szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Csilcsi87 # 2016.08.06. 21:05

Sziasztok!
Szeptember végén megyek C részből vizsgázni. Kidolgozott ATES féle jegyzetet szeretnék kérni EU-ból, ami aktualizálva van. Amennyiben az ATES jegyzet létezik közigből, alkotmányból, munkából és tb-ből, úgy azt is nagyon szeretném, ha valaki lenne olyan kedves és elküldené nekem.
e-mail: horvathcsilla1987@gmail.com
Köszönöm:
Csilla

edheena # 2016.08.04. 17:51

Sziasztok!

Kérdésem attól aki már túl van rajta, hogy alkotmány-közig írásbelire az AB határozatok bevihetők? nincsenek kihúzva, összeírva.

köszi!

HZsuzsi # 2016.08.02. 07:29

Frissítették a C tételsort is 2016.07.28-i dátummal.

http://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/…ndo-tananyag

Katus79 # 2016.07.27. 14:42

Kedves Fórumozók!

A következő könyveim eladóvá váltak:

Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Novissima, harmadik kiadás)
Dr. Csink Lóránt, Dr. Hajas Barnabás ... : Alkotmányjog (Novissima, második kiadás)

A könyvekben ceruzával van aláhúzás, illetve néhány megjegyzés.

A könyvek külön 3000-3000 Ft-ért, együtt 5000 Ft-ért eladók.

Személyes átvétel: Pécsett, vagy postázom is.

jupiter86 # 2016.07.25. 12:42

Kedves Fórumozók!

Eladók a következő könyvek:
Közigazgatási jog, Patrocinium Kiadó 2016. (Az önkormányzatokat is tartalmazza akötet) tételek szerint van rendszerezve az anyag. 3700 Ft

Alkotmányjog, Patrocinium Kiadó 2015. év végi lezárással 3600 Ft

Santorino # 2016.07.23. 22:56

Sziasztok!

Kérdéseim az alábbiak voltak:

Munkajog:

Munkaviszony megszűnése és megszüntetése

azonnali hatályú felmondás

versenytilalmi záradék

Tb.:

felelősségi szabályok

Közig.:

Ogy. szabályai

hol, milyen szavazati többség kell az Alaptörvényben

Alkotmánybíróság összetétele, változások az elmúlt években

Ket. hatáskör és illetékesség (szubszidiaritás, kivételek a hatály alól stb. nagyvonalakban)

Eset arra, hogy a határidőben, azonban nem a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező szervnél benyújtott kérelmet át kell tenni és határidőben benyújtottnak kell tekinteni

Eu.:

Unió Tanácsa és Európai Tanács összehasonlítása, Unió Tanácsának működése

Eu. Bír. előzetes döntéshozatali eljárásának kezdeményezése

Vámok, és azzal azonos hatású mennyiségi korlátozások

mpli # 2016.07.19. 06:49

Kedves AdriKa1!
Nekem kizárólag a Novissimás könyvekből (+Alaptörvény és Mt. a jogszabályból is hozzánézve) 3 db 5-ös sikerült.Elég jól összeszedett könyvek.
mpli

jupiter86 # 2016.07.15. 10:56

Kedves Fórumozók!

Eladók a következő könyvek:
Közigazgatási jog, Patrocinium Kiadó 2016. (Az önkormányzatokat is tartalmazza akötet) tételek szerint van rendszerezve az anyag. 3700 Ft

Alkotmányjog, Patrocinium Kiadó 2015. év végi lezárással 3600 Ft

AdriKa1 # 2016.07.13. 13:43

Kedves Fórumozók!

Szeptember elején megyek a C részből. Tudnátok esetleg javaslatot adni nekem, hogy melyik felkészítő könyvekből tanuljak? A-ra a Patrociniumosokat használtam, azokkal nem igazán voltam elégedett.

Köszönöm:

Adri

mpli # 2016.07.11. 10:43

Kedves Fórumozók!
Az alábbi könyveim sikeres szakvizsga után eladóvá váltak:
Alkotmányjog (Novissima, második - legfrissebb - kiadás, eredeti ár 4500 ft, szövegkiemelővel kihúzva) 3000 ft
Közigazgatási jog (Novissima, második - legfrissebb - kiadás, eredeti ár 3900 ft, 130 oldal szövegkiemelővel kihúzva, de a nagyobb része érintetlen) 2500 ft

A kettő együtt 5000 ft-ért vihető!

Budapesten személyesen átvehetőek.

jupiter86 # 2016.07.07. 12:04

Kedves Fórumozók!

Az Európai Unió joga c. szakvizsga könyv elkelt.
A többi könyv még eladó.

jupiter86 # 2016.07.06. 12:25

Kedves Érdeklődők!

