szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


piczur # 2010.03.24. 19:49

Hm.. na igen, engem azzal minősített, hogy "szó szerint kell tudni".A felsorolásokkal velem is ez történt.Na de nem vagyok rosszindulatú ember, nem szeretnék személyeskedni,bár van véleményem. Értékelhette volna a jó írásbelit. Az is zavarta, hogy mosolygósan mentem be, említette is, hogy ez egy komoly vizsga, akármilyen is a vizsgáztató hangulata, ezek szerint még köszönésnél sem lehet halványan mosolyogni. Nem vigyorogtam, nem tettem semmi rosszat, egyszerűen pozitívan álltam a vizsgához, és a hajam színe sem tetszett. Na, hát engem ez szomorít el..örülök, hogy ülni tudtam és beszélni, annyira fáradt vagyok....

Thetys # 2010.03.25. 08:43

Sziasztok!
Piczur, Sztázi nagyon sajnálom. [Piczur, én helyetted is rosszindultúskodom: Nagyon alja és szánalmas gyökér viselkedés az, hogy egy adott XY, aki ért EGY darab jogterülethez, csak azért, hogy hatalmaskodjon, és a mindeféle degenerált frusztrációit kiélje, szívat olyan embereket, akik ezeket a nyomorult és felesleges vizsgákat munka mellett próbálják teljesíteni (legtöbbször úgy, a munkahely nem tolerálja a szabadságokat). Ugyanezt kívánom nekik az élet bármilyen területén, ha úgy kerülnek, hogy valakitől függeniük kell!!! Csak ugyanezt, nem is rosszabbat!]
Ha majd pihentetek, aludtatok, és még jöttök ide, akkor leírjátok a kérdéseket?!
Köszönöm

szoja # 2010.03.25. 12:00

Sziasztok!

Nagyon sajnálom, akiknek nem sikerült. Szörnyű, hogy ezek az emberek elfelejtik, hogy ők is ültek az asztal másik oldalán. Ez sajnos bármelyikünkkel előfordulhat, úgyis tudnak olyat kérdezni, amit nem tudunk - ha akarnak vagy épp olyan hangulatban vannak.
Ne csüggedjetek!!

Én most eu-zok. Nincs valakinek anyaga a 75.,76., 78., a 82.tételekhez?
Az e- mail címem: szoja30@freemail.hu

Előre köszi.
Mindenkinek kitartást!!!

Esztus # 2010.03.26. 08:01

Sziasztok!

Nekem az alkotmány-közig lett bukta, és azért elkeserítő mert közigben dolgozom! Az Egyenlő Bánásmód Hatóságtól volt a vizsgáztató, csak a hatóság honlapján lévő dolgokra volt kíváncsi, meg az esélyegyenlőségről szóló törvényre. Bevallom ez a tétel elég homály volt számomra. Az mókás volt hogy közigből kérdezte a végrehajtás menetét, és amikor az ingó végrehajtáshoz értem akkor azt mondta hogy azt "nem szoktuk csinálni, mert hosszadalmas, nem is eredményes, ne azt mondjam" szóval lefikázott. Az óta eszem magam, hogy miért nem szóltam neki vissza, hogy de igenis szoktuk csinálni, mert ha ezt írja elő a törvény akkor ez a sorrend, és mi kis hülye ügyintézők ezt nem kerülhetjük ki, mert ha az ügyfél bíróságra megy simán elmeszelnek minket eljárási hibáért.... De hát Ő már csak tudja aki sztem életében nem csinált gyakorlatban végrehajtást... na mindegy, jól felidegesítettem magam ezen, de kár egyébként...
Az Eu és munka jogos nők velem sztem nem voltak rendesek, az előttem lévő lány azt mondta úgy érzete semmire sem tud válaszolni, mégis simán 4-5-öst kapott, én mindenre feleltem nekik, és 3-3. pedig a munka írásbelim is 5-ös lett. Mindegy, megvan ez a kettő, az a lényeg.
A munkajogból a munkáltató által közvetlenül érvényesíthető követelést kérdezték, meg a tanulmányi szerződést, tb-ből a nyugdíj korhatárt (kíváncsi volt a nő a sávokra, hogy most hogy változik, 62.-től emelkedik évente fél évet stb...), és még a betegszabi, táppénz időtartam, és százalék. EUból a jogforrásokat kérdezték, hogy milyenek vannak, mi a közösségi hűség elve, a Lisszaboni szerződés hatályba lépése és hogy az Alapajogi Cartát belefoglalták-e (nem csak kötelező az alkalmazása).
Sztázi, Piczur, lehet akkor majd pótvizsgán összefutunk valahol, valamikor... nem adjuk fel!v :D

Aki még tanul az se adja fel, tényleg a szimpátia számít sajnos sokat, meg a szerencse.
Esztus

Thetys # 2010.03.26. 08:09

Szia Esztus!
Nagyon - nagyon sajnálom. Ez egy jó sz.r hét. Talán az időváltozás ment az agyukra. Bár gondoltam arra is, hogy az eddigi tili-toli vizsgáztatás miatt (nem városi legenda, ismerek olyat, aki 5 nap tanulással ment át 4-5-sel, annyira csak a főcímeket kérdezték tőle) beszóltak nekik, hogy keménykedjenek. De akkor is miért Ti (mi) szívtok??? Akik lelkiismeretesen odatettéktek/tesszük magunkat?!?
Kitartás!
Köszi, hogy írtál!

lillee # 2010.03.27. 11:23

Szia Esztus!
Annak azért örülök, hogy már "csak" egy maradt ebből a csomagból! Hogy nem törtél meg, ez nagyon jó, mert ilyenkor a lelki megterhelés szerintem az elviselhetetlen, amikor visszanézel, hogy mióta tanultál... Már bejelentkeztél a következőre?

