szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


horv.gergo # 2016.10.03. 07:38

Sziasztok!

24.640,-Ft helyett 10.000,-Ft-ért eladom az alábbi könyveket. Amihez nem írtam oda, hogy nincs kihúzva, az több színnel is ki van húzva és bele is írtam tollal.

TB jog (nincs kihúzva, negyedik kiadás, novissima kiadó, 3500 Ft)
Közigazgatási jog (ötödik, átdolgozott kiadás, dialóg campus, 5980 Ft)
Munkajog (nincs kihúzva, harmadik kiadás, novissima kiadás, 4200 Ft)
Alkotmányjog (negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás, dialóg campus, 4980 Ft)
Az Európai Unió joga (harmadik, átdolgozott kiadás, dialóg campus, 5980 Ft)

Elérhetőségem: horv.gergo1988@gmail.com

doczko # 2016.09.30. 14:37

Kedves kollégák!
Nincs valakinek C kidolgozott tételek?
vásárlás is érdekel...

idibadi # 2016.09.28. 19:11

Sziasztok!

Mai kérdéseim a vizsgán:
Munkajog: Munkaviszony jogellenes megszüntetése - ezt elég részletesen; pénzügyi biztosíték; tanulmányi szerződés

Alk-közig: egészséges környezethez való jog; nemzetközi alapjogvédelem, nemzetközi egyezmények, intézmények, Magyarországot érintő strasbourgi döntések a közelmúltból; kormányhivatali rendszer felépítése és a kormányablakok

EU: személyek szabad mozgása - illegális határátlépés - menekültek, ezeket a fogalmakat kellett összehasonlítani elemezni; Alapítószerződések és módosításaik, melyik mit vezetett be milyen elvek mentén; monetáris unió; maastrichti kritériumok; koppenhágai kritériumok; nemzeti parlamentek szerepe a jogalkotásban;

Szerencsére sikerült, de azért az EU-ból meg Alkotmányból nem ilyen kérdésekre számítottam... :)

Egy kalappal mindenkinek!

jogiszakvizsga2016 # 2016.09.21. 17:42

Kedves Fórumozók!

A Dialóg Campus kiadó TELJESEN ÚJ - nem használt, még ceruzával sincs kihúzva - Közigazgatási jog c.ötödik, átdolgozott kiadványát (2015) adnám el, budapesti személyes átvétellel. Ár: 4.600,- Ft

Barbaruss # 2016.09.21. 09:27

Sziasztok! Én alkotmány és közig gyakori szóbeli kérdéseket keresek valamint írásbeli feladatot közigjogból. E-mail címem : drfeldoldibarbara@gmail.com. Nagyon köszönöm! B.

ciklohexan # 2016.09.20. 10:16

Sziasztok!

Az általam hirdetett EU szakvizsga könyv sikeresen ELKELT.

horv.gergo # 2016.09.19. 14:12

Sziasztok!

A vegyes könyvek tekintetében mégis aktuális a korábbi hirdetésem:

Sikeres vizsgázás után az alábbi könyvektől szeretnék megválni. Amihez nem írtam oda, hogy nincs kihúzva, az több színnel is ki van húzva és bele is írtam tollal. Ezért adom jó áron őket.

Vegyes pakk-24.640 helyett 15.000 Ft

TB jog (nincs kihúzva, negyedik kiadás, novissima kiadó, 3500 Ft)
Közigazgatási jog (ötödik, átdolgozott kiadás, dialóg campus, 5980 Ft)
Munkajog (nincs kihúzva, harmadik kiadás, novissima kiadás, 4200 Ft)
Alkotmányjog (negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás, dialóg campus, 4980 Ft)
Az Európai Unió joga (harmadik, átdolgozott kiadás, dialóg campus, 5980 Ft)

Elérhetőségem: horv.gergo1988@gmail.com

jupiter86 # 2016.09.19. 10:59

Kedves Fórumozók!

Eladóvá váltak az alábbi könyvek:

Dialóg Campus Kiadó:
Alkotmányjog 2700 Ft
Közigazgatási jog 2700 Ft

Átvétel Budapesten lehetséges,megbeszélés szerint.

horv.gergo # 2016.09.15. 14:16

Sziasztok!

