szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


B_Olga # 2020.10.07. 18:05

Sziasztok!

A közös e-mail címet és jelszót, ha elküldené nekem valaki igazán megköszönném.

borsodi.olga@gmail.com

Illetve C részhez kapcsolódó könyvek is érdekelnek, ha valakinek van eladó, akkor kérem jelezze.

Szép estét!

Beszta5 # 2020.10.05. 13:38

Sziasztok!
Lennétek olyan kedvesek elküldeni a közös fiók címét és jelszavát?
C részből kezdenék.
Köszönettel!!!
Eszter
baranyaieszter80@gmail.com

fangfei # 2020.10.05. 10:04

Sziasztok!

Megkérhetnék valakit, hogy küldje el nekem a közös e-mail címet és a jelszót hozzá? E-mail: pepitaszandi86@gmail.com

Előre is köszönöm, Nóri

gerbera317 # 2020.09.29. 19:43

A feladat lényegében az, hogy játszd el, hogy te vagy a bíróság. Engem aggodalommal töltene el, hogy rögtön az első próbajátékon sikerült túlterjeszkedni a kérelem keretein. Reménykedjünk, hogy az értékelésnél figyelembe veszik, hogy ez valóban csak próbajáték volt.

Incapax # 2020.09.29. 19:05

Banub!

Szerintem kicsit túlgondoltad a feladatot, gerbera317-el egyetértek, szerintem is csak a felmondást támadta a munkavállaló. Igazándiból ha belegondolsz, miért is járt volna el másképp, egy számára előnyös (t.i. magasabb bér, ami a jogvitában is fontos az összegszerűség miatt, cserébe Mt. 208. § státusszal a lentebbiek miatt nem járó) szerződés érvényességét miért támadná?

Próbálj meg rákeresni a BH-k között, sokszor olyat ültetnek át feladatként.

gerbera317 # 2020.09.29. 08:47

én már a módosítás érvénességét is firtattam, ez mennyire állja meg a helyét?
A munkavállaló a keresetében vitatja az előléptetés jogszerűségét? A vizsgakérdésből nekem az jön le, hogy csak a felmondás jogszerűségét vitatja. A bíróság pedig kötve van a kérelemhez.

Banub # 2020.09.29. 08:27

Köszönöm a választ!

Én olyanokat is bolygattam, hogy az Mt. által előírt magartási követelményeivel és személyiségi jogok védelménvel is szembemegy.

Pl. a jóhiszeműség és tisztesség elvét, azzal hogy ez az egész csak egy látszat intézkedés,

többi kollégával szemben az egyenlő bánásmód elvét, mivel azonos feladatot ellátók körében az Mt szerint a munkaviszonnyal, így különösen a munka díjazásával kapcsolatban az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani.

Amennyiben a munkáltató tudatában vol annak h hatszoros helyett neki hétszerest kellett volna adnia, úgy a megtévesztés szintén semmisséget, ezzel együtt érvénytelenséget okoz.

Szóval én már a módosítás érvénességét is firtattam, ez mennyire állja meg a helyét??

Köszönöm

Incapax # 2020.09.29. 08:09

Banub!

Jogellenes lesz a munkáltatói felmondás.

A tényállás alapján nem Mt. 208. §-as az illető, sem az (1) bek. szerint (ahhoz még kevés, hogy "vezető" toldattal látták el a munkakörét), sem pedig a (2) bek. alapján (pl. az alapbér sem éri el a kötelező mértéket, ahhoz legalább hétszeres kellene).

Banub # 2020.09.28. 11:56

Sziasztok. Ma voltam C vizsgarészból írásbelizni. Az alábbi feladatot kaptam, kíváncsi vagyok ti hogy oldanátok meg.

XY a egy tanácsadó cégnél dolgozik már több mint 4 éve.
A munkáltatója szeretné őt vezető tanácsadóvá előminősíteni.
A kötelező legkissebb munkabér hatszorosát ajánlja fel neki az új pozícióval.

Munkáltató tájékoztatja Munkaválallalót, hogy a munkaköre nem változik, a feladatai ugyanazok lesznek némi túlórával mint az eredeti pozíciójával azonos munkakörben tevékenykedő munkavállalóké, ez csak egy látszat intézkedés, azért hogy más munkaválallók ne támadják őt amiért magasabb bért kap.

Munkavállalónak tetszik, hogy nem kell majd többet dolgoznia, viszont emelkedik a fizetése, ezért elfogadja az ajánlatot.

Módosítják is munkaszerződést, kikerül a munkavállaló névtáblájára a vezető tanácsadó megnevezés, azonban a munkaköre és tevékenysége ténylegesen nem változik.

A módosítást követő fél éven belül, munkaadó felmond a munkavállalónak indoklás nélkül, arra hivatkozva, hogy vezető pozícióban lévő munkavállalónak a felmondását nem kell indokolni. Munkavállaló bírósághoz fordul. Hogy döntene Ön a Bíróság helyében? Döntését indokolja

Köszönöm!