Esztus # 2010.03.27. 16:35

Köszi Lille és Thetys a támogatást! :) Rendesek vagytok. A bosszantó az hogy majdnem egy teljes szakvizsga ára ez a pótvizsga, de nem adom fel csakazért sem :D

lillee # 2010.03.27. 21:45

Hali Esztus!
Szerintem ez a dolog erről szól!!! Jó látni, hogy pozitiv maradtál... :) Igy kell! Ne csüggedj! Majdcsak a végére érünk! :)

piczur # 2010.03.28. 11:19

hát...ha engem is csak egy alszekcióból rántottak volna el,és az 5-ös írásbelim ellenére nem kellene mindent megismételnem 20 ezerért,én is derűlátó lennék...se pénz,se kedv..lehet hagyom a fenébe..én még ilyen rosszindulatú vizsgáztatóval nem akadtam össze... :(

Legislator # 2010.03.28. 11:38

Mi történt?


Sunshine after the rain.

lillee # 2010.03.28. 20:00

De Piczur, ... akkor a rosszindulatú vizsgáztató győzött!
Szerintem a pénz miatt buktatni kell nekik! Hát azért ez mégiscsak egy forrás... Gondolj bele, ... csinálni kell, amig át nem megyünk! Ezt nagyon jól példázza, hogy mennyire nem a tudás számít... mint általában, Thetys írta valahol, volt aki sokkal kevesebb idővel (9 napi tanulás) átment! Szerencse!

Esztus # 2010.03.29. 06:53

Sziasztok!

A személyes véleményem az, hogy buktatniuk kell, ha ki akarják fizetni (maguknak) a vizsgáztatói díjakat. Gondolom mindenkinek feltűnt, hogy egy bizottságnál max. 5 ember vizsgázik egy nap, a bizottság 3 tagú + 1 jegyzőkönyvvezető. Majdnem több az eszkimó, mint a fóka...ezek az emberek pedig nyilván nem ingyen vizsgáztatnak. Azért persze azt is hozzá kell tenni hogy munkaidőben vizsgáztatnak, és nem gondolom hogy erre a napra mondjuk szabadságot írnak ki maguknak. Tehát nekik dupla pénz jár erre az időre, a munkabérük és a vizsgáztatói díj.
Tudom, ez már nagyon rossz indulatú feltételezés tőlem, de ha van valaki, aki kompetens ebben és olvassa a fórumot, várom a válaszát. Akkor majd mea culpázok.... Csak sajnos félek hogy igazam van....
Egyébként ma befizetem a pótvizsga díjat és feladom a kérelmet. Aztán megyek és szembenézek velük :)

Piczur ne add fel! nem tudom hol dolgozol, de a munkakörödben valószínűleg Te tudnád megalázni őket, mert nem hiszem hogy zsenik és mindenhez értenek. Más elméletben tudni valamit és más gyakorlatban....
Tudnék mesélni, ahogy mindannyian...

Szép napot Nektek! :)
Esztus

Thetys # 2010.03.29. 07:08

Sziasztok!
Esztus tök jó olvasni, hogy nem törtél le. Igazából így kellene nekem is hozzálláni. Én megteszek mindent, amit tudok, a rosszindulatot nem lehet elkerülni. A jegyzőkönyvvezető mit csinál amúgy? Ezekbe a jegyzőkönyvekbe be lehet amúgy tekinteni? Kiváncsi vagyok mit írnak bele.
Igazából nem értem a szemétkedést. Rengeteg vizsgázó van, így is úgy is megkapják a pénzt. Ezzel a buktatgatással, csak azt érik el, hogy most már kb fél év, mire a következő vizsgára időpontot kapunk.

Piczur! Megértelek. Tudom, hogy sokat tanultál, idegeskedtél (más miatt is), és akkor "ezt" kapod!
Kitartás!

piczur # 2010.03.29. 10:45

Na igen, az elvesztegetett szabadság, energia,és a pénz.. Az a gond, hogy legkorábban csak szeptemberben mehetünk vizsgázni,és ha addigra a tételsoron is variálnak,plusz addig ki is kopik az emberből -mert ugye csak dolgozunk nap mint nap,és nem ezt tartjuk felszínen - kérdés,hogy mennyi energiát érdemes belefektetni, ha nagyrészt Te mint vizsgázó mindent megteszel,és becsülettel készülsz...