A korábban meghirdetett mindkét pakk elkelt.

ciklohexan # 2016.09.13. 09:30

Sziasztok!

Eladóvá vált a következő könyvem:

Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Novissima, harmadik, legújabb kiadás, eredeti ár: 4500,- Ft.)

A könyv teljesen új állapotú, nincs benne semmilyen kihúzás, jelölés.

Nekem nagyon sokat segített, hogy a tételsor szerint épül fel és a bírósági gyakorlatot is tartalmazza, de sajnos egy hiba folytán dupla példányom van belőle. Ára: 3200,- Ft.

Átvétel Budapesten vagy Zalaegerszegen lehetséges, szükség esetén posta is megoldható.

Érdeklődni: kondorkatalin@gmail.com

horv.gergo # 2016.09.13. 09:09

Sziasztok!

Sikeres vizsgázás után az alábbi könyvektől szeretnék megválni. Amihez nem írtam oda, hogy nincs kihúzva, az több színnel is ki van húzva és bele is írtam tollal. Ezért adom jó áron őket. Mindenképpen egy csomagban szeretném eladni a vegyes könyveket és (külön) egyben a bünti könyveket is.

Vegyes pakk-24.640 helyett 15.000 Ft

TB jog (nincs kihúzva, negyedik kiadás, novissima kiadó, 3500 Ft)
Közigazgatási jog (ötödik, átdolgozott kiadás, dialóg campus, 5980 Ft)
Munkajog (nincs kihúzva, harmadik kiadás, novissima kiadás, 4200 Ft)
Alkotmányjog (negyedik, jelentősen átdolgozott kiadás, dialóg campus, 4980 Ft)
Az Európai Unió joga (harmadik, átdolgozott kiadás, dialóg campus, 5980 Ft)

Bünti pakk-16.730 Ft helyett 10.000 Ft

Büntetőjog I. (Domokos Andrea, patrocínium kiadó, kézirat lezárva: 2016.05.05., 4400 Ft)
Büntetőjog II. (Deres Petronella-Harangozó Attila, patrocínium kiadó, 2015.09.15., 5200 Ft)
Büntetés-végrehajtási jog (Lajtár István-Szűcs Andrea, patrocínium kiadó, 2015.08.20., 4200 Ft)
Btk törvény (2016.01.01., 1190 Ft)
Szabsértés törvény (nincs kihúzva, 2015.07.11., 750 Ft)
Bv törvény (nincs kihúzva, 2015.11.01., 990 Ft)

Elérhetőségem: horv.gergo1988@gmail.com

ciklohexan # 2016.09.13. 06:06

Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, de az általam hirdetett Patrociniumos könyvcsomag ELKELT.

Sok sikert mindenkinek.

moonlight999 # 2016.09.09. 09:39

Kedves Fórumozók!

Sikeres szakvizsgámat követően, köszönettel véve a korábbi hozzászólásokban kapott segítséget, ezúton megosztanám Veletek kérdéseimet.

írásbeli feladat:
840. feladat
X öregségi nyugdíjasként elhunyt. Elvált felesége és özvegye elektronikus űrlapon, ügyfélkapun keresztül ideiglenes özvegyi nyugellátás megállapítása iránti kérelmet nyújtanak be az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatósághoz (a továbbiakban: ONYF).
Az ONYF a kérelemre az elvált feleségnek és az özvegynek egyenlő arányban megosztott ideiglenes özvegyi nyugdíjat állapít meg.
Az elvált feleség kézhez véve a határozatot, sérelmezi a fele-fele arányban megállapított mértéket és ügyvédhez fordul annak tárgyában, hogy mit lehet ez ellen tenni.
Adjon jogi tanácsot az elvált feleség számára.
(fő vonalak:

  • elsőfokon nem az ONYF az illetékes, hanem a NYUFIG és ezt hivatalból is vizsgálnia kellett volna, amellett, hogy a felek is rossz helyre adták be - ez Ket. szerinti semmisségi ok (ezzel kapcsolatos okfejtés, a határozatot meg kell semmisíteni, ezt követően Ket. szerinti áttétel a NYUFIGHOZ,

érdemi tb rész:

  • elvált feleség csak akkor kaphat id. özvegyit, ha tartásra vt jogosult; feltéve, hogy ez így volt rendben van az 50-50%, de a ráeső rész összege nem haladhatja meg a tartásdíj összegét (ha így lenne, akkor a többlet az özvegyet illeti)
  • amennyiben az új eljárás során a NYUFIG ismét egyenlő arányban megosztott ideiglenes özvegyit állapít meg (feltételezve, hogy a feltételei tehát fennállnak az ekként való megállapíthatóságnak), lehet kérni a mérték tekintetében a bíróságtól eltérő arányú megosztást, de az már polgári perben történik, nem TB per (egyik özvegynek kell a másik özvegy felé megindítani), emellett esetleg ki lehet térni a jogalap nélkül megállapított nyugellátás visszakövetelhetőségére Tny szerint, függetlenül attól, hogy jóhiszeműen szerezte)

A szóbeli vizsgára két nappal később a Kúrián került sor. (Két gyakorló ügyvéd és EU-ból kúriai tanácselnök vizsgáztatott.)

Kéréseim:
Munkajog/TB- TB-ből nem kaptam szóban kérdést, tekintettel arra, hogy rendben lévőnek találták az írásbelim, nem kellett tovább beszélni semmit sem azzal kapcsolatban); munkajog: tételszerűen kérdezhetve, munkaviszony kezdete, különösen próbaidő szabályai; felmondás és ahhoz kapcsolódó kérdések; csoportos létszámleépítés szabályai; munkaviszonyhoz kapcsolódó igényérvényesítés szabályai (főként a 30 napos határidő, egyeztetés, bírósági rész is); a munka díjazása- itt különösen azon esetkörök amikor munkavégzés hiányában is jár munkabér)

Alkotmányjog/közigazgatási jog: két fő témakör, de az mondhatni teljes részletességgel: alkotmányjog- a bírósági szervezetrendszer (ideértve OBH, OiT, OBH elnök megválasztás is stb.); közig: a Ket. bizonyítási rendszere- ehhez kapcsolódóan szintén elég sok kérdés…

EU- elsődleges/másodlagos jogforrások és ehhez kapcsolódóan számos kérdés; irányelv vertikális/horizontális közvetlen hatály, át nem ültetésből eredő problematika tagállami szinten ( kötelezettségszegés, kárfelelősség- ez csak érintve); másik fő kérdés: EU Alapjogi Charta, EU Emberi Jogi Egyezményhez való viszonya; EJEB, EB –erről mindent)

Összességében véve azt tudom mondani, hogy mind az írásbelin, mind a szóbeli vizsgán maximálisan emberséges viszonyokat tapasztaltam és tökéletesen korrekt vizsgáztatást.
A szóbeli vizsgán elég sok kérdést kaptam, kb. 50 perces beszélgetés volt, de mindvégig kísért az az érzés, hogy segítő szándékkal kérdeznek, nem cél az, hogy embertől olyat kérdezzenek, amin elvérzik. Nem várták el, hogy bármit is szószerint tudjunk, de úgy vélem fontos volt, hogy lássák, hogy az ember érti, nem nyúl nagyon mellé, akkor sem, ha valami nem ment azonnal. Számított,hogy a segítő kérdések kapcsán tudtunk velük együtt gondolkodni és elvi szinten van egy átfogó tudás, amire lehet építkezni.
Mindenkinek további sikeres vizsgázást kívánok.
üdv, moonlight

botek007 # 2016.09.08. 10:32

Kedves Fórumozók!

Eladók az alábbi Novissima könyvek:

Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr. Lövenberg Viktória: Európai közösségi jog. 2011.
Dr. Csink Lóránt: Alkotmányjog (jogi szakvizsga jegyzet). 2012.
Dr. Rixer Ádám, Dr. Hoffman István, Dr. Szilvásy György Péter: Közigazgatási jog.2011.
Dr. Horváth István, Dr. Szladovnyik Krisztina: Munkajog.2013.

A fenti könyvek együtt 2.500-, Ft. Budapesten átvehetők. Érdeklődni: botek007@gmail.com

jupiter86 # 2016.09.06. 12:52

Kedves Fórumozók!