Impossible # 2020.09.24. 12:34

El. :D

pichler # 2020.09.18. 12:43

Sziasztok!

Elkérhetném a közös e-mail címet és jelszót?
Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

pichler

Banub # 2020.09.15. 16:00

Sziasztok!
Megkérhetnék valakit, hogy küldje el nekem a közös e-mail címet és a jelszót hozzá?
Előre is köszönöm szépen!

banubalazs2@gmail.com

rashid # 2020.09.15. 11:35

Kedves Kollégák!

Kidolgozott, hatályos szakvizsga jegyzetek (A,B,C rész) elérhetőek.

rashid93@gmail.hu

NoMad11 # 2020.09.14. 18:13

Sziasztok!

Amennyiben lehetséges, szeretném ha megosztanátok velem is a közös email elérhetőséget!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

nagyandris30@gmail.com

drterezia # 2020.09.07. 12:03

Sziasztok!

Ősszel szeretnék vizsgázni C részből. Segítséget kérnék, miből érdemes, ill. szükséges készülni (jsz-okon kívül). Szeretném továbbá elkérni a közös e-mail címet, jelszót is.
(E-mail címem: dr.terezia@gmail.com)
Az írásbelim alkotmány- és közig. jogból lesz. Ehhez is szívesen venném a tanácsokat, illetve ha van, mintafeladatokat.
Köszönöm szépen előre is a segítséget.
Üdv.

Hanna76 # 2020.08.28. 13:31

Sziasztok!
Szeretném elkérni a közös email elérhetőséget.
Köszönöm szépen.
Címem: annamaria.hegedus@gmail.com

DrFruzsina88 # 2020.08.25. 10:39

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni abban, hogy hamarosan a szakvizsgázni fogok, és úgy tudom létezik egy e-mail cím, ahová tananyag miatt be lehet lépni.
Ezt az e-mail címet szeretném elkérni jelszóval együtt, amennyiben lehetséges.

Továbbá érdeklődni szeretnék hogy van -e valaki aki a Patrocinium gondozásában lévő C rész jogi szakvizsgához kapcsolódó használt könyveitől megválna?

A fentiekre való figyelemmel e-mailben keressetek bátran: bartos.fruzsina@gmail.com

Köszönöm a segítséget.

Üdv, Fruzsina

DrFruzsina88 # 2020.08.25. 10:39

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni abban, hogy hamarosan a szakvizsgázni fogok, és úgy tudom létezik egy e-mail cím, ahová tananyag miatt be lehet lépni.
Ezt az e-mail címet szeretném elkérni jelszóval együtt, amennyiben lehetséges.

Továbbá érdeklődni szeretnék hogy van -e valaki aki a Patrocinium gondozásában lévő C rész jogi szakvizsgához kapcsolódó használt könyveitől megválna?

A fentiekre való figyelemmel e-mailben keressetek bátran: bartos.fruzsina@gmail.com

Köszönöm a segítséget.

Üdv, Fruzsina

biborka31 # 2020.08.24. 06:57

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak az alábbi könyvek:

Bevezetés az Alkotmányjogba című tankönyv (2016.)- 2.000.-Ft

Jakó Nóra, Mikes Lili, Szabó Zsolt: Alkotmányjog
2. kiadás) - 2.000.- Ft

A közigazgatási perrendtartás magyarázata -
4.500.- Ft

Közigazgatási jog - A helyi önkormányzatok és a kormány általános hatáskörű területi államigazgatási szerve, a közigazgatási hatósági eljárás- 2.000.- Ft

Érdeklődés esetén ezen az elérhetőségen kereshettek: 31biborka@gmail.com

Miranda2020 # 2020.08.20. 18:57

Sziasztok!
Szeretném elkérni a közös email elérhetőséget.
Köszönöm szépen.
Címem: mira9207@gmail.com

Kriszti848484 # 2020.08.20. 07:40

Sziasztok! Szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőségét. Előre is köszönöm annak aki elküldi: borovaczkriszti@gmail.com

tivin79 # 2020.08.11. 05:24

Sziasztok! Megtenné valaki, hogy elküldi nekem a közös mail címhez a hozzáférést? Előre is köszönöm!
tivin79@gmailcom

eva16 # 2020.08.10. 09:59

Sziasztok!
Közig-alkotmányból megyek ősszel írásbelire és keresek ehhez kapcsolódó segítséget. Szeretném elkérni a közös e-mail elérhetőséget.
A segítséget előre is köszönöm!
dr.kisseva90@gmail.com

pdincsi # 2020.08.05. 15:25

Sziasztok!
Megkérhetnék valakit, hogy küldje el nekem a közös e-mail címet és a jelszót hozzá?
Előre is köszönöm szépen!
pdincsi@gmail.com

rashid # 2020.06.23. 11:00

Kedves Kollégák!

Az IM tematika alapján készült A,B,C rész kidolgozott és hatályos jegyzetek elérhetők.

rashid93@gmail.hu