Az írásbelire nem fogom magam szétfeszíteni,reménykedem abban, hogy továbbra is felkerülnek ide a feladatok,és bővül a "gyűjtemény"...elvégre,ma is írásbeliznek.

Nálunk jegyzőkönyvvezető csak az értékelésnél volt bent, minden vizsga végén egy kolléganő futott érte. Valóban nagy kérdés,hogy akkor mennyire hiteles,és mi kerül bele pontosan.(szimplán a feltett kérdések,és érdemjegyek?).Nekem ennyi a tapasztalatom..

piczur # 2010.03.29. 17:52

Esztus!

(Bocsánat, de most láttam csak meg, amit nekem írtál :()

Biztos, hogy igazad van. Kíváncsi vagyok, hogy a melyik szakterület jogszabályait fújta volna szó szerint, ha az Mt-t maga előtt tartva kellett kérdezgetnie a saját szakterületéről. Ha netán a vizsgáztató is szó szerinti javításban helyesbítette volna a vizsgázót, akkor le a kalappal. Egyetemen egyébként ezt tiszteltem a tanáraimban, jogos elvárás volt, ők sem könyvből kérdeztek.

Ma már odáig "fajultak" a gondolataim, hogy be kellene fizetnem a csekket, ha megjön a fizu. :(

Esztus # 2010.03.30. 05:48

Piczur!

Szerintem próbáld kispórolni a fizuból. Legközelebb sikerülnie kell!!!! :) Én optimista vagyok....
Tegnap én jelentkeztem a pótvizsgára, jó lenne ha beférnék még ebben a vizsgaidőszakban, mert ősszel már büntetőzni akartam...

Thetys!
Nálunk a jegyzőkönyvvezető bent volt végig, de nagyjából újságot olvasott, mire pedig a delikvens visszament hogy értékeljék, hip-hop kész volt a jegyzőkönyv. Szóval szerintem nem sok mindent kell tölteni rajta, de nem mondták hogy megnézhetem.....

lillee # 2010.03.30. 09:20

Esztus!
Lehetséges, hogy a Te vizsgajegyzőkönyved a napi híreket tartalmmazza nagy vonalakban... :)))) főcímekkel! :)

znati # 2010.03.30. 10:39

Sziasztok!

Szeretnék venni tankönyveket,de nem tudom melyik kiadóét érdemes. Valamelyiket javasoljátok?

Üdv,

Merényi Anna Emese # 2010.03.30. 16:32

Sziasztok!

Piczur, jaj de sajnálom.

A vizsgabiztosokat nem ismerem, de a minisztériumban nagyon bunkók voltak velem telefonon, aztán leordították a fejem és közölték, hogy majd 4 héttel a vizsga előtt kiértesítenek, nu az értesítő megjött ma, a vizsga időpontja április 22., gratulálok.

Engem is érdekelne, ha van valakinek anyaga az EU 77-82. részhez.

Manna

Thetys # 2010.03.30. 19:10

Sziasztok!
Znati, nekem csak Alkotmányból van könyvem,Dialóg Campus, kemény 2007. febr. 1. lezárású... Sajnos aktuálisat nem tudok ajánlani.
Manna, én fel sem mertem annó hívni őket. :-) Még nem EU-zom, ahogy lesz anyag próbálok küldeni, csak írj egy e-mailt. Te akkor már ezek szerint túl vagy az első körön (lehet már a 2.on is :-))) Milyenek voltak a vizsgáztatók a többi tárgyon?
Esztus, Piczur mikorra jelentkeztek?

piczur # 2010.03.30. 19:29

Aranyosak vagytok, de komolyan :) Érdekes, hogy a környezetemben már nem foglalkoznak ezzel, na de az ember pörög rajta,bántana mindenkit..

Én úgy tudom, hogy már júniusra sincsen..szóval akármit is írunk (kérünk), szeptembernél előbb szerintem nincs esélyünk időpontra.. :)

znati # 2010.03.30. 20:51

Köszönöm, megpróbálok valami frissebb kiadást keresni. :)
Én március 10.-e körül adtam be a jelentkezésem május végére, akkor azt mondták, hogy van még bőven hely. Remélem igaz.

Esztus # 2010.03.31. 05:33

Szia Thetys! Én tegnapelőtt adtam postára a jelentkezést és május végére kértem magam (az elvileg 2 hónap:)), és remélem talán júniusra még beférek...
Jó lenne.... :)

VMVM # 2010.03.31. 08:27

Sziasztok,

Van vkinek egyértelmű álláspontja arról, hogy melyik alkotmány könyv a jobb, a Dialóg C./vagy a Novissimás ?

Mindenki mást mond, bár egyik sem igazán friss.. ( mondjuk a novissimásat már nem is lehet üzletben kapni sehol, mert szerkesztik az újat, de régit tudnék szerezni )

Üdv

sz_ildiko # 2010.03.31. 11:17

Szia VMVM!

Én csak annyit tudok neked tanácsolni, hogy nekem anno a Novissimás nem volt elég a vizsgán. Olyan Ab határozatot kérdeztek, ami nem volt benne. A másik könyvet nem ismerem.

Ildikó