Eladóvá váltak az alábbi könyvek:

Novissima Kiadó:
Az Európai Unió joga (3300 Ft, legújabb kiadás)

Dialóg Campus Kiadó:
Alkotmányjog 2900 Ft

Közigazgatási jog 2900 Ft

Átvétel Budapesten lehetséges,megbeszélés szerint.

jupiter86 # 2016.09.06. 12:50

Kedves Érdeklődők!
Eladó a következő könyv:
Lóránt Károly: Az Európai Unió jövője és Magyarország mozgástere (nincs szövegkiemelős kihúzás a könyvben!) Ár: 2000 Ft
Átvétel helye: Budapest

moonlight999 # 2016.09.04. 15:52

Kedves Fórumozók!

Holnap írásbelizem munkajogból.
Nagyon megköszönném, ha esetleg kaphatnék valakitől munkaügyi ítéletmintát, esetleg tb-t?

Vagy megerősítenétek a gondolataimat.
az eljárási illetékek kérdésében bizonytalan vagyok..

munkaügyi pernél, ha a Pp. 358/B.§-a alapján a munkavállaló nem jogosult teljes költségmentességre, akkor is
tárgyi illetékfeljegyzési jogos az IM rendelet alapján a per. Előlegezni nem kell, de végeredményben rendelkezni kell a pervesztes fél terhére annak viseléséről.

tb perminden esetben illeték és költségmentes. hivatkozási alap Tny 81. §, vagy Ebtv. 61.§ + esetleg 6/1986 (VI.26.) IM rend. 2.§ (2) bek.

előre is köszönöm Nektek, mindenkinek sok sikert, üdv: Dóra

Zsani53 # 2016.09.03. 09:14

Sziasztok!

Nagyon megköszönném ha küldenétek aktuális kifolgozott tételeket a "C" típusú vizsgához. Címem: zsanett553@gmail.com

h_angi # 2016.08.30. 16:41

Sziasztok!

Eladóvá vált a C részvizsgához szükséges könyvek közül:

  • Novissima Kiadó: Alkotmányjog (2014, második kiadás), ára: 2.500,- Ft (eredeti ár: 4.500,- Ft) ;
  • Dialóg Campus Kiadó: Az Európai Unió joga (2015, harmadik kiadás), ára: 3.000,- Ft (eredeti ár: 5.980,-).

A könyveket kihúzgáltam, illetve helyenként beleírtam, de mindezt kulturáltan tettem. :) Nekem hasznomra váltak.

Kérésre küldök képeket.

A két könyv együttes ára 5.500,- Ft, azonban megvásárolhatóak külön is.

Érdeklődni lehet a 06/20-460-8932 telefonszámon, vagy e-mailen, angi.huszti@gmail.com címen.

Sok sikert mindenkinek a felkészüléshez!

Medve úr # 2016.08.30. 13:48

Kedves kollégák ! Kérem, hogy legyen szíves valaki küldje meg nekem a C rész össze kidolgozott tételét a következő címre: dr.molnar.g@gmail.com, Köszönettel, Medve úr

dr.szofi # 2016.08.27. 06:54

Sziasztok! Eu jogból új tétel a 32es menekültügy menekültügyi politika és a 41es monetáris unió van valakinek már anyaga esetleg hozzá? Előre is köszönöm

Koko987 # 2016.08.22. 08:29

Azoknak, akik kidolgozott anyagot meg ATES jegyzetet keresnek, minden fent van a közös gmail drive részében:

jogiszakvizsga.c@gmail.com
vegyes20152

Trudi_Szeged # 2016.08.19. 11:43

Edinaa,

nekünk írásbelire csak a jogszabályszöveg lehet ott. Akinek tartalmazott kiegészítést, azt elvették vagy kitépették belőle. Javaslom, hogy minél több jogszabályt vigyetek be magatokkal. Én kb. 10-et vittem. Nekem nagyon hasznos volt a Pp. és Ptk.-t is tudtam használni.

emm01 # 2016.08.18. 07:54

Sziasztok!

Tudna valaki aktuális jegyzetet/kidolgozott tételeket/segédanyagot küldeni (C rész)?

Hálám üldözne.

thinktwicem kukac gmail pont com

DrKrisz # 2016.08.10. 10:55

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, a DC-s Munkajog és társadalombiztosítási jog (2013) c. tankönyvet keresem, nem lehet kapni jelenleg.

Van valakinek eladó példánya? Köszi előre is!!

e-mail: drk.krisztian@gmail.com