Eladó a következő könyv:
Lóránt Károly: Az Európai Unió jövője és Magyarország mozgástere (nincs szövegkiemelős kihúzás a könyvben!) Ár: 2000 Ft

Átvétel helye: Budapest

botek007 # 2016.07.06. 11:22

Kedves Fórumozók!

Eladó sorba kerültek az alábbi, jó állapotnak örvendő jogi szakvizsga kézikönyveim (Novissima) minimális kihúzásokkal:

Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr. Lövenberg Viktória: Európai közösségi jog. 2011.
Dr. Csink Lóránt: Alkotmányjog (jogi szakvizsga jegyzet). 2012.
Dr. Rixer Ádám, Dr. Hoffman István, Dr. Szilvásy György Péter: Közigazgatási jog.2011.(3.500,- Ft)
Dr. Horváth István, Dr. Szladovnyik Krisztina: Munkajog.2013.

A 3 db könyv együtt 3.000-, Ft. Budapesten átvehetők. Érdeklődni: botek@freemail.hu

Gábor

jupiter86 # 2016.07.05. 09:37

Kedves Érdeklődők!

Eladó: Dr. Polt Péter Büntetőjog kommentár. Ár: 9000 Ft (az új 15.000.- Ft)

Átvételi hely: Budapest.

mmariannka88 # 2016.07.05. 07:35

A hirdetett könyvek elkeltek!

jupiter86 # 2016.07.05. 06:42

Kedves Fórumozók!

Eladóvá váltak az alábbi könyvek:

Novissima Kiadó: Az Európai Unió joga (3300 Ft, legújabb kiadás)
Dialóg Campus Kiadó:
Alkotmányjog 2900 Ft
Közigazgatási jog 2900 Ft

Átvétel Budapestwn lehwtséges, a pontos hwlyszín megbeszélés szerint.

ateities # 2016.07.03. 17:24

U.I. Azt is elfelejtettem írni, hogy a pakkot Budapesten tudnám átadni, esetleg megbeszélés szerint Mosonmagyaróváron vagy Győrben, mert arrafelé is szoktam járni.

ateities # 2016.07.03. 17:00

U.I. Az előzőhöz még hozzátartozik, hogy az eladandó pakkban szerepel még egy "76-oldalas" eu-s jegyzet kihúzva és egy eu-s Ates jegyzet kihúzva, fontosabb bírósági esetek kijegyzetelve.

ateities # 2016.07.03. 16:55

Sziasztok!

Múlt héten szóbeliztem 3-4-5-re (alk-közig, eu-jog, munkajog). Szuper emberséges bizottsághoz kerültem. Alk-közigből azt kérdezték, hogy ha bejönne az ügyvédi irodámba egy az Andrássy úton lakó ügyfél, akit közlekedési szempontból zavarnak az ott megrendezett sportrendezvények, milyen ellenintézkedést tudok tenni. Én azt mondtam, hogy a sportrendezvények nem tartoznak a gyülekezési jog szabadsága alá. Aztán megkérdezte, hogy milyen tanácsot adnék, ha a gyülekezési jog hatálya alá tartozó rendezvényről lenne szó. Itt a gyülekezési törvényben található rendelkezésre lett volna kíváncsi, miszerint a gyülekezési jog a közlekedéshez való jogot annyiban korlátozhatja, amennyiben az utóbbi másképp gyakorolható. Kérdezte még a helyi önkormányzati választásokkal kapcsolatban, hogy hány évente tartják, kitűzése, mikor lesz a következő, mi a hivatalos neve, a képviselő-testület szavazási rendje. Ennyit. Eu-jogból fel kellett sorolni a szerződéseket. Kihagytam a '65-ös fúziós szerződést, az hiba volt. Kérdezték, hogy a Lisszaboni Szerződés milyen jelentős újításokat vezetett be, ill. beszéljek részletesebben az Európai Tanácsról. Végül az Eu-s versenyjogot kellett ismertetni nagy vonalakban. Végül munkajogból a csoportos létszámcsökkentést kérdezték nagyon részletesen és a kollektív munkaügyi vitát nagy vonalakban - mi különbözteti meg a munkáltató-munkavállaló közötti vitától, mi a célja, mondjak rá példát (tanársztrájk).

Közben a felkészülési anyagomat eladnám 3000,- Ft-ért: alk-közigből egy könyv (Dr. Rixer Ádám, Dr. Hoffmann István, Dr. Szilvásy György Péter: Közigazgatási jog), és két kiadvány amiből tanultam (Nemzeti Közszolgálati Egyetem: Az Alaptörvény bemutatása és Általános közigazgatási ismeretek - Ket.) plusz a személyes jegyzeteim; Munkajogból HVG különszámban az Mt. és a Tb-törvények a személyes jegyzeteimmel és a közszolgálati résznél a tételsor szerint kinyomtatott rendelkezések. Az alapjogi részt eléggé elnagyoltam, mert nem volt időm, de az anyagom elég volt a 3-ashoz.

