tisztelt Tagok,

alábbi kérdésemre szeretnék segítséget kérni:

Munkahelyemen próbaidő vége előtt szeretnék felmondani, már beadás előtt van a dolog, de a szerződésbe kikötésre került versenytilalmi megállapodás....
kollégák szerint nem lesz ebből gond, de a papir szerint versenytársnál nem helyezkedhetnék el...kicsit jobban utánaolvastam a dolognak, de sehol sem köti ki, mit ért versenytárs alatt....tehát nincs konkrét megfogalmazás.
pár nap van még a próbaidőből, de nem szeretném megvárni.
Felmondhatok azonnali hatállyal és helyezkedhetek el mindennemű retorzio nélkül máshol a szakmámban?

Előre is köszönöm szépen a segítségét.