Ha érdekel, írj a kefers@freemail.hu email-címre.

fadamm # 2016.07.01. 07:49

A könyvek elkeltek

fadamm # 2016.06.30. 13:47

Sziasztok!

Eladóvá váltak az EU jog és az alkotmányjog Dialóg Campus tankönyveim. Mind a kettő ki van húzva, idén márciusban vettem őket.

A könyvek külön-külön 3.000, együtt 5.000 forintba kerülnek. Érdeklődni a fischeradamszabolcs@gmail.com e-mail címen lehet.

Üdv:
Ádám

(átvétel: Budapesten)

mmariannka88 # 2016.06.29. 14:43

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi, szakvizsgák során használt könyveim:

Az Európai Unióról szóló szerződés és az Európai Unió működéséről szóló szerződés (Dialóg Campus Kiadó; 2010. október 10.)

Lóránt Károly: Au Európai Unió jövője és Magyarország mozgástere (2015.)

Prugberger-Nádas: Európai és magyar összehasonlító kollektív munkajog (Wolters Kluwer, 2015. június 19).

Az árak tekintetében rugalmas vagyok, minden alapvetően megegyezés tárgya :)

Üdv,

Mariann

Érdeklődés: mmariannka88@gmail.com
Átvétel: Budapest vagy Debrecen

Pocok-e # 2016.06.28. 20:32

A könyvek elkeltek.

Anette30 # 2016.06.27. 19:04

Sziasztok:
A jogesetem megoldása:

Az ügyfél fellebbezése részben alapos. Az ügyfél kifogása megalapozott a tekintetben,
hogy az eljárási bírság meghatározásakor az elsőfokú hatóság nem jogszerűen járt el. A
bírságösszeg megállapításakor a közigazgatási szerveket mérlegelési jogkör illeti meg. A
108
törvény elég tág – 5.000-től 500.000 Ft-ig terjedő – határokat állapít meg, ezen belül az eljáró
hatóságok döntenek a kötelezettség teljesítésére alkalmas mértékű, konkrét bírságösszegről. A
Ket. 61. § (4) bekezdése szerint az eljárási bírság kiszabásánál a hatóság figyelembe veszi:

  1. a jogellenes magatartás súlyát és a felróhatóság mértékét,
  2. az érintett vagyoni helyzetét és jövedelmi viszonyait, továbbá
  3. az eljárási bírságnak ugyanabban az eljárásban történő ismételt kiszabása esetén az előző

bírságolások számát és mértékét.
A mérlegelési jogkörben hozott határozat indokolási részében a mérlegelés szempontjainak, a
döntés meghozatalánál figyelembe vett körülményeknek ki kell derülniük [Ket. 72. § (1)
bekezdés ec) pont]. A mérlegelési szempontok hiánya súlyos jogszabálysértésnek minősül,
másodfokú hatósági eljárás során a tényállás nem deríthető fel, mert az hatáskörelvonást
eredményezne, ezért a végzést meg kell semmisíteni és az első fokon eljárt szervet új eljárás
lefolytatására kell utasítani. Nem megalapozott azonban az ügyfél arra való hivatkozása, hogy
a bontás elrendelése jogszerűtlen volt, mert ezzel az alaphatározat elleni fellebbezési eljárás
során lehetett volna érvelni. A végrehajtási eljárásban a hatóság már csak azt vizsgálhatja,
hogy a határozat jogerős-e, végrehajtható-e, a teljesítési határidő letelt-e, a kötelezettséget
teljesítették-e, illetve a végrehajtáshoz való jog nem évült-e el.

Nekem csak az ügyfél fellebbezését kellett értékelnem.

Anette30 # 2016.06.27. 17:47

Jogeset lényege:
Jegyző az ügyfelet állattartó épület lebontására kötelezi. Az ügyfél a határozat ellen nem fellebbezet. A határozat jogerőre emelkedése után a jegyző hatósági ellenőrzést tart, ahol megállapítja, hogy az épület nem lett bontva. Eljárási bírságot szab ki, a végzés indokolásában azonban nem tér ki arra, hogy a birság összegénél mit vesz figyelembe. Az ügyfél ez ellen fellebbezést nyújt be, melyben előadja, hogy nem tartja jogosnak az épület lebontását, mert …. , és a birság kiszabását sem tartja jogosnak. Egyébként nyugdíjas, 85 000 Ft a nyugdíja.
Feladat: Fejtse ki véleményét, hogy az ügyfél fellebbezése megalapozott volt-e?
Vélemények?